پیشرفت زبان های برنامه نویسی

سید محمد ساجد 43 بازدید

دنیای برنامه نویسی کارش رو با زبان ماشین شروع کرد. برنامه های نوشته شده با این زبان از رشته های صفرویک یا همون رشته های باینری تشکیل شده بودند. کنار هم قرار دادن این همه صفر و یک باعث شده بود پروسه برنامه نویسی سخت و زمان بر باشه.

سختی برنامه نویسی با این زبان دلیل اختراع زبان اسمبلی شد. برنامه نویسی با این زبان کمی آسان تر شده بود، چون بخش مهمی از دستورات زبان اسمبلی نام گذاری شده بود و به جای نوشتن این دستورات شما می تونستید از نام آن ها استفاده کنید.

اما با این وجود برنامه نویسی هنوز هم فرآیند سخت و دشواری بود و برای نوشتن یک برنامه ساده باید دستورات زیادی را در کنار هم قرار می دادید. تمام این ها باعث شده تا دنیای برنامه نویسی یک قدم دیگه رو به جلو حرکت کنه و این جا بود که زبان های برنامه نویسی سطح بالا متولد شدند.

زبان های برنامه نویسی سطح بالا بسیار نزدیک به زبان انسان هستند و به همین دلیل به این نام شهرت پیدا کردند. پس با این اوصاف می تونیم بگیم زبان اسمبلی یک زبان سطح پایین و تقریبا تمام زبان های برنامه نویسی که امروزه ما با اون ها سروکار داریم در دسته زبان های سطح بالا قرار می گیرند.

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.