مقایسه جوملا و وردپرس

حسین محمدی 131 بازدید

وقتی می خواید سایت خودتون رو برای کسب و کار، فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و یا هر مورد دیگه ای راه اندازی کنید، خیلی مهم که پلتفرم مناسبی رو برای این کار انتخاب کنید. اگر در ابتدای راه اندازی، به این موضوع به درستی فکر نکنید بعدها ممکن دچار هزینه های سنگین اقتصادی، نیروی انسانی و...شوید.

اما سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که چطور پلتفرم مناسب رو برای سایت خودم انتخاب کنم؟ همیشه میگن نیمی از جواب در سوال. برای رسیدن به جواب های خوب باید سوالات خوب بپرسید. فاکتورهای مختلفی هستن که شما میتونید اون ها رو مورد سوال قرار بدید، مثلا بودجه شما برای راه اندازی سایت چقدر است؟ نیروی انسانی شما که می خواهد وب سایت شما را مدیریت کند تا چه اندازه تخصص دارد؟ چه مقدار می خواهید برای سایت خود زمان صرف کنید؟ و... . این سوالات برای هر شخص و مجموعه، متفاوت هستند و جواب های متفاوتی هم خواهند داشت.

اگه بخوایم خیلی کلی مطرح کنیم میتونیم بگیم دو نوع پلتفرم برای راه اندازی سایت پیش روی شما وجود دارد : 1- طراحی شخصی 2- سیستم مدیریت محتوا . در مورد اول شما سایت خود رو از صفر شروع به طراحی می کنید و از زبان هایی مثل PHP، جاوا و... برای اینکار استفاده می کنید که این روش زمان و هزینه بسیاری نیاز دارد و البته مزایای خاص خود را هم دارد. در روش دوم شما از سیستم های مدیریت محتوا آماده استفاده می کنید که هزینه و زمان کمتری صرف می کنند و البته محدودیت هایی را هم برای شما دارد.

در این بخش از تلویزیون پرشین آی تک ما دو سیستم مدیریت محتوا قدرتمند و مشهور یعنی جوملا و وردپرس را با هم مقایسه خواهیم کرد. برای این منظور ما چهار پرسش مطرح کردیم و به آن ها جواب دادیم :

1- راحتی در استفاده 2- امنیت 3- پشتیبانی 4- افزونه ها.

امیدواریم این چهار پرسش و جواب های آن ها، به همراهان عزیزی که می خواهند سیستم مدیریت محتوا را به عنوان پلتفرم وب سایت خود انتخاب کنند، کمک کند تا بتوانند انتخاب دقیق و بهینه ای داشته باشند. پس با این بخش از تلویزیون پرشین آی تک همراه باشید.

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.