آشنایی با متغیرها و انوع داده ای

در بخش اول این ویدئو متغیرها در Javascript مورد بررسی قرار می‌گیرند. متغیرها در زبان‌های برنامه نویسی مکان‌هایی از حافظه هستند که داده در آن‌ها ذخیره می‌شود. برای مثال  فرض کنید شما می‌خواهید در یک برنامه دو عدد را به عنوان ورودی از کاربر دریافت و حاصل جمع این دو عدد را در خروجی نمایش دهید. وقتی اعداد از کاربر دریافت شدند نیاز داریم ابتدا این اعداد را در مکانی از حافظه ذخیره کنیم و در مرحله بعد حاصل جمع این دو عدد را محاسبه و به کاربر نمایش دهیم. به مکان ذخیره این داده‌ها در حافظه متغیر گفته ‌می‌شود.

بخش دوم این ویدئو مربوط به نوع داده‌ای در زبان Javascript می‌پردازیم. داده‌ها در این زبان برنامه‌نویسی 6 نوع هستند که عبارتند از انواع داده‌ای Number ، String ، Boolean ، undefined ، Null و Symbol.

زبان Javascript برخلاف زبان‌هایی مانند C# و Java یک زبان loosely type می‌باشد، بدین معنا که در هنگاه تعریف متغیر در این زبان برنامه نویسی بر خلاف زبان‌های یاد شده نیاز به ذکر نوع داده‌ای نداریم و Javascript به صورت ضمنی این تعریف نوع متغیرها را انجام می‌د‌هد...

با ما در این ویدئو همراه باشید.

سهراب آذین فر

همه چیز از یه روز بعد از ظهر شروع شد که با بچه‌ها تصمیم گرفتیم که برنامه نویسی یاد بگیریم. از اون روز 7 سال می‌گذره و ما اینجا هستیم تا تجربیات این سال‌ها رو با شما به اشتراک بذاریم.

توسعه دهنده و کارشناس امنیت وب

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.