SEA چیست؟ مبانی تبلیغات موتور جستجو

سید علی اندرزگو 81 بازدید

تبلیغات موتور جستجو (SEA) شاخه ای از بازاریابی موتور جستجو (SEM) است. در حالی که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) در بهبود دسترسی با استفاده از کلمات کلیدی متمرکز است، SEA آگهی پرداخت شده را مستقیماً در نتایج موتور جستجو و در وب سایت های شرکا قرار می دهد. در این مقاله در مورد مبانی تبلیغات موتور جستجو (SEA) صحبت خواهیم کرد.

اصطلاح "تبلیغات موتور جستجو" غالباً به عنوان مترادف تبلیغات کلمات کلیدی مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین با مراجعه به روش پرداختی که توسط تبلیغ کنندگان استفاده می شود، اصطلاح PPC (پرداخت هر کلیک) را ایجاد کرده است. تسلط Google بر بازار باعث شد تا بستر تبلیغاتی آن یعنی Google Ads، اصطلاح دیگری برای تبلیغات موتورهای جستجو شود. با وجود تنوعی که وجود دارد مفهوم همیشه یکسان است: قرار دادن تبلیغات در بالا، زیر، یا کنار نتایج جستجو.

ثبت تبلیغات در نتایج جستجو فقط مختص Google نیست. چنین خدماتی توسط بینگ و یاهو نیز ارائه می شود. از آنجا که تبلیغ کنندگان جایگاه خود را در بین نتایج جستجوی ارگانیک می پردازند، این شکل از بازاریابی منبع قابل توجهی از درآمد موتورهای جستجو را تشکیل می دهد.


SEA چگونه کار می کند؟

اصل تبلیغات موتور جستجو بسیار ساده است. اولین قدم برای ارتقاء کسب و کار با گوگل، بینگ یا یاهو تعریف کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار مورد نظر است. بنابراین شناسایی اصطلاحات کلیدی جستجو که برای یافتن وب سایت ها و پیشنهادهای مشابه استفاده می شود، ضروری است. پس از ارائه این مجموعه از کلمات کلیدی می توانید یک متن پیش نویس برای تبلیغ خود ایجاد کنید. سپس باید تعیین کنید برای هزینه کلیک هر کاربر چقدر حاضرید هزینه کنید تا روی تبلیغات کلیک کند. همچنین موقعیت تبلیغات شما در نتایج می تواند شما را در مقابل رقبای تان ارتقاء دهد، اما این تنها یکی از چندین عاملی است که یک کمپین موفق SEA را شامل می شود. با توجه به روند تبلیغاتی، یک متخصص SEA زمان زیادی را در هر مرحله از توسعه، اجرای و حفظ کمپین های بازاریابی آنلاین سرمایه گذاری می کند. در مراحل مقدماتی، در نظر گرفتن بودجه و محدودیت های منطقه مهم است. صفحات فرود، که تبلیغ شما به آن متصل است، باید بهینه سازی شوند. پس از آن که آگهی فعال شد، می توان داده های عملکرد را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و روش های بازاریابی را به صورت دقیق تنظیم کرد.

برای داشتن یک اثر تبلیغاتی مطلوب، غیر معمول نیست که تبلیغ کنندگان قبل از ایجاد متنی جذاب با کلمات کلیدی یکپارچه، چندین بار مجدداً نسخه خود را بازنویسی کنند.


SEA چقدر هزینه دارد؟

صرفاً تبلیغ در میان نتایج جستجو هیچ هزینه ای ندارد. تبلیغات موتور جستجو بر اساس هزینه برای هر کلیک (CPC) کار می کند، بنابراین تبلیغ کنندگان تنها زمانی که یک کاربر روی آگهی کلیک می‌کند و به صفحه فرود هدایت می‌شود، شارژ می‌شوند. هزینه هر کلیک چیزی است که تبلیغ کنندگان می توانند در مورد آن تصمیم بگیرند، اما فرکانس نمایش داده شده با آگهی مطابق با اندازه پیشنهاد است. سپس تخصیص فضای آگهی توسط یک مزایده، که به عنوان Bidding زمان واقعی نیز شناخته می‌شود، تعیین می‌شود.


مناقصه زمان واقعی: حراج موتور جستجو

برای هر پرس و جویی که ایجاد می شود موتور جستجو عبارات را بررسی می کند تا مشخص کند کدام آگهی ها برای کاربر مرتبط و مفید هستند.

هنگامی که عبارت جستجو شده شامل یک کلید واژه کلی است، چندین گزینه بالقوه وجود دارد که به ترتیب در درجه دوم تقسیم بندی می شوند. یکی از معیارهای مهم در انتخاب آگهی در این مورد، پیشنهاد CPC است که توسط تبلیغ کننده ارائه می شود. برای ایجاد مفیدترین انتخاب نتایج برای کاربر، باید کیفیت تبلیغات نیز مورد توجه قرار گیرد. یک آگهی که رده بسیار بالایی دارد احتمالاً در بالاترین قسمت در طی جستجوی مرتبط نشان داده می شود. از آنجا که تبلیغات سطح بالا توسط CPC ها و نمرات کیفیت آن ها تعیین می شود، می توانید ارزش تبلیغات را با معادله زیر پیدا کنید:

تبلیغات رتبه برتر = بالاترین امتیاز CPC با بالاترین امتیاز کیفیت

پیشنهادات CPC

با پیشنهادهای CPC، تبلیغ کنندگان حداکثر قیمتی را که برای پرداخت کلیک برای تبلیغشان آماده می کنند، تعیین می کنند. هرچه این پیشنهاد بیشتر باشد، احتمال دارد که این تبلیغ به نتایج برجسته ای در نتایج جستجو دست یابد. در عوض، پلتفرم تبلیغاتی Google به تبلیغ کنندگان خود درجه بالایی از شفافیت و اطلاعات به روز در مورد نرخ تبلیغات در موتور جستجوگر اعطا می کند. تبلیغ کننده می تواند دقیقاً مبلغی را که باید برای کمپین های SEA روزانه هزینه شود را از از طریق بودجه های ثابت ماهانه و روزانه تعیین کند. Google تا زمان استفاده از بودجه روز، آگهی را در نتایج جستجو نگه می دارد. به عنوان مثال، بودجه ماهیانه 3000 دلار در روز می تواند به 100 دلار تقسیم شود، اما فقط تعداد حضور در نتایج جستجو که ترجمه می شود بستگی به هزینه هر کلیک دارد. هزینه هر کلیک بستگی به نیاز مصرف کننده دارد و می تواند از چند سنت تا چند دلار متغیر باشد.


نمره کیفیت گوگل


گوگل به عنوان بخشی از سیستم رتبه بندی خود دارای رتبه ای با کیفیت است تا بتواند تبلیغات بی کیفیت را با ورود به پیشنهادات بالا در بالای نتایج جستجو متوقف کند. این به سمت خواسته‌های کاربر جهت گیری شده و رفتار آنلاین آن‌ها را در نظر می‌گیرد. یک کمپین SEA فکری با محتوایی با کیفیت بالا، در موتورهای جستجو به طور قابل ملاحظه ای در رتبه ی بالایی قرار خواهد گرفت، زیرا برای کاربران مفید است. از این رو نتیجه می توان نتیجه گرفت که قیمت پیشنهادی بالا CPC تنها عامل ایجاد تبلیغات موفق نیست.

نمره کیفیت گوگل برای یک تبلیغات عوامل زیر را مؤثر ارزیابی می کند:

  • نرخ کلیک مورد انتظار: بستگی دارد که چند بار آگهی اجرا می شود (تأثیر) و تعداد کلیک هایی که در یک آگهی ارائه می شود. تبلیغاتی که نرخ کلیک بالایی دارند، به عنوان مرتبط تر رتبه بندی می شوند
  • میزان کلیک بر روی URL نمایش: اگر URL استفاده شده در آگهی قبلاً به تعداد زیادی کلیک رسیده باشد، نمره کیفیت تبلیغات نیز بالاتر خواهد بود. بنابراین نشانی اینترنتی صفحه نمایش با هدف پیوند مطابقت ندارد
  • کیفیت صفحه فرود: اگر کاربر از طریق تبلیغاتی که به دلیل ارتباط، شفافیت و کاربرپسندی که به کاربر ارائه شده است، به هدف پیوند برسد، رتبه بندی بهبود می یابد
  • رونوشت نسخه آگهی: تبلیغاتی که از برترین نقاط برخوردار هستند دارای عناوین و کپی هایی هستند که کاملاً متناسب با جستجو است هرچه نسخه آگهی بیشتر
  • مرتبط باشد، رتبه بندی بهتر می شود.


اهداف یک کمپین SEA

تبلیغات موتور جستجو به صاحبان وب سایت فرصت می دهد تا دقیقاً درجایی که مشتریان بالقوه محصولات و پیشنهادات مورد نظر خود را جستجو می کنند ، تبلیغات را انجام دهند. در این روش، SEA از تبلیغات استفاده می کند تا به سؤالات جستجو پاسخ دهد، نه اینکه کاربر را با اطلاعات ناخواسته بمباران کند. اگر صفحه کپی و صفحه فرود از نزدیک با اهداف کاربر مطابقت داشته باشد ، موتور جستجو کمتر احتمال دارد که این تبلیغ را به عنوان هرزنامه بخواند. از آنجا که بالاترین رتبه های تبلیغاتی به جستجوی کاربر بسیار مرتبط هستند، تبلیغات موتورهای جستجو خوشبختانه توسط اکثر کاربران موتور جستجو قابل قبول است. بنابراین SEA ابزاری مؤثر برای افزایش ترافیک وب سایت، تبلیغ مارک ها و تولید تبدیل است.


مشاغل به طور کلی از SEA برای رسیدن به اهداف زیر استفاده می کنند:

  • افزایش ترافیک: هدف اصلی تبلیغات موتورهای جستجو هدایت جریانی از بازدید کنندگان به یک وب سایت است. بنابراین SEA خود را قبل از هر چیز به عنوان منبع ترافیک وب سایت های جدید معرفی می کند. در مبارزه برای کسب رتبه های برتر، تبلیغات با کیفیت و رده بندی رتبه بندی می شوند، اما می توان جای آن ها را در صفحه اول نتایج از طریق یک پیشنهاد بالا تضمین کرد.

    

  • ارتقاء آگاهی از نام تجاری: تبلیغات موتور جستجو ابزاری برای بازاریابی کارآمد برای افزایش دیداری یک برند در بین سایر افراد در حوزه خود است. بنابراین ، یکی از اهداف کمپین SEA باید این باشد که خدمات کلمات کلیدی را با آگهی تبلیغاتی برای خطوط یا خدمات محصول خودتان اشغال کنید.

    

  • تولید تبدیل: مهمتر از همه ، تبلیغات موتور جستجو در هنگام دستیابی به مشتریان بالقوه (منجر) یا افزایش فروش محصولات و خدمات کمک می کند. برنامه های تبلیغاتی مانند Google Ads این امکان را برای صاحبان وب سایت فراهم می کند که دقیقاً نشان دهند که چگونه اغلب موتورهای جستجو منجر به تبدیل می شوند ، مانند زمانی که مشتری بالقوه مشتری می شود.


آیا تبلیغات موتور جستجو ارزش آن را دارد؟

افرادی که در کمپین های بازاریابی موتور جستجو سرمایه گذاری می کنند باید در نظر بگیرند که یک استراتژی سئو چقدر به کاربران در تحقق اهداف شان کمک می کند و اینکه این اهداف چقدر از طریق سئو قابل دستیابی هستند. شایان ذکر است که کاربران اینترنت از نتایج یک جستجوی وب ارگانیک طرفداری می کنند. طبق آمار، فقط 10 تا 20 درصد از کاربران بر روی نتایج جستجوی پرداخت شده کلیک می کنند. بنابراین تبلیغات موتور جستجو نمی تواند به عنوان جایگزینی برای یک سیستم رتبه بندی طبیعی در نظر گرفته شود. بسیاری از مشاغل SEA را جنبه دیگری از فعالیتهای بازاریابی خود می دانند. به خصوص در مواردی که رقابت زیادی در نتایج جستجوی ارگانیک یا برای اقدامات موقتی مانند فروش و پیشنهادات وجود دارد، به ویژه در تولید ترافیک با استفاده از کلمات کلیدی بسیار مفید است. از آنجا که تبلیغات با موتور جستجو بیش از هر چیز باید به دستیابی به تبدیل تبدیل شود ، توصیه می شود سؤالات جستجوی خاص را هدف قرار دهید و به آنها پاسخ دهید. به عنوان مثال، یک فروشگاه اینترنتی کفش باید از کلمات کلیدی تجاری "خرید کفش" یا "سفارش کفش آنلاین" در تبلیغات خود استفاده کند.


چه کسی باید از تبلیغات موتور جستجو استفاده کند؟

یک کمپین موفق SEA به اندازه کسب و کار بستگی ندارد. حوزه، کالاها و بودجه تبلیغاتی موجود باید بزرگترین عامل در تعیین موفقیت یک کمپین SEA باشد. بنابراین شرکت های کوچکتر باید توجه داشته باشند که فقط در مواقعی که بتوانند سود کسب کنند، از تبلیغات موتورهای جستجو استفاده کنند.
توصیه می شود نسخه تبلیغ را فقط برای توصیف فقط محصول یا خدمات اصلی محدود کنید. SEA پتانسیل بزرگی را برای خدمات تخصصی ارائه می دهد. از آنجا که فضای تبلیغ توسط موتور جستجو حراج می شود، قیمت کلیک برای یک تبلیغ به رقابت بستگی دارد. به همین دلیل، در صورت تبلیغ یک محصول طاقچه ، تبلیغات تبلیغاتی با موتور جستجوگر ممکن است بعضاً جای تعجب آور داشته باشد. اگر تبلیغات خود را به اصطلاحات جستجوی دم بلند با حجم جستجوی پایین تر تبدیل کنید، می توانید نسبتاً ارزان تبلیغ کنید.حافظه انسان چگونه کار می کند؟ نکاتی برای طراحان UX (تجربه کاربری)

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.