HTML6 می آید، تغییرات آن چه خواهد بود؟

سید علی اندرزگو 100 بازدید

HTML یکی از شناخته شده ترین فناوری های وب است. HTML از زمان معرفی تاکنون بطور مداوم برای ساختن صفحات اینترنت مورد استفاده قرار گرفته است. در این مقاله، می خواهیم نگاهی به تغییرات احتمالی HTML6 بیندازیم و اینکه چه چیزی به HTML6 اضافه خواهد شد.

اگرچه امروزه بسیاری از تکنیک های جدید فرآیند ایجاد وب سایت را ساده تر و کارآمد تر کرده است، اما HTML همیشه در هسته ایجاد صفحات وب سایت موثر بوده است.

HTML5 در سال 2014 منتشر شد که قدم دیگری به سمت استاندارد سازی زبان نشانه گذاری ابر متن بود. مشخصات HTML در اکتبر 2014 اصلاح شد که تغییرات منطقی بود.

اکنون مردم منتظر آپدیت دیگری هستند. در مورد HTML6 چه حدسی می زنید؟

WHATWG بدنه ای است که تنظیمات HTML را انجام می دهد، مشخصات HTML را به طور مداوم تغییر می دهد، طبق گفته منابع HTML به یکباره گسترده نمی شود و به صورت تدریجی امکانات جدید به آن اضافه می شود.

تغییرات جدید

 • تگ های اکسپرس
 • پشتیبانی از ماژول های بومی
 • آزادی عمل در تغییر اندازه تصویر
 • HTML 6 کتابخانه اختصاصی
 • یادداشت برای تصاویر و فیلم ها
 • تقویت اعتبار سنجی
 • منوهای سفارشی در HTML6
 • دوربین یکپارچه HTML6
 • میکروفرماتهای خوب
 • برنامه های تک صفحه ای بدون جاوا اسکریپت 
 • نتیجه گیری


تگ های اکسپرس


همانطور که از نام آن پیداست، این تگ ها واضح هستند. تگ هایی از قبیل لوگو در صفحه وب شما قابل استفاده است.

پشتیبانی از ماژول های بومی در HTML 6


عنصر گفتگو با HTML6 در راه است. این عنصر معادل پنجره های معین دارای JavaScript در نظر گرفته می شود. عناصر گفتگو از قبل استاندارد سازی شده اند، اما فقط چند مرورگر مانند مرورگرهای اینترنت Chrome و Samsung سامسونگ پشتیبانی کامل دارند. جای نگرانی نیست، به زودی در همه مرورگرها پشتیبانی می شود. این عنصر، در قالب پیش فرض خود فقط در بالای مکان قرار داده شده شناور را نشان می دهد. برای استفاده از یک رابط شبیه به حالت متداول تر می توانید از طریق JavaScript روش معین را باز کنید.

به صورت پیشفرض، این عنصر یک پس زمینه خاکستری با محتوای غیر تعاملی در زیر آن ایجاد می کند. یک ویژگی متد را می توان در فرم های موجود در عنصر گفتگو استفاده کرد. این مقدار را ارسال می کند و مقدار را به خود شیء گفتگو منتقل می کند.

به طور کلی، این عنصر گفتگو در تعامل کمی با کاربر  می باشد و در تقویت رابط کاربری سودمند است. برای باز و بسته شدن آن در فرم استاندارد HTML می توانید ویژگی باز را ضرب کنید.

آزادی عمل در تغییر اندازه تصویر


کارشناسان معتقدند که یک به روزرسانی در راه است که مرورگرها را قادر می سازد تا برای بهترین تجربه مشاهده، اندازه تصویر را تغییر دهند. مرورگرها در نمایش بهترین اندازه برای اندازه دستگاه و اندازه پنجره با مشکل روبرو هستند. برچسب های Src و IMG برای مقابله با این مشکل چندان قدرتمند نیستند. یک برچسب جدید ** ** در دسترس است. این برچسب می تواند کار مرورگر را برای انتخاب بین بیش از یک تصویر تسهیل کند تا بهترین مورد را نشان دهد.


HTML 6 کتابخانه اختصاصی


معرفی کتابخانه های قابل ذخیره سازی در HTML6 گامی در جهت بهبود بهره وری برای طراحان وب و کاربران خواهد بود.

یادداشت برای تصاویر و فیلم ها

 اگر ما بتوانیم تصاویر و فیلم ها را در HTML حاشیه نویسی کنیم بسیار عالی خواهد بود. HTML5 توانایی تفسیر کلمات، جملات و پاراگرافها را در اختیار ما قرار می دهد اما نه تصاویر و فیلم ها. بسیاری از سازمان ها در این زمینه راه حل ارائه داده اند، و به نظر می رسد WHATWG حداقل برخی از آنها را در نظر می گیرد. بیایید امیدوار باشیم؛ ما به زودی حاشیه نویسی تصاویر و فیلم ها در HTML خواهیم بود.

تقویت اعتبار سنجی


HTML5 از نظر امنیتی در جایگاه بدی نیست. مرورگرها و فن آوری های وب نیز محافظت منطقی را ارائه می دهند. بدون شک، موارد بیشتری وجود دارد که می توان در حوزه احراز هویت و امنیت انجام داد. کلیدها را می توان در خارج از سایت ذخیره کرد. این امر مانع از دسترسی افراد ناخواسته شده  و موجب تقویت هویت می شود. استفاده از کلیدهای تعبیه شده به جای کوکی ها، بهتر شدن امضای دیجیتال و غیره.

مردم و اندیشکده ها راه حل های زیادی برای ارائه دارند، همه چیز در WHATWG برای پذیرش یا رد آنهاست.

منوهای سفارشی در HTML6


برچسب های UI و OL مفید هستند اما برای هر نیازی مناسب نیستند. نیاز به ساعت یک برچسب یا برچسب منو که می تواند عناصر تعاملی را بهتر مدیریت کند احساس می شود. این فهرست می تواند عناصر لیست ایجاد شده توسط دکمه های داخل فهرست را کنترل کند. این منو می تواند قابلیت های لیست را در HTML بالا ببرد و حتی می تواند مانند یک لیست معمولی به خوبی کار کند.

دوربین یکپارچه HTML6


HTML6 به ما این امکان را می دهد تا از بهترین دوربین و رسانه در دستگاه استفاده کنیم. ما می توانیم دوربین، جلوه های آن، حالت ها، تصاویر پانوراما، HDR و موارد دیگر را کنترل کنیم. ما می توانیم از هر رسانه ای استفاده کنیم و دوباره آنرا مورد استفاده قرار دهیم. موارد زیادی وجود دارد که می توان با دوربین و HTML6 بهتر کار کرد.

میکروفرماتهای خوب


بارها و بارها، باید اطلاعات کلی خود را در اینترنت تعریف کنیم. اطلاعات عمومی می تواند مانند شماره تلفن، نام، آدرس، و غیره عمومی باشد. Microformats استاندارد هایی است که قادر به تعریف داده های کلی است. میکروفرماتها می توانند قابلیت های یک طراح را بهبود بخشند و می توانند تلاشهای موتور جستجو را برای استنباط اطلاعات عمومی ما را کاهش دهند.

برنامه های تک صفحه ای بدون Javascript


بابی موزومدر، سردبیر مجله FutureClaw پیشنهاد می کند:

اتصال عناصر محکم به JSON / XML، نقاط پایانی API ، با داشتن مرورگر داخلی داده ها را در یک ساختار داده جدید بارگذاری می کند، و مرورگر سپس عناصر DOM را با هر داده ای که در صورت لود شدن بارگذاری می کند، جایگزین می کند. داده های اولیه (و همچنین پاسخ های خطای استاندارد) می توانند در قسمت های هدر باشند که در صورت دلخواه می توانند بعداً جایگزین شوند.

به گفته وی، این الگوی طراحی وب برنامه های یک صفحه ای است که باعث افزایش پاسخگویی و بارگذاری می شود زیرا نیازی به بارگذاری جاوا اسکریپت نخواهد بود.

نتیجه


هیچ چیز عالی وجود ندارد، این عالی نبودن در مورد HTML نیزصادق است، بنابراین موارد زیادی وجود دارد که می توانند با مشخصات HTML برای بهتر شدن آن انجام شوند. استانداردسازی برخی از هنجارهای مفید باید برای تقویت قدرت HTML انجام شود. تغییرات کوچک از قبل شروع شده است. در نظر گرفتن حرف های متخصصین فن بیان و همچنین گوش دادن به مخاطب عامه می تواند ایده ای را ارائه دهد.

تقویت پشتیبانی از بلوتوث، انتقال فایل p2p، محافظت از بدافزار، ادغام فضای ذخیره سازی ابر، مواردی است که باید در نسخه بعدی HTML در نظر گرفته شود. در حال حاضر به روزرسانی هایی وجود دارد که معرفی شده اند و احتمالاً برخی از آنها به زودی اعلام می شوند، در حالی که برخی دیگر صرفا پیش بینی هستند.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا بینشی در مورد HTML6 بدست آورید. با تشکر از شما برای خواندن این مقاله.نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.