HTML5.1 (آخرین به روز رسانی HTML5)

سید علی اندرزگو 75 بازدید

در واقع HTML (زبان نشانه گذاری هایپرتکست) خون حیات اینترنت است. بدون آن وب سایت ها بسیار متفاوت به نظر می رسند. HTML متن، تصاویر و پیوندها را ایجاد می کند، بنابراین پایه و اساس کلیه مطالب را در شبکه جهانی وب تشکیل می دهد. در این مقاله درباره امکانات جدید HTML5.1 صحبت خواهیم کرد.

وب با گذشت زمان بسیار تغییر کرده است و عناصر چندرسانه ای اکنون جنبه ای مهم برای طراحی هر وب بحساب می آید. با پیشرفتی که در دنیای فناوری وجود دارد، محتوای ویدیوئی، عناصر پویا و طراحی ریسپانسیو در حال تبدیل شدن به ویژگی های اصلی هر وب سایت هستند و تقاضا برای عناصر تعاملی متنوع روز به روز در حال افزایش است.

برای پیگیری مطالبات روزافزون در زمینه طراحی وب، کنسرسیوم جهانی وب (W3C) و گروه کاری فناوری کاربرد برنامه Hypertext (WHATWG) شروع به توسعه یک زبان علامت گذاری به روز کردند. نسخه جدید HTML ،HTML5 که در پاییز سال 2014 راه اندازی شد، اجرای عناصر چندرسانه ای را به روشی بسیار آسان تر تبدیل کرد، اگر چه بسیاری از راه هاو افزونه ها با به روزرسانی های HTML5 منسوخ شدند. با HTML 5.1، قسمت بعدی HTML در دسترس است. اما چگونه باید این روش قبل از شروع HTML جدید اجرا شود؟ مهمترین جنبه های این به روز رسانی چیست؟ کدام ویژگی ها حذف خواهد شود و این برای اپراتورهای وب سایت چه معنایی خواهد داشت؟


مهمترین ویژگی HTML 5.1 در یک نگاه

پس از انتشار نسخه 4.01، حدود 15 سال زمان برد تا HTML جدید ایجاد شود. این بار به روزرسانی بسیار سریعتر خواهد بود. به سختی دو سال پس از معرفی HTML5، اولین به روز رسانی در قالب HTML5.1 وارد شده است. این اهمیت این مطلب را نشان می دهد که W3C و WHATWG اکنون در کاهش فاصله بین به روزرسانی ها مصمم است. با توجه به توسعه پر شتاب اینترنت، این پاسخ کاملاً مناسب است. برای به روز رسانی، پیش نویس کار در گروه های کاری ایجاد شده و ویژگی های HTML در قالب یک توصیه معرفی می شوند. امکان سنجی اجرای عناصر در طی یک مرحله تست جامع ارزیابی می شود. پس از اتمام مرحله آزمون، توصیه رسمی استاندارد صادر می شود. با HTML 5.1، این نیز در یک گفتگوی نزدیک با جامعه رخ داده است. W3C متعاقباً روند توسعه HTML جدید را در GitHub منتشر کرد. با این پیشرفت، جامعه اکنون این فرصت را دارد که از قبل با استاندارد جدید آشنا شود و بازخورد خود را ارائه دهد. GitHub یک سرویس مدیریت نسخه برای پروژه های نرم افزاری است که بستری را برای طیف گسترده ای از پروژه های منبع باز فراهم می کند. با استفاده از GitHub، می توان کار چندین توسعه دهنده مختلف را همزمان با HTML 5.1 همگام سازی کرد.


 

و اکنون در HTML 5.1 رسمی هستند

یکی از مهمترین ویژگی های جدید HTML5.1 این است که توسط همه مرورگرهای رایج پشتیبانی می شود. با این حال ، توسعه اصلی این نسخه اقتباسی از محتوای چندرسانه ای برای طراحی واکنش گرا است. تاکنون تصاویر مختلف با وضوح متفاوت ارائه شده است. با وجود این واقعیت که در برگیرنده (container) بطور رسمی برای معرفی HTML5 استاندارد نشده بود، توسعه دهندگان وب هنوز قادر به استفاده از این عنصر بودند. با بروزرسانی جدید، همه مرورگرهای رایج اکنون عنصر را درک می کنند: استاندارد سازی با HTML جدید اکنون آن را رسمی می کند.

عنصر یک ظرف است که به کاربران امکان می دهد فایل های تصویری را از طریق عناصر منبع مختلف ادغام کنند. زمان انتقال ذخیره می شود و نمایشگر موبایل یک وب سایت بهبود می یابد زیرا فقط منابع تصویری مناسب برای اندازه و وضوح صفحه نمایش بارگذاری می شوند. علاوه بر این ، از نمایشگرهای با وضوح بالا و پهنای باند نیز می توان برای تهیه محتوای جایگزین استفاده کرد. با این حال ، ویژگی جدید معرفی شده با HTML 5.1 نیز برای این امر ضروری است: تصاویر و اندازه های مختلف را در رابطه با یکدیگر جفت می کند.

تا حدودی عنصر و با هم دست می یابند. حتی وقتی جدیدترین و رایج ترین مرورگرها از هر دو پشتیبانی می کنند ، عنصر Fallback اطمینان می دهد که گرافیک نیز به درستی برای مرورگرهای قدیمی نمایش داده می شود. الزامات ویژگی های صفحه نمایش از قبیل عرض و تراکم پیکسل با عناصر منبع تعریف می شود.


"ماه" و "هفته": گزینه های فرم پیشرفته HTML

با راه اندازی HTML5 ، دسته بندی های جدیدی برای عنصر معرفی شده است ، از جمله "ایمیل" ، "آدرس اینترنتی" و "تاریخ". نوع فیلد ورودی همیشه با ویژگی های نوع تعریف می شد. اما با توجه به نوع = ماه و نوع = هفته ، کاربران اکنون می توانند روزها ، زمانها ، ماهها و هفته های تقویم را انتخاب کنند. این ویژگی توسط اکثر مرورگرها نیز پشتیبانی می شود ، بنابراین استاندارد سازی با HTML 5.1 می تواند یک نتیجه منطقی در نظر گرفته شود.

"در معرض خطر": به روزرسانی های HTML هنوز حل نشده است

برای یک توصیه W۳C، یک ویژگی HTML جدید باید حداقل در دو مرورگرهای مستقل در طول فاز تست اجرا شود، چرا که برخی از نامزدهای توصیه در این زمینه کار می‌کنند. در زمان نامزدی آن‌ها، اگر هنوز توسط مرورگرهای و / یا توسعه دهندگان درگیر در استانداردسازی پذیرفته نشده اند، "در معرض خطر" قرار می‌گیرند.


بحث برچسب

نسبت به سایر عناصر مانند کمتر متداول است ، زیرا در حال حاضر فقط توسط مرورگرهای مبتنی بر کروم مانند Chrome و Opera پشتیبانی می شود. اندکی قبل از راه اندازی HTML 5.1 ، گزارش هایی درباره وضعیت عنصر با هم اختلاف نظر داشتند: در حالی که برخی از مقالات ادعا می کردند استاندارد شده است ، عنصر دوباره در سایت رسمی W3C حذف شده است. این برچسب باید ادغام ویندوزهای پنجره بازشو یا پنجره های گفتگو را آسان تر کند ، زیرا معمولاً کد جاوا اسکریپت سخت تر از این مورد ضروری است. با این حال ، به طور مداوم با باز و بسته شدن پنجره ها مشکلاتی به وجود می آمد. مرورگرهایی که (هنوز) از برچسب پشتیبانی نمی کنند ، می توانند پنجره را نمایش دهند ، اما قادر به سقوط آن نیستند. تقریباً هر نوع محتوا را می توان در عنصر پیاده سازی کرد - از متن خالص گرفته تا فرم ها تا فیلم ها و تصاویر.

و فعلاً بدون تغییر باقی می مانند

علاوه بر عنصر

، و نیز در فهرست "در معرض خطر" HTML جدید قرار دارند. براساس W3C ، عناصر دوم بدون تغییر باقی می مانند. این امر همچنین به ویژگی و ویژگی "extmenu "گسترش می یابد. این عناصر و ویژگی ها می توانند برای ایجاد نوار ابزار و منوهای زمینه به عنوان نمایش در برنامه های دسک تاپ مورد استفاده قرار گیرند. در واقع ، نوع نوار ابزار برای عنصر حذف شده است.

عنصر یک سرنوشت به همان اندازه نامشخص دارد. در ابتدا توسط موزیلا توسعه یافته ، تولید کننده جفت های کلید رمزنگاری توسط مایکروسافت رد شد و حتی موضوع درخواست حذف توسط گوگل در سال 2015 شد. بنابراین وضعیت "در معرض خطر" آن جای تعجب ندارد. با این حال ، توصیه پیشنهادی توسط W3C برای HTML 5.1 در سپتامبر 2016 به طور موقت عنصر را حفظ کرد. اکنون توجه داشته است كه هنوز در مرحله حذف قرار دارد كه سالها طول خواهد كشید. با این حال ، این فشار در برخی از زمانها به دست خواهد آمد، به این معنی که استفاده از این عنصر در واقع توصیه نمی شود.


معنی HTML جدید برای اپراتورهای وب سایت چیست؟

دارندگان وب سایت می توانند به طور خودکار از HTML 5.1 و عناصر و ویژگیهای توصیه شده آن استفاده کنند. همانطور که در ابتدای این ویژگی نشان داده شد، بسیاری از آنها پیاده سازی HTML جدید را آغاز کرده اند.علاوه بر استاندارد های رسمی، لیست "در معرض خطر" و عناصر حذف شده مورد توجه ویژه قرار می گیرند. در صورت استفاده از عناصر و خصوصیات ذکر شده در لیست در معرض خطر در HTML فعلی ، برنامه نویس باید تغییر پروژه وب خود را در نظر بگیرد. اکنون بیش از هر زمان دیگری، نگرانی اصلی هر صاحب وب سایت باید سازگاری با بیشترین مرورگر و دستگاه باشد.

همچنین برای مدیران وب ارزش دارد که در آینده به وب سایت رسمی W3C توجه کنند. با تکمیل HTML 5.1، توسعه دهندگان قبلاً با نسخه 5.2 در حال انجام بودند که اولین پیش نویس تغییرات قبلاً منتشر شده است. از این پیشرفت ها می توانیم ببینیم که به روزرسانی ها به طور قابل توجهی شتاب گرفته اند. برای اپراتورهای وب سایت، این بدان معناست که اشکالات سریعتر برطرف می شوند و نیازهای در حال تغییر نیز می توانند با کارایی بیشتری رفع شوند. به لطف استفاده از GitHub برای توسعه HTML 5.1 هم اکنون فرصتی برای توسعه دهندگان در فرایند بهبود وجود دارد.منبع

برترین ابزارهای سئو (Best SEO tools)

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.