11 اشتباهی که هر برنامه نویس PHP باید از آن اجتناب کند

سید علی اندرزگو 54 بازدید


PHP یکی از رایج‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای توسعه کاربرد وب، جهت ایجاد پروژه‌ها و برنامه‌های کاربردی است. رواج این زبان به خاطر راحتی، و چارچوب چند مرحله‌ای آن است. به عنوان یک توسعه دهنده php مهم است که شما از اشتباهات احتمالی آگاهی داشته باشید و مرتکب آن ها نشوید. در این مقاله به 11 خطایی که هر توسعه دهنده php باید در طی برنامه نویسی از آنها اجتناب کند را بیان می کنیم.


1 . بی توجهی به استفاده از ذخیره پایگاه داده

درصورتی که از یک پایگاه داده در توسعه برنامه های PHP خود استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم از برخی از پایگاه داده ها استفاده کنید. Reserve در بهبود نمایشگاه بانک اطلاعاتی، برنامه ها و به طور کلی و به روزرسانی تجربه مشتری، کمک می کند. برای نیازهای ذخیره خود می توانید از Memcached ،Varnish ،Redis یا Query store استفاده کنید. Memcached یکی از معروف ترین فریم ورک های رزرو با پشتیبانی از برنامه هایی مانند Facebook است.


2 . حذف پرونده پیکربندی

پس از ایجاد یک برنامه، شما باید رکورد پیشرفت ترتیب را تخلیه کنید. در صورت عدم انجام این کار، شما اطلاعاتی را به هکر ارائه می دهید. درصورتی که سایت یا برنامه ای که ایجاد می کنید توسط یک همکار تسهیل شود، در آن زمان می توان تاریخ ثبت شده در طرح را به طور موثر هک یا کنترل کرد. این دلیلی است که ما به شما پیشنهاد می دهیم از برنامه dev.php استفاده نکنید. روش دیگر برای جلوگیری از هک کردن، نگه داشتن نقاط مورد علاقه تنظیمات PHP به حساب تسهیل گر است. در این راستا، رکورد طراحی امن، خصوصی است و به برنامه نویسان ارائه نمی شود


3 . تعیین محدودیت زمانی در اسکریپت های PHP

ممکن است فکر کنید این اشتباه ناچیزی است اما این دیدگاه اشتباه است. این مورد یکی از شناخته شده ترین اشتباهات است. اکثر مهندسان نرم افزار انتظار دارند که محتویات اجرای PHP طبق برنامه تکمیل شود. یک مهندس نرم افزار برای شما فاش نخواهد کرد که هیچ چیزی باعث ایجاد پیام رسان برنامه ای نسبت به یک محتوای مجاز نمی شود. محدودیت زمانی برای محتوا تعیین کنید. این کار باعث می شود که شما برای هر کاری آماده باشید.


4 . عدم استفاده از داده کوکی

قبل از اینکه اطلاعات مورد نظر را قبل از قرار دادن آن در یک پایگاه‌داده تایید کنید، کد خود را برای اطلاعات مضر باز می‌کنید. برای تایید این تاریخ، از mysql _ string _ real _ real ()یا htmlspecialchars استفاده کنید.


5 . استفاده از اپراتورهای مقایسه اشتباه

مدیران آزمون یکی از موارد اساسی برنامه نویسی PHP هستند. به هر صورت ممکن است در صورت مخلوط کردن این سرپرستان اشکال بوجود بیاید برای برنامه نویسی مانع ایجاد کند. به همین دلیل برای جلوگیری از چنین رویدادهایی پیشنهاد می کنیم خود را با مدیرانی که مرتباً آپدیت می شوند تطبیق دهید، به عنوان مثال، = ، == ،! = ،


6 . نادیده گرفتن مجدد URL ها

در طول برنامه نویسی PHP، تجدیدنظر در URL ها به عنوان یک پیش شرط امنیتی اساسی است. هنگام ساختن URL، از تمرین های امروزی استفاده کنید و نه از URL هایی که دارای فاکتورهای زیادی هستند، زیرا آخرین مورد غیرقانونی است.


7 . عدم استفاده از گزارش خطا

اگر می خواهید در برنامه نویسی عالی کار کنید، باید از نکات برجسته E_All (اعلام اشتباه) استفاده کنید. E_All برجسته ای با جزئیات کامل است که حتی کمترین اشتباه را نیز تضمین می کند. این امر به تسریع زمان پیشرفت کلی کمک می کند. مطمئن شوید که پس از اتمام ساخت برنامه خود، برجسته جزئیات E_All را خاموش کنید، در غیر اینصورت به مراجعه کنندگان خود برای دیدن اشتباهات در یک صفحه کاملاً خوب نیاز دارید


8 . نامه‌های پرس و جوی تان را فراموش نکنید

یک SQL افتضاح می تواند باعث ایجاد خرابی در برنامه شما شود. بنابراین، برای کمک به شما در یافتن امتیاز انتخاب می توانید از Query Profiler (رابط پرس و جو)، توضیح MySQL's EXPLAIN، در میان دستگاه های مختلف استفاده کنید.


9 . ویرگول (Semi-colons)

به نظر می رسد که یک نقطه ویرگول چندان مهم نباشد، ولی همین می تواند باعث خرابی و عدم پیشرفت برنامه وب شما شود. کمکی نمی کند که این خطا فقط پس از اتمام کار با بهبود وب به سختی قابل مشاهده است.


10 . استفاده از MyISAM به جای موتور پایگاه داده InnoDB

MyISAM موتور پیش فرض MySQL است. اینگونه که ممکن است، برای ایجاد فریم ورک، باید از InnoDB استفاده کنید. با استفاده از MyISAM، برای این وضعیت، اطلاعات شما را در معرض خطر قرار می دهد، از تبادلات، ضروریات اصلی پشتیبانی نمی کند و هنگام تعبیه اطلاعات، کل جدول را پیچیده می کند.


11 . عدم افزودن دسترسی ممتاز

ظرافت های مدیر نباید برای جامعه عمومی باقی بماند. ما پیشنهاد می کنیم برای دسترسی ویژه رضایت پرونده ها و پاکت نامه ها و مشتری های پایگاه داده را تنظیم کنید. در واقع، حتی با وجود جدی بودن مرتکب خطاهایی که به آنها اشاره شده است، بهترین قسمت این است که درک آنها گام اولیه برای حفظ فاصله استراتژیک از آنها است. شماره نیمه درک شده است.منبع

7 اشتباه رایج در طراحی سایت

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.