10 دلیل برای یادگیری پایتون

سید محمد ساجد 174 بازدید

زبان های برنامه نویسی قرن هاست که وجود دارد و هر دهه شاهد راه اندازی یک زبان جدید است. پایتون به عنوان یکی از محبوب ترین و پر تقاضاترین زبان های برنامه نویسی در نظر گرفته شده است. بررسی اخیر Stack Overflow نشان داد كه پایتون از زبان هایی مانند جاوا، سی، سی ++ پیشی گرفته و خود را به صدر رسانده است. در مقاله پیش رو 10 دلیل برای یادگیری زبان پایتون را بیان خواهیم کرد

آماده علاقمند شدن به زبان برنامه نویسی پایتون شوید.

در ادامه ویژگی های زبان پایتون را که به موجب آن افراد Python را به عنوان اولین زبان برنامه نویسی خود انتخاب می کنند را عنوان می کنیم:

 • محبوبیت و حقوق بالای پایتون
 • استفاده در حوزه Data Science
 • برنامه نویسی و اتوماسیون پایتون
 • استفاده در حوزه Big Data
 • پشتیبانی پایتون از تست
 • گرافیک رایانه در پایتون
 • استفاده در حوزه هوش مصنوعی
 • استفاده از پایتون در حوزه توسعه وب
 • پایتون قابل حمل و توسعه است
 • یادگیری پایتون ساده و آسان است

اگر قصد دارید کار خود را در پایتون شروع کنید و می خواهید مهارت های مربوط به آن را یاد بگیرید، اکنون زمان مناسبی برای شروع است.


1 . محبوبیت و حقوق بالا

مهندسان پایتون جزء افرادی محسوب می شوند که می توان حقوق آن ها را در بالای جدول درآمدها در حوزه برنامه نویسی یا صنعت قرار داد. حقوق یک مهندس پایتون در آمریکا بطور متوسط سالانه 120 هزار دلار است. همچنین تعداد علاقه مندان به این زبان در یک سال گذشته افزایش پیدا کرده است.


2 . علوم داده

پایتون زبان پیشرو بسیاری از دانشمندان داده است. سالها بود که محققان دانشگاهی و محققان خصوصی از زبان MATLAB برای تحقیقات علمی استفاده می کردند اما همه اینها با انتشار موتورهای عددی پایتون مانند نپولی و پانداس تغییر یافت.

پایتون همچنین به داده های آماری و جداولی، ماتریسی و... پرداخته و حتی آن را با کتابخانه های محبوب مانند Matplotlib و Seaborn رسم می کند.


3 . برنامه نویسی و اتوماسیون

بسیاری از افراد فقط می دانند که پایتون یک زبان برنامه نویسی است، اما می توان از پایتون نیز به عنوان زبان اسکریپت استفاده کرد. در اسکریپت:

 • کد به صورت اسکریپت نوشته شده و اجرا می شود
 • دستگاه کد را می خواند و تفسیر می کند
 • بررسی خطا در طول زمان اجرا انجام می شود

پس از بررسی کد می توان چندین بار از آن استفاده کرد. بنابراین با اتوماسیون می توانید کارهای خاصی را در یک برنامه به صورت خودکار انجام دهید.


4 . اطلاعات بزرگ

پایتون داده ها را کنترل می کند. این نرم افزار از محاسبات موازی در جایی که می توانید از پایتون برای Hadoop نیز استفاده کنید، پشتیبانی می کند. در پایتون ، کتابخانه ای به نام "Pydoop" دارید و می توانید یک برنامه MapReduce را در پایتون بنویسید و داده های موجود در خوشه HDFS را پردازش کنید.

کتابخانه های دیگری مانند Dask such وPyspark برای پردازش داده های بزرگ وجود دارد. بنابراین، Python به طور گسترده ای برای Big Data استفاده می شود که می توانید به راحتی آن را پردازش کنید.5 . تست فریم ورک ها

پایتون برای تأیید ایده ها یا محصولات شرکت ها عالی است. پایتون دارای چندین فریم ورک آزمایش داخلی است که اشکال زدایی و سریعترین گردش کار را در بر می گیرد. ابزار و ماژول های زیادی برای آسان تر کردن کارها مانند سلنیوم و اسپلینتر وجود دارد.

این تست از کراس پلت فرم و مرورگر متقابل با چارچوبی مانند PyTest و Robot Framework پشتیبانی می کند. تست یک کار خسته کننده است و پایتون آن را تقویت می کند، بنابراین هر تست کننده ایی حتما باید به دنبال آن باشد


6 . گرافیک کامپیوتری

پایتون بیشتر در پروژه های کوچک، بزرگ، آنلاین یا آفلاین مورد استفاده قرار می گیرد. اما پایتون برای ساخت برنامه های رابط کاربری گرافیکی و دسکتاپ نیز استفاده می شود. کتابخانه Tkinter to راهی سریع و آسان برای ایجاد برنامه ها فراهم می کند.

پایتون در توسعه بازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که می توانید منطق استفاده از یک ماژول Pygame را که در دستگاه های اندرویدی اجرا می شود بنویسید.


7 . هوش مصنوعی

هوش مصنوعی پیشرفت بزرگ بعدی در دنیای فناوری است. در واقع می توانید کاری کنید که یک ماشین از روی مغز انسان تقلید کنید (البته نه کاملا! فراموش نکنیم مغز انسان هنوز پیچیده ترین و ناشناخته ترین سیستم دنیا محسوب می شود)، که قدرت تفکر، تحلیل و تصمیم گیری دارد.

از کتابخانه های این حوزه می توانیم به Keras و TensorFlow اشاره کنیم. همچنین ما کتابخانه هایی مانند openCv داریم که به بینایی رایانه یا تشخیص تصویر کمک می کند.


8 . توسعه وب

پایتون مجموعه ای از فریم ورک ها را برای توسعه وب سایت ها در اختیار دارد. فریم ورک های معروف عبارتند از Django ،Flask Pylons و غیره. از آنجا که این فریم ورک ها توسط پایتون نوشته شده اند، به همین دلیل بسیار سریع تر و پایدارتر هستند. همچنین می توانید scraping وب را در جایی انجام دهید که می توانید جزئیات مربوط به وب سایت های دیگر را بدست آورید.


9 . قابل حمل و توسعه

از ویژگی های پایتون قابل حمل و قابل توسعه بودن است. پایتون توسط اکثر سیستم عامل های موجود در صنعت امروز از Windows تا Linux تا Macintosh ،Solaris ،Play Station و سایر موارد پشتیبانی می شود.

ویژگی قابل توسعه بودن پایتون به شما امکان می دهد جاوا و اجزای .NET را یکپارچه کنید. همچنین می توانید از کتابخانه های C و C ++ استفاده کنید.


10 . پایتون برای یادگیری ساده و آسان است

پایتون برای یادگیری بسیار ساده و آسان است. یادگیری پایتون چیزی شبیه به یادگیری یک زبان انسانی است، مثلا زبان انگلیسی!

چه چیزی به سادگی آن کمک می کند؟

 • منبع آزاد بودن پایتون
 • سطح بالا
 • قابل تفسیر بودن

علاوه بر این در پایتون شما مجبور نیستید با نحو پیچیده ای سر و کار داشته باشید. شما می توانید با چند خط ساده به Hello World برسید!

سید محمد ساجد

از اوایل جوانی به حوزه برنامه نویسی و IT علاقه مند شدم، تحصیلاتم رو در همین زمینه ادامه دادم و بعد از کسب دانش، مهارت و تجربه در این زمینه، تصمیم گرفتیم با جمعی از دوستان و همکاران فعال در این حوزه، وب سایت پرشین آی تک را راه اندازی کنیم تا قدمی برداشته باشیم در راه ارتقاء سطح این دانش حیاتی در جامعه ایرانی.

توسعه دهنده وب و اپلیکیشن های موبایل

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.