۹ مولفه برای رسیدن به نتایج بهتر در یک وب سایت

سید علی اندرزگو

موفقیت یک وب سایت به چند عنصر اصلی بستگی دارد. همانطور که می دانید طراحی عالی برای یک وب سایت بسیار مهم است، در صورت عدم وجود طراحی خوب نگه داشتن کاربر را در سایت سخت خواهد بود. بیایید به مولفه های مهمی که برای رسیدن به نتیایج بهتر در یک وب سایت لازم است نگاهی بیندازیم.


1 . پیگیری ناوبری آسان

ناوبری فقط مربوط به نوار منو نیست. مراجعه به وب سایت به ناوبری دوستانه کاربر بستگی دارد. دکمه ها و پیوندها باید به راحتی و سادگی شناسایی شوند، هر صفحه از وب سایت باید به صفحه خانگی (اصلی) متصل باشد.

برای ایجاد بهترین تجربه ممکن جهت یابی قبل از طراحی، یک قاب سیمی از سایت ایجاد کنید. یک طرح کلی از صفحات و زیرمجموعه ها ایجاد کنید. یک مسیر تشدید کننده از صفحه اصلی به محتوا را ترسیم کنید که به نوبه خود بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل کنید.

قبل از قرار دادن سایت در حالت فعال، تمام ناوبری را چک کنیید و ببینید آیا کار می کند یا نه. این کار را با دوستان و همکاران خود امتحان کنید.


2 . طراحی واکنش گرا (Responsive Design)

وب سایت ها باید در هر اندازه صفحه ایی خوب به نظر برسند. به همین دلیل باید وب سایت با طراحی ریسپانسیو ایجاد شود.

در اینجا چند ایده آورده ایم:

  • first-mobile را طراحی کنید، بدین معنی که شما ابتدا با طراحی موبایل شروع کنید و سپس برای طراحی دسکتاپ اقدام کنید.
  • از یک تم responsive استفاده کنید.
  • برخی از کد های واکنشی را بیاموزید تا در طراحی های پیچیده تر به شما کمک کند


اگر یک وب سایت ریسپانسیو نباشد در صفحه های کوچک وحشتناک به نظر خواهد رسید. این امر باعث می شود که بازدید کنندگان به جای اینکه صفحات دیگر سایت را مشاهده کرده و اطلاعات بیشتری کسب کنند از سایت فرار کنند.


3 . یک تماس روشن برای اقدام

همانطور که می دانید ایده اصلی تبدیل شدن به یک وب سایت است. در ازای یک دانلود، اشتراک در لیست ایمیل ، استخدام خدمات یا فروش مستقیم یک محصول، می توان از طریق ورود به سیستم ثبت نام کرد.

برای اینکه این کار عملی شود نیاز به یک فراخوان واضح برای اقدام وجود دارد. فراخوان اصلی اقدام باید در نگاه اول قابل توجه باشد بدون اینکه فشار یا پر از مزایای فروش باشد. با کمک نسخه کپی خوب، به کاربر گفته می شود که چرا باید اقدام کند. چگونه این محصول یا خدمات به آنها کمک می کند؟


4 . اطلاعات تماس به روز شده

معمول است که کاربر بخواهد قبل از اینکه پیش برود و از خدمات سایت استفاده کند یا یک محصول را خریداری کند چند سوال بپرسد. یک وب سایت بدون داشتن هر نوع اطلاعات تماسی اساساً بی فایده است. چند روش مختلف برای نمایش اطلاعات مخاطب وجود دارد.

  • اضافه کردن یک افزونه پیام رسانی
  • استفاده از یک فرم تماس کاربردی و واضح
  • درج پروفایل های شبکه های اجتماعی


اطمینان حاصل کنید که ایمیل متصل به فرم های مخاطب به روز شده است. هیچ چیز بدتر از دریافت پیام های مهم و از دست دادن فرصت ها نیست. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که پروفایل رسانه های اجتماعی به روز شده است.


5 . بررسی ها و توصیفات

همیشه بخشی را با بررسی و توصیفات درج کنید. این باعث می شود کاربران جدید اعتماد شرکت را سریعتر به دست آورند. از بررسی ها و توصیفات واقعی استفاده نکنید، هرگز از موارد جعلی استفاده نکنید. یک بخش ویژه برای توصیفات ایجاد کنید ، مطمئن شوید بازدید کنندگان آنها را می بینند.


6 . صفحه ی درباره ما یا داستان ما

همیشه باید یک بخش درباره یا داستان ما در وب سایت وجود داشته باشد. کاربران می خواهند بدانند چه کسی پشت این سایت است. اگر داستان نحوه ایجاد این شرکت جالب است، باید نمایش داده شود. برای شرکت های قدیمی تر که سالها در آن وجود داشته اند، یک جدول زمانی اینفوگرافیک یا بینایی تعاملی یک لمس ویژه به شما می دهد.


7 . ویژوالهای مرتبط، مارک دار

یک وب سایت چیزی نیست که بدون تصویر باشد. بهترین تصاویر آنهایی هستند که با شرکت سازگار هستند. عکاسی بورس همیشه بهترین گزینه نیست. طراحان وب که طراحان گرافیک نیز هستند می توانند به تنهایی از این امر مراقبت کنند. در غیر این صورت، یک طراح گرافیک باید وارد تیم شود تا بهترین تصاویر را برای وب سایت شما خلق کند.


8 . افزونه بهینه سازی SEO

SEO بخشی عظیمی از موفقیت وب سایت است. با استفاده از یک افزونه بهینه سازی SEO مانند Yoast SEO، وب سایت ها در نتایج جستجوی Google سرعت موفقیت بالاتری دارند. استفاده نکردن از افزونه سئو اشتباه بزرگی است.

کمی احتیاط؛ طراحان وب همیشه متخصص SEO نیستند. افزونه ای با حداقل دانش کمک خواهد کرد ، اما هیچ چیز بهتر از استخدام یک متخصص SEO برای افزایش نتایج به سطوح بالاتر نیست.


9 . افزونه بهینه سازی سرعت

افزونه دیگری که همیشه باید در طراحی هر وب سایتی وجود داشته باشد، افزونه بهینه سازی سرعت است. گزینه های بسیار متنوعی برای این مورد وجود دارد. برخی از سیستم عامل های میزبان این مورد را در بسته خود از قبل ارائه می دهند. همچنین ممکن است بخواهید از WPRocket و سایر افزونه های بهینه سازی تصویر مانند Smush یا TinyJPG استفاده کنید. وب سایتی که سرعت پائینی دارد عملا یک وب سایت بی فایده است.


نتیجه

این وظیفه ماست که به عنوان طراحان وب بهترین نتیجه را به مشتریان خود ارائه دهیم. به همین دلیل همیشه باید این 9 عنصر در محصول نهایی گنجانده شود. دفعه بعد که یک وب سایت طراحی می کنید از این موارد به عنوان یک لیست چک استفاده کنید.منبع

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.