چگونه طراحان UX توسعه دهندگان را کارآمد تر می کنند

سید علی اندرزگو 138 بازدید

علاوه بر توسعه دهندگان که برنامه های به ظاهر بهتری را ایجاد می کنند وجود طراحان UX هم در تیم توسعه دهنده بسیار لازم است، آنها نیز به طرز چشمگیری کارآمد هستند. این مقاله به بررسی کارآمدی طراحان UX برای توسعه دهندگان وب می پردازد.


به جزئیات فکر کنید

هنگامی که یک طراحی به مشتری یا صاحب محصول نشان داده می شود، اغلب فقط حالت ایده آل و اولیه صفحه، نمایش داده می شود. که یک فرم خالی یا پر است، مقادیر وارد شده هر کاربر در سطر اول هستند، و تصاویر کنتراست کاملی با متن با تزیین را فراهم می کند.این فوق‌العاده است که صفحه نمایش زیبا به نظر برسد، اما این به آن معنا نیست که این صفحه به طور کامل طراحی شده‌است. طراحان بزرگ UX از سناریوهای متمایزی که در ادامه بیان می کنیم بهره می برند:

  • چگونگی نمایش پیام های خطا
  • در هنگام بارگیری داده ها چه اتفاقی می افتد
  • چگونگی بسته شدن متن
  • چه مقدار از این شکل با صفحه کلید مجازی باز است
  • چگونه این صفحه مجموعه های گسترده تری از داده ها و غیره را مدیریت خواهد کرد


آنها از طریق هر یک از این امکانات فکر می کنند و تصمصم می گیرند که صفحه در هر حالت چگونه ظاهر شود.

بدون اینکه یک طراح با استعداد و کامل به فکر هر یک از این جزئیات باشد، غالباً یک توسعه دهنده برای کشف و طراحی برای این حالت های مختلف می افتد. این بدان معناست که توسعه دهندگان وقت کمتری را صرف نوشتن کد می کنند و زمان بیشتری را برای تأمل خود در مورد جایزه ها صرف می کنند. اگر یک توسعه دهنده مرتباً بخاطر رفتار یا امکان چیدمان بدون حساب حساب شود ، آنها به طرز چشمگیری کارآمدتر خواهند بود و احتمالاً محصول نهایی بسیار کمتر جلا می گیرد. اگر طراح قبل از شروع توسعه از طریق این امکانات فکر کند، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا در زمان بسیار کمتری راه حلهای کامل تری تهیه کنند.

به خاطر داشته باشید: غیرممکن است که قبل از شروع توسعه ، هر مجوز در نظر گرفته شود ، اما این چیزی است که طراحان UX می توانند به آن کمک کنند. بهترین طراحان اطمینان می دهند که کانالهای فعال ارتباط با توسعه دهندگان خود را در کل مراحل توسعه حفظ می کنند. اگر توسعه دهندگان بدانند که این پشتیبانی را دارند ، می توانند سوالات را بارگیری کنند و مثمر ثمر باشند.

همه این کارآیی های کوچک می توانند اضافه کنند تا تفاوت چشمگیری در طول یک پروژه ایجاد شود. ما شاهد بوده ایم که در هر پروژه ای که می خواهیم یک فرایند طراحی کامل را انجام دهیم، این مورد اتفاق می افتد. حتی اگر بیشتر وقت بخواهد و به جلو فکر کند ، بیشتر از آن است که خودش در طول زندگی یک پروژه بپردازد.۱۳ قاعده ساده برای کدنویسی بهتر


طراحی جامع

یکی از موارد فاجعه آمیزی که در طول یک پروژه اتفاق می افتد این است که به خوبی متوجه شوید که یک جریان کاری اساسی با نقص اساسی روبرو است، یک اقدام اولیه کاربر نمی‌تواند تکمیل شود، یا اطلاعات حیاتی بر روی یک صفحه وجود نداشته باشد. زمانی که این اتفاق می افتد، ممکن است بخش های مختلف یک راه حل نرم افزاری مجددا طراحی شوند و بخش های قابل توجهی از کد حذف شود. این می تواند باعث شود تا پروژه ها به میزان قابل توجهی به تأخیر بیفتند یا به طرز چشمگیری موجی افزایش بودجه شود. حتی می تواند یک پروژه را به طور کامل خراب کند. طراحان بزرگ می توانند احتمال وقوع این پروژه را به طرز چشمگیری کاهش دهند. علاوه بر بیان ویژگی های یک برنامه، طراحان با تجربه راهکاری را در کل آن در نظر می گیرند. آنها می توانند جریان های کاری اصلی ، معماری اطلاعات و تجربیات کاربر را که قبل از نوشتن اولین خط کد ایجاد می کنند، تنظیم کنند. با استفاده از یک روش روش شناختی برای طراحی و پیروی از یک روند تکرار شونده، طراحان UX می توانند بطور قابل توجهی شانس موارد بزرگ را در اواخر فرایند توسعه کاهش دهند. اگر یک طراح بتواند حتی یک مشکل از این دست را دور بزند، بیشتر از خودشان هزینه می کنند.

نکته مهمی که باید به خاطر بسپاریم این است که فرآیندها به یک دلیل وجود دارند. برخی از مشتری ها یا برنامه های زمانی ممکن برای جستجوی مراحل یا عجله بخش های خاصی از فرآیند طراحی که به نظر نمی رسد مقدار ذاتی و فوری دارند ، فشار می آورند. طراحان باید در برابر فرآیندهای خود بایستند و توضیح دهند که بهتر است در این مرحله به این چالش های دشوار فکر کنند ، نه اینکه ریسک کنند که در مراحل بسیار دیر یافت می شوند.


پیشرفت های کوچک اما معنی دار


دو مورد قبلی که ذکر کردیم روش های اساسی را نشان می داد، طراحان با بکار گرفتن آن ها می توانند توسعه دهندگان را مؤثرتر جلوه دهند و به موفقیت پروژه کمک کنند. موارد دیگری که طراحان می توانند برای بهبود کارآیی توسعه دهنده و دستیابی به طراح به توسعه دهنده، انجام دهند.

طراحان بزرگ زمان لازم را برای تهیه دارایی مورد نیاز توسعه دهندگان برای یک پروژه خاص می گیرند. به عنوان مثال، آن ها می دانند که دارایی های بصری را برای یک برنامه تلفن همراه در اندازه های 1x ، 2x و 3x صادر می کنند. با انجام این کار قبل از تحویل پرونده های طراحی خود و یا صادر کردن به ابزاری مانند Zeplin، توسعه دهندگان خود را کارآمدتر می کنید. طراحان همچنین باید زمان لازم را برای تهیه چیزهایی مانند آیکون های برنامه در تمام اندازه های مورد نیاز برای سیستم عامل های مختلف فراهم کنند، نه اینکه به یک توسعه دهنده اعتماد کنند تا از نسخه ای که به درستی ارائه داده است ، تغییر اندازه دهند. آنها همچنین باید به یاد داشته باشند که تصاویر را در اندازه پرونده مناسب برای عملکرد مطلوب وب و مرور موبایل ذخیره می کنند ، به جای اینکه امیدوار باشند که توسعه دهندگان به طور اشتباه خودشان را کم نگیرند.

نکته ای که من به همه طراحان توصیه می کنم این است که مشاهده کنند چگونه یک توسعه دهنده از صفحه نمایش طراحی شده استفاده می کند و آن را پیاده سازی می کند. با انجام این کار، طراح قادر است مراحل مختلفی را که توسط توسعه دهنده برداشته شده است در طول مسیر مشاهده کند و ممکن است راه‌های بهبود کارآیی یا صحت این ترجمه را بیشتر کشف کند. علاوه بر این، ممکن است طراح بتواند به توسعه دهنده كمك كند تا از ابزارهای طراحی كه توسعه دهندگان با آن كمتر تجربه دارند استفاده كنند ، اما اغلب از این دوره دست دوم استفاده می كنند.

به عنوان یک یادداشت نهایی، طراحان و توسعه دهندگان باید تلاش کنند تا با احترام متقابل به مهارت های یکدیگر احترام گذاشته و رابطه ای مشترکی برقرار کنند. اغلب اوقات بین این دو نقش رابطه ایی درگیرانه یا مبهم وجود دارد. در چنین شرایطی تمام نکات ذکر شده در این مقاله تأثیر حداقلی بر روی بهره وری کل تیم خواهد داشت.

نتیجه


طراحانی که از تکنیک های شرح داده شده در این مقاله استفاده کنند موفق خواهند بود، این تکنیک ها راه حل های موفقی هستند. علاوه بر این، طراحان و آژانس های طراحی می توانند با بیان چگونگی صرفه جویی در بودجه در جای دیگر این پروژه و کاهش ریسک کلی پروژه، دو بخش اول را در بحث برای بودجه های بزرگتر طراحی کنند. طراحان شرکت ها یا آژانس های توسعه می توانند از این نکات برای افزایش ارزش خود استفاده کنند و کل تیم خود را کارآمدتر کنند، امیدواریم نتیجه آن افزایش حقوق آن ها باشد.


12 نکته در مورد نحوه محافظت از وب سایت وردپرسی

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.