روش های کارآمد برای افزایش نرخ تبدیل (Conversion Rate)

سید علی اندرزگو 71 بازدید

در مقاله پیش رو در مورد روش های کارآمدی صحبت خواهیم کرد که موجب افزایش نرخ تبدیل سایت شما خواهند شد.

نرخ تبدیل وب سایت به طور متوسط حدود 2 درصد است. برای هر 100 بازدید کننده. صادقانه بخواهیم بگوییم این نرخ تبدیل بسیار خوبی است. بسیاری از سایت ها فقط دارای نرخ تبدیل 0.1 تا 0.2٪ هستند. دریافت 1000 مشتری به 1 مشتری نیاز دارد.
چگونه می توان نرخ تبدیل سایت را افزایش داد و با همان ترافیک قبلی مشتری بیشتری کسب کرد؟

می خواهیم بهترین روش های بهبود نرخ تبدیل را خدمت شما عزیزان عرض کنیم:

 1. اضافه کردن یک پاپ آپ به سایت
 2. حذف فرم های غیر ضروری
 3. توصیفات، بررسی ها و آرم ها را اضافه کنید
 4. حذف عواملی که موجب حواس پرتی می شوند
 5. گام اول را آسان کنید
 6. اضافه کردن یک سرویس signup ثالث
 7. نسخه CTA خود را تقویت کنید
 8. اضافه کردن چت آنلاین به سایت


1 . اضافه کردن یک پاپ آپ به سایت

طبق مطالعه ای که توسط Sumo انجام گرفته است، میانگین نرخ تبدیل برای همه پاپ آپ ها 3.09 درصد است. اگر این کار به درستی انجام شود می تواند سایت شما را به 10 درصد بالای پاپ آپ ها برساند که میانگین نرخ تبدیل آنها 9.28 درصد است.
این تغییر نرخ تبدیل شما را فریب می دهد. و در هر سایتی که امتحان کرده ام ، کار می کند.

چند نکته برای رسیدن به بالاترین نرخ تبدیل را بیان می کنیم:

 • چندین پیشنهاد (PDF، محتوای برتر، محصولات مختلف، سایر موارد رایگان) را امتحان کنید تا زمانی که یک برنده را پیدا کنید
 • یک تایمر تاخیری ۳۰ ثانیه‌ای روی پاپ، باعث آزار و اذیت آن‌ها می‌شود
 • بستن پنجره پاپ  آپ را آسان کنید
 • کوکی را تنظیم کنید تا پنجره بازشو فقط یک بار برای هر کاربر ظاهر شود. بیشتر ابزارهای پاپ آپ به شما امکان می دهند این کار را انجام دهید


این ترکیب باعث افزایش عظیمی در نرخ تبدیل خوهاد شد و شکایات از شما به صفر خواهد شد. با این مورد تأثیرگذاری در تبدیل شما به حدی خواهد بود که می توانید از بقیه این لیست چشم چوشی کنید.


2 . حذف فرم های غیر ضروری


آیا تا بحال قصد تکمیل کردن یک فرم آنلاین را داشته اید؟ این یکی از بهترین راهها برای از بین بردن نرخ تبدیل شما است. تمام قسمت های فرم غیر ضروری را حذف کنید، و فقط مواردی را که برای تحقق هدف شما ضروری هستند باقی بگذارید. در طی چند روز گذشته ما آزمایشهای A / B را در زمینه فرم در فرم ثبت نام خود انجام دادیم. برای هر فیلد فرم که حذف کردیم، ثبت نام ها حدود 10٪ افزایش یافت. اگر تیم فروش شما تمام اطلاعات لازم برای پیگیری آن ها را دریافت نکنند، ثبت نام های شما می تواند بسیار بالا باشد اما نرخ نزدیک شما حذف شده است. بنابراین تعادل مناسب بین دریافت اطلاعات مهم بحرانی را پیدا کنید و در عین حال قسمت ها را به حداقل برسانید. فقط مطمئن شوید که هر زمینه نقشی اساسی دارد. در غیر اینصورت آن را حذف کنید.


 3 . اضافه کردن توصیفات، بررسی ها و آرم ها


هیچ کس نمی خواهد اولین کسی باشد که از یک محصول یا سرویس استفاده می کند. می توانید با ارائه توصیفات و / یا بررسی از مشتریان گذشته، ذهن خود را راحت بگذارید.
برای درک بهتر مثالی به نقل از یک مشتری میزنیم: برای صفحه اصلی، می توانید مجموعه ای از آرم ها را نیز اضافه کنید که فوراً با بازدید کنندگان جدید اعتماد ایجاد می کنند:

اثبات اجتماعی، از جمله توصیفات، مصرف کنندگان را راحت می کند. در مصاحبه ایی با ConversionXL، کارشناس بازاریابی رشد، آنژی شووتمولر گفت: اگر buffers اثبات اجتماعی کیفیت ابهام قابل‌توجهی داشته باشند، برای برخی موارد تبدیل قابل‌توجه - در برخی موارد تا ۴۰۰ درصد بهبود را نشان می دهد.
هر صفحه مهم در توصیفات، بررسی ها یا آرم های شما.


4 . حذف عواملی که موجب حواس پرتی می شوند


هیچ چیز بدتر از بازدید از وب سایتی نیست که شما را به جهات زیادی بکشاند. صفحه فرود شما باید واضح، مختصر و ساده باشد. اگر ضروری نیست، آن را حذف کنید. آنچه را که بازدیدکنندگان لازم است بدانند را ایجاد کنید. در صورت امکان، موارد زیر را اجرا کنید:

 • عناوین و زیرنویس ها
 • مزایا و ویژگی های آن
 • نظریه های آزمون و / یا بررسی
 • تصویری همراه با متن، که نشان می دهد شما چه چیزی ارائه می دهید


موارد دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید - مانند جعبه چت زنده ، اثبات اجتماعی و فیلم (بیشتر در مورد این موارد زیر) - اما نکته به همین شکل باقی مانده است: همه حواس پرتی ها را از بین ببرید. شما می خواهید بازدید کنندگان شما روی پیشنهاد شما و هیچ چیز دیگری تمرکز کنند.
اما چگونه می گویید چیزی حواس پرتی است؟
من عاشق استفاده از Crazy Egg برای این کار هستم.
این نقشه ها دارای نقشه های گرمایی است که دقیقاً بر روی آنچه مردم کلیک می کنند نشان می دهد:

اولین باری که از یک نقشه کلیک استفاده می کنم ، به دنبال عناصری می شوم که مردم روی آنها کلیک نمی کنند. اگر بازدید کنندگان استفاده نمی کنند ، من آن را حذف می کنم! تقریباً در هر حالت، صفحه ساده تر می شود و نرخ تبدیل من بالا می رود. این یکی از آسانترین راه ها برای افزایش افزایش تبدیل در صفحات مهم سایت شماست.


5 . گام اول را آسان کنید

یک اصل روانشناختی وجود دارد که انسان ترجیح می دهد کارهایی را که شروع می کند را به پایان برساند. وقتی نوبت به شما می‌رسد، مرحله اول باید بی‌نهایت ساده باشد. به جای درخواست از یک فرم کامل که باید پر شود. به سادگی از یک آدرس ایمیل برای شروع درخواست کنید. از آنجا می‌توانید بقیه فرم را به امید تامین اطلاعات بیشتر به دست آورید، اما حتی اگر این کار را نکنید، هنوز ایمیل شخص را دارید، هرچه قدم اولیه را بردارید، شانس بیشتری برای بازدید کنندگان خود برای اقدام و پیگیری تا انتها خواهد داشت.


6 . اضافه کردن یک سرویس signup ثالث

ورود به سیستم های جایگزین بسیار محبوب شده اند. به جای ایجاد نمایه جدید، کاربر در استفاده از Google  Facebook یا حساب دیگر خود وارد سیستم می شود. این عامل به طور کلی فرم ثبت نام را از بین می برد.
ما از Quicksprout استفاده می کنیم، این کار را در ده ها سایت مختلف امتحان شده و بسیار کاربردی است. با این کار  تأثیر فوری بر نرخ تبدیل سایت تان را خواهید دید.


7 . نسخه CTA خود را تقویت کنید


CTA های عمومی مانند "ثبت نام" و "شروع آزمایش" باری سایت شما بهترین نرخ تبدیل را ایجاد نمی کنند. بعد از سپری شدن چند دقیقه در بهبود نسخه، نرخ تبدیل آسانی به شما خواهد داد.با شرکت CTA شروع کنید که با کلمه "بله" شروع به کار می کند. این از نظر روانشناختی بسیار کارآمد است زیرا این طرح را مثبت ترسیم می کند. مثل این: این فرمول را امتحان کنید: بله، من [پیشنهاد شما] را می خواهم. این بسیار بهتر از نسخه CTA عمومی عمل می کند.
این مکان دیگری است که من از آن استفاده می کنم. من دکمه های مختلف CTA را امتحان می کنم و کپی می کنم تا ببینم چه کسی بهترین کلیک را دریافت می کند نقشه های هیت و ضبط ها به شما می گویند وقتی کاربران از CTA های شما جلوگیری می کنند. با این کار شما می دانید که چه مشکلی دارید و باید وقت خود را صرف بهبود نسخه CTA کنید.


8 . اضافه کردن چت آنلاین به سایت

بسیاری از بازدید کنندگان می خواهند خدمات شما را خریداری کنند اما در گویی در حصار قرار دارند. آنها شک و تردید دارند که مانع از انجام مرحله آخر خرید می شود ابزارهای گفتگوی زنده برای کمک به این افراد بسیار مناسب هستند. درست مانند پاپ آپ، ابزارهای گفتگوی زندهرا  به راحتی می توان در هر سایتی اضافه کرد.ترفندها و ابزار هایی برای صرفه جویی در وقت طراحان

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.