روش های ساده بهینه نوشتن کدهای جاوااسکریپت

سید علی اندرزگو 135 بازدید

جاوا اسکریپت یک ابزار واقعاً شگفت انگیز برای برنامه نویسی front-end و ایجاد وب سایت های تعاملی با ویژگی های عالی و برنامه های سریع وب است. کدهای نادرست جاوا اسکریپت می تواند وب سایت شما را کند کرده و بر بارگذاری و سرعت رندر سایت تان تأثیر منفی بگذارد. یکی از مهم‌ترین مسائل در JavaScript بهینه سازی کدها می‌باشد، این امر برای بسیاری از افراد کار راحتی بحساب نمی آید. در این مقاله روش های ساده بهینه سازی کدهای جاوااسکریپت را خدمت شما عزیزان معرفی میکنیم.


1 . ترتیب بارگذاری عناصر

در قدم اول مهم است که همه عناصر موجود در بخش از قبل بارگذاری شوند، قبل از اینکه بازدید کننده هر چیزی را در مرورگر ببیند، سپس به همه عناصر بعدی دستور داده می شود که به صورت منطقی بارگیری شوند. هر JavaScript درون بخش می تواند عملکرد صفحه را کند کند.
هنگامی که یک صفحه غیرقابل استفاده در حال بارگیری است، کاربر این شانس را دارد که که قبل از بارگیری صفحه کامل (صفحه سفید) را ببیند. بارگذاری صفحه بهینه شده (در واقع) در یک روش قدم به قدم بیشتر اتفاق می‌افتد و به یک کاربر اجازه می‌دهد تا به تدریج محتوای صفحه را به طور کامل مشاهده کند.


2 . کد جاوا اسکریپت را برای پرونده های کوچکتر کوچک کنید


کد کوچک سازی شده با کد مبهم تفاوت دارد،
اما هر دو روش تغییر جاوا اسکریپت هستند.خواندن یا کوچک‌تر کردن. کوچک کردن کد این روش را انجام می‌دهد و می‌تواند اندازه فایل را برای کاهش بار صفحه کوچک کند.

شکستن خط، فضاهای اضافی، نظرات و غیره - همه اینها اندازه یک فایل JavaScript را افزایش می دهد و بر سرعت بارگذاری صفحه تأثیر می گذارد. فشرده سازی کد این مسئله را به خوبی حل می کند. 
ماشین‌ها مثل انسان ها به سبک بصری کدها حساس نیستند. رایانه ها می توانند کد کوچک شده را بخوانند و راه اندازی کنند، حتی اگر همه Javascript شما فقط در یک رشته باشد.

3 . ترتیب ویژگی های شئی

همیشه ویژگی‌های شی خود را به همان ترتیبی که کلاس‌های پنهان و به تبع آن کد بهینه را نوشته و به اشتراک می گذارید، دسته‌بندی کنید.


4 . خصوصیات دینامیکی

اضافه کردن خصوصیات به یک شیء بعد از معرفی یک تغییر در کلاس پنهان یا هر روش دیگری که برای کلاس پنهان قبلی بهینه شده باشد کد نویسی را کند می کند.  تمام خصوصیات یک شی را در سازنده آن قرار دهید.


5 . روش ها

كدی كه به طور مكرر همان روش را اجرا می كند سریعتر از كدی اجرا می شود كه روش های مختلف را فقط یك بار (به دلیل حافظه پنهان حافظه داخلی) اجرا می كند.


6 . آرایه ها

اجتناب از آرایه‌های پراکنده که در آن کلیدها، اعداد افزایشی نیستند.آرایه‌های پراکنده که داخل آن‌ها هیچ عنصری وجود ندارد یک جدول درهم سازی هستند. دسترسی به این عناصر در چنین آرایه‌ای بسیار سخت تر است. سعی کنید از تخصیص آرایه‌های بزرگ اجتناب کنید. بهتر است همانطور که پیش می روید بزرگ شوید. در نهایت، عناصر را در آرایه حذف نکنید. این کار باعث پراکنده شدن کلیدها می‌شود.


7 . مقادیر برچسب گذاری شده

مقادیر V8 نمایانگر اشیا و اعداد با ۳۲ بیت است.از یک ذره برای دانستن اینکه آیا یک شی (پرچم = ۱)یا عدد صحیح (پرچم = ۰)نامیده می‌شود به دلیل ۳۱ بیت آن استفاده می‌کند. سپس، اگر یک مقدار عددی بزرگ‌تر از ۳۱ بیت باشد، عدد را تنظیم کرده، آن را به دو برابر تبدیل کرده و یک شی جدید برای قرار دادن تعداد داخل آن ایجاد می‌کند. سعی کنید هر زمان که ممکن است از ۳۱ بیت امضا شده استفاده کنید تا از عملکرد گران‌قیمت بوکس در یک شی JS اجتناب کنید.مؤلفه های React را با بیت به اشتراک بگذارید و مدیریت کنید
از Bit (Github) برای به اشتراک گذاری، مستندسازی و مدیریت مؤلفه های قابل استفاده مجدد React در پروژه های مختلف استفاده کنید. این یک راه عالی برای افزایش استفاده مجدد از کد و سرعت بخشیدن به توسعه و ایجاد برنامه هایی در این مقیاس است.روش های کارآمد برای افزایش نرخ تبدیل (Conversion Rate)

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.