راهکارهای افزایش ترافیک وب سایت

سید علی اندرزگو 134 بازدید

ترافیک وب سایت به عنوان یکی از مهمترین عوامل در تعیین موفقیت در بازاریابی دیجیتال قلمداد می شود در مقاله پیش رو راهکارهای افزایش ترافیک وب سایت ها را خدمت شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

در صنعت املاک و مستغلات شعار رایج موقعیت، موقعیت و موقعیت است، این شعار اهمیت مکان املاک را نشان می دهد. در واقع در عملکرد وب سایت هم شعار اساسی ترافیک، ترافیک و ترافیک می باشد. افزایش ترافیک وب سایت ها اغلب اوقات کار دشواری نیست. امروز میلیاردها وب سایت وجود دارد و میلیون ها پست وبلاگ در یک روز منتشر می شوند. چگونه می توانیم در بین این همه رقیب ایستادگی کنیم؟ ناامید نشوید، در این مقاله تاکتیک های موثری برای رشد ترافیک وب سایتتان بیان خواهیم کرد.


1 . مخاطبان خود را از طریق تحقیقات کلمات کلیدی بشناسید

اولین و مهمترین مرحله در اینجا انجام هرچه بیشتر تحقیق با دو هدف اصلی است: درک مخاطبان خود. و درک این که رقبای شما چگونه به استراتژی بازاریابی خود دسترسی پیدا می کنند. استراتژی سئو یکی از موثرترین راه ها برای ایجاد ترافیک وب سایت است، بنابراین تحقیقات کلمات کلیدی بسیار مهم است. کلمات کلیدی مورد نظر خود را بر این 3 اصل بنا کنید:

  • این کلمه کلیدی باید مرتبط با کسب و کار، محصول یا خدمات شما باشد، زیبا باشد. بعضی از کلمات کلیدی چندان واضح نیستند اما می توانند یک فرصت خوب باشند (به عنوان مثال "اگر شما یک سایت با محوریت بسکتبال دارید،" اسلک dunk " کلمه کلیدی مناسبی است).
  • کلمات کلیدی باید به مخاطب شما مربوط باشد که توسط حجم جستجوی ماهانه بالا مشخص شده است
  • با توجه به بودجه و جدول زمانی شما رقابت برای کلمه کلیدی باید قابل کنترل باشد


برای کمک به این امر می توانید از ابزارهای مختلف تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید همچنین می توانید از برخی از ابزارها برای انجام تحقیقات رقابتی استفاده کنید. تا حد امکان بین مخاطبان و رقبای خود بینش بیشتری کسب کنید تا بتوانید استراتژی خود را تدوین کنید.

2 . تحقیقات رقابتی

در مرحله اول، ما به طور خلاصه گفتیم که چگونه باید یک تحقیق رقابتی مناسب را بر اساس کلمات کلیدی هدف انجام دهیم. با انجام جستجوی سریع Google برای کلید واژه های هدف خود می توانید این کار را بصورت دستی انجام دهید. سایت های رتبه بندی برتر برای این کلمات کلیدی را بررسی کنید (در صورت امکان تمام مواردی را که در صفحه اول رتبه بندی می شوند را بررسی کنید، حداقل 3 مورد برتر).
هدف شما ایجاد محتوای بهتر از این صفحات است، بنابراین جنبه های مختلفی را از کیفیت محتوا، سبک و لحن، ساختار، نحوه استفاده از تصاویر و غیره تحلیل کنید و همچنین می توانید رویکرد متفاوتی بگیرید و در مورد این موضوع بحث کنید. حتی می توانید از  یک زاویه منحصر به فردی به آن نگاه کنید و با مطالب آن مخالف باشید و استدلال خود را ارائه دهید.
از طرف دیگر، می توانید از ابزارهای تحقیق در زمینه کلمات کلیدی برای تحلیل این صفحات نیز استفاده کنید. به این ترتیب می توانید در مورد معیارهای مختلف از ترافیک ماهانه آنها تا خوانایی برای پروفایل backlinks اطلاعات کسب کنید. همچنین می توانید بخش دیگری از تلاش های بازاریابی این رقبا را از حضور و تعامل در شبکه های اجتماعی و تبلیغات تبلیغاتی آن ها را بررسی کنید. ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. هرچه ر"قیب" خود را بهتر بشناسید، می توانید استراتژی خود را بهتر برنامه ریزی کنید.


3 . مرحله 3: محتوای خود را توسعه دهید

دو نوع محتوا در یک وب سایت وجود دارد. اولین محتوا، محتوای استاتیک است، اطلاعات ثابتی که همیشه وجود دارد، مانند: صفحه ما، لیست محصولات تان و موارد دیگر. مسئله این است که اگر شما فقط اطلاعات استاتیک در وب سایت خود داشته باشید، دلیل کافی برای بازگشت کاربران پس از وواولین ورود را ندارید. بنابراین، در اینجا نوع دیگری از محتوا نیاز است "محتوای پویا". این محتوا بخش هایی از مطالب سایت است که به طور دائم به روز می شوند (یعنی پست های وبلاگ)، بنابراین وقتی یک محتوای جدید ظاهر می شود، یک بازدید کننده وب سایت ممکن است دوباره به سایت شما مراجعه کند و احتمال دارد آن را در بین دوستان خود به اشتراک بگذارد و بازدید شما را بیشتر کند.
هر دو محتوای پویا و استاتیک اهداف خود را دارند، بنابراین ایده این است که محتوا را مطابق با کلمات کلیدی مورد نظر که در بالا مورد بحث قرار دادیم، تولید کنیم. یکی از مهمترین مواردی که باید به خاطر بسپارید این است که اگرچه SEO در مورد بهینه سازی محتوای شما برای موتور های جستجو است اما گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو اکنون هوشمندتر شده اند و هدف آن ها ارائه مناسب ترین نتایج جستجو برای کاربران است، بنابراین محتوای شما نیز باید همان هدف را داشته باشد: به همان میزان ارزش و ارتباط را برای مخاطبان داشته باشید. بنابراین، کلمات کلیدی خود را بطور طبیعی درج کنید و روی خوانایی ان برای کاربران تمرکز کنید.


4 . Backlinks های بیشتری بسازید

بک لینک ها کالای اینترنت هستند. به بک لینک ها (یا پیوندهای ورودی)، را به عنوان "رای" در نظر بگیرید. هرچه تعداد backlinks بیشتری داشته باشید، گوگل و دیگر موتورهای جستجو محل شما را مشخص خواهند کرد و شما در رتبه‌های بعدی موتور جستجو قرار خواهید گرفت. هرچه رتبه موتورهای جستجوگر شما بالاتر باشد ترافیک بیشتری خواهید داشت. (هدف اصلی SEO همین است).
با این وجود درک این نکته مهم است که امروزه کیفیت از کمیت اهمیت بیشتری دارد. اگر از یک سایت معتبر در صنعت خود یک بک لینک دریافت کنید، بیش از ۵ backlinks از سایت‌های با کیفیت پایین "رای" می‌گیرید.به خاطر داشته باشید که گرفتن بک لینک های خیلی زیاد در یک زمان موجب می شود Google شما را جریمه کند. هدف این است که فقط 2 تا 3 بک لینک با کیفیت بالا در ماه دریافت کنید.
چگونه بک لینک بگیریم؟ موثرترین روش این است که محتوای با کیفیت بالا داشته باشید. اگر محتوای شما خوب، جالب و آموزنده باشد، دیر یا زود بک لینک می گیرید.
با این وجود نحوه تبلیغ مطالب نیز مهم است. برای تبلیغ مطالب خود از تمام کانال های موجود از جمله شبکه های اجتماعی، همکاری، سرمایه گذاری در تبلیغات استفاده کنید.
ارتقاء محتوا می تواند منجر به ترافیک ارگانیک بیشتر شود، در این صورت بک لینک های بیشتری به دست می آیند که به نوبه خود باعث ایجاد ترافیک بیشتر از طریق SEO می شود. این برگ برنده شماست.


5 . بهینه سازی وب سایت

باز هم دو هدف اصلی در بهینه سازی جنبه های فنی سایت شما وجود دارد: خشنود کردن موتورهای جستجو (اطمینان حاصل کنید که سایت شما شاخص است) و برای مخاطبان با ارزش است. از آنجا که این امر می تواند یک موضوع بسیار گسترده ایی باشد ممکن است بخواهید این لیست SEO فنی را برای این مورد بررسی کنید.

  • سرعت وب سایت تان را بهینه کنید. بیش از نیمی از کاربران تلفن همراه سایت هایی را لود آن ها بیش از  3 ثانیه طول بکشد را ترک می کنند
  • اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما پلتفرم سازگار است (ریسپانسیو)
  •  اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما به اندازه کافی ساده است و مطابق با اصول UX است
  • با بهینه سازی پرونده robots.txt و بهینه سازی تغییر مسیرها، سایت خود را در درستی توسط Google فهرست بندی کنید
  • مرتباً لینک های خراب را بررسی کنید و آنها را برطرف کنید


6 . سرمایه گذاری روی تبلیغات

ما می توانیم بسته به نتایج حاصل از مراحل قبلی، این  گزینه را به عنوان یک گزینه اختیاری در نظر بگیریم. ایده استفاده از تبلیغات پولی کاهش زمان است. با پرداخت پول و سایر کانالهای پرداختی تا زمانی که بودجه داشته باشید می توانند فوراً ایجاد ترافیک کنید. تعادل مناسب بین بودجه تبلیغاتی پرداخت شده خود و زمان سرمایه گذاری شده را پیدا کنید. انجام صحیح این کار می تواند ترافیک وب سایت شما را در عرض شش ماه به حداکثر برساند. کلید تبلیغات آنلاین پرداخت شده را هدف بگیرید: هر چه دقیق تر بتوانید مخاطبان صحیح را هدف قرار دهید، کمپین های شما کارآمدتر و تبدیل های بیشتری خواهد داشت.


نتیجه

با انجام شش قدم بالا می توانید میزان ترافیک وب سایت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. نکته مهم در اینجا حفظ ثبات است. مرتباً پیشرفت خود را ارزیابی کنید، و استراتژی خود را بر این اساس دوباره بهینه کنید.بررسی رتبه بندی وب سایت ها (Web Ranking)

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.