دلایل موفقیت صفحه فرود (Landing Page)

سید علی اندرزگو 59 بازدید

در دوره ایی از بازاریابی آنلاین هستیم که یک صفحه فرود یک قابلیت لوکس بحساب نمی آید، بلکه یک ضرورت است. در بیشتر موارد علت کم شدن فروش و انتخاب یک رقیب توسط مشتری یا کاربر می تواند به دلیل نداشتن صفحه فرود جذاب باشد. در این مقاله دلایل موفقیت یک لندیگ پیج را خدمت شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

اگر یک صفحه فرود ویژگی های درستی داشته باشد بازدیدکنندگان را جلب می کند، افراد حرفه ای این موضوع را بلافاصله متوجه می شوند. اما این ویژگی ها که عناصر کامل یک صفحه فرود را تشکیل می دهند چه چیزهایی هستند؟

 

1 . سادگی و کارایی

روایت صفحه خود را محدود کنید. سادگی در روایت کارآمد و موثر است. روی روش خود متمرکز باشید، روش ها و پیشنهادهای متعدد امتحان نکنید. یکی از مواردی که محصول یا خدمات را به بهترین گزینه تبدیل می کند، مورد توجه قرار دهید و از بارز بودن آن اطمینان حاصل کنید. تصاویر جذاب بسیار خوب عمل می کنند، برای متقاعد کردن یک مصرف‌کننده باید صفحه فرودتان ساده و کارآمد باشد.


2 . زمان بارگیری سریع (Loading Time)

زمان بارگذاری نقش مهمی در موفقیت یک صفحه فرود دارد. بازدیدکنندگان دوست ندارند منتظر بمانند این زمان انتظار برای ترک صفحه شما رو به کاهش است و هر سال کمتر و کمتر می شود. یک صفحه فرود زیبا با سرعت لود شدن خوب چیزی است که هیچ کس آن را نمی بندد. هنگام ایجاد صفحات فرود، همیشه زمان بارگیری را در نظر بگیرید. اندازه های تصویر خود را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید که تصاویری که اندازه زیادی دارند را فشرده کرده اید.


3 . صریح و واضح بودن صفحه فرود

اگر بازدید کننده بلافاصله متوجه نشود چه چیزی را عرضه می کنید و چرا باید درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کند سایت را ترک خواهد کرد، یک صفحه واضح مناسب نرخ تبدیل (conversion rate) صفحه فرود شما را کاهش می دهد. در واقع شما مشتری و کاربر را فراری داده اید. بنابراین در عنوان خود خیلی هوشمندانه عمل کنید، فقط مطمئن شوید که برای جذب کردن و نگه داشتن کاربر و مشتری بخوبی عمل می کند.


4 . فراخوان قوی برای اقدام

جدا از نیازی که برای طراحی چشم نواز با حداقل کلمات دارید، شما به یک اقدام عملی قوی هم نیازمندید. قراردادهای عرضه با مدت محدود علاوه بر افزایش فروش موجب خرید های ناگهانی برای مشتریان هستند و همچنین راه حلی برای یک مشکل مشترک هستند، یکی از موثرترین راه های تحریک خرید غیرضروری و افزایش فروش شناخت درست بازار هدف است. 


5 . تمایز دهنده های حل مسئله

برای حل مسئله راه های جدیدی را امتحان کنید. ما به عنوان بازاریاب می توانیم درگیر نمایش ویژگی ها شویم. ما نمی توانیم فراموش کنیم که صفحه فرود نیاز به ارائه یک راه حل ارزشمند دارد. پر کردن صفحات خود با اصطلاحات خاص بجای جذب مخاطبان می تواند منجر به کاستن تعداد آن ها شود. چگونه در وقت، پول نقد و دردسرهای تجاری آن ها صرفه جویی خواهید کرد؟ به این نکته توجه کنید که چگونه رویکرد منحصر به فرد شما ارزش بیشتری نسبت به رقابت شما ایجاد می کند


6 . اعتبار

چرا شما باید شرکت، محصول یا خدمات خود را دارای ارزش و هدف بیان کنید؟ صفحه فرود شما باید نمایانگر اعتبار شما باشد صفحه فرودتان را مستقیم و تأثیرگذار نگه دارید  و با سایر سیستم عامل های ارتباطی سازگار کنید. درمورد آنچه شما ارائه می دهید و آنچه مردم از شما انتظار دارند، واضح و روشن باشید.


7 .  خلاقیت

صفحه فرود در واقع داستان شماست و اگر در آن خلاقیت بخرج نداده باشید، ممکن است مشتری و یا کاربران شما را مایوس کند. به مشتریان خود نشان دهید که به رابطه خود اهمیت می دهید. با وجود همه سختی های موجود، برجسته بودن و دانستن داستانی که می گویید مفید است. تلاش برای برقراری ارتباطات خود، هم از طریق پیام رسانی و هم از نظر بصری، به مشتریان و کاربران حس خوبی القا می کند و نمایانگر شایسته بودن شماست.


8 . بهینه سازی برای نسخه تلفن همراه

یک عنصر اصلی وجود دارد که بسیار مهم است و آن هم بهینه سازی روی نسخه تلفن همراه است، در سال 2020 بهینه سازی و یا ایجاد نسخه تلفن همراه کاملا بدیهی است، اما بسیاری از افراد هنوز نمی دانند که صفحه فرود چقدر باید بهینه باشد و قبل از راه اندازی آن را روی چندین دستگاه تلفن همراه آزمایش نمی کنند.منبع

راهکارهای افزایش ترافیک وب سایت

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.