تسلط بر سئو با افزونه های وردپرس (سری اول)

سید علی اندرزگو 118 بازدید

اگر سایتی با سیستم مدیریت محتوای WordPress دارید، احتمالاً چندین افزونه را اجرا می کنید. در حال حاضر چندین هزار افزونه در WordPress.org و صدها مورد دیگر در خارج از وردپرس وجود دارد. در این مقاله چند مورد از افزونه هایی که برای سئوی سایت های وردپرسی مناسب هستند را خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم.

افزونه ها بسیار محبوب هستند.تقریباً برای هر چیزی افزونه وجود دارد، از جمله SEO. (در حال حاضر 219 صفحه افزونه SEO در WordPress.org وجود دارد). ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که کدامیک جزء بهترین افزونه های SEO هستند. در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد. برای استفاده از این افزونه ها نیازی به متخصص وب ندارید.


1 . Yoast

اگر اطلاعی در مورد افزونه های وردپرس داشته باشید، می دانید که افزونه SEO مترادف با Yoast است. Yoast آسان ترین  و محبوب ترین افزونه SEO است که بیش از 3 میلیون سایت از آن استفاده می کنند. دلیلی وجود دارد که توسط SEO در سراسر جهان استفاده می شود: این نسخه ها به خوبی کار می کنند. مطمئناً افزونه های پیچیده تر بیشتری برای SEO وجود دارد، اما Yoast ساده و مؤثر است. من علاقمندم از Yoast برای ویرایش توضیحات متا و تمرکز روی کلمات کلیدی استفاده کنم.


2 .Broken Link Checker

اگر شما هر گونه ساختمان لینک (افزودن لینک به وب سایت خود در سایت های دیگر ) در سایتتان انجام دهید، می دانید اطمینان داشتن از اهمیت استحکام ساختار لینک ها مهم است. به لطف کنترل‌کننده پیوند شکسته، این کار به آسانی انجام می شود. این افزونه سایت شما را برای پیوندهای خراب بررسی می کند و از طریق داشبورد افزونه یا از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهد، افزونه بسیار جالبی است.


3 . Google Analytics for WordPress by MonsterInsights

Google Analytics (GA) یکی از بهترین ابزارها برای عملکرد عالی وب سایت شما است. این افزونه اتصال GA را با سایت وردپرس شما آسان می کند.


اگر از یک افزونه استفاده نکنید، باید کد را خراب کنید که اینکار زمان می برد. می توانید تنها با چند کلیک این افزونه را فعال کنید. دلیلی برای استفاده نکردن از این افزونه وجود ندارد. این  افزونه ساده، رایگان و قدرتمند است. شما می توانید اطلاعات مفصلی را که GA به شما در پس زمینه وردپرس می دهد، را داشته باشید.


4 . All in One SEO Pack

اگر Yoast را دوست ندارید، همه را در All in One SEO Pack امتحان کنید. این افزونه جایگزین بسیار خوبی است که بسیاری از کارهای مشابه Yoast را انجام می دهد، اما با رابطی دیگر. اگر در SEO تازه کار هستید، این مورد بسیار خوبی برای شروع است، اگر سئوکار هستید این افزونه را نصب کنید چون ارزشش را دارد.


5 . Google XML Sitemaps

آیا اصطلاح نقشه سایت XML برای شما معنی دارد؟ XML بخش فنی اما مهمی از هر استراتژی SEO است. در اصل، نقشه های XML به ربات های موتور جستجو کمک می کنند تا سایت شما سریعتر و مؤثرتر شود. این افزونه به شما کمک می‌کند یک sitemap XML را تقریبا بدون هیچ زمانی تنظیم کنید.حسن این افزونه این است که شما به هیچ نوع تجربه ای احتیاج ندارید. شما فقط روی چند دکمه کلیک می کنید و اجازه می دهید افزونه کار خود را انجام دهد. حتی اگر بدانید که چگونه یک نقشه سایت XML ایجاد کنید، این افزونه برای راحتی کارتان در اختیارتان قرار گرفته پس استفاده از آن را به تعویق نیندازید.10 دلیل برای یادگیری پایتون6 . W3 Total Cache

به طور خلاصه، این افزونه به افزایش سرعت سایت شما کمک می کند. اما این یک افزونه معمولی نیست. نتایج فوق العاده ایی به بار می آورد. صفحه رسمی این افزونه نوید بزرگی را می دهد: حداقل 10 برابر بهبود عملکرد کلی سایت (درجه A در WebPagetest یا پیشرفت های قابل توجه در سرعت صفحه Google). دوباره فکر کنید این افزونه ارزشش را دارد. AT&T ، Mashable و MakeUseOf تنها چند سایت هستند که از این افزونه برای نتایج چشمگیر خود استفاده می کنند.


7 . All In One WP Security & Firewall

 تصور کنید، شما یک روز از خواب بیدار می شوید و متوجه شوید سایت تان هک شده است. اتفاق وحشتناکی است، این پلاگین دقیقاً همان چیزی است که به آن نیاز دارید این افزونه برای جلوگیری از هک طراحی شده است.


البته وردپرس ایمن است، اما کار از محکم کاری عیب نمی کند.

8 . WP Social SEO Booster – Knowledge Graph Social Signals SEO

SEO نباید در وب سایت شما متوقف شود. این موضوع شامل هر شبکه اجتماعی که از آن استفاده می کنید نیز می شود. این افزونه با بهینه سازی سایت شما برای Facebook Open Graph، برچسب های متا توییتر و برچسب های Google+ Productprop کمک می کند. همچنین می تواند میکروودیتا را کنترل کند، اما افزونه های دیگری نیز در این لیست وجود دارد که می توانید برای آن استفاده کنید. قدرت واقعی تقویت کننده WP Social WP در توانایی آن برای دوستانه تر کردن سایت شما است.


9 . SEO Ultimate

در نگاه اول، SEO Ultimate بسیار شبیه Yoast یا All In One SEO Pack به نظر می رسد، اما ویژگی های منحصر به فردی دارد. این یک برچسب نام دارد که برچسب عنوان را به یک علم ارسال می‌کند. این نرم افزار همچنین دارای ابزارهای ارتباطی گسترده، برجسته کردن نویسنده، نظارت بر 404 و موارد دیگر است. این یکی از کاملترین پلاگین های رایگان در دسترس است، توصیه می کنم آن را نصب و امتحان کنید.


10 . SEO Squirrly

من به هیچ وجه فرد فنی نیستم. نمی‌دانم چطور به طور گسترده کد را توسعه دهم یا بهتر کنم، به همین دلیل من عاشق راه حل هایی مانند SEO Squirrly هستم. این افزونه قبلا هم در لیست بهترین افزونه ها قرار میگرفته است امروز هم در لیست ما جا دارد. SEO Squirrly کمک می کند تا محتوای خود را بهبود بخشید، کلمات کلیدی را پیدا کنید و عملکرد خود را تحلیل کنید. اگر طرفدار سئو نیستید، این افزونه ای است که باید بررسی کنید.


11 . Redirection

تغییر مسیرها موضوعی خسته کننده به نظر می رسد، اما شما در واقع می توانید از آنها استفاده کنید تا مزایای شگفت آور سئو را به دست آورید. تغییر مسیر به شما کمک می‌کند که مسیر خود را از ۳۰۱ تا ۴۰۴ % s و همه چیز در بین آن‌ها مدیریت کنید. یکی از ویژگی های مورد علاقه من امکان ایجاد خودکار یک تغییر مسیر 301 در هر زمان URL اینترنتی پست است. این ممکن است افزونه قطعی برای تغییر مسیرهای وردپرس باشد.


12 . SEO Internal Links

اگر می خواهید ساختار پیوند داخلی خود را مدیریت کنید، به لینک های داخلی سئو توجه کنید. این یک روش مناسب برای نظارت بر پیوندهای داخلی شما بدون نیاز به انجام کارهای اضافه است. این افزونه حتی می تواند کلید واژه های کلیدی را به پست های مرتبط در سایت شما پیوند دهد، بنابراین می توانید در صورت تمایل می توانید به این افزونه اجازه دهید که بیشتر کارهای سنگین را انجام دهد.


13 . All In One Schema.Org Rich Snippets

بسیاری از تاکتیک های سئو وجود دارد که فقط ترفندهایی جزئی دارند، اما به تنظیم دقیق استراتژی های شما کمک می کنند. All In One Schema.Org Rich Snippets از آن دسته است. آیا به آنها کاملاً احتیاج دارید؟ نه  آیا آنها به SEO شما کمک می کنند؟ قطعاً کمک می کنند. Rich Snippets نتایج SERP هستند که به جزییات بیشتری نسبت به نتایج منظم می‌پردازند: آنها واقعاً می توانند نتیجه شما را برجسته کنند. این افزونه باعث می شود ایجاد Rich Snippet آسان باشد و مطابق با استانداردهای Schema.org عمل کند.


14. WPtouch Mobile Plugin

جهان بیشتر از هر زمان دیگری به موبایل وابسته شد. این بدان معناست که باید هر زمانی که تغییراتی در سایت خود ایجاد می کنید، ابتدا به فکر موبایل باشید. این افزونه مفید بلافاصله یک نسخه موبایلی مناسبی از سایت شما را فعال می کند. ساده به نظر می رسد، اما تأثیر بسیار زیادی دارد. این افزونه از موارد است که نباید آن را از دست ندهید.


15 . Yet Another Posts Related Plugin (YARPP)

این مورد هم از افزونه هایی است که به آن علاقه دارم و یکی از بهترین های کلاس خودش است. این  افزونه پست ها و صفحات مربوط به محتوای فعلی را نشان می دهد. در اصل، این امکان را به شما می دهد تا محتوای مشابهی را با کاربران خود به نمایش بگذارید، که باید میزان گزاف گویی شما را کاهش داده و بازدید کنندگان را در سایت تان نگه دارد. این افزونه می تواند موجب حفظ و تبدیل کاربر در سایتتان شود، بنابراین آن را دست کم نگیرید.


16 . SEO Optimized Images

هنگامی که نام SEO را می شنوید، احتمالاً به کلمات کلیدی فکر می کنید. اما صدها عامل مهم برای سئو وجود دارد. تصاویر، اگر تصاویر شما به درستی بهینه سازی نشده باشند، شما پیشرفتی نخواهید کرد. همانطور که از نام آن پیداست، SEO Optimized Images به شما امکان می دهد داده های تصویر خود را ویرایش و بهینه سازی کنید.


این باعث می شود تصاویر شما به صورت SEO دوستانه باشند و موجب بهبود عملکرد سایت شما می شود.

17 . Local Search SEO Contact Page

سئو محلی اغلب نادیده گرفته می شود، اما کارایی سئوی محلی برای هدایت ترافیک بیشتر به صفحه شما اثبات شده است. حتی اگر از SEO چیزی نمی دانید، می توانید از این افزونه برای بهینه سازی سایت خود برای نمایش نتایج محلی استفاده کنید.

همچنین یک نقشه Google برای موقعیت مکانی شما ایجاد می کند، یک کد QR منحصر به فرد که بازدید کنندگان می توانند از آنها استفاده کنند و چندین ویژگی عالی دیگر.تسلط بر سئو با افزونه های وردپرس (سری دوم)

توسعه دهنده front end کیست؟

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.