ترفندها و ابزار هایی برای صرفه جویی در وقت طراحان

سید علی اندرزگو 89 بازدید

در این مقاله قصد داریم تا ترفندها و ابزارهای ساده ایی را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم که با آن ها می توانید در طولانی مدت وقت خود را صرفه جویی کرده و طراحی تان را در بالاترین سطح انجام دهید.

تصور کنید که 10 دقیقه طول بکشد تا در طراحی قبلی خود تجدید نظر کنید، یا سعی کنید یک فونت جدید مطابق با طراحی خود پیدا کنید، به این دلیل که مشتری روشی که قبلاً از آن استفاده کرده اید را دوست ندارد.در واقع آنچه که در طول یک روز چند دقیقه به طول می انجامد، در طول سال به چندین روز ختم می شود.

افزونه ها


این مقاله بدون داشتن لیست کاملی از 278 افزونه ایی که برای بهینه سازی جریان کار طراحی باید از آنها استفاده کنید، کامل نخواهد بود.
شماره 1:

نگران نباشید، لازم نیست افزونه های زیادی داشته باشید، هر افزونه ایی نمی تواند برای شما در زمان صرفه جویی کند. ایده اصلی این بخش این است، معمولاً هر برنامه با زیربنای افزونه های ساخته شده در اطراف خود همراه است، بنابراین اگر وقت خود را صرف کردید و به دنبال آن بودید، لطف بزرگی به خودتان کرده اید.

طرح را در نظر بگیرید

احتمالاً نام افزونه Craft از Invision را شنیده اید. سوپر شارژر برای طرح.شما می توانید در زمان واقعی با مردم همکاری کنید و بدون نیاز به نوشتن Slack، بازخورد فوری از آنها دریافت کنید، یا بدتر از آن، منتظر پاسخ ایمیل باشید. یکی دیگر از ویژگی های مفید، پر کردن خودکار طرح های شما با داده های مستقیم از ویکیپدیا و سایر منابع داده است. دیگر نسخه کپی و پیست کردن از ipsum کافی نیست، فقط کافی است روی دکمه کلیک کرده و صفحه های طراحی خود را با داده های معتبر پر کنید.
این فقط یک افزونه است.

اگر با طراحی های وب زیاد کار می کنید، می توانید گزینه padding خود را با Relabel مدیریت کنید. اگر با طزاحی UX زیاد سروکار دارید، می توانید personas کاربر را با Personas Sketch ایجاد کنید.اگر به طور فعال از AdobeXD در کارهای خود استفاده می کنید، آنها کتابخانه افزونه مخصوص به خود را دارند. به عنوان مثال، چهره UI به شما امکان می دهد برای پروژه های خود که برای استفاده از پروفایل های اجتماعی و یا مدل ها، کاربری و آواتار کاربر ایجاد کنید.


اگر با توسعه دهندگان front end کار می کنید، وب Export به شما امکان می دهد به سرعت صفت های CSS و HTML را ایجاد کنید.

فیگما؟ Similayer و Figmotion. بله، فیگما اکنون یک افزونه انیمیشن دارد. آن را بررسی کنید، حالا دیگر نیازی نیست که هر بار کار خود را به Protopie وارد کنید.


به طور خلاصه، نرم افزار خود را مطالعه کنید، هر نرم افزاری مزایا و معایب خود را دارد و افزونه ها اغلب می توانند عملکردهایی را که به سادگی در نسخه اول وجود نداشت، اضافه یا بهبود دهند.

وقتی صحبت از بهره وری در طراحی می شود، بسیاری از این افزونه ها در زمان صرفه جویی می کنند. اگر با یک افزونه فقط 5 دقیقه در یک پروژه صرفه جویی کنید، چندان هیجان انگیز نیست، اما اگر هر کدام از افزونه ها این کار را انجام دهند در زمان صرفه جویی زیادی کرده اید.

پالت های رنگی


هر طراح می داند که گاهی اوقات کل پروژه، تصویر سازی یا صفحه طراحی حول یک ترکیب رنگی ساده و در عین حال بسیار مؤثر ساخته شده است. اغلب اوقات، رنگ حالت پروژه را به کلی تغییر می دهد، و این تفاوت می تواند منجر به این شود که پروژه شما پذیرفته شود یا رد شود. روی هم رفته، طراحان قبل از شروع به ترسیم کردن عناصر، چند پالت رنگی را تجربه می کنند، بنابراین تولید کنندگان پالت رنگ می توانند در زمان واقعا صرفه جویی کنند.

در ادامه برخی از موارد خوب ذکر شده است.

Adobe Color


با استفاده از 7 قانون هارمونی رنگ رایج، پالت های رنگی را با چرخ رنگ پویا ایجاد کنید.


بهترین ویژگی؟ استخراج پالت رنگ از یک تصویر یا عکس. بهتر است یک تصویر صاف را بر اساس یک عکس واقعی ایجاد کنیم.

جامعه ای از طراحان که پالت های رنگ مورد علاقه خود را به اشتراک می گذارند. در اینجا یک ترفند وجود دارد: می توانید پالت های محبوب ترین و محبوب ترین من را مرتب کنید تا ببینید کدام یک مفید ترین هستند.۱۳ قاعده ساده برای کدنویسی بهترعاشقان رنگ

جامعه ای از طراحان پالت های رنگ مورد علاقه خود را به اشتراک می گذارند،می توانید از یک ترفند استفاده کنید: می توانید پالت های محبوب تان را مرتب کنید تا ببینید کدام یک مفیدتر هستند.

این عالی است اگر شما قبل از اینکه شروع به ایجاد پروژه کنید، بازخورد را چک کنید.

Coolors.Co

زیبایی Adobe Color کجا رفته است؟ در Coolors.co. ساده، موثر، زیبا.


بهترین قسمت؟

می توانید رنگ هایی را که دوست دارید قفل کنید و سپس به سادگی به دنبال سایه پنجم بروید که فکر می کنید در تصویر وجود ندارد.

حال، چگونه کار خود را ارائه می دهید؟

ارائه کار


در واقع زمان زیادی برای نشان دادن کارتان به مشتری نیاز است. به خصوص اگر شما چندین صفحه برای نمایش دارید، نحوه کار با یکدیگر یا ارائه ایده های خود را در کل قبل از اینکه مشتریان شروع به انتقاد از آنها به صورت بخش های جداگانه کنند توضیح دهید.

در اینجا برخی از هک ها برای عملی کردن آورده شده است.

ضبط صفحه و ارائه فیلم

اگر تماس Skype ندارید، صفحه و صدای خود را ضبط کنید و پروژه خود را به صورت ویدیویی به مشتری نشان دهید. کارهای بزرگ هنری نیازی به توضیحی از استاد ندارند. اما در مورد مشتریان ... بله، شما اغلب باید موارد را توضیح دهید. پیش بینی و ساخت روایت به عنوان فیلم به شما کمک زیادی می کند تا خروجی را کنترل کنید.

بسیاری از ابزارهای ضبط صفحه وجود دارد، می توانید Loom را امتحان کنید.

نمایش اسلاید


این مورد کمی قدیمی است، اما چیزی در مورد مدیر عامل و مشتری های تجاری وجود دارد که آن ها را ارائه می دهد. شاید این فقط یک زبان طبیعی برای آنها باشد. به هر حال، اگر می خواهید یک نمایش آنلاین را به سرعت و با سبک  خوبی ایجاد کنید، Slidebean را امتحان کنید. ارائه ها به بهترین نحو کار می کنند، زیرا نمایش تعاملی همیشه جذاب تر از صفحه استاتیک Pinterest است.

طراحی دستی


دوران دستیابی به فتوشاپ به پایان رسیده است. وقت آن است که از ابزار دستی مخصوص طراحی استفاده کنید. اگر با توسعه دهندگان نزدیک همکاری می کنید ، حتی گزینه ای نیست. Zeplin را امتحان کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید که اگر به عنوان یک طراح UI / UX کار می کنید، بسیاری از ابزارهای طراحی UI دارای توابع مشترک مانند نظرات، گردش کار مشترک و حتی نمونه های اولیه موبایل هستند.

برنامه های افزودنی Chrome


طراحان وقت زیادی را برای الهام گرفتن به صورت آنلاین می گذرانند، بررسی کنید که چگونه کار آن ها در قالب های مختلف صورت می گیرد. برخی از برنامه های افزودنی Chrome می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما شود، به خصوص هنگامی که اینترنت یکی از مهمترین منابع شما برای تحقیق و الهام است.

این برنامه های افزودنی را بررسی کنید.

موزلی


Muzli فقط یک مرکز الهام بخش نیست. این یک مرکز کاملاً طراح است. آن را نصب کنید و به پروژه های برتر طراحی روز، خبرنامه های انتخاب شده و هضم دسترسی آسان خواهید داشت.

به عبارت ساده ، Muzli به شما کمک می کند تا با صنعت ارتباط برقرار کنید. همانطور که می دانیم ، این روزها به همان اندازه مهم است که همیشه روند خود را حفظ کنیم.

تنظیم کننده پنجره

از یک مانیتور عریض برای کار استفاده می کنید، اشکالی ندارد، بیشتر طراحان یکی دارند. اما همه کاربران Macbook 27 اینچی ندارند و این چیزی است که شما باید روی آن حساب کنید.

به همین دلیل Windows Resizer یک پسوند عالی است که به شما امکان می دهد پروژه های شما را چگونه در صفحه های مختلف مشاهده کنید. وقتی مشتریان شما طرح وب سایت را در لپ تاپ 12 اینچی خود باز می کنند ، جای تعجب نخواهید داشت.

ColorZilla


در ادامه تلاش های ما برای صرفه جویی در وقت شما در انتخاب پالت های رنگی، این افزونه Chrome به شما امکان می دهد از هر عکس یا وب سایت آنلاین نمونه بگیرید و فوراً رنگ های آن را استخراج کنید. سکوت ، ساده و قدرتمند.

دکمه Pinterest


اگر در صفحه های Pinterest به عنوان یک مرجع الهام بخش بزرگ هستید، باید بدانید که به روزرسانی صفحه های Pinterest خود بسیار مهم است.


مرور اینترنت به ما امکان می دهد انواع مختلفی از تصاویر جالب را پیدا کنیم ، بنابراین ذخیره آن در یک مکان ، در این حالت ، در صفحه Pinterest ، ایده خوبی است. با استفاده از این برنامه افزودنی می توانید همه کارها را با یک کلیک انجام دهید.

مدیریت فایل


از بین همه موارد غیر طراحی که باعث زمان زیادی از طراحان می شود، سازماندهی پرونده احتمالاً بدترین است. ذخیره به عنوان نهایی. به عنوان last_final ذخیره کنید. به عنوان last_final_01 ذخیره کنید. یک مشتری اضافی و تمام پرونده های پروژه شما را به یک آشفتگی کامل تبدیل می کند. البته، این اهمیت زیادی دارد که فایل های طراحی خود را سازماندهی کنید.

در اینجا چند ابزار وجود دارد که به شما در این امر کمک می کند.

Dropbox


بهترین چیز در مورد Dropbox این است که سهولت فایل های خود را با افراد دیگر و مدیریت مجوزهای دسترسی آسان کنید. جای تعجب نیست که بسیاری از تیم های طراحی از Dropbox به عنوان سرویس ذخیره فایل استفاده کنند. با این حال، حتی طراحان انفرادی نیز می توانند از آن بهره مند شوند. توانایی همگام سازی پروژه های خود در همه دستگاه ها به تنهایی ارزش این کار را دارد.

درایو گوگل


این Dropbox یا Google Drive است. اگر با فایلهای ویدئویی یا فایلهای طراحی گرافیکی سنگین سرو کار دارید، از Google Drive استفاده کنید ، زیرا نسخه رایگان آن 15 گیگابایت می بخشد ، در حالی که Dropbox به شما 2Gb می دهد.

دارایی های گرافیکی


همه می دانند که چگونه دارایی به طور چشمگیری در وقت شما صرفه جویی می کند. بیایید آن را یک قدم جلوتر برداریم. هیچ کس از ابتدا کاری نمی کند، استفاده از دارایی های گرافیکی فقط فرایند را برای شما و مشتریانتان ساده نمی کند بلکه باعث می شود در طی مراحل طراحی و نمونه سازی زمان زیادی صرفه جویی کنید.

برخی از منابعی که باید در نظر گرفته شود.

آیکن 8


چه کسی تصور می کند بزرگترین سفارشی که توسط یک تیم اختصاصی از کتابخانه های آیکون ساخته شده در این لیست قرار خواهد گرفت؟ در اینجا برخی از حقایق در مورد Icons8 آمده است:

 • سرویس آنلاین با 100000+ نماد در 20+ سبک های مناسب و تقاضا
 •  یک لینک رایگان
 • نرم افزاری طراحی کنید که شامل نمادهای آماده برای طراحی و نمونه های اولیه گرافیکی شما باشد
 • برنامه دسکتاپ
 • جلوه ها، recolor، تغییر اندازه، پس زمینه، ویرایش برای سفارشی سازی کامل هر آیکونی که دوست داری

Ouch

برای پروژه های خود به تصویر برداری نیاز دارید؟ هر کدام را انتخاب کنید

اگر همین حالا بروید و صفحه اول Dribbble را مرور کنید، در عرض 10 ثانیه حداقل یک پروژه را پیدا خواهید کرد که از Ouch استفاده می کند! تصویرگری این کتابخانه دائماً به روز می شود. آنها حتی یک خالق تصویرگری آنلاین را منتشر کردند که می توانید از آن برای ایجاد تصاویر برداری و کلاژهای خود استفاده کنید.

Moose

زمانی که از عکس های سهام انحصاری، عمومی و تکراری خسته شده اید، Moose جایی است که می روید.

 • مدل های 50+: کلیه نژادها، اندازه ها، جنس ها، مشاغل.
 • ابزار تولید پس زمینه و حذف
 • سازنده کولاژ عکس آنلاین
 • هزاران عکس با کیفیت بالا
 • رایگان برای یک لینک


گزینه های دیگر:

 • باز کردن
 • انواتو
 • پیکسل
 • گرافیک برگر
 • 1001 قلم رایگان
 • MockupWorld


یادگیری اصول سئو

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.