بررسی اجمالی لاراول (Laravel)

سید علی اندرزگو 104 بازدید

Laravel یک فریم ورک قدرتمند MVC PHP است که برای توسعه دهندگانی که به یک ابزار ساده و زیبا kdhc دارند تا برنامه های وب کاربردی را ایجاد کنند طراحی شده است. لاراول توسط تیلور اتول ایجاد شده است. این مقاله یک آموزش کوتاه است که مبانی فریم ورک لاراول را بیان می کند.
Laravel مجموعه ای از قابلیت های قابل توجه را ارائه می دهد که شامل ویژگی های اصلی فریم ورک های PHP مانند CodeIgniter ،Yii و سایر زبان های برنامه نویسی مانند Ruby on Rails است. Laravel شامل مجموعه ای از ویژگی های بسیار غنی است که باعث افزایش سرعت توسعه وب می شود.

Laravelیک فریمورک PHP منبع باز قوی قابل فهم و است که یک الگوی طراحی مدل مشاهده-کنترل کننده را دنبال می کند. Laravel از اجزای موجود در فریم ورک های مختلف استفاده کرده و به ایجاد یک برنامه وب کمک می کند.


اگر با Core PHP و Advanced PHP آشنا باشید، Laravel کار شما را آسان تر می کند. اگر می خواهید وب سایت را از ابتدا طراحی کنید، با لاراول در وقتتان صرفه جویی می کنید. علاوه بر این وب سایت ساخته شده در لاراول امن است و از حملات چند وب جلوگیری می کند.

مزایای استفاده از لاراول

Laravel هنگام طراحی یک برنامه وب مزایای زیر را به شما ارائه می دهد:

  • با توجه به چارچوب Laravel ، برنامه وب مقیاس پذیرتر می شود.
  • زمان قابل توجهی در طراحی برنامه وب صرفه جویی می شود ، زیرا Laravel در توسعه برنامه وب از اجزای سازنده استفاده می کند.
  • این شامل مکان های نام و رابط ها می شود ، بنابراین به سازماندهی و مدیریت منابع کمک می کند.


Composer

 Composer ابزاری است که کلیه وابستگی ها و کتابخانه ها را در بر می گیرد و این امکان را به کاربر می دهد تا با توجه به فریم ورک ذکر شده یک پروژه ایجاد کند (به عنوان مثال، مواردی که در نصب لاراول مورد استفاده قرار می گیرند) كتابخانه هاي شخص ثالث به كمك Composer قابل نصب است.

تمام وابستگی ها در پرونده
composer.json ذکر شده است که در پوشه منبع قرار گرفته است.


Artisan

رابط خط فرمان که در لاراول استفاده می شود Artisan نام دارد. این شامل مجموعه ای از دستورات است که در ساخت یک برنامه وب کمک می کند. این دستورات از چارچوب Symphony گنجانیده شده است ، و در نتیجه ویژگی های اضافی در Laravel 5.1 (آخرین نسخه Laravel) ارائه می شود.


ویژگی های لاراول

Laravel ویژگی های کلیدی زیر را ارائه می دهد که این یک گزینه ایده آل برای طراحی برنامه های وب است:

ماژولار بودن (Modularity)
20 کتابخانه و ماژول ساخته شده را فراهم می کند که به پیشرفت برنامه کمک می کند. هر ماژول با مدیر وابستگی آهنگساز که به روزرسانی ها را آسان می کند یکپارچه شده است.

قابلیت تست (Testability)
Laravel شامل ویژگی ها و امکانی است که به آزمایش از طریق موارد مختلف تست کمک می کند. این ویژگی به حفظ کد مطابق با الزامات کمک می کند.

مسیریابی (Routing)
Laravel یک رویکرد انعطاف پذیر را برای کاربر برای تعریف مسیرها در برنامه وب فراهم می کند. مسیریابی به مقیاس بهتر برنامه کمک می کند و عملکرد آن را افزایش می دهد.


مدیریت پیکربندی (Configuration Management)

یک برنامه وب طراحی شده در Laravel در محیط های مختلف اجرا خواهد شد، به این معنی که تغییر مداوم در پیکربندی آن ایجاد می شود. Laravel یک رویکرد سازگار برای رسیدگی به پیکربندی به روشی کارآمد ارائه می دهد.

Query Builder and ORM
Laravel شامل یک سازنده پرس و جو است که در جستجوی پایگاه داده با استفاده از روشهای مختلف زنجیره ای کمک می کند. این برنامه ORM (Object Relation Mapper) و اجرای ActiveRecord را با نام Eloquent ارائه می دهد.


سازنده نمودار (Schema Builder)
Schema Builder تعاریف بانک اطلاعاتی و نمودار را در کد PHP حفظ می کند. همچنین پیگیری تغییرات را در رابطه با مهاجرت پایگاه داده حفظ می کند.

موتور الگو (Template Engine)
Laravel از موتور Blade Template که یک زبان قالب سبک است استفاده می کند، این موتور برای طراحی بلوک های سلسله مراتبی و چیدمان هایی با بلوک های از پیش تعریف شده استفاده می شود که شامل محتوای پویا است.

پست الکترونیک (E-mail)
Laravel شامل یک کلاس پستی است که به ارسال نامه با محتوای غنی و پیوست های برنامه وب کمک می کند.


احراز هویت (Authentication)
تأیید اعتبار کاربر یک ویژگی متداول در برنامه های وب است. Laravel طراحی احراز هویت را آسان می کند زیرا شامل ویژگی هایی مانند ثبت نام ، رمز عبور فراموش شده و ارسال یادآوری گذرواژه است.

Redis
Laravel از Redis برای اتصال به یک جلسه موجود و حافظه پنهان عمومی استفاده می کند. Redis با جلسه به طور مستقیم تعامل دارد.

Queues
Laravel شامل خدمات صفی مانند ارسال تعداد زیادی کاربر یا کار مشخص شده Cron است. این صف ها بدون انجام انتظار برای انجام کار قبلی ، در انجام کارها به روشی آسان تر کمک می کنند.


اتوبوس رویداد و فرماندهی (Event and Command Bus)
Laravel 5.1 شامل Command Bus است که در اجرای دستورات و اعزام حوادث به روشی ساده کمک می کند. دستورات موجود در Laravel طبق چرخه حیات برنامه عمل می کنند.مقایسه 5 فریمورک محبوب Front-end

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.