برترین ابزارهای سئو (Best SEO tools)

سید علی اندرزگو 275 بازدید

معیارهای کلیدی وب سایت ها را می توان با ابزارهای مختلفی تجزیه و تحلیل نمود، در مقاله پیش رو برترین ابزارهای سئو را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

SEO (بهینه سازی موتور جستجو) با دنبال کردن دستورالعمل های HTML 4، به منظور گسترش بهتر، هدف و محتوای یک سند، به عنوان افزونه دسترسی به وب توسعه پیدا کرد. این بدان معنی است که صفحات وب دارای عناوین صفحه ای منحصر به فرد هستند که به درستی محتوای آنها را منعکس می کنند، همچنین عناوین کلمات کلیدی برای برجسته کردن بهتر محتوای صفحات مجزا، و برچسب های دیگر مطابق با آن رفتار می شوند. این امر ضروری بود، به ویژه به این دلیل که توسعه دهندگان وب معمولاً فقط بر این نکته توجه می کردند که کد نویسی آنها کار می کند نه تجربه کاربری، چه رسد به پیروی از دستورالعمل های انتشار وب.
این امر به آرامی تغییر کرد زیرا معلوم شد که موتورهای جستجوگر از این سیگنال ها در صفحه استفاده می کنند تا صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) خود را ارائه دهند - و این مزیت برای داشتن رتبه بالاتر وجود دارد.

اینترنت نسبت به روزهای آغازین فعالیتش بسیار تکامل یافته است. موتورهای جستجوگر بزرگی مانند Google هنگام تعیین نتایج جستجو اطلاعات خارج از صفحه را پردازش می کنند، به ویژه با استفاده از پردازش معنایی داده های کاربران را جمع آوری کرده و از شبکه های عصبی برای یادگیری ماشینی استفاده می کنند. با این حال آرمان‌های مرکزی SEO مثل همیشه دارای برچسب‌های مناسب برای هدف‌گیری کلمات کلیدی هستند، نه تنها برای نتایج جستجوی طبیعی بلکه برای PPC marketing (Pay)و نرخ‌های تبدیل، جزء شاخص‌های اساسی موفقیت هستند.


اما چگونه یک کسب و کار می داند که کلمات کلیدی را باید در صفحات فروش خود هدف قرار دهد؟ چگونه یک وب سایت ترافیک معاملاتی را از بازدید کنندگان سایت عمومی فیلتر می کند؟ و چگونه این تجارت می تواند توانایی خود را برای جذب ترافیک هدفمند از طریق اینترنت افزایش دهد؟ در اینجا تعدادی از ابزارهایی را ارائه می دهیم که دقیقاً به این موارد کمک می کنند.

بهترین ابزارهای SEO


 • Google Search Console
 • SEMrush SEO toolkit
 • SEO spider
 • Majestic SEO Tools
 • Moz Pro


1. Google Search Console

برای بهبود سئوی سایت تان چه کسی می تواند بهتر از غول موتور جستجوی Google عمل کند؟

 • قابلیت استفاده آسان برای مبتدیان
 • دسترسی آسان به معیارهای کلیدی
 • پشتیبانی رایگان


کنسول جستجوی Google (GSC) یک روش عالی برای شروع وب مسترهای تازه کار برای شروع کار با SEO است.

حتی اگر در سئو مهارتی ندارید به آسانی می توانید از این ابزار استفاده کنید. مجموعه ابزارها اطلاعات ارزشمندی را در مورد سایت تان به شما می دهد. این ابزار می تواند عملکرد سایت شما را ارزیابی کند و مشکلات احتمالی را برای عیب یابی لیست کند (مانند پیوندهای منفی اسپم) همچنین به شما کمک می کند سایت شما از نظر Google مطابقت داشته باشد و نمایه سازی گوگل سایت شما را رصد کند.
شما حتی می‌توانید اسپم را گزارش کنید و اگر سایت شما ضربه پنالتی متحمل شود می توانید درخواست تجدید نظر کنید. اگر شما به راهنمایی های Webmaster توجه نکنید در  صورت رخ دادن هر اشتباهی خودتان مقصرید. کنسول جستجو دائماً به روز می شود و ویژگی های جدید به آن اضافه می شود، مانند ابزار جدید بازرسی URL یا گزارش نقشه های جدید.

انجمن راهنمائی وب مسترها، مکانی برای ارتباط با مدیر وب و راهنمایی گرفتن از آن ها و عیب یابی است.

2 . SEMrush SEO toolkit


ابزارهای پیشرفته سئو، همگی از یک داشبورد masterful در دسترس هستند.

این ابزار:

 • معیارهای رقبا را تحلیل می کند
 • داشبورد آموزنده قوی
 • استفاده از برخی اصطلاحات پیچیده


مجموعه ابزار SEMrush SEO در ابتدا توسط SEMrush در سال 2008 ساخته شد. در سال 2018 این پروژه 40 میلیون دلار بودجه برای توسعه دریافت کرد. ابزار تحقیق کلید واژه از داشبورد فوق العاده دقیق SEMrush قابل دسترسی است. شما می توانید گزارشات تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و همچنین خلاصه ای از دامنه های مدیریت شده خود را مشاهده کنید. مهمتر از همه اینکه این ابزار به شما امکان می دهد عملکرد صفحات خود را مقایسه کنید و ببینید چگونه در برابر رقبا رتبه بندی شده اید. به عنوان مثال، می توانید لینک های وب سایت های دیگر را تجزیه و تحلیل کنید. (این روند گاهی اوقات به عنوان link building) است.

تجزیه و تحلیل ترافیک به شناسایی منابع اصلی رقبای شما در زمینه قاچاق وب، مانند سایتهای ارجاع برتر کمک می کند. این به شما امکان می دهد تا به جزئیات دقیق نحوه اندازه گیری هر دو سایت شما و رقبای خود از نظر مدت زمان متوسط ​​جلسه و نرخ گزاف گویی بپردازید. علاوه بر این، مقایسه منابع ترافیک یک مرور کلی از کانال های دیجیتال مارکتینگ برای یک دسته از رقبا را به طور همزمان ارائه می دهد. برای کسانی که به زبان عامیانه جدید نرخ گزاف گویی هستند، درصد بازدیدکنندگانی که به یک وب سایت مراجعه می کنند، بدون دسترسی به صفحات دیگر در همان سایت، ترک می کنند.

نمای کلی دامنه چیزی بیش از ارائه خلاصه ای از استراتژی های SEO رقبا را ارائه می دهد. همچنین می توانید کلمات کلیدی خاص مورد نظر خود را تشخیص داده و همچنین به عملکرد نسبی دامنه های خود در هر دو دسک تاپ و دستگاه های تلفن همراه دسترسی پیدا کنید.  SEMrush بسیاری از موارد مثبت را به صورت آنلاین دریافت کرده است اما برای استفاده از jargon SEO مانند SERP مورد استفاده قرار گرفته است که ممکن است کاربران بی تجربه را بیگانه کند. اشتراک Pro در هر ماه 99.95 دلار هزینه دارد که شامل دسترسی به تمام ابزارهای SEO است.


3 . SEO Spider

SEO Spider یک کاوشگر موثر وب است، امکانات نسخه رایگان آن کمی محدود است.

 • مورد استفاده بزرگان صنعت
 • ویژگی های کاوشگری عالی
 • نسخه رایگان دارای محدودیت


SEO Spider در ابتدا در سال 2010 توسط euphemistically با نام "Screaming Frog" ساخته شد. مشتریان این ابزار شرکت های بزرگی همچون دیزنی، Shazam و Dell هستند. یکی از جذاب ترین ویژگی SEO Spider توانایی آن در جستجوی سریع URL ها و همچنین کشیدن سایت شما برای بررسی صفحات خراب است. این مسئله باعث می شود با کلیک کردن روی هر پیوند، خطای 404 خطایی را حذف کنید.
این ابزار همچنین این امکان را به شما می دهد صفحات دارای برچسب عنوان های از دست رفته، برچسب های متا کپی شده، برچسب هایی با طول اشتباه را بررسی کنید و همچنین می توانید تعداد پیوندهای در هر صفحه را بررسی کنید

هم نسخه رایگان و هم  پولی SEO Spider وجود دارد. نسخه رایگان شامل اصلی ترین ویژگی ها مانند تغییر مسیرهای کاوشگر است، اما این محدودیت به 500 URL محدود است. این باعث می شود نسخه "Lite" SEO Spider فقط برای دامنه های کوچکتر مناسب باشد. نسخه پرداخت شده 180 دلار در سال است و شامل ویژگی های پیشرفته تر و همچنین پشتیبانی از فناوری رایگان می باشد.

می توانید در اینجا از SEO Spider ثبت نام کنید


4 . Majestic SEO Tools


یک پیشنهاد عالی برای همه backlink ها  

 • مقادیر زیادی از داده ها
 • ویژگی های چندگانه
 • تجزیه و تحلیل عالی


این ابزار که در سال ۲۰۱۱ از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۱۱ مورد تحسین استفاده کنندگان  SEO قرار گرفته‌است. این نیز یکی از قدیمی‌ترین ابزارهای SEO است. تمرکز اصلی این ابزار روی بک لینک ها است که پیوندهای بین یک وب سایت و وب دیگر را نشان می دهد. این تأثیر قابل توجهی در عملکرد سئو دارد و به همین ترتیب، Majestic دارای حجم عظیمی از داده های بک لینک است. کاربران می توانند علاوه بر "فهرست تاریخی" که بخاطر سرعت بازیابی رعد و برق آن به صورت آنلاین ستایش شده است، یک "فهرست تازه" را که در تمام طول روز کاوش و به روز شده است، جستجو کنند. یکی از محبوب ترین ویژگی ها "Majestic Million" است که رتبه بندی 1 میلیون وب سایت برتر را نشان می دهد.

نسخه "Lite" از Majestic هزینه 50 دلار در هر ماه دارد و شامل ویژگی های مفیدی همچون یک checklink backlink فله، سابقه ثبت دامنه های ارجاع، IP و زیر شبکه ها و همچنین یکپارچه "Site Explorer" Majestic است. این ویژگی که به منظور ارائه نمای کلی از فروشگاه اینترنتی شما طراحی شده است ، به دلیل نگاه کمی به تاریخ ، برخی از نظرات منفی را دریافت کرده است. Majestic همچنین ادغام Google Analytics را ندارد.

    می توانید از اینجا برای Majestic SEO Tools ثبت نام کنید


5 . Moz Pro

جامعه ابزارهای بازاریابی جستجو را پشتیبانی می کند

 • طیف گسترده ای از ابزار
 • مقادیر زیادی از داده ها
 • انجمن حمایت کننده


Moz Pro بستری از ابزارهای جستجوگرها است که هدف آن کمک به افزایش ترافیک، رتبه بندی و دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو است. ابزارهای کلیدی شامل امکان ممیزی سایت شما با استفاده از عنکبوت Moz Pro است که باید موارد احتمالی را برجسته کرده و بینش های عملی را توصیه کند. همچنین امکان ردیابی رتبه سایت شما بر صدها یا حتی هزاران کلمه کلیدی در هر وب سایت وجود دارد. همچنین یک ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی وجود دارد که می تواند تعیین کند که کدام یک از کلمات کلیدی و کلمات کلیدی ممکن است بهترین گزینه برای هدف گذاری باشد ، همچنین یک ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک نیز وجود دارد که ترکیبی از معیارها از جمله متن لنگر در لینک ها و همچنین قدرت تخمین زده شده دامنه را در اختیار شما قرار می دهد.

قیمت برنامه Moz Pro با قیمت 99 دلار در هر ماه برای برنامه استاندارد که ابزارهای اصلی را شامل می شود ، شروع می شود. برنامه متوسط ​​طیف گسترده تری از ویژگی ها را با قیمت 149 دلار در هر ماه ارائه می دهد و یک آزمایش رایگان در دسترس است. توجه داشته باشید که در صورت پرداخت سالانه برنامه ها با 20٪ تخفیف همراه هستند. برنامه های اضافی برای نیازهای نمایندگی و سازمانی در دسترس است ، و ابزار اضافی پرداخت شده برای لیست های محلی و تجزیه و تحلیل داده های STAT نیز وجود دارد.

حتی اگر در Moz Pro ثبت نام نکنید، تعدادی ابزار رایگان در دسترس است. همچنین یک انجمن حامی بزرگ برای ارائه کمک ، مشاوره و راهنمایی در وسعت موضوعات بازاریابی جستجو وجود دارد.

شما می توانید از اینجا در Moz Pro ثبت نام کنید


بهترین ابزار SEO رایگان


 • SEOquake
 • Google Analytics
 • Google AdWords keyword planner
 • Google Optimize
 • Ahrefs Backlink Checker


ما بهترین ابزارهای پولی SEO را در ابتدا بررسی کردیم، تعدادی از وب سایت ها ابزارهای محدودتری را برای استفاده رایگان ارائه می دهند.


1 . SEOQuake  

SEOquake یکی از محبوب ترین برنامه های افزودنی نوار ابزار است. این امکان را به شما می دهد تا چندین پارامتر موتور جستجو را در پرواز مشاهده کرده و آنها را با نتایج به دست آمده برای سایر پروژه ها ذخیره و مقایسه کنید. اگرچه نمادها و اعدادی که عملکرد SEOquake برای کاربر ناخودآگاه غیرقابل درک است ، بهینه سازان ماهر از جزئیات جزئیاتی که این افزودنی ارائه می دهد قدردانی می کنند.

جزئیات مربوط به تعداد بازدید کنندگان و کشورشان ، اطلاعات مربوط به تاریخچه ترافیک سایت را در نمودار و سایر موارد مشاهده کنید. نوار ابزار شامل دکمه هایی برای بروزرسانی صفحه اول گوگل سایت ، بک لینک ها ، رتبه بندی SEMRush ، لایک فیس بوک ، فهرست بینگ ، رتبه های الکسا ، سن بایگانی وب و پیوند به صفحه Whois است. همچنین یک صفحه تشخیص و تشخیص تشریفاتی مفید برای نمایش پرنده در مورد مسائل احتمالی (یا فرصت ها) که روی یک صفحه یا سایت خاص تأثیر می گذارد وجود دارد.
2 . Google Analytics

Google Analytics یک منبع ارزشمند برای هر بازاریاب دیجیتال است که سئو برایش اهمیت زیادی دارد. این داده های مفید زیادی در مورد وب سایت ها از جمله تعداد بازدید سایت، منابع ترافیکی و جمعیتی موقعیت مکانی ارائه می دهد. با اطلاعات دقیق Google Analytics ، بازاریاب های دیجیتال می توانند استراتژی محتوا خود را تغییر داده و تشخیص دهند که چه چیزی کار می کند و چه چیزی انجام نمی شود.


3 . Google AdWords keyword planner 

دانستن کلمات کلیدی مناسب برای هدف قرار دادن هنگام آماده سازی نسخه وب شما بسیار مهم است. استفاده از کلید واژه رایگان Google، بخشی از Adwords، استفاده از آن ساده تر نیست. URL وب سایت خود را درون کادر تایپ کنید سپس شروع به مرور کلمات کلیدی پیشنهادی و خاموش کنید. جیل Whalen، مدیر عامل HighRankings.com توصیه‌هایی برای بهینه‌سازی کلید واژه‌ها ارایه می‌دهد: "اطمینان حاصل کنید که از آن کلمات کلیدی در محتوای وب سایت خود استفاده می کنید. با این حال در حالی که برای اهداف تحقیق در مورد کلمات کلیدی مفید است ، مهم است که تعداد اعداد ارائه شده را به جای رقم های دقیق تقریب بدانید ، و درنظر داشته باشید که راهنمای استفاده از محبوبیت را به جای حجم جستجوی دقیق در زمان واقعی ارائه دهید.4 . Google Optimise

دیگر ابزار Google ما در این لیست است (این ابزار یک سورپرایز بحاب نمی آید)،  البته متخصصان SEO را ناامید نمی کند. سئو همه چیز در مورد رتبه بندی نیست و بدون تعادل مناسب مطالبی که با بازدید کنندگان شما درگیر می شود و محرک های تبدیل را هدایت می کند ، شما بهینه سازی شدید می توانید از بین برود. سرویس رایگان Google کمک می کند تا حدس و گمان را از بازی خارج کنید و به شما امکان می دهید محتوای سایت خود را آزمایش کنید: از آزمایش A / B ساده دو صفحه مختلف گرفته تا مقایسه کاملی از عناصر در هر صفحه. ویژگی های شخصی سازی نیز وجود دارد که می تواند کمی چیزها را ادویه دهد. توجه داشته باشید که برای اجرای برخی از تست های چند متغیره پیچیده تر، شما نیاز به ترافیک و وقت کافی دارید تا بتوانید نتایج را عملی کنید، درست مانند آنچه در Analytics انجام می دهید.5 . Ahrefs Backlink Checker

شناخت بک لینک (سایتهایی که به شما پیوند دارند) به صاحبان وب سایت و ناشران اجازه می دهد تا ببینند چه فرصتهای پیوندی را ممکن است از دست ندهند. Ahrefs را وارد کنید ، مسلماً یکی از قدرتمندترین بازیکنان آنجا است. آن ها یكی از بزرگترین فهرستهای برگشت باند زنده كه در حال حاضر با بیش از 17 تریلیون پیوند شناخته شده در دسترس است ، شامل 170 میلیون دامنه ریشه است. در حالی که Ahrefs رایگان نیست ، ویژگی backlink checker این است که عکس فوری مفیدی را در بر می گیرد که شامل رتبه دامنه شما ، 100 بک لینک پشتیبان، 5 لنگر برتر و 5 صفحه برتر، حداقل سختگیری دقیق برای ارائه احساس در مورد Ahrefs است.


تسلط بر سئو با افزونه های وردپرس (سری اول)

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.