ایده طراحی وب: چگونگی نوسازی وب سایت

سید علی اندرزگو 76 بازدید

به چیدمان وب سایت خود خوب نگاه کنید. آیا جذاب و منحصر به فرد است؟ یا ظاهری معمولی دارد؟ پاسخ شما به این سوال اهمیت زیادی دارد. موفقیت یک پروژه وب به میزان جذابیت بصری و طراحی حرفه ایی آن بستگی دارد. در مقاله پیش رو چند وب سایت برای ایده گرفتن جهت طراحی وب سایت را معرفی می کنیم.

هیچ قانونی برای ایجاد و طراحی جالب وب سایت وجود ندارد. در فضای رقابتی و شلوغ فضای مجازی مهم تر از هر چیزی این است که از بقیه جدا شوید و یک جلوی جذاب به بازدیدکنندگان ارائه دهید و بر سر زبان ها بیفتید. وب سایت ها معمولاً اولین برداشت مشتری از یک کسب و کار یا نام تجاری را به مشتریان ارائه می دهند، به این معنی که طراحی وب عامل تعیین کننده ای در موفقیت شرکت است. بنابراین پروژه های وب با طرح های خاص نسبت به رقبای خود برتری دارند. خوشبختانه منابع آنلاین فراوانی وجود دارد که اپراتورهای وب سایت می توانند از آنها اطلاعات کسب کنند و الهام بگیرند.


هشت منبع برای الهام گرفتن

انتظار برای یافتن یک طرح خلاقانه می تواند ناامید کننده باشد. اما به لطف وب سایت های بی شماری که برای طراحی وب اختصاص یافته اند، تنها با یک کلیک می توان از آن ها الهام گرفت. برای کشف بهترین منابع الهام بخش برای طراحی وب و ایده های وب سایت این مقاله را دنبال کنید


1 . Dribbble

اگر بدنبال یک طرح خلاقانه می گردید، بهتر است ابتدا به یک سایت که انجمن هنرمندان آنلاین می باشد مانند Dribbble مراجعه کنید. Dribbble که "توصیف و گفتن برای طراحان" توصیف شده است، بستری برای طراحان وب، طراحان گرافیک، تصویرگران، طراحان فونت و هنرمندان است که از سراسر جهان برای بحث در مورد پروژه های خود، به اشتراک گذاشتن کار خود و دریافت وب سایت می آیند. ایده های طراحی این شبکه اجتماعی به افراد خلاق اجازه می دهد تا ماهانه حداکثر 48 تصویر از هنر خود را به اشتراک بگذارند.

این تصاویر حداکثر به 400 در 300 پیکسل محدود می شوند و می توانند برچسب گذاری شوند تا از طریق عملکرد جستجو پیدا شوند. متأسفانه این سایت فاقد توابع فیلتر گسترده تر است، Dribbble مزایای بسیاری را به همراه دارد. عضویت در آن رایگان است و به کاربران امکان می دهد هنرمندان را دنبال کرده و با آنها تماس بگیرند و تصاویر آن ها را لایک کنند. با خرید یک حساب "Pro" با قیمت مناسب می توانید به توابع دیگر دسترسی پیدا کنید. وقتی نوبت به کار متنوعی می رسد، همه کاره بودن Dribbble آن را به یک منبع الهام متنوع و جالب توجه تبدیل می کند.


2 . Behance

Behance یکی دیگر از سایت های مطرح برای افراد خلاق است که در جهت انتشار طراحی وب خلاقانه طراحی شده است. در سال 2012  این پلتفرم توسط Adobe خریداری شد و بخشی از Creative Cloud Packager شد. بنابراین مشتریان Adobe به صورت خودکار به توابع اساسی Behance دسترسی پیدا می کنند.

مانند دریبل، Behance در درجه اول برای هنرمندانی مانند عکاسان ، طراحان گرافیک، طراحان مد و فیلمسازان است. با استفاده از این بستر، کاربران می توانند کارهای خود را با مردم به اشتراک بگذارند ، تصاویر سایر کاربران را رتبه بندی کنند و حتی مشتریان بالقوه را پیدا کنند. ثبت نام در Behance رایگان است. همانند Dribbble، همه بازدید کنندگان وب سایت می توانند نمونه کارهای یک هنرمند را مشاهده کنند. یک نکته که باعث می شود Behance یک برش بالاتر باشد، عملکردهای فیلتر شده بهبود یافته آن است. علاوه بر این، نمایشگر از کیفیت به مراتب بالاتری برخوردار است. ما برای الهام گرفتن از طراحی وب سایت خود، زمینه های خلاقانه، طراحی وب و UI / UX را به شما پیشنهاد می دهیم.


3 . Awwwards

Awwwards خود را به عنوان "نقطه ملاقات" آنلاین هنرمندان دیجیتال معرفی می کند، فضایی را برای طراحان فراهم می کند تا کار خود را تبلیغ کنند ، به دیگران بازخورد دهند و منابع الهام را پیدا کنند. این پلتفرم به طراحان ، توسعه دهندگان و آژانس های خلاق فرصت ارائه پروژه های وب و دریافت انتقاد از هیئت منصفه متخصصان را می دهد. همانطور که در وب سایت ذکر شده است ، هدف اصلی Awwwards کشف استعداد و درخشان قرار دادن توجه هنرمندان با استعدادی است که با طراحی های پیشگامانه ، کاربرپسند و زیبا ، اینترنت را غنی می کنند. هر روز، Awwwards یک "سایت روز" را برای نمایش در صفحه اصلی انتخاب می کند. برندگان سپس در نشریه سالانه ، "365 بهترین وب سایت در سراسر جهان" ظاهر می شوند. بازدیدکنندگان می توانند با مرور گالری برندگان ، از طراحی وب سایت خود الهام بگیرند. همچنین کاربران می توانند جستجوهای خود را بر اساس دسته ، تاریخ ، طرح رنگ یا کشور فیلتر کنند.


4 . FWA

جوایز وب سایت های مورد علاقه ، معروف به FWA ، یک برنامه جوایز برجسته در صنعت است که از سال 2000 طراحی وب برجسته را ارج می نهد. مانند Awwwwards ، FWA یک "سایت روز" (SOTD) را در صفحه اصلی خود ارائه می دهد. علاوه بر این ، سایت همچنین "سایتی از ماه" (SOTM) را انتخاب می کند ، سپس به طور خودکار در فهرست کوتاه سالانه جایزه انتخاب مردم (PCA) قرار می گیرد. FWA با تمرکز بر طراحی وب سایت های بی نظیر منبع الهام بزرگی برای اپراتورهای وب سایت است که می خواهند در میان مردم متمایز شوند. بازدید کنندگان می توانند وب سایت های برنده جایزه را با دسته های مختلف فیلتر کنند ، یا هر طراحی وب سایت برنده را مشاهده کنند. علاوه بر این ، FWA به عنوان یک بستر شغلی عمل می کند ، درست مثل Dribbble ، Behance و Awwwards.5 . CSS Design Awards

پلتفرم آنلاین CSS Design Awards یک "وب سایت روز" و همچنین برندگان ماهانه و سالانه را به نمایش می گذارد. برخی از معیارهای ارزیابی شامل "طراحی خلاقانه"، "هسته و عملکرد" و "UX و محتوا" است. بازدید کنندگان می توانند برندگان و نامزدها را مشاهده کرده و بر اساس رنگ، ویژگی ها و صنعت فیلتر کنند. علاوه بر این، وب سایت مقالاتی پیرامون موضوعات پیرامون طراحی وب و همچنین پیوندهایی به منابع آزادانه در دسترس را ارائه می دهد.


6 . One Page Love

فکر می کنید زیرمجموعه ها بیش از حد ارزیابی شده اند؟ ترجیح می دهید همه چیز در یک صفحه موجود باشد؟ One Page Love طیف گسترده ای از سایت ها و مضامین را برای استفاده کاربران و الهام گرفتن از آن ها را در اختیار دارد. این پلتفرم که خود را به عنوان "ویترین نهایی وب سایت ها، الگوها و منابع یک صفحه" توصیف می کند، دارای یک گالری آنلاین با بیش از 5700 طرح منحصر به فرد است. این طراحی وب سایت ها به دسته های مختلف طبقه بندی می شوند و بر اساس روندهایی مانند Parallex Scrollling ، Flat Design یا یک طرح مرکزی تقسیم بندی می شوند. همچنین کاربران می توانند مقالات ، مجموعه آیکون ها و آموزش ها را در مجموعه منابع پیدا کنند.


7 . FlatDSGN

از جلوه های سه بعدی مفصل گرفته تا سایه های ظریف، FlatDSGN همه چیز را در اختیار دارد. این پلتفرم همه چیز در مورد وب سایت هایی با زیبایی حداقل است. Flat Design خود را به عنوان پاسخ سبک محبوب اسکوئومورفیست (که سعی در نمایش اشیا as به همان اندازه واقع گرایانه دارد) تثبیت کرده است. وقتی صحبت از FlatDSGN می شود، مقدار کمتری وجود دارد و سایت بیشتر روی طراحی هایی متمرکز می شود که بهم ریختگی را به حداقل برسانند و عناصر مورد نیاز را کاهش دهند. این سیستم عامل می فهمد که کاربران اینترنت به سمت طراحی وب سایت هایی که نه تنها از نظر بصری جذاب هستند بلکه بصری هستند و دارای عملکرد بالایی هستند ، تمایل دارند. FlatDSGN ایده های قابل توجهی در زمینه طراحی وب از طریق اینترنت و همچنین پیوندهایی به موارد رایگان مانند UI و فونت های آیکون ارائه می دهد.


8 . WP Inspiration

WP Inspiration سایتی است برای کاربران وردپرس که به دنبال طراحی جالب وب سایت برای پروژه های خود هستند. WP Inspiration طرح های وردپرس را از سراسر اینترنت جمع آوری می کند و آن ها را به صورت عکس صفحه نمایش ارائه می دهد. گالری وب سایت به کاربران این امکان را می دهد تا جستجوی خود را بر اساس دسته و رنگ فیلتر کنند.7 اشتباه رایج در طراحی سایت

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.