استراتژی های تحلیل رقبا

سید علی اندرزگو 58 بازدید

به تازگی یک وب سایت جدید راه اندازی کرده اید، ایده بسیار خوبی بوده و احتمالا توجه زیادی را به خود جلب کند. برای فروش بهتر محصول یا خدماتی که در سایت ارئه می دهید باید خود را در نقش رقبایتان قرار دهید. این کار چه نفعی برای کسب و کار شما دارد؟ اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که شرکت شما همیشه در رقابت پیروز می شود، باید از برنده شدن در این رقابت اطمینان داشته باشید. در این مقاله استراژهای تحلیل رقبا را خدمت شما خواهیم گفت.


مزایای تجزیه و تحلیل رقبای آنلاین

اگرچه همه در مورد ارزش استفاده از تجزیه و تحلیل رقابتی در تجارت عمومی موافق هستند، اما تعدادی از شرکت ها با آنالیز آنلاین رقبا آشنا هستند. این روش خاص مفید است زیرا بینشی از روند تصمیم گیری آنلاین مشتریان شما را فراهم می کند. وب سایت شما اولین احساسی است که مشتریان آینده شما از تجارت تان خواهند داشت. مردم به ندرت برای صحبت با فروشندگان به فروشگاه می روند. آنها به صورت آنلاین خرید می کنند تا اینکه به اطراف خود نگاه کرده و مقایسه کنند. مطالعه جدیدی که توسط Fleishman-Hillard Digital Influence انجام شده است، نشان می دهد که 89٪ از کاربران از اینترنت برای یافتن اطلاعات در مورد محصولات، خدمات یا شرکت ها قبل از تصمیم گیری خرید استفاده می کنند. مطالعه دیگری توسط هیئت اجرایی شرکت نشان داد که متوسط ​​خریدار B2B 57٪ قبل از تصمیم گیری در مورد خرید قبل از شرکت در یک نمایندگی فروش فروشنده است. مشتریان آینده نگر عموماً Tab های مختلفی را در مرورگر اینترنت خود باز می کنند و وب سایت شما را در کنار یکدیگر با نزدیکترین رقبای شما مقایسه می کنند. این برداشت بسیار سخت است و اگر مطلوب نباشد، تب وب سایت شما را ره بسته شدن سوق خواهد داد و حرکت خواهد کرد. و همین. شما فقط یک مشتری احتمالی را از دست داده‌اید! پنج استراتژی رقیب از هنر جنگ

انجام یک تحلیل رقابتی آنلاین به شما کمک می کند تا از دید مشتریان خود در مورد رقبا قضاوت کنید. تجزیه و تحلیل رقبای وب سایت، شناسایی رقبا است که به دنبال آن رتبه بندی عینی و منظم از حضور آنلاین آنها بر اساس مجموعه ای جامع از معیارها انجام می شود. جالب است که استدلال این روش برای هزاران سال تغییر نکرده است - Sun Tsu، نویسنده The Art of War، در متن معروف خود درباره همین مضامین بحث کرده است. در اینجا پنج مرحله اصلی برای انجام تجزیه و تحلیل رقبا ذکر شده است.


1 . رقبای واقعی خود را بشناسید

خیلی از شرکت ها فکر می کنند که رقبایشان را می شناسند. این می تواند یک فرضیه خطرناک باشد. به طور سنتی، رقابت از دیدگاه شرکت تعریف می شود، نه از دید مشتریان. در نهایت این مشتریان شما هستند که مشخص خواهند کرد که رقبای واقعی شما چه کسانی هستند، نه تیم استراتژی شما. انجام تجزیه و تحلیل رقبا از دید مشتریان، این اطمینان را حاصل می کند که خود را به درستی محک میزنید.


2 . استراتژی رقابت خود را تعیین کنید

سطح رقابت آنلاین از زمان ظهور عصر دیجیتال همواره رو به افزایش است، از مواردی که به سود شرکت شماست این است که رقابت دائماً استراتژی بازاریابی را در وب سایت شما ایجاد می کند. به عنوان مثال، اگر تولید سرب هدف وب سایت باشد، پیشنهادات زیادی برای محتوای دروازه دار "قفل شده" در پشت فرم ها مشاهده خواهید کرد. اگر آن ها از یک استراتژی بازاریابی محتوا استفاده می کنند. شما به احتمال زیاد یک وبلاگ قاچاق شده با محتوای قابل مشاهده را مشاهده خواهید کرد. دیگر هیچ چیز پنهانی نیست. از زبانی که آنها برای جذب بازارهای هدف خود (یا خریداران شخصی) استفاده می کنند تا راهی که انتظار دارند بازدید کنندگان از طریق وب سایت خود سرازیر شوند، همه چیز در دسترس است برای دیدن هر کسی. در اصل، شما می توانید تجربه کنید که چگونه چشم اندازها در سفر خریدار حرکت می کنند. این می تواند بینش قدرتمندی در مورد نحوه قرارگیری رقبای شما و همچنین نقاط قوت و ضعف آنها داشته باشد.


3 . مطالعه آنچه که مؤثر است

نه تنها می توانید به عملکردهای تجاری آن ها نظر دهید بلکه می توانید آنچه را که آنها درست انجام می دهند و آنچه که آنها اشتباه انجام می دهند ارزیابی کنید. رقبای موفق تر شما قبلاً فهمیده اند که چه چیزی بهتر عمل می کند، و رقبای کمتر موفق شما می توانند نمونه های مفیدی از آنچه نباید انجام دهد را برای شما فراهم می کند. به عنوان مثال، می توانید میزان تعامل محتوا را در وبلاگ رقبای خود بر اساس تعداد اشتراک های شبکه های اجتماعی در هر مقاله اندازه گیری کنید. ممکن است شما بر اساس آنچه کار می کند و چه چیزی برای رقیب شما مؤثر نیست، موضوعات خود را مطرح کنید، اما این کار را حتی بهتر انجام دهید.

اگر رقبای شما پول زیادی را صرف بهینه سازی استراتژی و توسعه خود کرده اند، خیلی بهتر! با تجزیه و تحلیل رقبا می توانید مزایای آن سرمایه گذاری ها را به طور رایگان به دست آورید. کامرون هروولد، بنیانگذار سه شرکت 100 میلیون دلاری + شرکت (از جمله 1-800-GOT-JUNK) و نویسنده Double Double، از این استراتژی برای رشد سریع شرکت های خود استفاده کرد. او استراتژی خود را اینگونه توضیح می دهد: "برای فهمیدن چگونگی انجام هر یک از پروژه هایی که ما نیاز به رشد داشتیم، از R&D استفاده می کردم، که مخصوص Rip Off & Duplicate بود. بنابراین بسیاری از شرکت های بزرگ قبلاً این موارد را فهمیده اند. من فقط می فهمیدم که آنها چه کسانی بودند و آنچه را که قبل از من انجام داده بودند انجام دادند.


4 . خود را برای رقابت با رقبای آنلاین آماده کنید

هنگامی که شما رقبایتان را می شناسید و می دانید چه کسانی هستند، چه استراتژی دارند و چه کار خوب یا ضعیفی انجام می دهند، می توانید یک استراتژی طراحی مجدد وب سایت ایجاد کنید. این هدف نهایی تجزیه و تحلیل رقبا است - تهیه نقشه راهبردی استراتژیک به وب سایت شما. در Intechnic، ما یک گام دیگر Rip Off & Duplicate را می گیریم - "خاموش ، کپی و بهبود". ما به جای کپی کردن ایده های موفق، آن ها را جدا می کنیم تا درک کنند که آن ها فقط خوب کار می کنند، بلکه دلیل خوب بودن آن هاست. ما آنها را با نیازهای تجاری خود شخصی سازی می کنیم. ما این مسئله را فرصتی می دانیم تا بتوانیم بر اساس دانش خود درباره آنچه مؤثر است ، برنامه استراتژیك بهتری ایجاد كنیم.


5 . قبل از اینکه شما را شکست دهند، آن ها را شکست دهید

تجزیه و تحلیل رقابتی یک خیابان دو طرفه است، و آنچه می تواند به نفع شرکت شما باشد نیز می تواند علیه شما کار کند. همانطور که گفته شد، کل استراتژی وب سایت یک شرکت برای ارزیابی هر کسی در معرض نمایش است و این مربوط به وب سایت شما نیز می باشد. با انجام یک تجزیه و تحلیل رقبا، خود را به موقعیت خود تسلط می دهید تا بر رقبای خود مسلط شوید قبل از این که فرصتی برای پیشروی داشته باشند. یکی از خطرات عدم انجام تجزیه و تحلیل رقابتی این است که اگر شما به طور جدی اقدامات مسابقات خود را ارزیابی نمی کنید، می توانید مطمئن باشید که حداقل یکی از رقبای شما فرصتی برای بیرون کردن شما پیدا می کند. اگر این تمرین را پشت سر بگذارید، بیشتر درمورد چگونگی فکر کردن رقبای خود و قادر به پاسخگویی به تاکتیک های خود خواهید آموخت.


شروع کار با تجزیه و تحلیل رقابتی

تجزیه و تحلیل رقابتی باید به صورت دوره ای انجام شود تا مشخص شود که آیا موقعیت رقابتی شرکت شما تغییر کرده است یا نه. اگر از آخرین تحلیل رقابتی شما مدتی گذشته یا هرگز تحلیل رقابتی نکرده اید اکنون زمان مناسبی برای انجام این کار است.

اکنون که می فهمید که چرا شما نیاز به تجزیه و تحلیل رقبای وب سایت دارید، مرحله بعدی انجام این کار در واقع است. اگر آماده شروع کار هستید، "چگونه می توان تحلیل رقابتی وب سایت را انجام داد تا رقبای خود را بصورت آنلاین ضرب و شتم" بخوانید. پس از اتمام ارزیابی رقبای خود، به وب سایت خود توجه جدی کنید تا در مورد چگونگی موفقیت آمیز بودن وب سایت خود اطلاعاتی بدست آورید.چگونه از تجزیه و تحلیل وب استفاده کنیم؟

نظرات

برای ارسال نظر در سیستم ابتدا وارد شوید.

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده است.