۹ جریان طراحی وب در سال ۲۰۲۰ (Top 9 Web Design Trends)

فناوری ها روز به روز در حال رشد هستند، در این شرایط روش های طراحی وب سایت نیز در حال پیشرفت هستند. هر روز فناوری جدیدی برای طراحی وب اختراع و استفاده می شود. در سالهای اخیر ما در روند توسعه وب شاهد افزایش استفاده از هوش مصنوعی، چت روبات ها، یادگیری ماشینی و غیره بوده ایم. در این مقاله ۹ جریان وترند طراحی وب در سال ۲۰۲۰ را معرفی می کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

۹ جریان طراحی وب در سال ۲۰۲۰  (Top 9 Web Design Trends)

فناوری ها روز به روز در حال رشد هستند، در این شرایط روش های طراحی وب سایت نیز در حال پیشرفت هستند. هر روز فناوری جدیدی برای طراحی وب اختراع و استفاده می شود. در سالهای اخیر ما در روند توسعه وب شاهد افزایش استفاده از هوش مصنوعی، چت روبات ها، یادگیری ماشینی و غیره بوده ایم. در این مقاله ۹ جریان وترند طراحی وب در سال ۲۰۲۰ را معرفی می کنیم.

طراح وب برای جدیدترین روندهای طراحی وب، مفاهیم جدید و جدید را امتحان می کند. در دسترس بودن فناوری جدید و اینترنت باعث شده است تا طراحی وب سایت برای طراحی وب بیشتر و ساده تر شود. میلیاردها وب سایت فعال در اینترنت وجود دارد. استفاده از روندهای جدید طراحی وب سایت به طراح کمک کرده است که در میان استراحت قرار بگیرد.

در روند طراحی مدرن وب انتخاب رنگ، تایپوگرافی، تصاویر، فیلم ها، انیمیشن و غیره تأثیر زیادی در طراحی وب سایت دارد. برای هر طراح وب سایت بهترین UX هدف نهایی است. در گذشته روند استفاده از شبکه ها و عکس های بورس توسط رنگ های روشن و پر جنب و جوش، چیدمان های نامتقارن، میکرو تعامل و غیره تحت الشعاع قرار گرفته است.

  1. تعامل خرد
  2. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین
  3. رنگهای روشن و پر جنب و جوش
  4. انیمیشن و انتقال (Animation and transitions)
  5. ساختار آلی و هندسی
  6. Minimalism
  7. One page
  8. طراحی انتزاعی و مسطح (Abstract and flat design)
  9. طراحی تعاملی (Responsive design)

۱ . تعامل خرد

تعامل خرد یک رویداد محبوب در طراحی وب سایت است. این یک رویداد تعاملی کاربر است که در آن جزئیات ساده و کوچک به کاربر داده می شود که تأثیر بسزایی در تجربیات کاربر می گذارد. اقدامات كوچكی از طرف كاربران صورت می گیرد و در پاسخ به وب سایتهایی صورت می گیرد كه باعث می شود کاربر به آن وب سایت علاقه مند شود. فیس بوک تعداد اعلان ها را در نماد اعلان به ما نشان می دهد. این یک نمونه برای تعامل خرد است.

در روند طراحی وب سایت تعامل میکرو محبوبیت زیادی پیدا می کند. در وب سایت های مدرن ما می توانیم تعامل خرد را در حالت شناور، اسکرول، کلیک و غیره تجربه کنیم. این رویداد به افزایش و ایجاد تعامل برای کاربر ساده تر کمک می کند. طراح وب باید نحوه استفاده از این رویدادها را بداند. استفاده بیش از حد از تعامل خرد، وب سایت را پیچیده تر می کند. بنابراین طراح باید تعادل خود را در وب سایت حفظ کند.

تعامل خرد کمک می کند تا طراحی وب مثمر ثمر باشد. استفاده از شماره خوب باعث به وجود آمدن وب سایت می شود.

۲ . هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به نوعی اصطلاحات مشابهی دارند. اصطلاحات پایان نامه تأثیر زیادی در روند طراحی مدرن وب دارد. هر دو بخش خوب و بد دارند.

استفاده از یادگیری ماشینی به درک مدل داده ای که وب سایت ها می توانند آن را جمع آوری کرده و از آن برای پیشرفت کاربر خود استفاده کنند ، کمک می کند. ربات های الگوریتمی می توانند در تعامل با وب سایت به کاربر در انجام وظایف خود کمک کنند. ما می توانیم Wix ADI ،Adobe Sensei ، Thegrid و غیره را به عنوان نمونه ای از AI-bots که از یادگیری ماشین برای ساخت وب سایت یا برنامه های پاسخگو استفاده می کند ، استفاده کنیم.

مانند دیگر پیشرفت، پیشرفت در یادگیری ماشین در حال افزایش است و همراه با هوش مصنوعی نیز. سرقت در داده های کاربر می تواند وجود داشته باشد ، بنابراین برای جلوگیری از چنین خطرات ، باید وب سایت ها را طراحی کنیم. ما باید هنگام طراحی وب سایت ، حریم خصوصی و ایمنی کاربر خود را در نظر بگیریم.

تجزیه و تحلیل الگوی، شناسایی شی و غیره به عنوان بخشی از روند توسعه وب توسعه یافته اند. این رویدادها به تعاملی، ساده و مفیدتر وب سایت کمک می کند. بنابراین به عنوان طراح وب سایت در سال ۲۰۲۰ باید این نکات را در نظر بگیریم.

۳ . رنگهای روشن و پر جنب و جوش

استفاده از رنگ های روشن و پر جنب و جوش، محبوبیت بیشتری در طراحی وب سایت های مدرن پیدا می کند. استفاده از رنگ روشن با طراحی مسطح شروع شد.

در گذشته در طراحی وب از رنگهای نرم با کنتراست بالا و رنگ روشن استفاده می شد، این رویه از بین می رود. استفاده از شکل های نئونی، فلزی و موج روشن بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این شرکت بزرگ همچنین از این وب سایت برای طراحی دیجیتال کاربران استفاده می کند. آنها آوازهای روشن و پر جنب و جوش را نشان می دهند تا برند خود را نیز نشان دهند.

تم های رنگی با رنگ های روشن و پر جنب و جوش بسیار محبوب شده اند. در این نوع طراحی بیش از پنج رنگ استفاده نمی شود. این وب سایت را زیبا تر و تمیز تر می کند.

۴ . انیمیشن و انتقال (Animation and transitions)

استفاده از انیمیشن روند سریع در طراحی وب سایت است. انیمیشن باعث تعاملی و معنادار وب سایت می شود. انیمیشن مورد استفاده در وب سایت باید معنای معنایی به خود صفحه وب داشته باشد. انیمیشن در قسمت خاصی استفاده می شود بنابراین می تواند برای تجربه کاربر متعادل باشد. استفاده صحیح از انیمیشن بسیار مورد نیاز است زیرا استفاده بیش از حد از انیمیشن می تواند باعث شود صفحه وب از دید کاربر کثیف و پیچیده به نظر برسد. انیمیشن را می توان در تعامل خرد نیز استفاده کرد زیرا جلوه ای را می دهد که باعث افزایش تجربه کاربر می شود.

انتقال یعنی تغییر از یک منظره به نمای دیگر. انتقال همچنین در طراحی وب سایت مهم است. نگاه شفاف در حالی که گذار جلوه بدی را به کاربران می دهد. انتقال باید یکنواخت و با لحنی خوب باشد تا بتواند برای کاربر دلپذیر باشد.

۱۰ افکت صفحه انتقال CSS با جاوااسکریپت،CSS Page Transitions Effect(سری اول)

۱۰ افکت صفحه انتقال CSS با جاوااسکریپت،CSS Page Transitions Effect(سری دوم)

۵ . ساختار آلی و هندسی

وب سایت ها با اشکال هندسی مانند: مربع، دایره، مثلث ها و غیره ساخته می شوند. اکنون روش های جدید طراحی و توسعه وب به سمت شکل ها و ساختارهای آلی می رود. شکل ها و ساختار مدرن به کاربران حس آرامش می بخشد.

اشکال آلی اشکال طبیعی و سازه های هندسی ناقص و نامتقارن هستند. آنها جریان متفاوتی دارند و به صفحات وب نگاه می کنند. این نوع اشکال باعث می شود تا طراح و همچنین کاربر زنده تر شود.

افزایش شکل های ارگانیک و اشکال هندسی رو به رشد است و با استفاده از این رنگ مناسب ، این روش طراحی وب سایت در میان بقیه قرار گرفته است.

۶ . Minimalism

در طراحی وب سایت می توانیم حداکثر گرایی را به عنوان حداقل استفاده از حداقل عناصر تعریف کنیم. محتوای کمتر در صفحه وب کمتر به فکر کاربر پیچیده است. این الگوی طراحی به کاربر کمک می کند بدون هیچ مشکلی آنچه را که به دنبالش می گردند ، پیدا کند.

مینیمالیسم در اصل حاوی تضاد مناسب، رنگ، تایپوگرافی، فضا و غیره است. کیفیت پایان نامه وب سایت ها را از نظر کاربر جذاب تر می کند. و همچنین باعث تعامل بیشتر وب سایت می شود.

مینیمالیسم محبوبیت بیشتری کسب می کند، با استفاده از انیمیشن تعاملی و کارآمدتر کاربر خواهد بود. بسیاری از شرکت های توسعه وب در حال تمرکز این روند برای طراحی UI / UX برای کاربران خود هستند.

۷ . One page

صفحات وب یک صفحه محبوبیت بیشتری می یابد. سهولت استفاده از این صفحات وب محبوبیت صفحه یک صفحه را افزایش داده است. این نوع وب سایت ها توسط شرکت های مارک تجاری مورد استفاده قرار می گیرند تا برند خود را معرفی کنند.

انتقال به یک صفحه دیگر تحریک کننده است و پهنای باند اینترنت کم آن بیش از تحریک کننده است ، بنابراین تنها صفحه می تواند بهترین گزینه در الگوی طراحی جدید باشد. این انیمیشن برای وب سایت های یک صفحه ای می تواند انتخابی جذاب تر باشد.

یک صفحه وب صفحه برای موبایل بهتر است زیرا پیمایش آن را بهتر می کند.

۸ . طراحی انتزاعی و مسطح (Abstract and flat design)

مهمترین الگو در طراحی وب سایت ها طراحی ریسپاسیو یا همان طراحی واکنش گرا است. ریسپانسیوبودن به معنای تنظیم طرح بندی با توجه به اندازه صفحه است. امروزه اکثر مردم دارای تلفن هوشمند هستند، بنابراین نیاز به محتوا با توجه به دستگاهی که از آن استفاده می کنند تحویل داده می شود. بنابراین وب سایت ها باید در چیدمان بسیار حساس باشند.

از آنجا که گوگل ذکر کرده است اولویت بندی آن ها برای رتبه بندی ریسپانسیو بودن است، بنابراین طراحان موظف هستند برای طراحی نمای موبایل وب سایت ها تمرکز کنند. این باعث می شود تجربه کاربران تلفن همراه بهتر شود و با افزایش روز افزون کاربران تلفن همراه سود بیشتری نصیب صاحبان سایت ها شود.

۹ . طراحی تعاملی (Responsive design)

با داشتن طراحان بیشتر و خلاق تر در پلتفرم طراحی وب سایت ها، طراحی انتزاعی بیشتر محبوب می شود. استفاده از هنرهای انتزاعی و طراحی برای جلب توجه کاربران و فراهم آوردن لذت بصری از طریق آن هنرها و طراحی بسیار ردیف است. این الگوی طراحی به آگاهی ما متصل می شوند.

طراحی مسطح استفاده از سبک کمتری نسبت به صفحه وب است. این استفاده از عناصر تقریبا ساده و بدون سبک ناخواسته است. این کمک می کند تا صفحه وب ساده تر و کارآمد تر شود. این نوع طراحی از نظر بصری جذاب است. استفاده از عناصر و سبک کمتر به بارگیری سریع صفحه وب کمک می کند و تغییر اندازه نیز آسان تر است.

نتیجه

طراحی بهتر تأثیر بیشتری بر روی مردم می گذارد. کاربر تمایل دارد از وب سایتهایی که کاربرد آنها ساده است و وب سایتهایی که از لحاظ بصری جذاب هستند استفاده کند. برای سال ۲۰۲۰ این روند طراحی وب محبوبیت زیادی پیدا کرده است و حتی ممکن است رشد بیشتری داشته باشد. این امر به طراح و کاربر بستگی دارد تا روند طراحی وب سایت را قابل استفاده تر کند.

۵ مورد از بهترین پلیرهای های HTML5 برای وردپرس

منبع

دانلود قالب شرکتی product-launch

دانلود قالب شرکتی product-launch

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی construction

دانلود قالب شرکتی construction

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.