مقالات وردپرس

۶ نکته برای انتخاب یک قالب وردپرسی

بیشتر مبتدیان هنگام انتخاب قالب برای وردپرسی خود دچار سردرگمی می شوند. هزاران قالب پولی و رایگان وجود دارد که هرکدام بهتر از دیگری به نظر می رسند. در این مقاله ۶ نکته را که باید هنگام انتخاب قالب در نظر بگیرید با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. چرا باید در انتخاب قالب دقت کنیم […]

نویسنده موسی صدر زاده

۶ نکته برای انتخاب یک قالب وردپرسی

بیشتر مبتدیان هنگام انتخاب قالب برای وردپرسی خود دچار سردرگمی می شوند. هزاران قالب پولی و رایگان وجود دارد که هرکدام بهتر از دیگری به نظر می رسند.

در این مقاله ۶ نکته را که باید هنگام انتخاب قالب در نظر بگیرید با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

چرا باید در انتخاب قالب دقت کنیم ؟

وردپرس برای ایجاد وب سایت های مختلفی استفاده می شود. به همین دلیل هر قالب برای هدفی مشخص طراحی می شود.

فرض کنید شما می خواهید یک سایت در زمینه مسائل اجتماعی طراحی کنید در این حالت شما باید قالبی را انتخاب کنید که از خوانایی بالایی برخوردار باشد.

بعضی قالب ها امکانات زیادی برای شخصی سازی دارد اما همین امکانات ممکن است باعث سردرگمی شما شود یا در صورتی که بخواهید پلاگین دیگری نصب کنید شما را با مشکل مواجه کند. در این حالت ممکن است مجبور شوید با صرف هزینه یک توسعه دهنده وب استخدام کنید.

بعضی قالب ها به دلیل امکانات زیاد باعث کندی وبسایت می شوند که این مورد اصلا کاربر پسند نیست و همچنین برای سئو یک نکته منفی به حساب می آید.

۱- برای سادگی تلاش کنید

سادگی بهترین قانون در طراحی است.

بسیاری از قالب های وردپرس دارای رنگ های پیچیده، انیمیشن های چشمک زن و… هستند. ممکن است در بعضی موارد به آن ها احتیاج داشته باشید اما در بیشتر موارد به همه این موارد احتیاجی نیست.

به دنبال قالبی باشید که متناسب با هدف وب سایت شما باشد و در عین زیبایی، ساده و برای کاربران مفید باشد. فراموش نکنید که هدف از وب سایت رساندن کاربران به اطلاعات مورد نظرشان است. اگر قالبی زیبا به نظر رسد اما به کاربران برای رسیدن به اطلاعات مورد نظرشان کمکی نکند، پس آن قالب گزینه مناسبی نیست.

۲- رسپانسیو بودن، دیگر اختیاری نیست

تعداد بسیار زیادی از ترافیک ها در سطح وب، به موبایل ها و سایر دستگاه ها تعلق دارد. به همین جهت رسپانسیو بودن دیگر یک گزینه اختیاری نیست و باید از قالبی استفاده کنید که رابط کاربری مناسبی برای موبایل داشته باشد و اصطلاحا mobile friendly باشد.

۳- سازگاری با مرورگر

کاربران شما از مرورگرهای مختلفی استفاده می کنند. ممکن است قالب شما، در مرورگر شما به درستی نمایش داده شود اما در سایر مرورگرها با اشکالاتی مواجه شود.

پس سعی کنید قالب خود را روی مرورگرهای مختلف آزمایش کنید. و همچنین فراموش نکنید که این کار را برای مرورگرهای موبایل هم انجام دهید.

۴- پشتیبانی از پلاگین ها

قدرت واقعی وردپرس به افزونه های آن است که امکان انجام دادن کارهای مختلف را برای شما فراهم می کنند.

وردپرس پلاگین های بسیاری دارد، اما بعضی از آن ها مانند Gravity Forms, Yoast SEO, W3 Total Cache و… ضروری هستند. پس اطمینان حاصل کنید که قالب مورد نظر شما از این افزونه ها پشتیبانی می کند. در صورتی که این نکته در مشخصات قالب ذکر نشده می توانید این موضوع را از توسعه دهنده آن جویا شوید.

۵- سئو مناسب

بسیاری از قالب ها ممکن از ظاهر مسحور کننده ای داشته باشند اما از سئو مناسبی برخوردار نباشند و کدهای HTML بکار رفته در آن ها حاوی خطاهای بسیاری باشند. در بسیاری از فروشگاه های قالب این نکته برای قالب ها ذکر می شود که دارای سئو مناسب می باشد.

در صورت ذکر نکردن وضعیت سئو برای یک قالب کاربران غیر حرفه ای می توانند با مراجعه به سایت W3C Markup Validation  از وضعیت آن مطلع شوند.

۶- نمرات و نظرات

در آخر، به نظرات و نمرات که به قالب ها داده می شود توجه کنید.

دانلود قالب شرکتی jony

دانلود قالب شرکتی jony

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی carbook

دانلود قالب شرکتی carbook

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی unearth

دانلود قالب شرکتی unearth

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی azenta

دانلود قالب شرکتی azenta

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.