چگونه از بهترین سایت های طراحی الهام بگیریم

طراحان وب همیشه به دنبال یک الهام بصری هستند. بسیاری از ما همیشه به دنبال این هستیم تا ببینیم همکاران ما در Behance و Dribbble چه چیزی را خلق می کنند. این مقاله به چگونگی الهام گرفتن از بهترین سایت های طراحی اختصاص دارد

نویسنده سید علی اندرزگو

چگونه از بهترین سایت های طراحی الهام بگیریم

طراحان وب همیشه به دنبال یک الهام بصری هستند. بسیاری از ما همیشه به دنبال این هستیم تا ببینیم همکاران ما در Behance و Dribbble چه چیزی را خلق می کنند. این مقاله به چگونگی الهام گرفتن از بهترین سایت های طراحی اختصاص دارد

منابع دیگری نیز وجود دارد که ممکن است درباره آن اطلاعاتی نداشته باشید. من در مورد وب سایت Awwward.com صحبت می کنم، در این سایت ها کاربران رای می دهند تاسایت ها، به بهترین سایت روز، بهترین سایت ماه و بهترین سایت سال تبدیل شوند.

از بین برندگان بهترین سایت های روز و ماه بهترین وب سایت سال را انتخاب می کنند.

اما چگونه می توانید از این سایتها الهام بگیرید؟ لازم است برای شروع کار چند نکته را ذکر کنیم. دانستن اینکه به دنبال چه چیزهایی هستید به شما کمک می کند تا همان چیزی را که به دنبال الهام گرفتن از آن هستید را پیدا کنید.

یک پوشه الهام بخش ایجاد کنید

اول از همه، اگر شما از قبل جایی برای قرار دادن الهامی که در اینترنت پیدا کردید، ندارید، زمان آن است که یکی را ایجاد کنید. راه‌های مختلفی برای رسیدن به این هدف وجود دارد:

 • ایجاد پوشه ای با زیرمجموعه ها در رایانه
 • یک پوشه در Dropbox
 • پوشه ای در Google Drive
 • تابلوهای بصری در Milanote
 • تابلوهای Trello
 • یک تابلوی خصوصی (یا عمومی) Pinterest

اگر نگران فضای دیسک هستید، از یکی از گزینه های آنلاین که شامل فضای ذخیره سازی ابری است استفاده کنید.

به غیر از پوشه ای که در آن الهام بصری را حفظ خواهید کرد، سندی را ایجاد کنید که در آن می توانید پیوندهایی را به سایت هایی که دوست دارید بیشتر ذخیره کنید. در صورت سازماندهی می توانید نام تصاویر را در کنار آدرس URL سایت اضافه کنید.

روش دیگر استفاده از پوشه ها ایجاد پوشه الهام بخش برای هر پروژه است. به عنوان مثال: فرض کنیم شما باید یک وب سایت برای یک رستوران گیاهی ایجاد کنید. عنوان پوشه را چیزی توصیفی مانند الهام از وب سایت رستوران گیاهی عنوان کنید.

در داخل پوشه، زیرمجموعه هایی زیر را ایجاد کنیدک

 • صفحات فرود (Landing Page)
 • منوها
 • گالری عکس
 • تصاویر
 • و غیره

Bookmark

سایت را در awwwards.com باز کنید. برای آن یک بوک مارک تهیه کنید تا هر زمان که نیاز به الهام گرفتن دارید به سرعت به آن دسترسی پیدا کنید. بهتر است یک پوشه نشانک برای الهام از مکانی که قبلاً پیوندهای مربوط به Behance و Dribbble داشته باشید.

مجموعه ها را در Awwward.com ببینید

اگر دقیقا نمیدانید که به دنبال چه چیزی هستید، بهتر است یک فهرست ساده در صفحه اصلی ایجاد کنید. اما اگر ایده ای در مورد آنچه می خواهید دارید، از برگه مجموعه ها استفاده کنید. در این مجموعه می توانید سایت ها را در دسته هایی زیر در اختیار داشته باشید:

 • بهترین های ناوبری
 • انتقال
 • گالری تصاویر و اسلایدشو
 • تجارت الکترونیک
 • تایپوگرافی
 • و موارد دیگر …

همچنین در صفحه اصلی می توانید به برندگان و سایت هایی که هنوز در حال بررسی هستند نگاه کنید. برندگان همیشه غافلگیر کننده خواهند بود. آن هایی که در حال بررسی و بازبینی هستند هر کدام از این راه ها را می توانند طی کنند.

به طور کامل به سایت ها نگاه کنید

اگر سایتی برای الهام گرفتن پیدا کردید فقط به صفحه اول نگاه نکنید، به سایت بروید و تمام گوشه کناره های آن را ببینید. ممکن است از آنچه در صفحه مخاطب یا بخش درباره ما پیدا می کنید شگفت زده شوید. به همین دلیل این وب سایت ها بهترین هستند.

ناوبری را بررسی کنید، روی همه مواردی که قابل کلیک دارند کلیک کنید. به آرامی و سریع اسکرول کنید، همه چیز را امتحان کنید.

عکس بگیرید

زمانی که از تصاویری که دوست دارید استفاده کنید به بهترین نحو می توانید الهام بگیرید. شما می توانید آن را با کنترل های رایانه انجام دهید یا از پسوندی مانند Nimbus استفاده کنید. عکس هایتان را مستقیماً در پوشه الهام خود ذخیره کنید. بهتر است از یک اسم توصیفی استفاده کنید عکس صفحه تان را سریعتر پیدا خواهید کرد.

اگر transitions را دوست دارید یک ویدیو از سایت تهیه کنید. فیلم ها را در پوشه های الهام خود نگه دارید.

یادداشت برداری

یادداشت برداری یک روش عالی برای افزودن ارزش به جستجوی الهام بخش شماست. وقتی که یادداشت می کنید می توانید به یاد بیاورید که به چه چیزی نگاه می کنید و اینکه چرا آن را در وهله ی اول انتخاب کردید. به همین دلیل Trello می تواند ایده خوبی برای صفحه الهام بخش شما باشد.

می توانید برای هر جنبه طراحی که جستجو کرده اید یک تابلو ایجاد کنید. سپس در داخل صفحه می توانید یادداشت بردارید، و تصاویر یا فیلم ها را اضافه کنید. شما حتی می توانید تابلوهای خود را با تیم خود به اشتراک بگذارید تا همه در هنگام صحبت کردن در مورد چیزی که هنوز ندیده اند، منظور شما را متوجه شوند.

آنچه را که یاد می گیرید اعمال کنید

اگر نکات بیان شده در این پست را رعایت کنید، مجموعه ای زیبا از تصاویر را برای الهام بخشیدن به پروژه های طراحی وب خود خواهید داشت. همیشه قبل از جستجوی گزینه های بیشتر به مواردی که قبلاً جمع آوری کرده اید نگاه کنید. بهترین توصیه ای که به شما می کنم این است که هرگز به دنبال الهام گرفتن نباشید و همیشه مواردی را که می یابید نگه دارید.

کپی نکنید، الهام بگیرید

کلام آخر، نکته مهمی که لازم است راجع به نحوه استفاده شما از الهامات ذکر کنیم این است که، وقتی چیزی را که دوست داشتید انتخاب کردید آن را به سبک خود بازآفرینی کنید. طرح های دیگران را دقیقا کپی نکنید. از آنچه که می بینید به عنوان الهام استفاده کنید.

۵ مورد از بهترین پلیرهای های HTML5 برای وردپرس

منبع

دانلود قالب شرکتی jony

دانلود قالب شرکتی jony

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی carbook

دانلود قالب شرکتی carbook

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.