چرا برنامه های طراحی برای غیر طراحان بسیار محبوب هستند

طراحی گرافیک یکی از مواردی است که هر برند و شرکتی به آن نیاز دارد. از یک تجارت کوچک گلدوزی خانگی گرفته تا یک شرکت بین المللی، در مقاله پیش رو در مورد محبوبیت برنامه های طراحی صحبت خواهیم کرد.

نویسنده سید علی اندرزگو

چرا برنامه های طراحی برای غیر طراحان بسیار محبوب هستند

طراحی گرافیک یکی از مواردی است که هر برند و شرکتی به آن نیاز دارد. از یک تجارت کوچک گلدوزی خانگی گرفته تا یک شرکت بین المللی، در مقاله پیش رو در مورد محبوبیت برنامه های طراحی صحبت خواهیم کرد.

شرکت های بزرگ دارای گروه های طراحی خانگی هستند و یا آژانس های طراحی اجاره می کنند. شرکت های متوسط و کوچک طراحان محلی را استخدام می کنند و یا در سایت هایی مانند Fiverr فریلنسر پیدا می کنند. وبلاگ نویسان آماتور و مشاغل خانگی مستقر در خانه توانایی استخدام طراحان را ندارند.

کارآفرینان با یک خلاقیت خود طرح را امتحان می کنند. ده سال پیش تنها گزینه های موجود محصولات حرفه ای Adobe، محصولات ارزانتر و بدتر از Microsoft Word یا PowerPoint بود. برخی از لوگو حتی در Microsoft Paint ایجاد شده اند.

تولد برنامه های طراحی آنلاین

در اوایل دهه ۲۰۰۰ داشتن وبلاگ تبدیل به یک امر عادی شد. هر ساله وبلاگ های بیشتر و بیشتری ایجاد می شدند. تا سال ۲۰۱۰ وبلاگ ها مشاغل سودآوری بودند.

وبلاگ های اولیه به جز برخی از عکس های نویسنده، تصویری زیادی نداشتند. با رشد شبکه های اجتماعی، نیاز به داشتن وبلاگ های با ظاهری بهتر احساس شد. نیاز به بنرهای وبلاگ، تصاویر دارای ویژگی های ارسال بلاگ با متن و گرافیک های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی آغاز شد.

این موارد باعث ایجاد شکاف در بازار برای راه حل های طراحی آسان و ارزان است. همه وبلاگ نویسان قادر به خرید اشتراک Adobe Photoshop و دوره های لازم برای یادگیری نحوه استفاده از آن را ندارند.

در سال ۲۰۱۲ یک جایگزین طراحی ارزان قیمت عرضه شد. ایناولین مورد نبود اما سریعترین در نوع خود بود. این برنامه با استفاده از قالب ها و طراحی دسکتاپ قوی شد. وبلاگ نویسان به آن توجه کردند و این پلتفرم در مدت زمان بسیار کوتاهی موفقیت کسب کرد .

دوره جدید طراحی آسان

این بستر در ابتدا برای استفاده بسیار آسان بود، این کلمه به سرعت در انجمن وبلاگ نویسی پخش شد. همچنین به سرعت توسط صاحبان مشاغل کوچک اتخاذ شد که برای بازاریابی بصری خود به راه حل های سریع و ارزان نیاز داشتند.

سایر برنامه های طراحی آنلاین به سرعت در کنار آن کشش را به دست آورد. سپس برنامه های دیگر نشان داده شد که مخصوصاً برای ایجاد اینفوگرافیک یا ارائه بودند.

با افزایش این پلت فرم محبوب ، قالب های بیشتری برای تصاویر و گرافیک های دیگر اضافه شد ، سیستم عامل های دیگر نیز باید رشد کنند. غیر طراحان با سرعتی سریع محتوای خود را ایجاد می کردند و همه چیز از آنجا بزرگتر می شد.

طراحی بر روی Go

یک عامل محبوبیت بسیار زیاد برای این برنامه های طراحی آسان برنامه های تلفن همراه آنها است. توانایی ایجاد یک پست اینستاگرام در پنج دقیقه از طریق تلفن، یک امتیاز عالی برای وبلاگ نویسان و مدیران شبکه های اجتماعی است.

برنامه های موبایل برای iPad ،iPhone و Android ایجاد سریع و بدون هیچ زحمتی را آسان تر ساخت. استفاده از شبکه های اجتماعی برای بسیاری از افراد آسانتر است.

نوع جدیدی از طراحی

نکته قابل توجه دیگر که با ظهور همه این برنامه های طراحی رخ داده است این است که افراد غیر طراح علاقه مند به انجام طراحی هستند. بسیاری از آنها با این برنامه ها شروع به کار کردند و سپس با برنامه های حرفه ای تر به کسب اطلاعات بیشتر و بیشتر پرداختند.

برخی افراد به دلیل آسان بودن برنامه های جدید گیر کرده اند و می توانند آن را بهتر از سایر افراد هدایت کنند. برخی حتی مجموعه هایی از قالب ها را ایجاد کرده اند که بعداً به سایر طراحان فروخته می شوند.

آیا این برنامه ها تهدیدی برای طراحان حرفه ای است؟

در ابتدا به نظر می رسید که می توانند تهدیدی باشند اما در واقعاینطور نیست، شرکت های بزرگ هنوز طراحان را برای فعالیت های بازاریابی و تبلیغات استخدام می کنند. در برخی موارد، طراحان حرفه ای دارایی های بازاریابی بصری برای یک شرکت ایجاد می کنند و سپس آنها را در این برنامه ها مجدداً برای استفاده تیم شبکه های اجتماعی مجددا بازسازی می کنند.

تمام این برنامه های طراحی آنلاین انقلابی در وبلاگ نویسی و بازاریابی شبکه های اجتماعی را متحول کردند. آن ها حتی ایجاد دارایی های برندسازی و چاپ وثیقه را آسان تر کردند. کاری که انجام نداند این است به خطر انداختن طراح حرفه ایی است.

آیا غیر طراحان می توانند از دارایی های Freepik با برنامه های طراحی آنلاین استفاده کنند؟

البته! تا زمانی که مجوز داشته باشند می توانند از دارایی های طراحی Freepik استفاده کنند. برخی از برنامه های طراحی آنلاین متنوع تر از سایرین هستند، اکثر آنها نمی توانند پرونده های برداری را ویرایش کنند، بنابراین آنها فقط می توانند از دارایی های .jpg و .png از Freepik استفاده کنند.

تا زمانی که آنها بتوانند فایل های تصویری را وارد کنند، می توانند از دارایی های Freepik در آن برنامه ها استفاده کنند. انجام ویرایش دقیق ممکن است دشوار باشد، اما به زبان ساده، غیر ممکن نیست.

با این وجود استفاده از دارایی های Freepik با برنامه های حرفه ای آسان تر است.

نظر شما در مورد تمام برنامه های طراحی آسان آنلاین موجود چیست؟ آیا شما حرفه ی طراحی خود را با استفاده از آن برنامه های طراحی آنلاین شروع کردید؟ امروزه تقاضای زیادی برای طراحی وجود دارد که هم طراحان آماتور و هم طراحان حرفه ای همیشه فقط برای بازارهای مختلف شغل دارند.

۱۵ فاکتور تجربه ی کاربری که کمتر شناخته شده اند

منبع

دانلود قالب شرکتی jony

دانلود قالب شرکتی jony

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی carbook

دانلود قالب شرکتی carbook

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.