پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۲۰

از زبان های برنامه نویسی اساساً برای ذخیره اطلاعات مختلف و بکار گرفتن این اطلاعات به عنوان خروجی استفاده می شود. همه زبان برنامه نویسی دارای مجموعه ای از رمزهای عبور منحصر به فرد هستند که توسط کامپیوتر خوانده می شود. در این مقاله پرکاربرد ترین زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۲۰ را معرفی می کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۲۰

از زبان های برنامه نویسی اساساً برای ذخیره اطلاعات مختلف و بکار گرفتن این اطلاعات به عنوان خروجی استفاده می شود. همه زبان برنامه نویسی دارای مجموعه ای از رمزهای عبور منحصر به فرد هستند که توسط کامپیوتر خوانده می شود. در این مقاله پرکاربرد ترین زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۲۰ را معرفی می کنیم.

همانطور که می دانیم زبان برنامه نویسی از اوایل سال ۱۸۰۰ شروع شده است. برنامه نویسی برای کلیه عملکردهای جزئی و عمده در سیستم رایانه ای کاربرد دارد. زبان برنامه نویسی نه تنها در یک قسمت از رایانه بلکه در تمام مؤلفه ها از کوچک تا بزرگ استفاده می شود. به این ترتیب دستگاه ها از کاربر دستورالعمل دریافت می کنند. بدون کمک زبان برنامه نویسی امکان اجرای دستگاههای ما امکان پذیر نیست. در واقع زبان های برنامه نویسی فقط مشخصات الگوریتم هستند که برای نوشتن برنامه نشانه گذاری می شوند.

اگر سخت افزار قلب رایانه باشد، نرم افزارها مغز رایانه هستند و زبان های برنامه نویسی مانند رگ هایی هستند که نرم افزار و سخت افزار را به هم وصل می کنند. بدون زبان برنامه نویسی آنها راهی برای کنترل ارتباط نرم افزار و سخت افزار نخواهد بود.زبان برنامه نویسی فقط محاسبه بر روی یک دستگاه را انجام می دهد که برای سه مورد ورودی، فرآیند و خروجی استفاده می شود. بدیهی است که زبان برنامه نویسی برای درک انسان ها ساخته نشده و فقط برای درک کامپیوترها ساخته شده است.

اکنون زبان برنامه نویسی به سرعت در حال رشد است، اکنون خواندن آن آسانتر شده. امروز زبان های برنامه نویسی زیادی داریم که می توانند چهره دنیای برنامه نویسی را تغییر دهند.

۱ . Java

Java یک زبان برنامه نویسی شناخته شده است که در سال ۱۹۹۱ توسط توسعه دهنده ایی به نام جیمز گاسلینگ ایجاد شده است. این برنامه بیشتر در برنامه های تلفن همراه ، برنامه دسکتاپ، برنامه های وب، اتصال به بانک اطلاعاتی و موارد دیگر استفاده می شود. می توان از آن در پلتفرم های مختلف مانند میکروسافت، ویندوز، مک لینوکس و سیستم عامل های دیگر استفاده کرد. از آنجا که جاوا بسیار آسان برای یادگیری است و استفاده از آن بسیار ساده است، شهرت خود را به عنوان یکی از پرکاربردترین زبان برنامه نویسی در جهان بدست می آورد.

جاوا یک زبا منبع باز، آزاد و ایمن است که از زبان برنامه نویسی استفاده می کند. در عین این که زبان قدرتمندی است سریع هم است. از آنجایی که یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است بشمار می آید از پشتیبانی گسترده و جامعی برخوردار است. جاوا از سیستم عامل مستقلی دارد که باعث می شود توسعه دهندگان راحت تر با آن کار کنند، زیرا توسعه دهندگان مجبور نیستند فقط از روی دستگاه کار کنند و آنها می توانند از هر دستگاهی کار کنند. مهم نیست دستگاهی که شما روی آن کار می کردید با شما نباشد می توانید کار خود را از هر کجا به پایان برسانید.

۲ . Python

Python مانند سایر زبان های برنامه نویسی زبان برنامه نویسی سطح بالا با تغییر معنایی است. این ترکیب باعث می شود خیلی سریعتر توسط توسعه دهنده درک شود. انتقال از یک زبان برنامه نویسی به زبان برنامه نویسی پایتون بسیار ساده است. همین امر باعث شده است که کل زمینه برنامه نویسی دچار تحول شود.

پایتون برای توسعه وب، نرم افزار، اسکریپت نویسی سیستم و ریاضیات استفاده می شود. می توان از آن برای توسعه برنامه وب در سرورهای مختلف استفاده کرد. این زبان نه تنها می تواند به سیستم دیتابیس متصل شود، بلکه می تواند تغییر داده ها را نیز بخواند و تغییر دهد.

۳ . JavaScript

JavaScript یکی از مهمترین مؤلفه ها در طول تولید زبان برنامه نویسی است. این بسیار آسان است و در توسعه جلویی استفاده می شود. به دلیل محبوبیت بسیاری از سایت های رسانه های اجتماعی، وب سایت های تجاری، مدارس / کالج ها از آن استفاده می کنند. برای برنامه ریزی دستورالعمل های صفحات وب استفاده می شود. با کمک جاوا اسکریپت می توانیم به راحتی دستورالعمل های رفتاری را به صفحات وب ارائه دهیم.

یادگیری آسان زبان برنامه نویسی چیزی است که اکثر شما فکر می کنید ممکن است ممکن نباشد اما پس از معرفی این زبان به من اعتماد کنید نظر دیگری خواهید داشت. با کمک این زبان می توانیم به راحتی محتویات HTML، صفات HTML، سبک HTML یا CSS و موارد دیگر را تغییر دهیم. با کمک این، می توانیم عناصر موجود در html را با برخی از کدهای اساسی مانند (getElementByName (“سعی کنید”). style.display = “بلوک” نشان دهیم). از کدهای ساده برای ساخت صفحات وب استفاده می شود.

۴ . PHP

PHP که مخفف پردازنده Hypertext است که زبان برنامه نویسی همه منظوره است. به زبان اسکریپت نیز معروف است. این زبان تا زمانی که به اینترنت متصل باشد ، در هر سرور قابل استفاده است. مخصوصاً برای ایجاد صفحاتی که روی HTML نوشته شده است ، استفاده می شود. این لیست در لیست بیشتر است زیرا می تواند مطالب بیشتری را در صفحه پویا تولید کند.

PHP می تواند به راحتی تمام داده ها را از داده ها جمع آوری کرده و پرونده سرور مورد نظر خود را ایجاد، باز، حذف و بستن کند. همچنین PHP به دلیل توانایی ارسال و دریافت کوکی از وب سایت های مختلف دیگر شناخته شده است. در کنار امکان اضافه کردن و حذف داده ها از php server حتی می توانید داده های صفحه را رمزگذاری کنید. pHp می تواند بر روی سیستم عامل های مختلف مانند Windows ،Linux Mac و موارد دیگر اجرا شود. همچنین می تواند از طیف گسترده ای از پایگاه های داده پشتیبانی کند.

۵ . C/C++

زبان C یکی از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی است و پایه و اساس تمام زبان های برنامه نویسی به حساب می آید. اکثر برنامه نویسان ممکن است در جاوا، پایتون و یا php متخصص باشند اما همه آنها تخصص بالایی در c و c ++ دارند. حتی امروزه که برخی از عملکردهای سطح بالا و تخصص های بالا در مورد آن ها نیاز است.

C / C ++ یک زبان برنامه نویسی رویه ای است. توسعه یافته توسط دنیس ریچی. در توسعه سیستم عامل در ذهن این زبان برنامه نویسی توسعه داده شد. به دلیل کم مصرف حافظه ، سبک آسان و اجرای آن در تمام دستگاه های رده بالا تا پایین دلیل این است که چرا C / C ++ حتی پس از این همه سال هنوز در صدر لیست قرار داشته اند. اگر C ،Java ،php ، Python یا هر زبان دیگری را برنامه ریزی کرده اید ، بیشتر آنها شباهت زیادی با C دارند. اما وقتی صحبت از C ++ می شود ممکن است کمی متفاوت باشد زیرا برخی از نحوها متفاوت هستند اما اساساً همان ایده را می دهند.

۶ . Ruby

Ruby یک زبان برنامه نویسی است که در میانه سال ۱۹۹۰ در کشور ژاپن توسط یوکیهیرو ماتسوموتو ایجاد شد. بر خلاف زبان های برنامه نویسی دیگر روبی برای کار خلق نشده بلکه برای سرگرمی در حین برنامه نویسی ایجاد شده است. هدف اصلی از طراحی روبی این بود که نرم افزار در ابتدا برای انسان و سپس کامپیوتر قابل درک باشد. روبی می کنیم به سرعت در حال رشد است.

از آنجا که می دانیم روبی یک زبان پویا است که به منظور ایجاد سرگرمی برنامه نویسان ایجاد شده است. فقط به دلیل کاربر پسند بودن نیست که در این لیست نام روبی را آورده ایم بلکه به دلیل چارچوب rails است که چارچوب توسعه وب را پر می‌کند.

۷ . Swift

Swift توسط اپل Inc در سال ۲۰۱۴ ایجاد شد. اگرچه این برنامه فقط برای توسعه برنامه های Mac یا ios استفاده می شود زیرا ساخت شرکت اپل است. اگر در توسعه برنامه های تلفن همراه تازه کار باشید، برای شما گزینه ساده و خوبی است. سوئیفت به ruby و python است زیرا توسعه دهنده آنها از این زبان های برنامه نویسی الهام گرفته و آن را طراحی کرده.

زبانهای دیگری نیز وجود دارند که برای کدگذاری چیزهای ساده به خطوط بیشتری نیاز دارند. این موضوعی است که باعث شده توسعه دهندگان سریع بتوانند چیزی آسان و کاربر پسند تر ایجاد کنند، سپس اپل دنیای Swift را معرفی کرد. توسعه دهندگان Swift بسیار کم هستند زیرا این امکان را می دهد که برنامه ها فقط روی دستگاه های اپل ساخته شوند. اما یادگیری آن بسیار آسان است. آنها برای توسعه دهندگان جدید که این زبان را یاد می گیرند ، بازار رقابت کوچکی هستند.

۸ . SQL

SQL مخفف Structured Query Language است، SQL یک زبان برنامه نویسی است که برای کار با بانکهای داده استفاده می شود. برای ذخیره سازی، برای دستکاری و بازیابی از پایگاه داده با استفاده از زبان ویژه استفاده می شود. SQL بسیار ساده است و نگهداری از بانک اطلاعاتی را بسیار ساده تر می کند.

SQL را کاربران c و c ++ می توانند سریعتر آن را درک کنند. از آنجا که بسیاری از اصطلاحات مربوط به c و c ++ هستند. مطابق نظرسنجی انجام شده توسط شركت Evans Data از ۱۹ میلیون نفر صورت گرفه ۷ میلیون از SQL برای نگهداری دیتابیس استفاده می كنند. با توجه به سادگی که دارد SQL گزینه بسیار بهتری را برای مدیریت بانک اطلاعات فراهم می کند.

بهترین سرویس های جایگزین برای گوگل آنالیتیکس (سری اول)

بهترین سرویس های جایگزین برای گوگل آنالیتیکس (سری دوم)

منبع

دانلود قالب شرکتی product-launch

دانلود قالب شرکتی product-launch

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی construction

دانلود قالب شرکتی construction

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.