راهنمای استفاده از وردپرس، برای جلوگیری از اشتباهات مبتدیان (سری اول)

هنگام ایجاد وب سایت های وردپرس همه اشتباه می کنند، اما هر اشتباه فرصتی برای یادگیری است که به رشد و پیشرفت ما کمک می کند. در این مقاله، ما تجربه هایمان را با شما به اشتراک می گذاریم، تا از اشتباهات رایجی که مبتدیان در استفاده از وردپرس با آن مواجه می شوند جلوگیری کنید.

نویسنده سید علی اندرزگو

راهنمای استفاده از وردپرس، برای جلوگیری از اشتباهات مبتدیان (سری اول)

هنگام ایجاد وب سایت های وردپرس همه اشتباه می کنند، اما هر اشتباه فرصتی برای یادگیری است که به رشد و پیشرفت ما کمک می کند. در این مقاله، ما تجربه هایمان را با شما به اشتراک می گذاریم، تا از اشتباهات رایجی که مبتدیان در استفاده از وردپرس با آن مواجه می شوند جلوگیری کنید.

۱ . انتخاب بستر نادرست

بزرگترین اشتباهی که مردم هنگام شروع کار با این سیستم مدیریت محتوا مرتکب می شوند، انتخاب پلتفرم اشتباه وبلاگ نویسی است. اصولاً دو نوع وردپرس وجود دارد. ابتدا، WordPress.com می باشد، که یک سرویس میزبانی وبلاگ است. و نوع دوم WordPress.org می باشد که همان پلتفرم معروف وردپرس مخصوص خود است که دوست داشتنی است. شما باید از WordPress.org خود شروع کنید زیرا این امکان را به شما می دهد تا به تمام ویژگی های مورد نیاز دسترسی پیدا کنید.

۲ . بیشتر از نیاز خرید کردن

برای شروع کار با یک وب سایت وردپرس به یک نام دامنه و میزبان وردپرس نیاز دارید. چالش این است که بسیاری از ثبت کنندگان دامنه سعی می کنند سایر خدمات را ارتقا دهند. این کار صاحبان مشاغل کوچک را که تازه شروع به کار کرده اند را گیج می کند. خدمات افزودنی ممکن است شامل محافظت از حریم خصوصی، حساب های ایمیل اضافی، خدمات امنیتی و موارد دیگر باشد.

می توانید از این موارد صرف نظر کنید و در هزینه کردن برای رشد شغل خود صرفه جویی کنید. اگر بعدا تصمیم به استفاده کردن از آن خدملات داشتید می توانید همیشه آنها را از شرکت میزبان خود خریداری کنید. شما همچنین باید یک برنامه میزبانی مناسب برای وب سایت خود انتخاب کنید. برای ۹۰٪ وب سایتهایی که تازه شروع به کار می کنند یک حساب میزبانی مشترک کافی است.

توصیه می کنیم از Bluehost استفاده کنید. آنها یکی از بزرگترین شرکت های میزبان در جهان هستند و رسما توسط وردپرس توصیه می شوند. با رشد کسب و کار خود می توانید برنامه میزبانی خود را ارتقا دهید.

۳ . خودکار نبودن تنظیم پشتیبان گیری

هر ساله میلیاردها دلار خسارت به دلیل از بین رفتن داده ها ایجاد می شود. تقریباً هر وب سایت در اینترنت مستعد تصادفات، سرقت ، اقدام به هک شدن و سایر بلایای طبیعی است. قدرتمندترین خط دفاع شما در برابر این تهدیدات پشتیبان گیری خودکار است. بدون تهیه نسخه پشتیبان می توانید تمام داده های وردپرس خود را از دست بدهید و در بازیابی آن به مشکلات خیلی زیادی برخورد کنید (گاهی اوقات بازیابی حتی غیرممکن است).

ما دیده ایم که بسیاری از افراد وب سایت خود را از دست می دهند فقط به این دلیل که نسخه پشتیبان تهیه نکرده اند. تنظیم پشتیبان گیری بسیار آسان است و افزونه های پشتیبان وردپرس بسیار خوبی در بازار موجود است. هنگامی که یکی از این افزونه های پشتیبان را تنظیم کردید ، آنها بطور خودکار پشتیبان گیری را برای شما ایجاد می کنند.

بخش دوم این اشتباه ذخیره کردن نکردن فایل های پشتیبان در یک مکان کنترل از راخه دور است. بسیاری از افراد نسخه پشتیبان تهیه وردپرس خود را در سرور میزبان وب خود ذخیره می کنند. اگر اطلاعات وب سایت خود را گم کنند آنها نیز نسخه پشتیبان تهیه می کنند.

اطمینان حاصل کنید که پشتیبان گیری خود را روی سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Google Drive ، Dropbox و غیره ذخیره می کنید. افزونه های پشتیبان مانند UpdraftPlus می توانند به طور خودکار این کار را برای شما انجام دهند.

۴ . Google Analytics تنظیم نیست

اگر می خواهید تجارت خود را با اعتماد به نفس رشد دهید باید بدانید که مردم وب سایت شما را چگونه پیدا و استفاده می کنند. در اینجا Google Analytics می تواند کمک کند. توصیه می کنیم از MonsterInsights، محبوب ترین افزونه Google Analytics برای وردپرس استفاده کنید. این باعث می شود در هنگام تنظیم وقت صرفه جویی کنید این افزونه شما را از نظر آماری مهم نشان می دهد.

این افزونه نسخه ی MonsterInsights Pro دارد اما یک نسخه رایگان از MonsterInsights نیز موجود است که می توانید با آن کار کنید.

گوگل فلاتر (google flutter) چیست؟

۱۳ قاعده ساده برای کدنویسی بهتر

۵ . تنظیم نکردن فرم تماس با ما

تنظیم نکردن یک فرم تماس با ما یکی دیگر از اشتباهات قابل اجتناب است که بسیاری از مبتدیان مرتکب آن می شوند. بدون داشتن فرم تماس ، بازدید کنندگان وب سایت شما قادر به تماس با شما نخواهند بود و این می تواند باعث شود فرصتهای چشمگیری را از دست دهید. تقریباً در هر وب سایت محبوب یک صفحه مخاطب مشاهده خواهید کرد. این یکی از مهمترین صفحاتی است که هر وب سایت باید داشته باشد.

وردپرس فرم تماس داخلی ایجاد نمی کند ، اما پلاگین های فرم تماس با وردپرس بسیار خوبی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

توصیه می کنیم از WPForms Lite استفاده کنید که نسخه رایگان افزونه محبوب WPForms است که توسط بیش از ۲ میلیون وب سایت استفاده می شود.

شما می توانید دستورالعمل های دقیق ما در مورد نحوه ایجاد یک فرم تماس در وردپرس را مشاهده کنید.

۶ . ایجاد لیست ایمیل

آیا می دانید بیش از ۷۰٪ افرادی که از وب سایتتان بازدید می کنند، هرگز به وب سایت شما باز نخواهند گشت؟ اگر در حال ساخت لیست ایمیل خود نیستید، در واقع با هر بازدید کننده ایی که سایت شما را ترک می کند پولی را از دست می دهید. تبدیل بازدید کنندگان وب سایت به مشترکین ایمیل به شما امکان می دهد تا آن کاربران را به وب سایت خود برگردانید.

برای تنظیم لیست ایمیل خود به یک سرویس بازاریابی ایمیل نیاز دارید. توصیه می کنیم از Constant Contact استفاده کنید زیرا آنها با داشتن یک بستر دوستانه بسیار آسان، یکی از بهترین شرکتهای بازاریابی ایمیل در بازار هستند.

۷ . انتخاب نکردن تم مناسب

با هزاران مضمونی که در وردپرس وجود دارد یکی از بزرگترین چالش های مبتدیان وردپرس انتخاب تم مناسب برای وب سایتشان است. ، یک مبتدی قبل از حل و فصل مناسب، چندین مضامین را امتحان می کند، و این روند حتی می تواند باعث شود کاربر چندین بار وب سایت خود را دوباره بسازد. برای جلوگیری از این امر توصیه می کنیم از ابتدا موضوع وردپرس را انتخاب کنید و سپس به آن بچسبانید. این امر به بازدید کنندگان وب سایت شما اجازه می دهد تا با وب سایت شما و سبک منحصر به فرد سایتتان آشنا شوند. قوام و استمرار طراحی شما تأثیر زیادی در شناخت و آگاهی از برند می گذارد.

ما اغلب از خوانندگان سؤال می کنیم که چگونه می توان موضوعی را انتخاب کرد که جدید باشد؟

خب، وقتی صحبت از طراحی می شود سادگی را نسبت به زرق و برق ترجیح می دهیم. این نه تنها برای ما بلکه در بسیاری از مشاغل آنلاین موفق بسیار خوب عمل کرده است.

شما باید یک موضوع وردپرس با ظاهری عالی اما ساده را انتخاب کنید، در این صورت باید به موارد زیر توجه کنید:

  • در همه دستگاه ها از قبیل دسکتاپ، موبایل و تبلت باید به همان اندازه خوب به نظر برسد (ریسپانسیو باشد)
  • برای سفارشی کردن با نیازهایتان باید به راحتی انعطاف پذیر و قابل تنظیم باشد.
  • باید با افزونه های محبوب و سازندگان صفحه WordPress کار کند.
  • برای عملکرد بهتر و سرعت بالاتر باید بهینه سازی شود.

حالا ما می فهمیم که شما به عنوان یک کاربر غیرتکنولوژیک، ممکن است نتوانید تمام این موارد را به تنهایی انجام دهید. ما پیشنهاد می کنیم یک موضوع را از یک فروشگاه تجاری برتر تجاری وردپرس مانند استودیوپرس، تمپیا یا آسترا تم انتخاب کنید.

۸ . نادیده گرفتن به روزرسانی های وردپرس

ما بسیاری از مبتدیان و حتی کاربران وردپرس با تجربه را دیده ایم که به روزرسانی هایی را در سایت خود نصب نمی کنند. اکثر این افراد معتقدند که اینکار موجب بروز خطا می شود و می تواند سایت آنها را خراب کند. که البته اینکار، کار اشتباهی است. شما می توانید وردپرس را به راحتی و با اطمینان به روز کنید بدون اینکه وب سایتتن خراب شود. با بروزرسانی وردپرس وب سایت خود را در هنگام استفاده از نرم افزار منسوخ در معرض نقض امنیت قرار می دهید.

این فقط وردپرس نیست، موضوع و افزونه های وردپرس شما همچنین مرتباً به روزرسانی های رفع اشکال، تکه های امنیتی و ویژگی های جدید را منتشر می کنند.

۹ . سئو نبودن وب سایت

بسیاری از کاربران وردپرس هنگام ترویج وب سایت های خود به بهترین حدس های خود اعتماد می کنند. برخی کاملاً سئو را نادیده می گیرند در حالی که برخی آن را نیمه کاره انجام می دهند. SEO (بهینه سازی موتور جستجو) به شما در رتبه بالاتر در موتورهای جستجو کمک می کند، بنابراین کاربران بیشتری می توانند وب سایت شما را پیدا کنند. موتورهای جستجو بزرگترین منبع ترافیک برای اکثر وب سایتها هستند. SEO برای موفقیت در کسب و کار آنلاین شما بسیار مهم است.

۱۰ . استفاده درست از دسته ها و برچسب ها

اشتباه بزرگ دیگری که مبتدیان مرتکب می شوند درست استفاده نکردن از دسته ها و برچسب ها است. برخی از کاربران بجای استفاده از دسته از برچسب ها استفاده می کنند و بالعکس. ما وب سایت هایی را دیده ایم که ده ها دسته بندی دارند و اصلاً برچسب ندارند. ما وب سایتهایی را دیده ایم که از صدها تگ استفاده می کنند و به هیچ وجه دسته بندی نمی شوند.

اساساً، دسته بندی ها فهرست مطالب وب سایت شما هستند. اگر وب سایت شما کمد پرونده ها بود، دسته ها کشوی آن ها بحساب می آید. از طرف دیگر برچسب ها مانند صفحه فهرست هستند.

۱۱ . استفاده درست از پست ها و صفحات

بعضی اوقات کاربران مبتدی WordPress با استفاده از پست ها برای ایجاد صفحات مهم وب سایت به کار خود پایان می دهند. به طور مشابه ، برخی از کاربران در صورت استفاده از پست به جای استفاده از صفحات ، برای مقالات استفاده می کنند.

بسیاری از کاربران پس از مدتی متوجه اشتباه خود می شوند که مدیریت وب سایت آنها دشوار می شود.

اساساً ، صفحات برای صفحات ایستا است که تغییر نکرده اند ، مانند تماس با ما ، خط مشی رازداری ، و غیره.

از طرف دیگر ، ارسال ها برای مطالب مبتنی بر زمان مانند اخبار ، به روزرسانی ها ، مقالات و وبلاگ ها است.

در مورد تفاوت بین پستها در مقابل صفحات و آنچه می توانید با آنها انجام دهید ، به راهنمای کامل ما نگاهی بیندازید.

۱۲ . عدم انتخاب ساختار URL مناسب (پیوندهای متداول)

انتخاب تنظیمات URL مناسب (ساختار پیوند ثابت) برای وب سایت شما بسیار مهم است. تغییر ساختار URL خود بعداً آسان نیست و می تواند تأثیر بسزایی در ترافیک وب سایت شما داشته باشد.

توصیه می کنیم به صفحه تنظیمات »Permalinks در قسمت مدیریت وردپرس خود بروید و یک ساختار URL را انتخاب کنید که نام پست شما را در URL نشان دهد.

۱۳ . نادیده گرفتن سرعت و عملکرد وب سایت

دامنه توجه انسان به سرعت کاهش می یابد ، و کاربران خواهان رضایت فوری هستند. با اتصال سریعتر به اینترنت ، کاربران شما چند ثانیه دیگر از بارگذاری صفحه را بسیار کند می دانند.

و این فقط کاربران نیستند ، حتی موتورهای جستجو در وب سایت های سریعتر از نتایج خود رتبه بندی می کنند. با نادیده گرفتن سرعت و عملکرد وب سایت ، شما تجربه کاربر و همچنین رتبه بندی جستجو را به خطر می اندازید.

به همین دلیل باید مطمئن شوید که وب سایت شما سریع بارگیری می شود. ما یک راهنمای گام به گام داریم که به شما کمک می کند سرعت و وردپرس را بهبود بخشید بدون اینکه بیش از حد به مسائل فنی بپردازید.

نحوه راه اندازی یک وب سایت جدید (نکات، ترفندها و نگرش ها)

راهنمای استفاده از وردپرس، برای جلوگیری از اشتباهات مبتدیان (سری دوم)

۵ روش سئوی آسان با نتایج موثر

منبع

دانلود قالب شرکتی jony

دانلود قالب شرکتی jony

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی carbook

دانلود قالب شرکتی carbook

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.