راهنمای استفاده از وردپرس، برای جلوگیری از اشتباهات مبتدیان (سری دوم)

این مقاله ادامه راهنمای استفاده از وردپرس و چگونگی جلوگیری از اشتباهات مبتدیان در وردپرس می باشد. هدف ما این است که به شما کمک کنیم در هنگام ایجاد وب سایت های خود از اشتباهات افراد دیگر درس بگیرید.

نویسنده سید علی اندرزگو

راهنمای استفاده از وردپرس، برای جلوگیری از اشتباهات مبتدیان (سری دوم)

این مقاله ادامه راهنمای استفاده از وردپرس و چگونگی جلوگیری از اشتباهات مبتدیان در وردپرس می باشد. هدف ما این است که به شما کمک کنیم در هنگام ایجاد وب سایت های خود از اشتباهات افراد دیگر درس بگیرید.

۱ . انتخاب پلاگین های نامناسب

قدرت واقعی وردپرس با افزونه های آن همراه است. هزاران افزونه رایگان وردپرس وجود دارد که می توانید با چند کلیک آنها را نصب کنید.

با این حال ، همه افزونه ها خوب نیستند. در حقیقت ، برخی افزونه ها بد هستند و می توانند بر عملکرد و امنیت وب سایت شما تأثیر بگذارند. غالباً کاربران بارگیری پلاگین ها را از منابع غیر قابل اعتماد که بدافزار پنهان توزیع می کنند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام انتخاب افزونه ها به خاطر داشته باشید:

  • فقط افزونه ها را از شرکت های WordPress.org یا WordPress با اعتبار خوب نصب کنید.
  • به دنبال بررسی افزونه ها و انجمن های پشتیبانی باشید زیرا آنها شاخص خوبی برای کیفیت یک افزونه هستند
  • منابع پیشنهادی وردپرس مانند WPBeginner را برای توصیه های افزونه بررسی کنید

بهترین سیستم های مدیریت محتوای منبع باز (Best OpenSource CMS)

۶ ابزار و چند نکته ساده برای بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس

۲ . نادیده گرفتن بهترین راهکارهای امنیتی وردپرس

بسیاری از کاربران برای سخت کردن امنیت وردپرس هیچگونه تدابیر امنیتی اتخاذ نمی کنند. برخی معتقدند وب سایت آنها خیلی ناچیز است و مورد هکرها قرار نمی گیرد.

هکرها وب سایتها را به طور غیرمترقبه هدف قرار می دهند. به عنوان مثال ، آنها می توانند از وب سایت شما برای توزیع بدافزار ، حملات بی رحمانه ، سرقت داده ها و موارد دیگر استفاده کنند.

با عدم تأمین وب سایت خود ، می توانید رتبه بندی جستجو ، داده های وب سایت یا اطلاعات مشتری را از دست دهید. این می تواند هزینه و سردرد زیادی برای شما داشته باشد.

شما باید بهترین راهکارهای امنیتی را دنبال کنید و لایه هایی از امنیت را در اطراف سایت وردپرس خود ایجاد کنید. خیلی وقت نمی برد و برای انجام این کار نیازی به مهارت خاصی ندارید.

۳ . تغییر URL وب سایت و از دست دادن ترافیک

چند نفر از شما از اولین دامنه ای که ثبت نام کرده اید متنفر هستید و وقتی در مورد وبلاگ نویسی جدی می خواهید از آن فاصله بگیرید؟ بله ، برای همه ما اتفاق می افتد.

در حالی که می توانید آدرس وب سایت یا نام دامنه را تغییر دهید ، تأثیر سئو قابل توجهی دارد. آنچه حتی مسئله را بدتر می کند ، هنگام تغییر URL ها بدون انجام اقدامات مناسب است.

شما باید تغییر مسیرهای مناسب را تنظیم کنید ، در مورد تغییر Google را آگاه کنید و دامنه جدید را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید.

۴ . حذف محتوای نسخه ی نمایشی وردپرس

بسیاری از افراد محتوای نسخه ی نمایشی پیش فرض اضافه شده توسط نصب جدید وردپرس را حذف نمی کنند. این شامل یک صفحه نمونه ، یک پست با عنوان “سلام جهان” ، و یک نظر پیش فرض است.

عدم حذف این محتوا به موتورهای جستجوگر اجازه می دهد تا خزنده و فهرست بندی کنند. اکنون اگر متن را با محتوای نمایشی در Google جستجو می کنید ، صدها هزار صفحه پیدا خواهید کرد. این تکراری است محتوا و موتورهای جستجو محتوای تکراری را به عنوان صفحات کم کیفیت مجازات می کنند.

به همین ترتیب ، بسیاری از افراد خط پیش فرض وردپرس را که می گویند “فقط یک سایت وردپرس دیگر” نیست ، تغییر نمی دهند.

شما باید تمام محتوای پیش فرض و خط برچسب را پاک کنید ، زیرا آنها غیر حرفه ای به نظر می رسند و احساس بدی ایجاد می کنند.

۵ . تنظیم تعدیل نظر

هرزنامه نظر آزار دهنده است و می تواند نام تجاری شما را بد جلوه دهد. بسیاری از مبتدیان وبلاگ های خود را تنظیم کرده اند تا تمام نظرات جدید و بدون تعدیل را به طور خودکار منتشر کنند.

این بدان معنی است که نظرات هرزنامه ها با پیوندها به بدافزارها و سایتهای با کیفیت پایین می توانند بدون اطلاع شما به وب سایت شما بصورت زنده مراجعه کنند. این می تواند به رتبه بندی جستجو و اعتبار وب سایت شما آسیب برساند.

همیشه باید تعدیل اظهار نظر را برای همه سایت های وردپرس روشن کنید. به سادگی به تنظیمات »صفحه بحث بروید و کادر کنار گزینه” نظر باید به صورت دستی تأیید شود “را علامت بزنید.

پس از آن ، شما باید برای بررسی و تأیید نظرات در وب سایت خود ، آن را به بخشی از روال خود تبدیل کنید. برای راهنمایی بیشتر ، به مقاله ما در مورد نحوه مبارزه با نظر اسپم در وردپرس مراجعه کنید.

۶ . بهینه سازی تصاویر خود برای وب نیست

تصاویر در ساخت یک وب سایت بسیار جذاب ضروری است. با این حال ، آنها همچنین در پرونده های سنگین تر از متن ساده هستند.

اگر بدون بهینه سازی آنها تصاویر را به وب سایت خود اضافه می کنید ، این امر می تواند بر سرعت وب سایت شما تأثیر بگذارد.

شما باید آن را به عادت صرفه جویی در تصاویر خود به عنوان بهینه شده در وب تبدیل کنید. می توانید قبل از آپلود کردن ، از فتوشاپ ، GIMP (رایگان) یا سایر ابزارهای آنلاین برای کاهش اندازه پرونده استفاده کنید.

برای راهنمایی ، به آموزش ما درباره نحوه ذخیره تصاویر بهینه شده در وب مراجعه کنید.

۷ . ذخیره کد غیر ضروری در پرونده عملکردهای تم

یک اشتباه رایج دیگر که اغلب با آن روبرو می شویم این است که مردمی تعداد قطعه کد را در پرونده function.php موضوع خود اضافه می کنند.

پرونده توابع به گونه ای طراحی شده است که مانند یک افزونه رفتار کند ، اما مکانی ایده آل برای انواع قطعه کد نیست. با تغییر موضوع ، این تغییرات را از دست خواهید داد. حتی ممکن است فراموش کنید که پس از مدتی مقداری کد را در آنجا اضافه کردید.

توصیه می کنیم فقط اگر کد مربوط به تغییر چیزی با آن موضوع خاص باشد ، کد را در پرونده عملکرد آن اضافه کنید.

برای سایر کدهای سفارشی ، بهتر است از افزونه مخصوص سایت یا افزونه کد قطعه کد استفاده کنید.

۸ . با ویرایش پرونده توابع در قسمت مدیریت وردپرس، قفل شوید

یکی دیگر از اشتباهات آزار دهنده بسیار رایج است که وقتی افراد عملکردی را ویرایش می کنند در منطقه مدیر وردپرس قرار دارند.

به طور پیش فرض ، وردپرس با یک ویرایشگر کد داخلی برای ویرایش فایل های تم و افزونه در داخل وردپرس همراه است. اغلب مبتدیان هنگام افزودن یا حذف کد با استفاده از آن ویرایشگران ، به شکستن وب سایت خود می پردازند.

حتی اگر وردپرس برای گرفتن خطاهای مهلک و ذخیره نکردن آنها عملکردی اضافه کرده است. هنوز هم می توانید خود را قفل کرده و وب سایت خود را غیرقابل دسترسی کنید.

توصیه می کنیم ویرایشگر تم و افزونه را در WordPress غیرفعال کنید و از FTP برای ویرایش فایل ها در وردپرس استفاده کنید.

۹ . تنظیم کننده کنسول جستجوی Google نیست

هنگام برنامه ریزی برای توسعه تجارت و وب سایت ، داده ها واقعاً مهم هستند. بسیاری از کاربران اشتباه می کنند که مدت طولانی سایت سایت وردپرس خود را به کنسول جستجوی Google اضافه نکنند.

این بدان معناست که آنها اطلاعات جستجوی مهمی را که می تواند به آنها در رشد وب سایتشان کمک کند ، از دست ندهند.

کنسول جستجوی Google ابزاری رایگان است که توسط Google تهیه شده است. این امکان را به شما می دهد تا ببینید که چگونه وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر می شود و هرگونه مشکلات نمایه سازی جستجو را به سرعت برطرف می کند.

به راهنمای کامل کنسول جستجوی Google ما مراجعه کنید تا ببینید چگونه می توانید از آن برای بهبود رتبه بندی جستجو و رشد شغل خود استفاده کنید.

راهنمای استفاده از وردپرس، برای جلوگیری از اشتباهات مبتدیان (سری اول)

۱۰ مورد از بهترین کتابخانه های جاوااسکریپت برای توسعه Front End

منبع

دانلود قالب شرکتی jony

دانلود قالب شرکتی jony

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی carbook

دانلود قالب شرکتی carbook

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.