بهترین فریم ورک های پایتون برای ساختن یک رابط کاربری گرافیکی (Python framework)

پایتون یکی از متداول ترین زبان های برنامه نویسی است که برای برنامه نویسی شی گرا مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از پایتون می توانید بیانیه های ساده را بارها و بارها با خروجی عالی اجرا کنید بدون اینکه مجبور شوید آن را کامپایل کنید. در این مقاله بهترین فریم ورک های پایتون برای GUI را معرفی می کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

بهترین فریم ورک های پایتون برای ساختن یک رابط کاربری گرافیکی (Python framework)

پایتون یکی از متداول ترین زبان های برنامه نویسی است که برای برنامه نویسی شی گرا مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از پایتون می توانید بیانیه های ساده را بارها و بارها با خروجی عالی اجرا کنید بدون اینکه مجبور شوید آن را کامپایل کنید. در این مقاله بهترین فریم ورک های پایتون برای GUI را معرفی می کنیم.

پایتون زبان برنامه نویسی تعاملی است که گزینه های متنوعی برای چارچوب GUI (رابط کاربری گرافیکی) دارد (به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های GUI را با روشی آسان و مطمئن ایجاد کنند).

NB: ضروری است که شما قبل از استفاده از این فریم ورک ها، در مورد زبان برنامه نویسی پایتون اطلاعات کاملی داشته باشید.

یک فریم ورک GUI یک ابزار کاربردی برای زبان برنامه نویسی است که به طور خاص برای قابلیت استفاده مجدد از کدهای مورد نیاز در توسعه و استقرار برنامه رابط کاربری طراحی شده است. چارچوب های پایتون ممکن است شامل برخی از کلاس ها و عملکردهای از پیش تعریف شده باشد. این زمینه را برای ایجاد برنامه برای بستر خاص فراهم می کند.

فریم ورک های GUI به آسانی در دسترس هستند و بیشتر آنها رایگان و منبع آزادند. اما همه آنها نمی توانند نیاز و انتظار شما را برآورده کنند.

بیایید با این فریم ورک ها آشنا شویم و در مورد آن ها بحث کنیم.

PyQT

PyQt یک ابزارک رابط کاربری گرافیکی است. این فریم ورک یکی از رابط های قدرتمند و محبوب پایتون است، که ترکیبی از کتابخانه Qt (متعلق به نوکیا) و زبان برنامه نویسی پایتون است. این فریم ورک به یک توسعه دهنده اجازه تصمیم گیری در مورد ایجاد یک برنامه با کد نویسی یا ایجاد گفتگوی بصری با استفاده از Qt Designer را می دهد.

PyQt یک نرم افزار رایگان دسترسی به ابزار ویزیت منبع باز Python است که برای فریم ورک توسعه برنامه های کاربردی متقابل پلتفرم پیاده سازی شده است. در نسخه رایگان ممکن است ویژگی های خاصی در دسترس نباشد اما اگر برنامه شما منبع باز است می توانید از آن با مجوز رایگان استفاده کنید.

PyQt در ویندوز، MacOSX ،Linux ، Android iOS و Raspberry Pi و نسخه های مختلف پایتون از v2 تا Qt v5 در دسترس است.

Tkinte

Tkinter محبوب ترین بسته برنامه نویسی برای رابط کاربری گرافیکی یا برنامه های دسکتاپ است. نام آن بخاطر سادگی آن نامگذاری شده است. Tkinter ترکیبی از فریم ورک استاندارد GUI استاندارد Tk و Python است. Tkinter یکی از سریعترین و آسانترین راهها برای ایجاد یک برنامه کاربردی مبتنی بر GUI است.

TKinter دارای منابع فراوان کدها و کتابهای مرجع است که مهمترین مزیتی که دارد این است که می تواند به عنوان یک بسته انتخاب شود. ویجت های متنوعی مانند برچسب ها، دکمه ها و جعبه های متنی مورد استفاده در یک برنامه رابط کاربری گرافیکی را ارائه می دهد. از کنترل دکمه ای که ویجت ها نیز نامیده می شود برای نمایش دکمه ها در برنامه توسعه یافته استفاده می شود در حالی که از ویجت بوم برای ترسیم اشکال (خطوط، تخم مرغ ها، چند ضلعی و …) در برنامه استفاده می شود.

هنگامی که در جریان تهیه برنامه خود با مشکل روبرو شدید، از هزاران کاربر Tkinter کمک بگیرید، زیرا به مدت طولانی استفاده شده است. Tkinter یک منبع آزاد است و تحت مجوز پایتون در دسترس است.

Kivy

Kivy فریم ورک GUI منبع باز برای پایتون است. این کتابخانه رایگان در زمینه تجارت کاربرد دارد و به عنوان یک فریم ورک شتاب OpenGL ES 2 برای ایجاد رابط کاربری جدید، این سهولت را برای شما فراهم می کند که یک بار کد خود را بنویسید و آن را بر روی سیستم عامل های مختلف یا سیستم عامل ها (ویندوز، MacOSX، لینوکس، اندروید iOS و Raspberry Pi) اجرا کنید. Kivy کراس پلتفرم است و در بیشتر پلتفرم ها از جمله ویندوز، اندروید، لینوکس و غیره پشتیبانی می شود.

ایجاد برنامه های Kivy سرگرم کننده، آسان و با ارزش است زیرا رایگان است و یک کتابخانه منبع باز Python برای ایجاد نرم افزار کاربردی با رابط کاربری طبیعی فعال است. Kivy بیست ابزارک در ابزار خود دارد.

۱۰ دلیل برای یادگیری پایتون Python

WxPython

WxPython از ابزار GUI کاملاً کاربردی برای زبان برنامه نویسی پایتون استفاده می کند. این فریم ورک یک ماژول پسوند پایتون است. این فریم ورک cross-platfrom است که توسط سیستم عامل های مختلف مانند مک، لینوکس، ویندوز و غیره پشتیبانی می شود همچنین یک بسته بندی متن باز برای ویجت کتابخانه رابط کاربر گرافیکی متقابل پلت فرم است.

به عنوان یک توسعه دهنده می توانید برنامه های سنتی را برای Windows ،Unix و Mac OS توسعه دهید.

PyGUI

PyGUI یک فریم ورک کراس پلتفرمی است که با جدیدترین نسخه پایتون نیز سازگار است، این فریم ورک بین همه رابط های کاربری گرافیکی ساده ترین و سبکترین است زیرا کاملاً با زبان برنامه نویسی پایتون همگام است. PyGUI یک فریم ورک کاربرد گرافیکی متقابل پلت فرم برای ویندوز، Mac OS و یونیکس است.

یک توسعه دهنده PyGUI کد بسیار کمتری را بین پلتفرم GUI و برنامه Python درج می کند که به نوبه خود GUI طبیعی این سیستم عامل را نمایش می دهد.

پایتون Python (تمام آن چیزی که باید از پایتون بدانید)

منبع

دانلود قالب شرکتی jony

دانلود قالب شرکتی jony

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی carbook

دانلود قالب شرکتی carbook

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.