۹ مورد از بهترین ویرایشگرهای رایگان HTML در سال ۲۰۱۹ (HTML Editors)

در طی آزمایشی که از ۱۰۰ ویرایشگر HTML برای ویندوز در ۴۰ معیار مختلف (طراحان حرفه ایی و مبتدی وب و توسعه دهندگان وب) گرفته شد، ۹ ویرایشگر HTML که بالاتر از بقیه قرار گرفتند انتخاب شدند. قصد داریم تمامی این ۹ ویرایشگر رایگان را در این مقاله خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

۹ مورد از بهترین ویرایشگرهای رایگان HTML در سال ۲۰۱۹  (HTML Editors)

در طی آزمایشی که از ۱۰۰ ویرایشگر HTML برای ویندوز در ۴۰ معیار مختلف (طراحان حرفه ایی و مبتدی وب و توسعه دهندگان وب) گرفته شد، ۹ ویرایشگر HTML که بالاتر از بقیه قرار گرفتند انتخاب شدند. قصد داریم تمامی این ۹ ویرایشگر رایگان را در این مقاله خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

۱ . NotePad ++

NotePad ++ یک یادداشت برای گرفتن برنامه و یک ویرایشگر کد رایگان است. این برنامه نسخه قوی تر نرم افزار Notepad است که بصورت پیش فرض در ویندوز در دسترس قرار دارد. این برنامه شامل مواردی مانند شماره خط، کد نویسی رنگ، نکات و سایر ابزارهای مفید است که برنامه استاندارد دفترچه یادداشت در آنها ندارد. این موارد باعث می شود تا Notepad ++ گزینه ای ایده آل برای طراحان وب و توسعه دهندگان باشد.

۲ . Komodo Edit

دو نسخه از Komodo موجود است، Komodo Edit و Komodo IDE. این برنامه منبع باز و رایگان است. این یک همتای کم نظیر IDE است.

ویرایشگر Komodo شامل بسیاری از ویژگیهای عالی برای توسعه HTML و CSS است. علاوه بر این، می توانید برنامه های افزودنی برای اضافه کردن پشتیبانی زبان یا سایر ویژگی های مفید مانند کاراکترهای ویژه دریافت کنید. Komodo جزء شاخص ترین ویرایشگرهای کد HTML نیست، اما از نظر قیمت بسیار عالی است، به خصوص اگر در XML ایجاد کنید. می توان از آن برای ویرایش HTML پایه نیز بسیار استفاده کرد. این یکی از ویرایشگرانی است که بدون آن سردر گم خواهم شد.

۳ . Eclipse

Eclipse یک محیط توسعه پیچیده است که برای افرادی که تعداد زیادی از برنامه‌نویسی بر روی سکوهای مختلف و با زبان‌های مختلف انجام می‌دهند عالی است. به صورت افزونه ساخته شده است، بنابراین اگر نیاز به ویرایش چیزی دارید، افزونه مناسب آن را پیدا کرده و مشغول شوید. اگر در حال ایجاد برنامه های وب پیچیده هستید، Eclipse دارای ویژگی های بسیاری برای کمک به ساده تر ساختن کار شماست. افزونه های Java ،JavaScript و PHP و همچنین افزونه ای برای توسعه دهندگان تلفن همراه وجود دارد.

۴ . Aptana Studio 3

Aptana Studio 3 به جای تمرکز بر HTML ،Aptana روی JavaScript و سایر عناصر تمرکز دارد که به شما امکان می دهد برنامه های کاربردی غنی از اینترنت ایجاد کنید.Aptana Studio 3 جذابیتی در توسعه صفحه وب ارائه می دهد. این برنامه ممکن است بهترین کارایی را برای نیازهای ساده در طراحی وب ایجاد نمی کند، اما اگر بیشتر به دنبال توسعه برنامه های وب هستید ابزارهای ارائه شده در Aptana ممکن است بسیار مناسب باشد.

یکی از معایب آپتانا عدم بروزرسانی هایی است که این شرکت طی چند سال گذشته انجام داده است. وب سایت آنها و همچنین صفحات Facebook و Twitter آنها از انتشار نسخه ۳٫۶٫۰ در تاریخ ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۴ خبر می دهند ، اما از آن زمان تاکنون هیچ موردی منتشر نشده است. در حالی که این نرم افزار در تست و تحقیقات اولیه بسیار عالی ظاهر شده بود (و در ابتدا در این لیست در رتبه دوم قرار گرفته بود). عدم بروزرسانی های فعلی مورد توجه قرار گرفته.

۵ . NetBeans

NetBeans IDE یک Java IDE است که می تواند به شما در ساخت برنامه های وب قوی کمک کند. NetBeans مانند بیشتر IDE ها دارای یک منحنی یادگیری شیب دار است، زیرا اغلب به همان روشی که ویرایشگران وب کار می کنند کار نمی کند. پس از عادت کردن، آن را بسیار مفید خواهید یافت. ویژگی کنترل نسخه موجود در IDE مخصوصاً برای افرادی که در محیط های بزرگ توسعه کار می کنند، مانند ویژگی های همکاری توسعه دهنده بسیار مفید است. اگر جاوا و صفحات وب را می نویسید، این یک ابزار عالی برای شما است.

۶ . Microsoft Visual Studio Community

Microsoft Visual Studio Community یک IDE بصری است که به برنامه نویسان وب و سایر برنامه نویسان کمک می کند تا برنامه هایی را برای وب، دستگاه های تلفن همراه و دسکتاپ ایجاد کنند. شما ممکن است از Visual Studio Express استفاده کرده باشید، اما این آخرین نسخه از نرم افزار است. آنها برای کاربران حرفه ای و تصدی یک بارگیری رایگان و همچنین نسخه های پولی (شامل آزمایش های رایگان) ارائه می دهند.

۷ . BlueGriffon

BlueGriffon جدیدترین سری ویرایشگرهای صفحات وب است که با Nvu شروع به کار کرد، به سمت Kompozer پیشروی کرد و اکنون در BlueGriffon به اوج خود رسیده است. این موتور از Gecko، موتور ارائه دهنده Firefox پشتیبانی می کند، بنابراین کار بسیار خوبی را برای نشان دادن چگونگی ارائه کار در آن مرورگر سازگار با استاندارد انجام می دهد. BlueGriffon برای ویندوز، مکینتاش و لینوکس و به زبانهای مختلف در دسترس کاربران قرار دارد. این تنها ویرایشگر واقعی WYSIWYG است که این لیست را ایجاد کرده است، همچنین برای خیلی از مبتدیان و صاحبان مشاغل کوچک که می خواهند روشی بصری تر برای کار کردن داشته باشند.

۸ . Bluefish

Bluefish یک ویرایشگر کامل HTML است که بر روی سیستم عامل های مختلفی از جمله Linux ،MacOS-X ،Windows و… اجرا می شود. آخرین نسخه (که ۲٫۲٫۱۰ یا ۲٫۲٫۱۰-۲ برای High Sierra می باشد) که برخی از اشکالات موجود در نسخه های قبلی را برطرف کرد. از ویژگی های قابل توجه که از نسخه ۲٫۰ وجود دارد می توان به بررسی طلسم حساس به کد، تکمیل خودکار بسیاری از زبان های مختلف (HTML ، PHP ، CSS و غیره)، قطعه ها، مدیریت پروژه و ذخیره خودکار اشاره کرد.

Bluefish در درجه اول یک ویرایشگر کد است و به طور خاص ویرایشگر وب نیست. این بدان معناست که انعطاف پذیری زیادی برای توسعه دهندگان وب دارد که بیشتر از HTML می نویسند، اما اگر شما یک طراح هستید و می خواهید بیشتر از رابط متمرکز بر وب یا WYSIWYG استفاده کنید، ممکن است Bluefish برای شما گزینه ی مناسب نباشد.

۹ . GNU Emacs Profile

GNU Emacs در اکثر سیستمهای لینوکس یافت می شود و ویرایش یک صفحه را حتی برای داشتن نرم افزار استاندارد خود آسان نمی کند. برخی از ویرایشگرهای دیگر Emacs بسیار پیچیده تر هستند، بنابراین ویژگی های بیشتری را ارائه می دهند، اما استفاده از آن را سخت است.

نکات و ویژگی های برجسته:

  • پشتیبانی XML
  • پشتیبانی از برنامه نویسی
  • پشتیبانی پیشرفته CSS و یک اعتبار سنج داخلی
  • ویرایش HTML رمزگذاری شده با رنگ.

این ویرایشگر که آخرین نسخه آن ۲۶٫۱ می باشد در ماه مه سال ۲۰۱۸ منتشر شد، می تواند برای کسانی که راحت نوشتن HTML ساده در ویرایشگر متن برایشان ساده نیست را مرعوب کند، اما اگر برای شما ساده است و میزبان شما Emacs را ارائه می دهد، ابزاری بسیار قدرتمند است.

کد ادیتورهای برتر سال ۲۰۱۸

بهترین ویرایشگرهای کد برای توسعه جوملا

۷ زبان برنامه‌نویسی پرطرفدار برای ورود به دنیای برنامه‌نویسی

منبع

دانلود قالب شرکتی jony

دانلود قالب شرکتی jony

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی carbook

دانلود قالب شرکتی carbook

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.