۸ مورد از بهترین کتابخانه های صوتی JavaScript در سال ۲۰۱۹

امروزه با استفاده از برچسب HTML5 و API Web Audio، اجرای صداها در صفحات وب بسیار ساده تر شده است. استفاده از برچسب ساده و آسان است. و برخلاف Flash نیازی به نصب افزونه در مرورگر یا رایانه کاربر نیست. در مقاله پیش رو ۸ مورد از بهترین کتابخانه های صوتی جاوا اسکریپت را معرفی می کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

۸ مورد از بهترین کتابخانه های صوتی JavaScript در سال ۲۰۱۹

امروزه با استفاده از برچسب HTML5 و API Web Audio، اجرای صداها در صفحات وب بسیار ساده تر شده است. استفاده از برچسب ساده و آسان است. و برخلاف Flash نیازی به نصب افزونه در مرورگر یا رایانه کاربر نیست. در مقاله پیش رو ۸ مورد از بهترین کتابخانه های صوتی جاوا اسکریپت را معرفی می کنیم.

API وب صوتی، جدیدترین و مدرن ترین روش صدا در صفحات وب است. API Web Audio از JavaScript API برای پردازش و اجرای صوت در صفحه وب استفاده می کند. بسیاری از کتابخانه های صوتی JavaScript در دسترس هستند که در کنار عنصر HTML5 و API صوتی وب کار می کنند.

برای بیش از دو دهه، ما روش مناسبی برای صداها در صفحات وب نداشتیم. در ابتدا تنها می توانستیم صداهای پس‌زمینه را با استفاده از برچسب < bgsound > اجرا کنیم. برچسب < bgsound > در اینترنت اکسپلورر و هیچ مرورگرهای دیگری در آن زمان پشتیبانی نمیشد. بعدها < embed > به توسعه دهندگان اجازه میداد تا فایل‌های صوتی را در وب سایت قرار دهند. Flash یک موفقیت بزرگ برای تعبیه کردن محتویات چند رسانه‌ای در وب بود. Flash از همان < برای گنجاندن محتوای فلاش در صفحات وب استفاده می کند البته با ویژگی‌های بیشتر. این کار به یک پلاگین برای نصب در مرورگر وب کاربر یا رایانه نیاز دارد. Flash به عنوان یک ابزار embedding چند رسانه‌ای برای بیش از یک دهه استفاده می شود. با ورود فن آوری های جدید استفاده از Flash روز به روز کاهش می یابد.

۱ . Howler

Howler.js یک کتابخانه صوتی JavaScript است که از API صوتی وب برای پردازش صدا استفاده می کند. این ویژگی دارای حافظه صوتی خودکار ، مدولار بودن ، محو شدن و به دنبال کنترل و موارد دیگر است. هاولر همچنین یک کتابخانه بین مرورگر است که از همه مرورگرهای اصلی پشتیبانی می کند. این گزینه گزینه برگشت صوتی HTML5 برای مرورگرهای قدیمی است.

Source

۲ . Sound JS

Sound JS یک API ساده برای اجرای صوتی وب ارائه می دهد. این برنامه از API صوتی وب ، عناصر صوتی HTML پشتیبانی می کند و همچنین دارای گزینه های بازپرداخت Flash برای مرورگرهای قدیمی است. Sound JS همچنین مکانیکی برای بارگذاری صوتی از طریق PreloadJS فراهم می کند.

Source

۳ . Sound Manager 2

Sound Manager 2 از صوتی HTM5 و صوتی Flash پشتیبانی می کند. در صورت عدم پشتیبانی صوتی HTML5 ، آن را به ویژگی JavaScript-to-Flash افزونه Flash تبدیل می کند. این ویژگی فقط در نسخه های Flash 8 یا بالاتر موجود است.

Source

۴ . Timbre

Timbre.js یک کتابخانه برنامه نویسی هدفمند است. این کتابخانه جلوه های صوتی متنوعی مانند جلوه های vibrato ،tremolo، و wah دارد. ادعا می شود که این کتابخانه پردازش صوتی نسل آینده است.

Source

۵ . Audio.js

Audio.js یک کتابخانه صوتی ساده JavaScript است. از تگ پیش فرض HTML برای شامل صداها استفاده می کند. همچنین این نرم افزار فلش پلیر را برای تقلید از توابع برای مرورگرهای غیر پشتیبانی فراهم می کند.

Source

۶ . Wavesurfer

Wavesurfer.js شکل موجهای صوتی قابل تنظیم را برای تجسم صوتی فراهم می کند. از API Web Audio و HTML5 بوم استفاده می کند. Wavesurfer فقط از مرورگرهای مدرن پشتیبانی می کند که از وب صوتی پشتیبانی می کند. در مرورگرهای قدیمی از عنصر صوتی HTML استفاده می کند اما بدون گرافیک.

Source

۷ . jWebAudio

jWebAudio یک کتابخانه صوتی سبک است که برای بازی های وب طراحی شده است. هم نسخه های جاوا اسکریپت و هم جی کوئری کتابخانه را برای اولویت های شخصی فراهم می کند.

Source

۸ . Annyang

Annyang.js یک کتابخانه تشخیص سبک گفتار است. این کتابخانه اجازه می دهد تا کاربران از طریق دستورات صوتی وب سایت را کنترل کنند. همچنین از چندین زبان پشتیبانی می کند.

Source

نتیجه
HTML5 و API صوتی وب فناوریهای جدیدی هستند. روش های قدیمی را دور بیندازید. از این فناوری ها برای وارد کردن صدا در صفحات وب استفاده کنید. جاوا اسکریپت پویاست و روشهای کارآمدی برای توسعه وب ارائه می دهد. موتور JavaScript نسبت به برچسب های جاسازی شده HTML و Flash قابل اطمینان تر است. این روش های بسیار پیشرفته تری برای اجرای و پردازش صوتی بهتر ارائه می دهد.

۱۰ ابزار برتر رایگان سئو که باید استفاده کنید (Top 10 Free SEO Tools)

منبع

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.