۶ ابزار و چند نکته ساده برای بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس

قصد داریم در این مقاله ۶ ابزار و چند نکته ساده جهت بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. وبسایت هایی که وردپرس را اجرا می کنند به دلایل مختلف سرعتشان کاهش می یابد. علت این کاهش می تواندزیاد بودن حجم و نامرتب بودن کد باشد، پلاگین سنگین یا عملکرد […]

نویسنده سید علی اندرزگو

۶ ابزار و چند نکته ساده برای بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس

قصد داریم در این مقاله ۶ ابزار و چند نکته ساده جهت بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

وبسایت هایی که وردپرس را اجرا می کنند به دلایل مختلف سرعتشان کاهش می یابد. علت این کاهش می تواندزیاد بودن حجم و نامرتب بودن کد باشد، پلاگین سنگین یا عملکرد ضعیف میزبانی باشد.

هنوز سخت تر است که برخی از روش های افزایش سرعت (به عنوان مثال پلاگین های ذخیره سازی) پر از تنظیمات مرموز است.

این می تواند همه چیز را به چیزی از یک کابوس در تشخیص و ثابت چیزی که به نظر می رسد یک مشکل ساده است.

این جایی است که ما برای کمک به آن آمده ایم. ابزارهایی وجود دارند که به منظور ساده سازی روند رضایت شما از سرعت (وردپرس) نیاز دارند. در زیر، ما یک لیست از پلاگین هایی را ایجاد کردیم که نیازی به مقیاس درجه علمی موشک نیست. با این وجود، آنها به شما کمک می کنند تا یک سایت پرطرفدار سریع ایجاد کنید. به علاوه، ما راهنمایی هایی را برای به دست آوردن بیشترین عملکرد از وب سایت وردپرس خود خواهیم داشت.

۱ . WP Rocket

بکارگیری پلاگین برای کش کردن، پلاگین وردپرس می تواند یک تجربه فوق العاده خسته کننده باشد. اغلب تنظیمات بسیار زیادی وجود دارد که نامهای غیر را واضح نشان می دهند که شما باید آزمایش های زیادی انجام دهید تا متوجه شوید چه کاری انجام می دهد.

WP Rocket یک پلاگین حقوقی است، اما قطعا ارزش استفاده را دارد. تنظیمات این پلاگین فوق العاده کم است و واقعا سرعت سایت شما را افزایش می دهد. این بسته شامل ذخیره صفحه، پیش بارگیری، بهینه سازی پایگاه داده و بارگذاری تصاویر است.

۲ . Fast Velocity Minify

ابزار Quick Speed Minify فایل های CSS و JS سایت شما را به اشتراک می گذارد و آنها را به گروه های فایل کوچکتر ترکیب می کند. فشرده سازی و ترکیب کردن واقعا می تواند زمان بارگیری را کاهش دهد. این به ویژه برای سایت هایی که دارای تعداد زیادی افزونه هستند بسیار مناسب است. تنظیمات بسیار آسانی دارد. اگر شما دنبال امکانات بیشتری هستید و به ماجراجویی علاقه دارید، گزینه های پیشرفته نیز وجود دارد.

۳ . BJ Lazy Load

محتوای بارگذاری لایحه می تواند کمک بزرگی در کاهش درخواست های سرور باشد. BJ Lazy Load تنها با بارگذاری تصاویر، ویدجت های متن و محتوای iframe (مانند فیلم های سایت یوتیوب)، زمانی که در نمای دید کاربر هستند، کار می کند.

بدین ترتیب محتوای سنگین تنها در زمانی که مورد نیاز است بارگیری می شود. این ویژگی به خصوص برای صفحاتی که اسکرول طولانی دارند و دارای چندین رسانه چند منظوره هستند مناسب است. فقط کافیست آن را روشن کنید تا تفاوت را احساس کنید.

۴ . Autoptimize

این ابزار با چند کلیک، Autoptimize سبدها و اسکریپت ها را مختل می کند، فایل های HTML، CSS و JS را مختل می کند، هدرهای انقضا را اضافه می کند و آنها را کش می کند. این افزونه همچنین می تواند در صورت دلخواه سبک ها را به هدر سایت و اسکریپت های سایت شما را بر روی فوتر سایتتان منتقل کند.

در حالی که توسعه دهنده توصیه می کند از Autoptimize همراه با پلاگین ذخیره سازی استفاده کنید، این یکی از راه هایی است که میتوانید سرعت سایتتان را افزایش دهید.

۵ . Speed Booster Pack

Speed Booster Pack با استفاده از تکنیک های مختلف این پلاگین می توانید به وب سایتتان سرعت ببخشید. این ابزار HTML / JavaScript / CSS را حذف می کند، به عنوان مثال، تصاویر را فشار دهید، بارگذاری کتابخانه های JS از سرورهای گوگل (به جای سرور خود)، تجزیه اسکریپت ها، حذف هدرایی غیر ضروری و سایر تغییرات را تحمل می کند.

در داخل تنظیمات پلاگین، مصرف حافظه پیک و بار بار صفحه نمایش داده می شود. فقط جعبه ها را در کنار هر گزینه ای که می خواهید فعال کنید را علامت بزنید. شما همچنین می توانید از غیر فعال کردن برخی از اسکریپت های خاص استفاده کنید.

۶ . Optimize Database after Deleting Revisions

پایگاه داده سایت شما می تواند به طرز چشمگیری درهم آمیخته شود. این می تواند منجر به عملکرد آهسته شود. بهینه سازی پایگاه داده بعد از حذف اصلاحات به دنبال راه حل یک کلیک با حذف مجدد پست (شما می توانید مقدار مشخصی از تجدید نظر در هر پست را در صورت لزوم حفظ کنید)، نظرات اسپم، برچسب های استفاده نشده، پیگگی ها / رد پیگیری ها و موارد پسزمینه یابید.

همچنین میزهای پایگاه داده را بهینه سازی می کند تا دسرتسی خود را پاک و تمیز نگه دارد. بهینه سازی را می توان به صورت ساعت، یک بار در روز، دو بار در روز و یا هفتگی انجام داد. این سازگار با چندین وردپرس است.

نکاتی برای افزایش سرعت

وردپرس به تنهایی یک پلت فرم آهسته نیست. اما با اضافه کردن اجزای مانند تم ها و پلاگین ها می توان آن را وزن کرد. با یکپارچگی پایگاه داده ها و مسائل مربوط به مسائل مربوط به میزبانی وب، یک سایت واقعا می تواند به خزیدن کند.

در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم که به دنبال افزایش سرعت هستید:

  • اجتناب از تم های سنگین

یک تم ممکن است نگاهی به ساده بودن داشته باشد اما هنوز هم تعداد زیادی از اسکریپت هایی که بدردتان نمیخورد را بارگیری می کنند. مستندات را بررسی کنید تا ببینید که چگونه اسکریپت هایی را که قصد استفاده از آنها را ندارید غیرفعال کنید. در غیر این صورت، از یک تم بسیار سبک وزن استفاده کنید و برای چیزی که نیاز دارید ساخت کنید.

  • آیا واقعا نیاز به پلاگین دارید؟

هر پلاگین که شما نصب و فعال می کنید به کمک آن می توانید اسکریپت ها، سبک ها و نوشته های پایگاه داده را اضافه کنید. قبل از اینکه یک افزونه را نصب کنید، تحقیق کنید تا ببینید آیا علت ایجاد مشکل در زمان بارگیری است. از خودتان بپرسید که آیا واقعا برای موفقیت و امنیت سایتتان لازم است که پلاگین نصب کنید.

  • توجه داشته باشید از اسکریپت ها و سبک های از راه دور

خدماتی که ارائه فونت های وب، تجزیه و تحلیل و یا قابلیت های تبلیغات ارائه می تواند بر سرعت تاثیر می گذارد. در حالی که این ارائه دهندگان ممکن است سرور های راه دور سریع داشته باشند، هر نوع ارتباط مسئله می تواند صفحه بارگذاری را به توقف متوقف کند. از سرویسهای مورد استفاده خود آگاهی داشته باشید و فقط از موارد ضروری استفاده کنید. با توجه به این موضوع، بهتر است با ارائه دهندگان شناخته شده و مورد اعتماد قرار گیرند.

  • تماشای محتوای گمشده

آیا محلی یا از راه دور، نگاهی به هر اسکریپت یا شیوه ای که نمیتوان بارگذاری کرد. یک فایل از دست رفته می تواند سایت شما را به طور باور نکردنی به آرامی واکنش دهد، همراه با پیام های ممکن نمایش و عملکرد. برای تجزیه و تحلیل سایت خود از یک ابزار مانند Pingdom یا GTmetrix استفاده کنید. هر دو ابزار نمایش “آبشار” را نشان می دهد که نشان می دهد چه مدت طول می کشد برای هر فایل برای بارگذاری همراه با صفحه شما. اگر یکی از این فایل ها یک خطای ۴۰۴ ایجاد کند، شما مقصر را پیدا کردید.

  • از محدودیت های میزبانی مطلع شوید

میزبان های وب برابر نیستند. بعضی از آنها فقط یک محصول بهتر را ارائه می دهند. اما شما همچنین باید از برخی مسائل مربوط به میزبانی مطلع شوید که می تواند باعث کاهش سرعت شود. در یک سرور پرقدرت، اجرای نسخه غیر پشتیبانی (قدیمی) پی اچ پی یا داشتن ترافیک بیش از حد در حساب میزبانی وب مشترک، می تواند باعث مشکلات شود.

منبع

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.