مقالات

۵ روش سئوی آسان با نتایج موثر

اگر بهینه سازی موتور جستجو به درستی انجام شود بسیار تاثیر گذار است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم مشتاق استفاده از میانبرها هستند. در این مقاله، قصد درایم به توضیح پنج مورد از روش های آسان سئو بپردازیم که به راحتی با موفقیت قابل اجرا هستند و نتایج خوبی به دنبال دارند.

نویسنده سید علی اندرزگو

۵ روش سئوی آسان با نتایج موثر

اگر بهینه سازی موتور جستجو به درستی انجام شود بسیار تاثیر گذار است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم مشتاق استفاده از میانبرها هستند. در این مقاله، قصد درایم به توضیح پنج مورد از روش های آسان سئو بپردازیم که به راحتی با موفقیت قابل اجرا هستند و نتایج خوبی به دنبال دارند.

این روش ها همچنین به بهره‌گیری از نتایج بهتر سایر تلاشهای SEO مانند ایجاد پیوند و توسعه محتوا کمک خواهند کرد.

۱ . رقبای SEO خود را شناسایی کنید

شما احتمالاً تمام محتوا را با بهترین نیت در وب سایت خود ایجاد کرده اید، اما با این وجود به احتمال فراوان برخی از آن ها قابلیت حذف دارند. راه حل در بسیاری از موارد، هرس کردن این محتواست. واقعیت این است که محتوای منسوخ و یا کم کیفیت می تواند بر رتبه و ترافیک شما تأثیر منفی بگذارد.

۲ . بهبود محتوای کیفیت

اگر کارها را به درستی انجام داده باشید، بسیاری از مطالب شما باید دربازنگری برای حذف مطالب کم کیفیت جان سالم به در ببرند.

این محتوا باید براساس نیاز بازدید کنندگان شما بهبود یابد. URL دارای سابقه ای در گوگل است و حتی ممکن است برخی از لینک های ورودی را داشته باشد. به دلیل این عوامل، بهتر است از ابتدا محتوای آن را بهبود بخشیم ئ مطالب کم کیفیت را در سایت قرار ندهیم.

بسته به شرایط شامل موارد زیر است:

  • ویرایش مطالب خود را برای بهبود خوانایی، افزایش تعامل و جامع تر کردن آن.
  • افزودن رسانه های مرتبط و مفید از جمله تصاویر، فیلم و PDF.
  • از جمله داده های اصلی، تحقیق، آمار و مطالعات موردی

ما می خواهیم بر اساس برنده های سریع و آسان، محتوا را در اولویت قرار دهیم. این بدان معناست که ما موضوعی را که قبلاً برای آنها رتبه بندی نشده ایم هدف قرار نمی دهیم ، اما ما نیز بر روی بهبود موقعیت هایی که قبلاً رتبه های بالایی از آنها داشتیم متمرکز نخواهیم شد.

بنابراین می خواهیم به صادرات کنسول جستجوی Google برگردیم و داده ها را بر اساس URL هایی که در هر مکان از موقعیت ۵ تا ۳۰ در نتایج جستجو قرار می گیرند، مرتب سازی کنیم.

۳ . پیوندهای داخلی را به روز کنید

پیوندهای داخلی می توانند یک تاکتیک قدرتمند در جعبه ابزار SEO شما باشند، اما اکنون مرور آنها از هر زمانی با اهمیت تر است. پیوندهای داخلی شما باید به صفحاتی که می خواهید رتبه خوبی نشان دهند اشاره کنند و آنها را در هر صفحه با محتوای مرتبط با مقصد لینک قرار دهید. به همان اندازه مهم، این پیوندها باید مستقیم باشند.

این یک مشکل بسیار رایجی در وب سایتهایی است که اغلب در آن ها محتوا منتشر می شوند، منتقل می شوند یا حذف می شوند. راه حل استفاده از ابزاری مانند، Screaming Frog یا SEMrush برای خزیدن سایت شما و شناسایی هرگونه زنجیره تغییر مسیر است. در مورد مدیریت این پیوندهای داخلی ، من یک طرفدار بزرگ خودکار سازی این کار هستم ، و این برای وب سایت های وردپرس بسیار آسان است.

چندین افزونه در دسترس است که شما را قادر می سازد کلمات / عبارات خاصی را تعیین کنید تا بطور خودکار به URL های خاص پیوند برقرار کنند.

این به شما امکان می دهد پیوندها را در کل وب سایت خود ایجاد کنید ، ویرایش و حذف کنید ، خواه چند صفحه یا چند میلیون صفحه داشته باشید.

۴ . سرعت بارگیری صفحه را بهبود بخشید

هر چه بارگیری یک صفحه وب در مدت زمان طولانی تری انجام شود، تعداد تولید و فروش شما کمتر خواهد بود. وب سایت های کندتر در مقایسه با وب سایت های سریع تر رتبه بندی ندارند. این امر باعث می شود تا سرعت لود شدن صفحه مهم شود. اکثر وب سایت ها بسیار کند هستند، اما خبر خوب این است که بهبود آن ها نسبتاً آسان است. در حالی که بهبود سرعت صفحه نیاز به یک سطح متوسط از تخصص فنی دارد،با این وجود انجام این کار بسیار موثر است زیرا پیشرفت هایی که شما ایجاد می کنید تأثیر فوری و قابل توجهی دارد.

به طور خلاصه چند راه را بیان می کنیم.

  • میزبانی وب بودجه را رها کنی
  • میزبان وب ارزان تر تمایل به غلبه بر خدمات خود دارد ، بنابراین وب سایت شما روی یک سرور با صدها یا حتی هزاران وب سایت دیگر قرار دارد.
  • از آنجا که این سرورها اغلب فاقد اسب بخار لازم هستند ، وب سایتهایی که میزبان آنها هستند اغلب از نظر سرعت صفحه رنج می برند.
میزبانی وب بودجه را رها کنید

میزبان وب ارزان تر تمایل به غلبه بر خدمات خود دارد، بنابراین وب سایت شما روی یک سرور با صدها یا حتی هزاران وب سایت دیگر قرار دارد.

از آنجا که این سرورها اغلب فاقد قدرت لازم هستند، وب سایتهایی که آنها میزبان هستند از نظر سرعت صفحه کند می برند.

تماسهای HTTP را کاهش دهید

هر قسمت از وب سایت شما، HTML CSS ،JavaScript، تصویر، فیلم و هر نوع پرونده دیگر – به درخواست HTTP جداگانه نیاز دارد.

تعداد کمتر درخواست HTTP به معنای وب سایت سریعتر است.

خب چطور باید به اونجا برسیم؟

اولین قدم حذف پلاگین های غیر ضروری است. سپس ، چندین پرونده CSS و JavaScript را در یک پرونده CSS و JavaScript ادغام خواهید کرد.

شما همچنین باید با استفاده از CSS تعداد فایل های تصویری را به حداقل برسانید تا جلوه طراحی مورد نظر و / یا استفاده از sprites برای ادغام چندین تصویر متداول استفاده شود.
بهینه سازی پرونده های رسانه ای

تصاویر و فیلم ها در بسیاری از وب سایت ها نسبت به آنچه لازم است بزرگتر هستند.

اولین قدم این است که اطمینان حاصل کنید که پرونده های رسانه ای شما در قالب ایده آل قرار دارند. به عنوان مثال ، JPG برای تصاویر عکاسی بهترین گزینه است ، در حالی که GIF یا PNG برای تصاویر با نواحی بزرگ با رنگ جامد بهتر است. سپس، باید اطمینان حاصل کنید که اندازه فایلهای رسانه ای شما به درستی اندازه گرفته شده است. تصاویر و فیلم ها نباید بزرگتر از آنچه نمایش داده می شوند.

به عنوان مثال، اگر یک تصویر خاص در وب سایت شما با عرض بیش از ۸۰۰px نمایش داده نشود، پرونده تصویر باید ۸۰۰xx عرض داشته باشد.

در آخر، شما نیاز به فشرده سازی پرونده های رسانه ای خود دارید. برای فشرده سازی انواع فایل های مختلف تعدادی ابزار رایگان وجود دارد. افزونه های وردپرسی نیز وجود دارند که می توانند تمام تصاویر موجود در وب سایت شما را فشرده کنند.

این سه مرحله یک شروع خوب است، اما همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، من شما را تشویق می کنم تا مقاله قبلی خود را در مورد افزایش سرعت صفحه برای کاربردی شدن بیشتر و جزئیات بیشتر بررسی کنید.

۵ . Schema Markup را پیاده سازی کنید

هیچ مدرک قطعی وجود ندارد که نشانه‌گذاری طرح واره تأثیر مستقیمی در رتبه بندی داشته باشد ، با این وجود هنوز برای SEO اهمیت دارد.

به این دلیل است که این امکان را دارد که دید وب سایت شما را در نتایج جستجو افزایش دهد و این باعث افزایش نرخ کلیک بیشتر می شود.

از آنجا که امروزه اکثر وب سایت ها از طرحواره استفاده نمی کنند ، این یک فرصت فوق العاده برای کسانی که انجام می دهند ایجاد می کند. به این مثال نگاهی بیندازید و به من بگویید کدام نتیجه اول چشم شما را گرفت؟

خوشبختانه ، اجرای طرحواره نسبتاً ساده است. سه نوع وجود دارد و از آنها در سناریوهای مختلف استفاده می شود.

  • میکروداده های شمای استاندارد، که به طور مستقیم در HTML مشخص شده اند.
  • JSON-LD ، که در جاوا اسکریپت مشخص شده است و بیشترین قالب توصیه می شود.
  • RDFa ، که در انواع مختلفی از انواع سند از جمله XML ، HTML 4 ، SVG و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.

در برخی موارد، شما از JSON استفاده می‌کنید و آن را به وب سایت خود اضافه می‌کنید، درست مانند هر اسکریپت دیگری. در برخی موارد، شما markup را به آلمان‌های خاص در وب سایت خود اضافه خواهید کرد، و در برخی دیگر، ممکن است RDFa را به یک نوع سند مختلف اضافه کنید. اما طرح واره بسیار عمیق تر از جایی که امروز است پیش می رود و پیش بینی می کنم که این نقش بسیار بزرگتر و مستقیم تر در الگوریتم جستجو بازی کند. به خصوص وقتی جستجوی صوتی شروع به جذب می کند.

دانلود قالب شرکتی flight

دانلود قالب شرکتی flight

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.