۵ روش جدید UX در سال ۲۰۱۹

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، صنعت هم باید با استراتژی‌های جدید طراحی UX انطباق یابد. امروز قصد داریم تا ۵ روش جدید در طراحی UX را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

۵ روش جدید UX در سال ۲۰۱۹

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، صنعت هم باید با استراتژی‌های جدید طراحی UX انطباق یابد. امروز قصد داریم تا ۵ روش جدید در طراحی UX را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

امروزه تجربه کاربری یکی از مهم ترین مولفه های جذب مشتری و کاربران سایت بشمار می رود که اهمیتی بیش از پیش یافته است. اگر کاربران تجربه مناسبی در هنگام بازدید از یک سایت یا ابزار دریافت نکنند، به راحتی به سایت های دیگری می‌روند تا تجربه‌ای که می‌خواهند را به دست آورند.

به طور معمول، تجربه کاربر بر اساس کلیک ها و حرکات در وب سایت ها و برنامه ها است، اما با پیشرفت ابزار طراحی وب، فناوری های جدید در حال عادی شدن هستند و تغییر پارامترهای تجربه کاربری راه مناسبی است.

در این مقاله نگاهی اجمالی به گرایش های UX، که در حال حاضر و در آینده رواج خواهند یافت می اندازیم.

۱ . رابط کاربر صوتی (VUIs)

به این فکر کنید که چطور صدا می تواند نحوه تعامل شما با ابزار و نحوه جستجو در وب را تغییر بدهد.

رابط کاربر صوتی (VUIs) به کاربر این امکان را می‌دهد که با یک سیستم از طریق دستور زبان یا گفتار تعامل داشته باشد. دستیاران مجازی، مانند الکسا و Siri، امروزه نمونه‌های رایجی از VUIs هستند. نحوه تعامل کاربران با رابط‌های کاربری صوتی بسیار متفاوت با ویژگی‌های گرافیکی است، ایده ای خوبیست که به سرعت در مورد نحوه ایجاد تجربه‌های خاص کاربری برای VUIs اقدام کنید.

صحبت کاربر با یک VUI به این معناست که یک طراح باید به این که ممکن است یک کاربر انتظارات زیادی داشته باشد توجه کند.

۲ . داستان‌سرایی برای یک تجربه به یاد ماندنی

از دیدگاه مصرف کننده، طراحی UX دیگر یک نقطه فروش منحصر به فرد نیست. اکنون انسانها در داستانها غوطه ور هستند، داستان خوب توانایی ایجاد همدلی با کاربر را دارد. از آنجایی که برندهای زیادی به دنبال روش های نوین و نوآورانه برای جلو زدن از رقبا هستند، ما شاهد روند رو به رشد داستان در UX هستیم.

با این حال، یادگیری نحوه ترکیب قصه گویی به فرآیند طراحی یکی از بزرگترین چالش های UXer ها در سال جاری خواهد بود، این چالش بزرگی برای برند ها و UXer ها است.

۳ . UX  برای طراحی گجت های پوشیدنی

به این فکر کنید که چگونه می‌توانید برای گجت های پوشیدنی مثل ساعت طراحی کنید.

در طول سال گذشته شاهد ظهور انواع مختلفی از wearables، از smartwatches تا دستگاه‌های قابل‌حمل برای نظارت بر کیفیت خواب و یا ضربان قلب بوده ایم، محبوبیت آن ها کماکان در سال ۲۰۱۹ به رشد خود ادامه خواهد داد. بنابراین طراحان UX باید تجربه این وسایل را بهینه‌سازی کنند. این یک فضای جذاب برای طراحان تجربه کاربری است که به کار در فصل مشترک مد، فن‌آوری و رفاه علاقه‌مند هستند.

۴ . AI برای تجارب شخصی

AI plus UX = یک میزبان از امکانات طراحی است.

با ظهور هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، شرکت‌ها اکنون این فرصت را دارند که رویکردی شخصی نسبت به مشتریان داشته باشند. هوش مصنوعی طراحان UX را جایگزین می‌کند اما آن‌ها می‌توانند با هم‌کار کنند تا آنچه را که می‌خواهند به کاربر بدهند. این مربوط به تطبیق اطلاعات کاربر با اطلاعات مربوط به طراح UX می‌باشد.

برندها از جمله Netflix با الگوریتم اختصاصی خود به توصیه‌های محتوای کشیش معروف هستند. به این ترتیب، شما یک تجربه عالی براساس ترجیحات، سلیقه ها، رفتارها و ویژگی‌های کاربر خود تحویل خواهید داد.

۵ . UX برای راه اندازی کسب و کار

براساس روش هایی که قبلا در مورد آن صحبت کردیم، طراحی UX به محرک بودن موفقیت کسب وکار ادامه می‌دهد، همانطور که بیشتر شرکت‌ها بازده سرمایه‌گذاری را هنگام طراحی محصولات عالی کشف می‌کنند. پتانسیل رشد طراحی مبتنی بر طراحی در بخش های محصول و خدمات بسیار زیاد است. به طور خلاصه یک تجربه کاربری خوب برای کسب و کار کاملا امتحان خود را پس داده است. براساس یک مطالعه توسط فورستر، شرکت هایی که در UX سرمایه گذاری می کنند هزینه های پایین تر کسب و کار مشتری را افزایش می دهند همچنین هزینه های پشتیبانی کمتر، افزایش مشتری و افزایش سهم بازار را مشاهده می کنند.

دانلود قالب شرکتی construction

دانلود قالب شرکتی construction

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی ebook-lite

دانلود قالب شرکتی ebook-lite

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.