۳ فریم ورک برتر Front-end در سال ۲۰۱۹

در این مقاله به معرفی ۳ فریم ورک برتر Front-end در سال ۲۰۱۹ می پردازیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

۳ فریم ورک برتر Front-end در سال ۲۰۱۹

در این مقاله به معرفی ۳ فریم ورک برتر Front-end در سال ۲۰۱۹ می پردازیم.

 • React
 • Vue.js
 • Angular

React

React فریم ورکی است که توسط فیس بوک ایجاد شده و توسعه یافته است. تیم فیسبوک با ایجاد یک رابط کاربری موثر به دنبال کارایی بالاتر بود. اردن والک پیشنهاد کرد که کتابخانه را بر اساس ترکیب XHP و جاوا اسکریپت در سال ۲۰۱۱ ایجاد کند. در نتیجه، آنها کتابخانه را برای ساختن رابط وب با جاوااسکریپت که در حالی که مشتریان از چت استفاده می کردند، دریافت کرد.

فیسبوک ابزار باز شده جاوا اسکریپت را در سال ۲۰۱۳ منتشر کرد. آنها توسعه این چارچوب را ادامه دادند و React Native برای Android و iOS در سال ۲۰۱۵ منتشر کردند. در دو سال گذشته، فیس بوک یک الگوریتم اصلی جدید React Fiber را معرفی کرد.

React به دلیل ویژگی های متمایز آن، بهترین فریم ورک فایلی است:

یه این دلیل که با DOM مجازی کار می کند و نسخه های انتزاعی DOM واقعی را اعمال می کند. بنابراین تمام تغییرات کاربر را به روز می کند اما بر سایر قسمت های رابط تاثیر نمی گذارد. در مرحله دوم، این چارچوب فایلی وب به طور مرتب و سریع به رورسانی می شود، زیرا React DOM را به قابلیت رابط کاربر متصل می کند. این قابلیت ویژه از استفاده مجدد از اجزای کد در هر سطح با هیچ تغییری از آنها ندارد. سوم اینکه یک کد پایدار توسط جریان داده یک جهت ارائه می شود. با استفاده از هر گونه به روز رسانی، تنها اجزای انتخاب شده تغییر خواهند کرد. علاوه بر فیس بوک، شرکت هایی مانند Instagram و Netflix React را به کار گرفته اند که عملکرد وب سایت و تلاش های خود را برای افزایش کارایی بهینه سازی کرده اند.

معایب و مزایای React

مزایا:

 • DOM مجازی هر دو تجربه کاربر و کار توسعه را بهبود می بخشد، در زمان صرفه جویی می شود در هنگام استفاده مجدد از اجزای React، به همین دلیل است که می توانید آنها را هر وقت که نیاز دارید استفاده کنید. ارتقاء سیستم سیستم شما را تحت تأثیر قرار نخواهد داد.
 • کد پایدار توسط جریان داده یک جهت ارائه می شود – کار مستقیم با هر مولفه نیاز به یک جریان اطلاعات دارد و باعث می شود که کد واقعا پایدار باشد. چیز دیگری این است که در چارچوب جاوا اسکریپت تنها اتصال داده های پایین به آن ممکن است.
 •  یک کتابخانه منبع باز با ابزارهای مختلف – تمام به روز رسانی ها به جامعه منتشر می شود. React کتابخانه منبع باز داشته است و مهندسان می توانند ابزارهای اضافی را معرفی کنند.

معایب: زمان یادگیری نسبتا طولانی، بعید است که آن را در یک روز یاد بگیرید.

فقدان اسناد با توجه به توسعه سریع سرعت، محبوبیت این فریم ورک وب بسیار بالاتر از دیگران است. ری اکت به روز رسانی ها و نوآوری های زیادی دارد که گاهی اوقات سخت است همه اطلاعات دقیق را پیدا کنید.

Vue.js

Vue.js چارچوب وب برای ایجاد رابط کاربری کاربران است. این یک ابزار مستقل است که رابط های وب را ایجاد می کند. Vue.js توسط Evan You ایجاد و در فوریه ۲۰۱۴ منتشر شد. احتمالا شما ممکن است لیست طولانی شرکت های بزرگ را با استفاده از Vue.js پیدا نکنید، اما در میان توسعه دهندگان قطعا محبوب است و محبوبیت آن به میزان قابل توجهی ادر حال افزایش است.

یادگیری Vue.js آسان است. Vue.js می تواند برای تک تک برنامه های کاربردی اعمال شود. این فریم ورک جاوا اسکریپت با داده های واکنشی مرتبط است و هیچ کتابخانه اضافی را درخواست نمی کند.

Vue.js می تواند به آسانی با کتابخانه های مختلف ادغام شود و برای پروژه های بزرگتر مورد استفاده قرار گیرد. تیم Vue.js یک افزونه devtools مرورگر بزرگ را برای فریم ورک خود منتشر کرده است. که به شما اجازه می دهد وضعیت فعلی اجزا را بررسی کرده و به صورت دستی تغییر دهید.

مزایای Vue.js

 • وضوح و سادگی، این فریم ورک دارای کوچکترین سطح API است. که برای یادگیری و استفاده از آن بسیار آسان است.
 • اسناد دقیق و گسترده، شما می توانید تمام اسناد لازم را که تا به امروز و به خوبی نوشته شده است پیدا کنید. همچنین همیشه جامعه ای از توسعه دهندگان وجود دارند که می توانند دانش خود را با شما به اشتراک بگذارند.
 • ادغام ساده و قابلیت استفاده مجدد کد، با توجه به ساختار منطقی آن، توسعه دهندگان رابط کاربری توانایی ایجاد اجزای انعطاف پذیر و استفاده مجدد از آنها را بعدا، حتی در سایر پروژه ها دارند.
 • پسوند devtools مرورگر، همانطور که در بالا ذکر شد، Vue.js هیچ کتابخانه اضافی را درخواست نمی کند، اما دارای پسوند devtools مرورگر است. بنابراین شما می توانید اجزای جداگانه را در صورت نیاز به صورت دستی تغییر دهید

معایب Vue.js

 • انعطاف پذیری بیش از حد منجر به بی نظمی کد می شود.
 • انجمن توسعه دهندگان کوچکتر معتقد است این فریم ورک نسبتا جدید است، و عمدتا توسط توسعه دهندگان فردی پشتیبانی می‌شود.

Angular

Angular یا Angular v2 یا ۲+ Angular یک بازنویسی کامل از AngularJS است که توسط همان تیم در سال ۲۰۱۰ توسط گوگل توسعه داده شد. در سپتامبر سال ۲۰۱۶ به عنوان یک فریم ورک کاملا جدید عرضه شد. با منطق و مشخصه‌های جدید برای پرداختن به چالش‌های توسعه وب. نیازی به گفتن نیست که عدم سازگاری کامل آن با AngularJS باعث ایجاد مشکلات زیادی شد.

Angular یک راه حل جامع است و واقعا یک فریم ورک است به جای مجموعه ای از کتابخانه ها. توسعه دهندگان می توانند بیشتر در انجام وظایف خود تمرکز کنند تا به دنبال کتابخانه ها و راه حل های وظایف خود باشند. این قطعا چیزی است که باعث می شود Angular در حال حاضر از فریم ورک های محبوب باشد.

Angular در TypeScript ایجاد می شود که تمام مزایایی را که ارائه می دهد ایجاد می کند: توابع arrow، async / waiting، syntax کلاس، و غیره. معرفی روش های شناخته شده OOP باعث انتقال بسیار آسان تر از زبان هایی مانند C # و جاوا می شود.

Angular برای کار در تیم های بزرگ ایجاد شده،که از ماژول ها استفاده می کند، بنابراین هر قسمت از تیم می تواند بر روی بخشی از کد خود کار کند بدون آنکه نگرانی بابت پیش آمدن مشکل در کد دیگران داشته باشد. این همچنین بار برای همپوشانی کار و QA را کاهش می دهد.

مزایای Angular

 • معماری مبتنی بر Component اجازه می دهد تا UI را با قطعات تک (اجزای) ایجاد کند و این اجزاء را در برنامه مجددا استفاده کنند. عناصر همچنین تست کاربر و تعمیر و نگهداری آن را ساده می کند.
 •  TypeScript زبان اصلی برای Angular است و برای جاوا اسکریپت کامپایل می شود، زیرا فرایند برنامه نویسی برای بسیاری از مهندسان به دلیل ناوبری بهبود یافته و خدمات refactoring آسان تر است.
 • عملکرد بالا، پشتیبانی Angular کمک می کند تا برنامه ها را بر روی یک سرور اجرا کند، و گوگل در حال حاضر مجموعه ابزارهایی را برای این هدف خاص ایجاد کرده است. عملکرد بالا نیز توسط پشتیبانی طولانی مدت گوگل (LTS) که اکوسیستم Angular را حفظ می کند و آن را توسعه می دهد، تعیین شده است.
 • اکوسیستم بزرگ شناخته شده منابع Angular شامل محیط UI، IDE ها، ابزار تجزیه و تحلیل، امکانات برای ASP.NET، و غیره

معایب Angular

 •  پیچیدگی Angular به رغم ساختار مبتنی بر وب، مدیریت اجزاء بسیار دشوار است: به عنوان مثال، devs نیاز به چندین فایل برای یک جزء Angular دارد و همچنین رابط های lifecycle عناصر را حفظ می کند.
 • دشواری یادگیری، توسعه دهندگان جوان باید بسته نرم افزاری را در حین یادگیری Angular مانند مولفه ها، ماژول ها، تزریق وابستگی و بسیاری موارد دیگر پوشش دهند.
 • اسناد CLI ضعیف توصیف شده است و برای توسعه دهندگان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسناد CLI در GitHub یا سایر انجمن ها، مدتی طول می کشد.

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.