۱۱ گزارش Google Analytics که ممکن است درباره آن اطلاعاتی نداشته باشید

Google Analytics بستر اصلی اندازه گیری برای میلیون ها وب سایت و کمپین های بازاریابی دیجیتال است. در این مقاله توضیحاتی پیرامون ۱۱ گزارش گوگل آنالیتیکس که کمتر شناخته شده هستند می دهیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

۱۱ گزارش Google Analytics که ممکن است درباره آن اطلاعاتی نداشته باشید

Google Analytics بستر اصلی اندازه گیری برای میلیون ها وب سایت و کمپین های بازاریابی دیجیتال است. در این مقاله توضیحاتی پیرامون ۱۱ گزارش گوگل آنالیتیکس که کمتر شناخته شده هستند می دهیم.

همراه با Google Search Console و سایر ابزارها و سیستم عامل های اندازه گیری شخص ثالث ، Google Analytics بینش معیارهای کلیدی مخاطبان شما، جستجوی ارگانیک، جستجوی پرداخت شده، رسانه های اجتماعی و عملکرد وب سایت را ارائه می دهد.

اگرچه با توجه به این واقعیت که Google Analytics بخشی از کارهای روزمره ما برای نظارت بر عملکرد و گزارش دهی است، می توانیم به روال ورود و گرفتن آمار و استفاده از گزارش هایی که همیشه در آن داریم، بپردازیم.

یا برای کسانی که فقط به معیارهای کلیدی تکیه می کنند و به آنچه در Google Analytics ارائه می دهند به خوبی آگاهی ندارند ، یک لحظه دقت کنید تا ببینید که آیا هر یک از این ۱۱ گزارش می تواند به شما کمک کند یا خیر.

۱ . داشبوردهای سفارشی

چند بار برای یافتن گزارش مشابه ، همان آمار و یا برش داده ، به Google Analytics می روید؟

شما می توانید داشبوردهای سفارشی را از تقریباً هر نمایشی که می توانید در Google Analytics ایجاد کنید. به علاوه، می توانید داده ها و گزارش ها را با فرمت ویجت از چندین گزارش به یک صفحه اضافه کنید.

این یک نقطه شروع عالی قبل از پرش به Google Data Studio است، جایی که می توانید کارهای دیگری نیز انجام دهید.

۲ . ارزش طول عمر

این گزارش هنوز در Google Analytics برچسب بتا را دارد. با این حال، با گذشت زمان، من در سایت هایی که علاقه زیادی به پنجره کوکی ۳۰-۹۰ روزه دارند که Google Analytics قادر به ردیابی آن است، استفاده بیشتری از آن پیدا کردم.

اگر سایتی دارید که کاربران را به خود مشغول می کند و برای انجام یک یا چند خرید مجدداً به آنها بر می گردند، می توانید ارزش کاربران خاص را ردیابی کرده و این را با سایر جنبه های سفر خریدار که اندازه گیری می کنید ، آن را عامل سازید.

توجه داشته باشید که وقتی چیزی در بتا است ، من به خاطر داشته باشم که این گزارش می تواند به روز شود ، بهبود یابد ، حذف شود و یا ممکن است داده ها با گذشت زمان تغییر کنند ، بنابراین مراقب باشید.

۳ . User Explorer

اکسپلورر کاربر به ما این امکان را می دهد تا به سفر بازدید کنندگان وب سایت خاص بپردازیم.

در حالی که ما نمی توانیم به طور پیش فرض کاربر را در Google Analytics شناسایی کنیم (و اگر سعی می کنید داده ها را با هم منطبق کنید زیرا Google دارای دستورالعمل های مشخص در این زمینه است) ، می بینیم که چگونه کاربران خاص محتوای خود را در یک دوره از وب سایت مصرف کرده و در وب سایت عمل می کنند. زمان.

این اطلاعات لزوماً به اندازه برخی از ابزارهای ضبط و نقشه برداری حرارتی توسط شخص ثالث قدرتمند نیستند ، اما برخی تجمیع و بینش را فراهم می کند که داده های درآمد و سایر معیارهای استاندارد Google Analytics را در یک گزارش واحد جمع می کند.

قادر به دیدن سفرهای شخصی کاربر – از جمله تعداد جلسات ، چه صفحات / فعالیتهایی که در طول آنها انجام داده اند و در نهایت هنگام خرید یا تصمیم گیری ، – می تواند به تجربه کاربری و بهینه سازی نرخ تبدیل کمک کند.

همچنین می تواند به تعیین انتظارات از فعالیتهای بازاریابی و اینکه چند مرحله واقعاً بخشی از سفر مشتری است کمک کند.

۴ . علاقه ها

گزارش دسته بندی های علاقه و وابستگی می تواند در طیف گسترده ای از کاربردها واقعاً جالب و مفید باشد.

اگر به طور پیش فرض داده ها را نمی بینید ، باید به سادگی با شرایط موافقت کنید و به Google مجوز دهید تا آن را برای حساب خود نشان دهد.

مقولات نشان داده شده ممکن است یا ممکن است مطابق آنچه انتظار دارید باشد.

می توانید این دسته ها را به وسیله:

  • بیشتر برای درک رفتار به درون آنها حفر می شود.
  • به اشتراک گذاری این داده ها با برنامه های جستجو پولی یا رسانه های اجتماعی و نوشتن محتوا با هدف مخاطبان خاص.
  • بخش ها را با هم مقایسه می کنیم.

هنگام تنظیم استراتژی محتوا، پیدا کردن فرصت هایی برای جذب مخاطبان و بخش های خاص، اهمیت زیادی دارد. این داده ها گزینه های زیادی را برای اضافه کردن ابعاد و برش دادن و تقسیم بندی منظره ها ارائه می دهند. این می تواند یک نقطه شروع عالی برای گذراندن زمان در جستجوی موارد زیر باشد:

  • مخاطب فعلی شما واقعاً کیست.
  • چگونه آنها تبدیل می شوند.
  • جایی که شما باید تلاش های خود را در طیف بازاریابی دیجیتال اولویت بندی کنید.

۵ . معیار – کانال ها

اگر تا به حال از شما سوال کرده‌اید که چگونه عملکرد وب سایت تان با دیگران در صنعت شما مقایسه می‌شود، گزارش معیار یک جواهر پنهان است که می‌تواند به شما کمک کند. شما می‌توانید برخی از بخش‌های زیبای صنعتی را انتخاب کنید و ببینید که چگونه سایت شما در میان کانال‌های مختلف در معیارهای ترافیکی Google Analytics مقایسه می‌شود.

اگر برای مشخص کردن نحوه انجام این کار تلاش می‌کنید، این اطلاعات بسیار خوبی است که می‌توانید از آن برای تعیین یک پایه و تعیین اهداف استفاده کنید

این می‌تواند بسیار مفید و سرگرم‌کننده باشد تا برخی اهداف رقابتی واقعی را در جای خود قرار دهد نه به دنبال کردن اهدافی که ممکن است واقع گرایانه باشند یا نباشند.

۶ . Users Flow

این گزارش برای مدتی طولانی مرا گیج کرده‌است. در نگاه اول بسیار شلوغ و سخت است که بتوان آن را کشف کرد. با این حال، یک لحظه به آن بدهید، و از اسلایدر زوم zoom استفاده کنید و در صفحه حرکت کنید. همچنین از the بالای ستون اول برای تغییر ابعادی که می‌خواهید بررسی کنید استفاده کنید.

هنگامی که به دار زدن آن رسیدید، این صفحه می‌تواند یک بینش محکم به گونه‌ای فراهم کند که شما مجبور خواهید بود در سطح بعد از سطح در سایر گزارش‌ها برای گرفتن اطلاعات یک‌سان تمرین کنید. دیدن این که چگونه کاربران شما از طریق سایت در مجموع حرکت می‌کنند و مسیرهای محبوب می‌توانند منجر به تحقیقات بیشتر در صورتی که شگفتی‌هایی در آن‌ها وجود دارد، منجر شود.

همچنین می‌توانید الگوها و گرایش‌ها را در سفر کاربر ببینید تا به شما کمک کند تا محتوای خود را شکل داده و در طول زمان تغییر شکل دهید.

۷ . محتوای سایت – صفحات فرود

این مورد بسیار اساسی است، که اغلب مورد غفلت واقع می شود.

دانستن صفحات برتر سایت برای وب سایت شما می تواند به اعتبار و اتصال نقاط بین بازاریابی، جستجوی موثر، محتوای ویروسی و موارد دیگر کمک کند.

با استفاده از این ابزار همچنین می توانید منبع مربوط به هر صفحه را مشاهده کنید و به سرعت بدانید چه چیزی بیشترین ترافیک را به سمت آن هدایت می کند.

برای SEO، می خواهید تأیید کنید که با گذشت زمان، مجموعه متنوعی از صفحات فرود را بر اساس استراتژی بهینه سازی خود دریافت می کنید.

۸ . جستجوی سایت – شرایط جستجو

در حالی که اکثر سیستم های مدیریت محتوا و سیستم عامل های تجارت الکترونیکی گزارش ارائه می دهند که چه عباراتی از طریق توابع جستجو در سایت جستجو می شوند ، Google Analytics می تواند به شما کمک کند تا عمیق تر حفاری کنید.

با گزارش اصطلاحات جستجوی Google Analytics ، می توانید همان عباراتی را مشاهده کنید که احتمالاً پلت فرم وب شما را به شما نشان می دهد ، اما از آنجا می توانید تمام ابعاد معمولی Google Analytics را نیز به کار بگیرید و اطلاعات بیشتری در مورد منبع ، رفتار و عملکرد کاربران خود داشته باشید. در سایت به روشی بسیار گسترده تر و دقیق تر.

سپس می توانید از این داده ها برای UX ، CRO و سایر پیشرفت ها استفاده کنید تا محتوا را آسان تر پیدا کنید و اطمینان حاصل کنید که جستجوی شما مطابق پیش بینی شده کار می کند.

۹ . قیف های چند کانال – تبدیل های کمکی

در بسیاری از موارد، ارسال پیام یا تبدیل هدف خرید تجارت الکترونیکی در اولین بازدید اتفاق نمی افتد. قبل از بازدید در جایی که تبدیل در آنجا اتفاق افتاده است، می توانید اعتبار بازدید کنید.

Google Analytics یک گزارش تبدیل دستیاری را ارائه می دهد تا به ما نشان دهد که در صورت عدم مسئولیت بازدید واقعی تبدیل، هر کانال چگونه در این سفر شرکت می کند.

در برخی موارد، شما همان کانال را به عنوان بخش عمده ای از تبدیل های آخرین کلیک خود مشاهده خواهید کرد. با این وجود ، داشتن اعتبار در جایی که مقرر است ، مهم است.

به عنوان مثال ، ممکن است شما در حال آماده شدن برای نوشتن یک کانال خاص مانند اجتماعی باشید زیرا این کار منجر به درآمد یا درآمد نمی شود.

با این حال ، گزارش تبدیل کمک شده (به علاوه دیگران که مسیرها و سفرهای کاربر را نشان می دهند) ممکن است به غیر از این بگویند.

بخش مهمی از تنظیم ردیابی درآمدها این است که می توانید مبلغی از دلار را که مربوط به ترافیک خاص است و اینکه چه کمکی برای کمک به بستن معامله دارد ، مشاهده کنید.

۱۰ . مسیرهای تبدیل برتر

با یک قدم فراتر از تبدیل های دستیاری، می توانیم داده های جمع آوری شده را نشان دهیم. محبوب ترین میکس ها و سفارشات کانال های منتهی به تبدیل در سفر مشتری را نشان می دهد. این یک روش قدرتمند دیگر برای دیدن نحوه کار کانال ها و درآمد حاصل از آن است.

۱۱ . انتساب – ابزار مقایسه مدل

انتساب برای مدت طولانی نگرانی اصلی بازاریابان دیجیتال بوده است.

Google Analytics ابزاری برای مقایسه مدل های مختلف مانند اولین کلیک در برابر پیش فرض کلیک آخر است. شما حتی می توانید مدل های دیگری را پیدا کنید، آنها را وارد کنید و خود را با نیازهای تجاری متناسب خود سازگار کنید.

دانستن این گزارش و نحوه نشان دادن مدل های مختلف داده های شما اولین قدم بزرگی است که Google Analytics برای ما فراهم می کند.

نتیجه گیری

طیف گسترده ای از گزارش های موجود در Google Analytics را بشناسید و از ان ها استفاده کنید. این امر به بهبود بازاریابی شما در کانالهای مختلف ، UX و CRO کمک می کند. و این به اتصال محتوای شما با کاربران کمک می کند.

منبع

دانلود قالب شرکتی flight

دانلود قالب شرکتی flight

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی endurance

دانلود قالب شرکتی endurance

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.