۱۰ عادت یک Front End کار موفق

طراح Front End وظیفه ایجاد و پیاده سازی تمام آن عناصر بصری را که کاربران می توانند در یک برنامه وب مشاهده و تعامل داشته باشند را بر عهده دارد. در این مقاله به معرفی ۱۰ عادت طراحان سمت کاربر می پردازیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

۱۰ عادت یک Front End کار موفق

طراح Front End وظیفه ایجاد و پیاده سازی تمام آن عناصر بصری را که کاربران می توانند در یک برنامه وب مشاهده و تعامل داشته باشند را بر عهده دارد. در این مقاله به معرفی ۱۰ عادت طراحان سمت کاربر می پردازیم.

طراحان سمت کاربر توسط توسعه دهندگان وب back-end پشتیبانی می شوند پشتیبانی می شوند. Front-End Web Developer ترکیبی از طراحی و برنامه نویسی است زیرا آنها وظیفه ترجمه فریم های طراحی UI / UX را برای ایجاد عناصر بصری برنامه بر عهده دارند.

۱ . Using a Good Graphic Program

طراحی Front End ممکن است یک کار فنی به نظر برسد، اما همیشه نقطه‌ای وجود دارد که طراح باید با زیبایی‌شناسی بازی کند . یک طراح باید از مهارتهای مختلف گرافیکی استفاده کند. طراحان پیشتاز جلوی وظایف جزئی را می گیرند، چه در حال ساخت یک چک باکس باشند و چه طرح هایی PSD که در فتوشاپ ایجاد کنند. برای جلوگیری از چنین شرایطی، توصیه می شود از یک برنامه گرافیکی اختصاصی استفاده کنید، ممکن است فتوشاپ، Fireworks، GIMP یا Illustrator باشد. از کد خود برای طراحی استفاده نکنید. در عوض با نرم‌افزار گرافیکی برای طراحی و تنها بعد از آن کار کنید، به سیستم بروید و کار کنید. ممکن است دانش عمیق در مورد برنامه نداشته باشید اما هنوز هم یک عادت خوب برای استفاده از برنامه است چون نتایج بهتری می‌دهد.

۲ . Working as per the Designs

وظیفه اصلی یک طراح سمت کاربر تطبیق علامت چک با بقیه طرح است. سعی نکنید در طراحی تحت تأثیر قرار بگیرید، بیش از حد وسواس به خرج ندهید. به هدف اصلی خود فکر کنید. کسانی که در طراحی فرانت اند تخصص بالایی دارند، برای اثبات تخصص خود در طراحی بیشتر تلاش می کنند. این کار را انجام ندهید زیرا طراحان وب از عهده آن برمی آیند. بنابراین سؤال نباید این باشد که چگونه علامت چک من به نظر می رسد بلکه باید این باشد که آیا با طرح نهایی مطابقت دارد؟ سعی کنید روی هدف و نقش اصلی خود تمرکز کنید؛ زیاده روی نکنید

۳ . Giving Importance to Typography

Typography می‌تواند چیدمان نهایی را ایجاد یا آن را خراب کند. این بخش مکمل تمام طراحی است. Typography شامل جنبه‌های زیادی است که طراحان نیاز به مراقبت از آن دارند. در مورد طراح خط مقدم، شما باید از الزامات تایپوگرافی طراح آگاه باشید. این جنبه را به آرامی قبول نکنید. در اینترنت سرچ کنید و چیزهای مختلفی مثل جفت کردن فونت، خط فاصله، فاصله نامه و غیره را مطالعه کنید. همچنین، دقت کنید که قلم درست را در مکان مناسب قرار دهید. به عنوان مثال، اگر طراح از تایمز نیو رومن برای تیتر استفاده کند، شما هم باید از همان اندازه استفاده کنید. زمان مناسبی را در توسعه تایپوگرافی صرف کنید.

۴ . Keeping the Larger Picture in Mind

ممکن است فرض کنید که کار شما بخش کوچکی از طراحی نهایی را تشکیل می دهد، اما اینطور نیست. کوچکترین کار در توسعه وب، بخش مهمی از طراحی نهایی را تشکیل می دهد. به عنوان مثال: به شما گفته شده است كه بدون علامت گذاری به عنوان علامت گذاری، یك علامت Checkbox را با صندوقهای سفارشی بسازید. حال اگر این دستورالعمل را رعایت نکنید، در طرح نهایی به نظر کامل خواهد رسید؟ به عنوان بخشی از این عادت، از تمام مسیر و چیدمان طراحی عکس بگیرید تا بتوانید مطابق با ابعاد و الزامات طراحی نهایی پیش بروید.

۵ . Having an Understanding SEO

ویژگی های بهینه سازی موتور جستجو محدود به پس زمینه نیست. به عنوان یک طراح سمت کاربر، باید اطمینان حاصل کنید که طرح هایی که ایجاد می کنید مطابق با برنامه کلی سئو است. بدین منظور ایجاد یک درک مناسب از سئو بسیار توصیه می شود. SEO به افزایش رتبه Google در صفحه وب کمک می کند و از این رو بخشی از روند طراحی را تشکیل می دهد. سئو را از جنبه های مختلف آن برای ایجاد یک وب سایت مناسب برای SEO جستجو کنید.

۶ . Taking care of White Spaces & Alignment

فضاهای سفید و تراز نقش عمده ای در طراحی دارند. دقت کنید که به این جنبه از طراحی به اندازه کافی توجه کنید. همیشه از فاصله ها در چند برابر یا ۱۰ یا ۲۰ استفاده کنید تا یکنواخت باقی بماند. حتی اگر خیلی خلاق نیستید، مطمئناً این ترفند کمک تان خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که عناصر چیدمان شما به درستی تراز شده اند تا به کل طرح احاطه خوبی داشته باشند. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که نتوانید این کار را انجام دهید، اما هنوز هم با دادن فضای دو برابر یا شکل دیگری از تراز، سعی کنید الگوی مشابه را حفظ کنید.

۷ . Aim to Make your Design Pixel Perfect

ممکن است ساده و معمولی به نظر برسد اما در دسترس بودن یک موضوع اساسی در دنیای امروز است. دسترسی‌پذیری در اینجا به طراحی وسایل، خدمات، محصولات و یا محیط‌های برای افراد دارای معلولیت اشاره دارد. این به معنی ارایه دارایی‌های مستقیم و غیر مستقیم به کاربران، یعنی سازگاری با وسایل آن‌ها یا صفحات کامپیوتر است. طراحان باید اطمینان حاصل کنند که طراحی و طرح آن‌ها با همه سازگار است تا آن‌ها بتوانند حداکثر افراد را برآورده کنند.

۸ . Aim to Make your Design Pixel Perfect

هر کاری که برای مطابقت با آخرین مرحله طراحی لازم است را تا آخرین پیکسل انجام دهید حداقل تا آنجا که در کنترل شما است. تنها یک پیکسل در اینجا و آنجا ممکن است ساده و بی اهمیت به نظر برسد، اما به شدت بر طراحی نهایی تاثیر می‌گذارد. بسیاری از ابزارها به شما کمک می‌کنند طرح‌های اصلی را با نتایج مقایسه کنید. یک روش انجام این کار این است که screenshots بگیرید و آن‌ها را به فایل طراحی بچسباند تا بتوانید به راحتی هر عنصر را در کنار هم مقایسه کنید. این ترفند به شما کمک می‌کند بدانید در کجای طراحی اصلی ایستاده‌اید. با این ترفند شما می دانید که چقدر با طرح اصلی فاصله دارید.

۹ . Get Feedback From Someone

بازخوردهای دیگران همیشه به بهبود طراحی سمت کاربر جلویی کمک کرده است. از بازخوردها و ورودی های لازم از طراحان همکار یا طراحان حرفه ای استفاده کنید و دیدگاه های انتقادی آنها را درباره کار خود بشناسید. ارتباط خوب با طراحان به شما کمک می کند تا از ایده ها و نظرات آنها به خوبی استفاده کنید. همچنین به عنوان یک طراح ممکن است تمایل به نادیده گرفتن موضوعات خاص داشته باشید زیرا چندین بار طراحی را مشاهده کرده اید. از این رو، گرفتن دید چشم سوم، به ویژه از دیدگاه رابط کاربر، در بهتر شدن طراحی کمک می کند.

۱۰ . Test the Design You Have Made

قبل از نهایی کردن طرحتان باید آن را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که با طرح نهایی مطابق است. آزمایش یکی از هزینه و راحت ترین کارها برای طراح است. این یک عادت خوب است که بلوک طراحی خود را از طریق بلاک بررسی کنید تا بتوانید سریعاً اشتباهات آن را اصلاح کنید. قطعا شما نمی خواهید طرحی را اجرا کنید که کارایی ندارد.

منبع

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.