۱۰ برنامه افزودنی کروم برای طراحان وب (Chrome Extensions for Every Web Designer)

زمانی که مشغول کار هستید بعد از مدتی کار خسته کننده و تکراری می شود، Chrome فروشگاه افزونه ای پر از ابزار رایگان دارد که استفاده از آن ها می تواند موجب کاهش خستگی و سریعتر شدن کارتان شود. اگر از برنامه های Chrome برای کارهای آنلاین خود استفاده نمی کنید، زمان آن رسیده که از آن ها استفاده کنید. در این مقاله مجموعه ای از برنامه های افزودنی وجود دارد که می تواند طراحی و توسعه را آسانتر، کارآمدتر و سرگرم کننده تر کند.

نویسنده سید علی اندرزگو

۱۰ برنامه افزودنی کروم برای طراحان وب (Chrome Extensions for Every Web Designer)

زمانی که مشغول کار هستید بعد از مدتی کار خسته کننده و تکراری می شود، Chrome فروشگاه افزونه دادر که پر از ابزار رایگان است، استفاده از آن ها می تواند موجب کاهش خستگی و سریعتر شدن کارتان شود. اگر از برنامه های Chrome برای کارهای آنلاین خود استفاده نمی کنید، زمان آن رسیده که از آن ها استفاده کنید. در این مقاله مجموعه ای از برنامه های افزودنی وجود دارد که می تواند طراحی و توسعه را آسانتر، کارآمدتر و سرگرم کننده تر کند.

توسعه دهنده وب

گاهی اوقات ممکن است هنگام کار لازم باشد Javascript را غیرفعال کنید، تصاویر را مخفی کنید یا به سرعت کد منبع را مشاهده کنید. این چند نمونه فقط آغاز کارهایی است که Web Developer می تواند انجام دهد. این یک بسته کامل برای هر توسعه دهنده ی وب است و همیشه باید اولین انتخاب شما در فروشگاه افزودنی باشد.

CSS Peeper

یک بسته برنامه کامل دیگر برای طراحان CSS Peeper است که می تواند کد CSS را که در یک وب سایت قرار گرفته است استخراج کند. به جای حفر صفحات کد می توانید از این برنامه افزودنی برای دیدن خصوصیات شی، صادرات دارایی پنهان و موارد دیگر استفاده کنید.

به جای یک استخراج کننده به ویرایشگر CSS احتیاج دارید؟ Stylebot به شما امکان می دهد تا CSS را از رابط کاربری خود دستکاری کرده و حتی سبک های دیگر کاربران را بارگیری کنید. برای داشتن تجربه ایی مشابه، Code Cola را امتحان کنید.

Awesome Screenshot

آیا تا بحال این کابوس را تجربه کرده‌اید که یک صفحه وب کامل را ضبط می‌کند؟ یا وقت زیادی را صرف کارکردن با ابزار کرده اید؟ Awesome Screenshot یک برنامه افزودنی ضروری است که به شما امکان می دهد صفحه هایی با هر اندازه ایجاد کنیدف آن ها را ویرایش کنید یا صفحه را ضبط کنید و موارد دیگر.


ColorZilla

ColorZilla یک برنامه ساده اما ضروری برای طراحان است. ویژگی اصلی این برنامه انتخاب رنگ آن است که می تواند سایه ای از هر صفحه ایجاد کند و کد RGB را به شما بدهد تا به برنامه مورد نظر خود اضافه کنید. از دیگر ویژگی های خوب این برنامه می توان به انتخابگر و ویرایشگر رنگ، ژنراتور گرادیان و نمایشگر پالت اشاره کرد. این مورد برای کسانی ارزشمند است که باید به سرعت رنگ‌ها را از وب سایت بردارند.

Browserling

لازم است که سایت خود را روی دیگر مرورگرها و دستگاه ها تست کنید تا مطمئن شوید خطایی یا ناهماهنگی وجود ندارد، اما اگر مجبور به استفاده از یک افزونه هستید از این افزودنی استفاده کنید که کارتان آسان تر خواهد شد. Browserling به شما امکان می دهد همین کار را انجام دهید، در زمان شروع و بارگیری یک مرورگر دوم صرفه جویی می شود.

همچنین IETab را امتحان کنید، که به شما اجازه می‌دهد تا از اینترنت اکسپلورر با Silverlight، جاوا و دیگر متصل شونده‌های دیگری استفاده کنید.

WhatFont

هیچ چیز آزاردهنده تر از دیدن یک قلم زیبا و نداشتن سرنخی برای آن نیست. خوشبختانه WhatFont خانواده فونت، اندازه و حتی اگر توسط Typekit یا Google API سرویس دهی شود را شناسایی می کند.

اگر فونت مورد نظر خود را پیدا کردید، اما مطمئن نیستید که آیا در وب سایت شما کار می کند یا نه Google Font Previewer را امتحان کنید تا قبل از انجام هرگونه تغییر چگونگی مطابقت آن را ببینید.

Gallerify

آیا می خواهید دسته ای از تصاویر را از صفحه خارج کنید؟ Gallerify راهی است که باید در پیش بگیرید. گرفتن تصاویر پس زمینه و استفاده از آن برای جستجو برای یافتن آنچه شما به دنبال آن هستید، دانلود چند هزار تصویر به طور همزمان. دیگر نیازی به شکار تصاویر منحصر به فرد و یا حفر CSS از طریق عناصر پنهان نیست.

Window Resizer

لازم است اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در دستگاه های تلفن همراه نمایش داده می شود، به خصوص اگر یک فروشگاه آنلاین دارید. بسیاری از برنامه های ساخت سایت دارای یک تستر ریسپانسیو هستند، اما اگر می خواهید نتایج سریع تری داشته باشید یا به این ابزارها دسترسی نداشته باشید، گزینه Window Resizer را امتحان کنید. این دستگاه می تواند وضوح صفحه نمایش چندگانه از جمله تلفن های هوشمند و رایانه لوحی را آزمایش کند.

PerfectPixel

بسیار ناامید کننده است که نتیجه نهایی وب سایتتان فقط یک موهبت از طرح است. PerfectPixel به شما امکان می دهد تا هنگام ویرایش تصویری را روی صفحه بپوشانید، بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که همه چیز درست است.

Web Developer Checklist

آیا وب سایت شما بهترین گزینه ممکن است؟ آیا سرعت خوبی دارد؟ پاک از پیوندهای شکسته ایمن است؟ قبل از اینکه آن را به شبکه جهانی وب وصل کنید، از چک لیست توسعه دهنده وب استفاده کنید تا مطمئن شوید همه درست است.

Highly Highlighter

آیا برای بازگشت به یک منطقه آن را علامت گذاری می کنید یا سعی در انجام برخی تحقیقات دارید؟ Highly به شما امکان می دهد نکات برجسته خود را در وب ذخیره کنید و به اشتراک بگذارید، بنابراین دیگر فراموش نکنید که در آن مقاله هستید. همچنین Evernote Web Clipper را برای عملکردی مشابه امتحان کنید.

Check My Links

هیچ چیز بدتر از این نیست که بخواهید پیوندهای پر از لینک را با دقت اسکن کنید برای پیوندهای خراب. برای مشخص کردن تغییر مسیرهای مشکل، از گزینه Check My Links استفاده کنید، می توانید به جای کلیک کردن بین صفحات به مدت یک ساعت وقتتان را در رفع خطاها صرف کنید.

Page Ruler

زمانی که نیاز دارید فاصله بین دو عنصر را بدانید Page Ruler را امتحان کنید. در این برنامه افزودنی وجود ندارد. به سادگی یک رنگ انتخاب کنید و یک جعبه بین آنچه می خواهید اندازه بگیرید بکشید. توجه داشته باشید که برخی از کاربران با صفحه Ruler مشکلات حریم خصوصی را گزارش داده اند، بنابراین می توانید نسخه قدیمی تر را در اینجا یا گزینه دیگری مانند Ruler امتحان کنید.

منبع

دانلود قالب شرکتی flight

دانلود قالب شرکتی flight

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.