۱۰ ابزار جدید طراحی وب در آوریل ۲۰۱۹

در طول هر ماه تعداد زیادی ابزار جدید طراحی سایت ارائه می شود. در این مقاله قصد داریم ۱۰ مورد از جدیدترین ابزارهای طراحی وب در آوریل ۲۰۱۹ را معرفی کنیم. این ابزارها به شما در دقیق تر شدن طراحی سایت هایتان کمک می کنند. ۱ . Data Color Picker الگوهای رنگ موثرتری را انتخاب […]

نویسنده سید علی اندرزگو

۱۰ ابزار جدید طراحی وب در آوریل ۲۰۱۹

در طول هر ماه تعداد زیادی ابزار جدید طراحی سایت ارائه می شود. در این مقاله قصد داریم ۱۰ مورد از جدیدترین ابزارهای طراحی وب در آوریل ۲۰۱۹ را معرفی کنیم. این ابزارها به شما در دقیق تر شدن طراحی سایت هایتان کمک می کنند.

۱ . Data Color Picker

الگوهای رنگ موثرتری را انتخاب کنید که تجسم دادهای شما را راحت تر تفسیر کند.

انتخاب پالت رنگی مناسب برای تجسم داده ها از اهمیت بالایی برخوردار است به این خاطر که نقشه ها و نمودارها را بسیار ساده تر تفسیر می کند. این مولد جعبه رنگ یک سری رنگ را انتخاب می کند که از لحاظ بصری یکنواخت هستند و می توانند به خوبی از یکدیگر جدا شوند و شما می توانید آنها را به راحتی با یکدیگر مقایسه کنید.

شما می توانید نقاط انتها و تعداد رنگ برای پالت را انتخاب کرده و نتیجه آن را در همان لحظه مشاهد کنید. همچنین می توانید یک یا چند رنگ برند را انتخاب کنید. در این سایت ابزارهایی برای مقایسه ی تک رنگ ها و انواع دیگری از مقیاس ها وجود دارد.

۲ . Coda

برنامه ایی ایجاد کنید که نیازهای خاص تیم شما را برآورده کند

Coda به شما امکان ایجاد اسنادی را که مانند برنامه ها کار می کنند می دهد، بدین ترتیب شما می توانید ابزارهای مورد نیاز خود را با رابط کاربری سبک سمبلیک ایجاد کنید. شما می توانید تایپ کردن را در یک پردازشگر کلمه شروع کنید، سپس جداول را اضافه کنید که از منابع مختلف و گزینه هایی که اطلاعات مختلف را می بینند، پشتیبانی می کنند.

این سیستم فرمول قدرتمندی است که شبیه به فرمولهای صفحه گسترده است، شما قادر به ارجاع هر تکه از داده ها در سند خود هستید. همچنین شما می توانید با استفاده از این ابزار داده های بیرونی مانند اطلاعات هواشناسی را ترسیم کنید. ابزار تقویم و بلوک های ساختمان مانندی در این برنامه وجود دارد که شما را قادر به اضافه کردن توابع معمولی، مانند ارسال دعوت نامه ها، تقویم و یادآوری ها می کند.

Coda همچنین همه چیز را در سند خود به طور مناسب تنظیم می کند تا بتوانید آن را به عنوان یک برنامه در تلفن همراه خود استفاده کنید.

۳ . Verifier

از بین بردن آدرس های جعلی و کم کردن اسپم محتوا


اگر نمی‌خواهید که افراد با استفاده از آدرس‌های جعلی و یا disposable ایمیل تان را به محصول شما بفرستند، verifier می‌تواند به شما کمک کند. این کار در طول مرحله امضای قرارداد کار می‌کند، و به سرعت از طریق لیستی که بیش از ۱۸،۰۰۰ حوزه یک‌بار مصرف کنترل می‌شود ودر صورتی که جعلی باشد به کاربر اطلاع می‌دهد که باید یک آدرس واقعی برای ثبت‌نام در اختیار آن‌ها قرار دهد. همچنین بررسی می‌کند که دامنه آدرس معتبر است و وجود خارجی درارد یا نه، زیرا اسپم ها اغلب از آدرس های یکبار مصرف استفاده می کنند ، به همین تأیید ایمیل به عنوان ابزاری موثر جهت کاهش اسپم در جوامع آنلاین شناخته می شود.

۴ . Humane by Design

اصولی را یاد بگیرید که به شما کمک می کند تا محصولاتی را ایجاد کنید که موجب استفاده سالم از اینترنت می شوند.

این سایت طراحی شده توسط طراحانی است که الگوهای طراحی شان بر سلامت کاربر متمرکز است. طرح های این سایت محصول جان جانبلنسکی است. ایده پشت آن اینست که برنامه های تلفن همراه برای اعتیاد طراحی شده اند و افراد را به استفاده از آنها در راه هایی که به شرکت سود می رساند سوق می دهند. این سایت بخشی از یک جنبش رو به رشد برای طراحی برنامه هایی است که اولویت را افراد قرار داده و به کاربردهای سالم تشویق می کند.

۵ . CodeTalks

منبعی از گفتگوهای مربوط به توسعه وب


CodeTalks مجموعه ای است از گفتگو های اخیر توسعه دهندگان، گفتگوهای کنفرانس های مختلف یا خلاصه ای از آنها. شما می توانید از تگ های محبوب در نوار کناری استفاده کرده و لیست کامل دسته ها را در صفحه برچسب ها پیدا کنید. در این سایت می توانید طیف وسیعی از سخنرانان، از جمله برخی از شناخته شده ترین آن ها را در اختیار داشته باشید که بیشتر در مورد موضوعات فنی هستند، همچنین یک DevStories وجود دارد که فاکتورهای انسانی مربوط به ایجاد یک توسعه دهنده را شامل می شود.

۶ . Podcasts Repo

بررسی پادکست های مربوط به طراحی، توسعه و راه اندازی های فنی

نگهداری از فن آوری های جدید و روند طراحی وب بسیار دشوار است. پادکست های زیادی در وب طراحی شده اند که سرگرم کننده و آموزنده هستند و Podcasts Repo یک نقطه پرش خوب برای کشف آنها است. اغلب کسانی که در این سایت هستند فوق العاده اند. اگر به دنبال الهام گرفتن هستید به طور ویژه توصیه های طراحی شده را پیشنهاد می کنیم.

۷ . Nolt

اجرای صفحات بازخورد برای برنامه های شما، با نسخه های رایگان

Nolt سیستمی برای جمع آوری و مدیریت بازخورد کاربران است که افراد را قادر می سازد که پیشنهادات ناشناسی ارائه دهند، به گونه ایی که دیگران بتوانند در مورد آن ها رای داده و اظهار نظر کنند. در این سایت شما می‌توانید کاربران خود را در وضعیت درخواست ویژگی بروز رسانی کنید، یک نقشه راه برای ارتباط با اهداف خود و استفاده از نام تجاری سفارشی منتشر کنید. Nolt با ابزارهایی مانند Slack، Jira و Trello ادغام شود.

۸ . Everyday Information Architecture

کتاب لیزا ماری مارتین در زمینه سازماندهی محتوای وب

درست مانند طراحی فضای فیزیکی، معماری اطلاعات هوشمندانه تجربه مردم را از محیط‌های دیجیتال متحول می‌کند. لیزا ماریا مارتین در این کتاب اصول معماری اطلاعات را به خوبی تشریح می کند و نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید از آن‌ها برای سازماندهی اطلاعات به شیوه‌ای موثرتر استفاده کنید.

۹ . Ethical Alternatives

کشف شرکت هایی که در کسب و کار اخلاق محور هستند.

این سایت یک منبع بسیار عالی است. گزینه های اخلاقی برای نرم افزار و خدمات اینترنتی مانند ایمیل، میزبانی وب، مرورگرها، موتورهای جستجو و… را معرفی می کند. شرکت ها و محصولاتی که در این سایت معرفی شده اند از کاربران خود سوء استفاده نمی کنند و به دنبال به حداقل رساندن تاثیرات مضر بر روی مردم و محیط زیست هستند. خدمات ایمن و بدون تبلیغات، موتورهای جستجو و مرورگرهایی که به حریم شخصی شما احترام می گذارند، سرویس های میزبانی وب که بر روی انرژی سبز و بسیاری از محصولات مفید تر عمل می کنند نیز در این سایت معرفی شده اند.

۱۰ . Accessibility Insights

از افزونه Chrome برای بررسی قابلیت دسترسی سایتتان استفاده کنید

Insight Accessibility یک افزونه برای مرورگر گوگل کروم و برنامه ویندوز است که وب سایت ها و نرم افزارهای دسکتاپ را بررسی می کند و در مورد هرگونه نقصی که در فناور های پشتیبانی غیرقابل دسترس وجود دارد گزارش می دهد. افزونه Chrome دارای دو قسمت است:

  • FastPass به شما کمک می کند تا به سرعت مشکلات رایج و تاثیرگذار را پیدا کنید.
  • ارزیابی یک ممیزی کامل را فراهم می کند و به شما اطمینان می دهد که سایت شما به طور کامل با WCAG 2.0 Level AA سازگار است.

منبع: www.creativebloq.com

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.