توسعه وب کد نویسی مقالات

۵ دلیل گران بودن طراحی UX

با بالا رفتن دانش دیجیتال کاربرا و پیشرفت تکنولوژی های جدید، فشار زیادی روی طراحا و آژانس های وب برای ارائه وب سایت های stand- out، موثر بر سطوح بصری و عملیاتی وجود داره. در نتیجه ی پیشرفت دیجیتالی و جذب تکنولوژی و پلتفرمای جدید، وبسایت ها مجبورن که به روز بشن و تابع پیشرفت […]

نویسنده سید علی اندرزگو

۵ دلیل گران بودن طراحی UX

با بالا رفتن دانش دیجیتال کاربرا و پیشرفت تکنولوژی های جدید، فشار زیادی روی طراحا و آژانس های وب برای ارائه وب سایت های stand- out، موثر بر سطوح بصری و عملیاتی وجود داره.

در نتیجه ی پیشرفت دیجیتالی و جذب تکنولوژی و پلتفرمای جدید، وبسایت ها مجبورن که به روز بشن و تابع پیشرفت های جدید بشن. امروزه کسبو کارها تمایل زیادی به یادگیری و درک بیشتر درمورد تاثیرگذاری وبسایتا روی کاربرا و سهامداراشون دارن.

میخوام ۵ دلیل گران بودن طراحی UX را بگم خدمتتون:

۱. UX فراتر از طراحی بصریه

روش سنتی طراحی وبسایت بر پایه طراحی صرفا بصریه. رویکرد “ببین و احساس کن” روشیه که هنوز هم داره استفاده میشه، اما سازمان ها به دنبال یه سایت بروشور ساده به اندازه بودجه محدود سازمانشون هستن. در حال حاضر UX خیلی مورد بحث قرار گرفته که این نشون دهنده مرگ طراحی وبسایت به روش بصریه. یادتون نره این قضیه صادقه که همیشه تو بازار عرضه و تقاضا برای سایت های تجاری گزینه ساده تری هم وجود داره.

۲. UX زمانبره

timeline پروژه های UX گذشته از اینکه به صلاح دید طراح یا سازمانه، در امتداد اندازه وبسایت و دستورات و نیازهای پروژه اس. هیچ مجموعه یا جدول زمانی قطعی وجود نداره، همونطور که طول هر پروژه طراحی UX ممکنه بیشتر مبتنی بر پیچیدگی های اضافی، ایده ها، یا تکرارها از مشتری باشه.

اگر فرایندها به درستی به کار گرفته بشن، فرایند طراحی UX از پایه ینی (از تکمیل طرح وب سایت بصری تا راه اندازی) به جای اینکه چند ماه زمان ببره ظرف مدت یه هفته انجام میشه. بنابراین تقاضای مدیریت پروژه بیشتر از پروژه طراحی بصری معمولیه.

۳. باید تجربه مشتری در نظر گرفته بشه

طراحان مسئولیت ارائه یه استراتژی UX موثر و مدرن رو برای تاثیرگذاری مثبت بر تجربه مشتری ها رو به عهده دارن. تجربه مشتری (Customer experience) شامل تمام تجاربیه که یه مشتری از برند شما انتظار داره، UX بخش اصلی CX بحساب میاد. اگرچه CX خیلی گسترده تره (و یه تجربه کلی از برندتون هست). UX میتونه نرخ موفقیت یا شکست CX را تحمیل کنه. اگه یه وبسایت یا app انتظارت کاربر رو برآورده نکنه یا مانعی در راه تحقق این هدف باشه، طبیعتا اون کسبو کار اون مشتریای خودشو از دست میده.

۴. طراحی UX علمی است

خیلی از تجارت ها اونچه که اونا رو در افزایش سرعت برای سازگاری با فناوری و رفتار کاربر در تمام دستگاه ها به چالش میکشه قبول کردن. اینجاست که سازمان های UX جهت همکاری با تجار برای درک خواسته و اهداف کاربران و بیزینس ها جلو میرن.

۵. کاربرا رو تصمیم گیری ها تاثیر میذارن

طراحان UX داده ها، اشخاص و داستان های کاربرا رو میگیرن. اینا چیزاییه که به تصمیم گیری آگاهانه در طول فرایند ایجاد یه وبسایت کمک میکنه. طراحی بصری سنتی، با چشم پوشی از عوامل قابل استفاده ای که مهمن و قابلیت عملیاتی تحت اون میتونه یجور کوتاهی باشه.

با ابزارهایی که امروزه در اختیار طراحان UX قرار داره، درجه ای از فردیت از طراحا تو محصول نهایی طراحی های بصری گرفته میشه. علی رغم تاثیرگذاری فزاینده کاربرا بر خروجی طرح، هنوز هم طراحان UX تا حدی استقلال و مجوز استفاده از استعدادهای خلاق خودشون رو دارن.

چگونگی اندازه گیری هزینه و ارزش طراحی UX

  • دنبال کلیدای میانبر نباشین
  • ارزش طراحی UX رو درک کنین
  • تحقیق در مورد شایستگی های طراح یا آژانس طراحی، و مطالعات موردی رو فراموش نکنین
  • تجربه طراح یا آژانسی که درموردش تحقیق میکنین براتون مهم باشه

اگر وبسایت شما بین المللیه و به توسعه و طراحی مجدد توسط یه آژانش طراحی UX باتجربه نیاز داره، برای طراحی و تئسعه کل پروژه هزینه گزافی لازمه.

به جای این ذهنیت که برای داشتن یه وبسایت باید از همون اول پول مشخصی داشته باشین، بهتره نسبت به مقیاس کسبو کار و اهدافتون یه بروآرد عاقلانه و منطقی داشته باشین.

برچسب ها:
۱۰ فیلم رایگان برای یادگیری طراحی در فتوشاپ
طراحی سایت مقالات

۱۰ فیلم رایگان برای یادگیری طراحی در فتوشاپ

نویسنده سید علی اندرزگو

۵ روش جدید UX در سال ۲۰۱۹

۵ روش جدید UX در سال ۲۰۱۹

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.