توسعه وب طراحی سایت مقالات

۱۰ افزونه WordPress جهت کمک به بهبود دسترسی‌ به وب سایت

در این مقاله ۱۰ مورد از افزونه هایی که به بهبود دسترسی به سایت های وردپرس کمک می کنند را معرفی می کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

۱۰ افزونه WordPress جهت کمک به  بهبود دسترسی‌ به وب سایت

در این مقاله ۱۰ مورد از افزونه هایی که به بهبود دسترسی به سایت های وردپرسی کمک می کنند را معرفی می کنیم.

در حال حاضر ما به مجموعه ی وسیعی از ابزارها، برای کمک به حل کردن چالش هایی که با آن ها روبه رو هستیم دسترسی داریم. در اینجا مجموعه ای از پلاگین های وردپرس را معرفی می کنیم که می تواند به بهبود دسترسی به سایت شما کمک کند:

۱ . WP Accessibility

قابلیت دسترسی WP توسط جو دلسون ایجاد شده، افزونه ایی چند کاره است که مسائل دسترسی عمومی را حل می کند.

این ویژگی بیرونی، اندازه فونت و نوار رنگ را درست می کند و به کاربران کمک می کند به راحتی مطالب شما را بخوانند. همچنین بسیاری از کارهای پشت صحنه را انجام می دهد، مانند افزودن پیوندهای skip to content، پیاده سازی یک طرح کلی برای لینک: حالت تمرکز برای ناوبری صفحه کلید بهتر، استفاده از تصاویر طولانی برای تصاویر و غیره. هر ویژگی را می توان در صفحه تنظیمات روشن یا خاموش کرد.


۲ . WP Accessibility Helper

WP Accessibility Helper یک نوار ابزار کاربر پسند را به سایتتان اضافه می کند که کاربران را قادر می سازد تا متن های مختلف رنگی را انتخاب کنند (آنها می توانند از یک طیف رنگی انتخاب کنند) و اندازه فونت را به دلخواه خود تنظیم کنند. اما با گزینه های کاربر برای برجسته سازی یا برجسته سازی لینک ها، تصاویر سیاه و سفید، تغییر فونت ها و ناوبری صفحه کلید، فراتر از گزینه های کاربر می رود.

این افزونه همچنین دارای یک اسکنر DOM است که سایت شما را برای خطاهای دسترسی مختلف بررسی می کند. همچنین یک نسخه حرفه ای وجود دارد ویژگی های بیشتری در اختیار شما قرار می دهد.

۳ . Accessibility Widget

افزونه ایی برای بزرگنمایی متن، Accessibility Widget. این یک ویجت سبک است که اندازه های مختلفی را ارائه می دهد از کوچک، متوسط، تا بزرگ یا لینک متنی. تنظیمات به شما اجازه می دهد تعیین کنید که کدام عناصر HTML تحت تاثیر قرار گرفته و چه اندازه ایی (کوچک یا بزرگ) باشد.

۴ . Accessible Poetry

این افزونه دکمه شناور اضافه می کند که وقتی روی آن کلیک می کنید یک نوار ابزار را برای دسترسی به تغییرات فونت و کنتراست به نمایش می گذارد. شما همچنین می توانید در داخل و خارج از صفحه، همراه با لینک های علامت گذاری و غیر فعال کردن چشمک زن روی صفحه نمایش بزرگنمایی کنید. اما ویژگی برتر این افزونه این است که منطقه پلت فرم ALT آن در داخل داشبورد وردپرس قرار دارد. این صفحه نمایش هر عکس ارسال شده به سایت شما که تگ ALT را ندارد لیست می کند. شما می توانید یک برچسب برای هر تصویر مستقیما از این فهرست تنظیم کنید.

۵ . Contact Form 7: Accessible Defaults

از دیگر افزونه هایی که توسط جو دلسون ایجاد شده فرم تماس۷ می باشد. پیش فرض های قابل دسترس، نقطه شروع دسترسی برای کسانی است که از فرم تماس ۷ استفاده می کنند. این افزونه یک نوعی از فرم های قابل دسترسی برای استفاده به عنوان پایه فرم است. توجه داشته باشید که برای فرم های جدید شما باید آنها را با استفاده از قالب های جدید مجددا بازیابی کنید.

۶ . WCAG 2.0 form fields for Gravity Form

این افزونه برخی از ویژگی های قابلیت دسترسی به فرم های جاذبه را اضافه می کند. به عنوان مثال، جعبه ها و زمینه های رادیویی را در یک فیلد قرار می دهد. همچنین باعث بهبود پیام های خطای ورودی می شود که کاربران دریافت می کنند و تعداد واقعی اشتباهات را نشان می دهد. علاوه بر این، افزونه ویژگی های ARIA را به زمینه های مختلف همراه با دیگر تنظیمات پشت صحنه اضافه می کند.

۷ . wA11y – The Web Accessibility Toolbox

wA11y ارتباطی با ابزارهای دسترسی محبوب فراهم می کند که سایت شما را تجزیه و تحلیل می کند. این افزونه تمام عناصر یک صفحه وب را حاشیه نویسی می کند و هر مسئله ای را ذکر می کند. ابزار دیگر WAVE است که به شما تجزیه و تحلیل دسترسی دقیق از صفحه فعلی را ارائه می دهد. هر ابزار دکمه مخصوص خود را در پایین سایت شما نمایش می دهد تا کاربران وارد شوند. (شما می توانید انتخاب کنید که کدام نقش ها و دکمه ها را ببینند)، کافیست روی دکمه مورد نظر کلیک کنید تا تجزیه و تحلیل کنید.

۸ . Text-To-Speech PHP/JS Script Converter

Text-to-Speech PHP / JS Script Converter یک پلاگین تجاری است که راه را برای تبدیل متن به زبان گفتاری فراهم می کند (که بسیاری از صداهای متفاوت را شامل می شود). این افزونه چند زبانه است و از ۴۴ زبان پشتیبانی می کند و هیچ نوع چارچوب اضافی برای عملکرد نیاز ندارد. با این وجود خودکار نیست. شما برای هر موردی که می خواهید قابلیت متن به گفتار را آن فعال کنید باید برخی از کدها را به عناصر wrapper HTML اضافه کنید.

۹ . Divi Accessibility

اگر شما از کاربرانی هستید که از تم Divi استفاده می کنید، ممکن است بخواهید اضافه کردن قابلیت دسترسی Divi را نیز در نظر بگیرید. این افزونه ویژگی های ARIA را اضافه می کند، ناوبری صفحه کلید را از عناصر مختلف بهبود می بخشد و موارد فوق را در بسته بندی ادغام می کند. این می تواند کمک بزرگی در مقابله با هر گونه نقص در دسترسی در این موضوع باشد.

۱۰ . WP User Stylesheet Switcher

WP User Stylesheet Switcher لزوما یک پلاگین دسترسی نیست، اما می تواند به گونه ای استفاده شود که دسترسی به آن را بهبود بخشد. اگر راه حل قابل دسترسی برای سایت شما این است که یک طرح جایگزین مانند یک نسخه متنی داشته باشید، این افزونه می تواند کار را بسیار ساده تر کند.

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.