توسعه سمت کاربر مقالات

کتابخانه های کاربردی جاوا اسکریپت و css

برای ساده تر شده کار با جاوا اسکریپت و css راهکار پیوست کتابخانه ها راهکار خوب و ساده ایست در این مطلب قصد داریم کتابخانه های کاربردی و جالبی ک ممکن است تا کنون اسم آن ها را نشنیده باشید به شما معرفی کنیم. Radi.js Radi یک فریمورک جاوااسکریپت که استفاده از آن سریع و […]

نویسنده مهدی دادگر

کتابخانه های کاربردی جاوا اسکریپت و css

برای ساده تر شده کار با جاوا اسکریپت و css راهکار پیوست کتابخانه ها راهکار خوب و ساده ایست در این مطلب قصد داریم کتابخانه های کاربردی و جالبی ک ممکن است تا کنون اسم آن ها را نشنیده باشید به شما معرفی کنیم.

Radi.js

Radi یک فریمورک جاوااسکریپت که استفاده از آن سریع و آسان است. این فریمورک جهت ایجاد اپلیکیشن‌های تک صفحه‌ای و نمونه‌های پیچیده‌تر ارائه شده است. حجم این فریمورک حدود ۳ کیلوبایت فشرده‌سازی شده است. در این فریمورک هیچ الگوریتم بخصوص یا DOM منحصر به فرد قرار نگرفته و به تنهایی بدون نیاز به فریمورک دیگری کار میکند.

FilePond

این کتابخانه جاوااسکریپتی برای آپلود انواع فایل است. شما با استفاده از این کتابخانه می‌توانید فایل‌ها را درپ یا کپی کنید، از فایلز سیستم برای کاوش در فایل‌ها بهره ببرید و یا از APIها استفاده کنید. این کتابخانه با دایرکتوری‌ها و URLهای محلی و یا دور از دسترس کار می‌کند. همچنین این کتابخانه دارای یک ابزار بهینه‌سازی تصاویر و یک ابزار تغییر اندازه خودکار تصاویر است.

Tabler

Tabler یک پوسته داشبورد بوت‌استرپ است که به صورت متن باز در دسترس است. دارای پوسته ای کاملا واکنشگرا و ادغام سازی آن کار ساده‌ای است. در این پوسته کامپوننت‌های مختلفی جایگذاری شده که قابلیت شخصی‌سازی را دارا هستند. باید در نظر داشته باشید که کتابخانه Tabler در مرورگرهای مدرن امروزی پشتیبانی می‌شود.

Driver.js

با استفاده از Driver.js شما می‌توانید موارد دلخواهتان را در برگه علامت دار کنید، زمانی قصد جلب توجه کاربران به سمت موردی را دارید از این ابزار میتوانید استفاده کنید. رابط کاربری خوبی دارد، سبک و دارای قابلیت شخصی‌سازی است. این کتابخانه براساس لایسنس MIT ارائه شده و در تمام مرورگرها به خوبی کار می‌کند.

Rough.js

Rough.js یک کتابخانه کم حجم بر پایه Canvas که برای رسم اشکل‌ مختلف به کار میرود. برای رسم خط، اشکال مختلف و… میتوانید از این کتابخانه کمک بگیرید، همچنین از SVG نیز پشتیبانی می‌کند.

Wunderbar

این کتابخانه به شما این امکان را میدهد تا نوار چارت‌های افقی را در ترمینال رسم کنید. استفاده از این ابزار بسیار آسان است. تنها کافیست یک آرایه را در محیط کامندلاین قرار دهید، سپس ابزار برای شما یک چارت زیبا را رسم می‌کند.

ToastUI Chart

کتابخانه جاوااسکریپت ToastUI Chart یک کتابخانه متن باز است که جهت رسم نمودارهای زیبا برای بصری‌سازی داده منتشر شده است. در این کتابخانه انواع نمودارها اعم از خطی، لوله‌ای و… وجود دارد. دارای رابط کاربری آسان، قابلیت شخصی‌سازی بالا و به خوبی در مرورگرهای مختلف از جمله IE۸ پشتیبانی می‌شود.

Material Design Icons

Material Design Icons یک مجموعه ساده، زیبا و مدرنی از آیکون‌های ساخته شده گوگل است. بیش از ۹۰۰ مورد آیکن در این مجموعه قرار داده شده است که با استفاده از CSS شخصی‌سازی شده‌اند. آیکون‌ها بر پایه وکتور هستند و در تمام صفحات با توجه اندازه‌ و نوع صفحه نمایشی به خوبی نمایش داده می‌شوند.

CSSNano

یک ابزار ماژولار و مدرن برای فشرده‌سازی فایل‌های CSS که کدهای شما را دریافت و آن را با استفاده از تکنیک‌های متفاوت تا حد امکان بهینه‌سازی می‌کند. این ابزار تمام کامنت‌ها، فضاهای سفید و مواردی که به صورت تکراری قرار گرفته شده‌ را پاک می‌کند تا کدهای css شما حجم کمتری داشته باشند.

Hotkeys

کتابخانه جاوااسکریپت Hotkeys برای دریافت ورودی‌های کیبورد است.کار با این کتابخانه بسیار ساده و کاربرپسند است و هیچگونه وابستگی به کتابخانه های دیگر ندارد، جالب تر اینکه حتی روی IE۶ نیز کار می‌کند. استفاده از این ابزار در پروژه می‌تواند جذاب باشد.

TensorFlow.js

TensorFlow یک کتابخانه متن باز برای پیاده‌سازی و آموزش مدل یادگیری ماشین در مرورگر است. این مورد به شما اجازه می‌دهد که بتوانید شبکه‌های عصبی را از پایه با استفاده از APIهای سطح بالا و ماژول‌های آماده ایجاد کنید. چیزی که لازم به ذکر است این است که TensorFlow از WebGL پشتیبانی می‌کند و می‌تواند با تسریع واحد پردازش گرافیکی کار کند.

برچسب ها:

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.