جالب ترین کتابخانه های JavaScript و CSS

در این مقاله ۱۰ مورد از جالبترین کتابخانه های جاوااسکریپت و سی اس اس را خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

جالب ترین کتابخانه های JavaScript و CSS

در این مقاله ۱۰ مورد از جالب ترین کتابخانه های جاوااسکریپت و سی اس اس را خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم.

۱ . Barba.js

Barba.js کتابخانه ایی بدون هیچ Dependency برای JavaScript است. این برای ساخت transitionهای میان ویوهای برنامه تک صفحه‌ای تان به کار می رود. این کتابخانه بر پایه منطق AJAX ساخته شده است که تمام یو آر ال های معتبر را بررسی می‌کند، و از مانع رفتار طبیعی آن‌ها می شود و صفحه جدید را با استفاده از Push State API در URL برنامه شما لود می‌کند.

۲ . React VR

React VR فریم‌وورکی برای ساخت برنامه‌های واقعیت مجازی است که در مرورگر اجرا می‌شوند. این فریم‌وورک APIهای مدرن مانند WebGL و WebVR را جفت می‌کند.

۳ . Stylelint

کتابخانه Stylelint به شما کمک می‌کند تا استانداردهای CSS را در stylesheetهای خود پیاده‌سازی کنید. Stylelint یک خطایاب CSS است، این کتابخانه بسیار قدرتمند می‌تواند سینتکس‌های سی اس اس را تشخیص دهد. این کتابخانه را می توان کاملا سفارشی‌سازی کرد.

۴ . React-Datasheet

کامپوننت های ری اکت می‌تواند برای اضافه کردن datasheetهای که شبیه به اکسل هستند به برنامه استفاده شوند. سلول‌های جدول را می توان به راحتی ویرایش کرد یا به صورت گروهی انتخاب کرده، کپی، Paste یا حذف کرد.

۵ . Chroma.js

از Chroma.js که کتابخانه کوچکی است برای کار با رنگ‌ها استفاده می شود. در این کتابخانه یک API غنی با توابعی برای دستکاری رنگ‌ها وجود دارد که شما را قادر می‌سازد تا بین حالت‌های رنگ جا به جا شوید.

۶ . Haul

Haul یک ابزار خط دستوری برای توسعه برنامه‌های ری اکت نیتیو است. این ابزار به عنوان جایگزین مستقیم برای React Native packager مورد استفاده قرار می گیرد، پشتیبانی بهتری برای Webpack فراهم می‌کند و پیغام‌های خطای پیشفرته‌تری دارد. Haul قابل سفارشی‌سازی و کاملا اوپن سورس است.

۷ . UIkit

UIkit یک فریم‌وورک سمت کاربر برای سی اس اس و جاوااسکریپت است که شامل آیکون‌های SVG جذاب و تعداد زیادی کامپوننت است. UIkit از لحاظ ظاهری طراحی خوبی دارد و از منظر کارایی یک فریم‌وورک نیز به خوبی طراحی شده. این فریم‌وورک دارای استایل‌های یکپارچه، گزینه‌های سفارشی‌سازی، و API ساده همچنین کلاس‌های تغییر دهنده پر کاربرد می باشد.

۸ . Iconate

Iconate یک کتابخانه Vanilla JavaScript است که شما را قادر می‌سازد تا آیکون‌ها را با چندین انیمیشن سبک و نرم تغییر شکل دهید. این کتابخانه با تمام فونت‌های آیکون سی اس اس سازگار است و با آن ها کار می کند. یک آیکون را به HTML خود اضافه کنید و از API جاواسکریپت آن استفاده کنید.

۹ . Weex

Weex فریم‌وورکی مشابه ری اکت نیتیو است که برای ساخت برنامه‌های موبایل میان پلتفرمی به کار می رود. این فریم‌وورک این امکان را به شما می دهد تا برنامه خود را در HTML، CSS و جاوااسکریپت نوشته و بعدا بتوانید برای اندروید به Java، و برای IOS به Swift رندر کنید. فریم‌وورک Wexx چندین کامپوننت، API و سایر ابزارهای کاربردی داخلی را دارد.

۱۰ . Simple Icons

Simple Ico مجموعه‌ ی کاملی از آیکون‌های رایگان برای شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌ها، سرویس‌ها و غیره است. تمامی آیکون‌ها با استفاده از SVG ساخته شده‌اند. می‌توانید آن ها را بدون افت کیفیت به هر سایزی تبدیل کنید. به همین دلیل آن‌ها بسیار سبک هستند. اکثر آن‌ها زیر ۵۰۰ بایت حجم دارند، برخی هم تا ۱ یا ۲ کیلوبایت حجم دارند.

دانلود قالب شرکتی basic-opl

دانلود قالب شرکتی basic-opl

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی ebook-lite

دانلود قالب شرکتی ebook-lite

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.