چند دلیل برای استفاده از Vue.js

بیشتر از یک ساله که کار با Vue.js رو شروع کردم. این فریمورک یکی از بهترین فریورک‌های توسعه سمت کاربره و یکی از ویژگی‌های بارزش توسعه سریع و آسونه. سادگی و آسونی اضافه کردن Vue.js به پروژه وب خیلی سادس، شما میتونید بدون داشتن دانش زیادی راجع به ES2015 و JSX ، اپلیکیشن مورد نظرتون […]

نویسنده سید علی اندرزگو

چند دلیل برای استفاده از Vue.js

بیشتر از یک ساله که کار با Vue.js رو شروع کردم. این فریمورک یکی از بهترین فریورک‌های توسعه سمت کاربره و یکی از ویژگی‌های بارزش توسعه سریع و آسونه.

سادگی و آسونی

اضافه کردن Vue.js به پروژه وب خیلی سادس، شما میتونید بدون داشتن دانش زیادی راجع به ES2015 و JSX ، اپلیکیشن مورد نظرتون رو به راحتی ایجاد کنید. پیش‌زمینه شروع به کار با این فریمورک تسلط به HTML و JavaScript هستش و با این پیش‌زمینه شما میتونید آموزش‌های Vue.js رو دنبال کنید و توی یه روز یه چیز ساده بسازید، این برای مواقعی که دنبال توسعه سریع اپلیکیشن‌ها هستیم خیلی مفید و کاربردیه.

انعطالف پذیری

به واسطه انعطاف‌پذیری Vue.js شما میتونید کدهاتونو را تو قالب‌های مختلفی بنویسید. برای مثال به صورت مستقیم از HTML استفاده کنید، یا در فایل Javascript بنویسید و یا اینکه از JSX استفاده کنید. ویو جی اس کاملا دست شما رو تو ایجاد ساختار فایلها تو اپلیکیشن باز میذاره.

مستندات خوب و جامع

مستندات این فریمورک اطلاعات و جرئیات رو کامل و به صورتی که درک اونها برای شما آسون باشه ذکر کرده و مثالهای زیادی هم تو این مستندات وجود داره. از طرف دیگه انجمن بزرگی هم ایجاد شده که اعضای اون توسعه دهندگان و کاربران این فریمورک هستن که میتونه به شما در رفع مشکلات احتمالی کمک بزرگی کنه.

گزینه مناسب در توسعه برنامه های ساده و پیچیده

برای توسعه اپلیکیشن های بزرگ و پیچیده، Vuex میتونه بسیار کاربردی باشه و برای مسیر یابی تو پروژه ها از routing این فریمورک استفاده کنید. نکته مهم توی این قسمت اینه که کتابخانه Vuex توسط خود Vue.js به صورت مستقیم توسعه و پشتیبانی میشه اما redux / flux از دل انجمن react بیرون اومدن و به صورت مستقیم توسط facebook پشتیبانی نمیشن.

ترنزیشن ها

توی فرآیند یک Transition ویو جی اس کلاس هایی به المان ها و کامپونت ها اضافه و حذف میکنه تا این افکت ها رو اعمال کنه. در این حالت ۶ کلاس مختلف وجود داره که میتونیم این کلاس ها رو شخصی سازی کنیم.

لذت بخش بودن استفاده از ویو

توسعه دهدگان این فریمورک، اون رو طوری ساختن که کار باهاش خیلی لذت بخشه و شما اصلا احساس خستگی نمیکنید. این مورد رو به شخصه کاملا درک کردم.

 

در پایان می‌شود به چند مورد از مزیت‌های ویوجی‌اس اشاره کرد:

 • ویوجی‌اس یک فریمورک پیش‌رو پایدار است.
 • ویوجی‌اس در یادگیری و درک آسان است.
 • ویوجی‌اس ساده و انعطاف‌پذیر است.
 • از معماری MVVM پشتیبانی می‌کند.
 • مستندات جامعی دارد.
 • روی ساختار پروژه‌ها و سازمان‌دهی به آن‌ها تمرکز دارد.
 • می‌تواند برای اپلیکیشن‌های پیچیده و ساده مورد استفاده قرار گیرد.
 • مدیریت وضعیت در آن ساده و درک‌پذیر است.
 • راه‌های مختلفی برای کار با افکت‌های Transition فراهم شده است.
 • در مقایسه با دیگر فریمورک‌ها این مورد بسیار سبک است.
 • کار با آن لذت بخش است.

 

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.