نکات موثر سئوی وب سایت که نباید فراموش کنید

در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از نکاتی را که نباید در مورد سئوی سایت فراموش کنید را خدمت شما عرض کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

نکات موثر سئوی وب سایت که نباید فراموش کنید

در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از نکاتی را که نباید در مورد سئوی سایت فراموش کنید را خدمت شما عرض کنیم. طی سال های گذشته ما شاهد تاکید زیادی بر روی کاربران بوده‌ایم، رشد دستگاه‌های تلفن همراه یکی از عوامل آن بحساب می آید

در گذشته سئو به عنوان چیزی که بعد از اتمام طراحی سایت به آن اضافه می شود دیده می شد. خیلی از سایت ها هستند که به این گونه طراحی شده اند و باید مورد بازنگری قرار بگیرند. موتورهای جستجوی مختلف گوگل الگوریتم خود را تغییر داده و اعمال غیراخلاقی را مجازات می‌کنند. سئو رویکرد جدیدی در طراحی وب دارد.

اکنون زمان آن رسیده تا از استراتژی‌های رتبه‌بندی در سایت خود استفاده کنید.

۱ . سلسه مراتب وب سایت

این مورد یکی از عناصر نادیده گرفته شده از جستجوگرها است. (سلسله مراتب سایت شما هسته اصلی وب سایت شما است و فرصت های زیادی برای جستجوی ارگانی فراهم می کند).

مزیت های داشتن ساختار خوب در یک سایت:

  • با این کار تجربه کاربر را افزایش می دهید. سلسله مراتب به سایت شما کمک می کند تا ناوبری آسان تری داشته باشد.
  • داشتن سلسله مراتب قوی در یک سایت به معنای خزیدن بهتر است. هنگامی که crawlers های موتور جستجو از سایت شما بازدید می کنند، صفحات شما را ساده تر می کنند. ربات های جستجو همیشه تمام صفحات را در سایت خود پیدا نمی کنند. داشتن سلسه مراتب قوی منجر به رتبه بندی بهتر می شود.
  • به دست آوردن لینک سایت نتایج جستجو. این یک راه عالی برای افزایش میزان کلیک شما در نتایج جستجو است.

یک لینک سایت زمانی است که صفحه اصلی شما همراه با لینک های داخلی در نتایج جستجو نمایش داده می شود، که مزایای زیادی در بر دارد. اطلاعاتی که بیشتر به اطلاعات مربوط به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

لینک سایت به طور خودکار توسط موتور جستجو ارائه می شود. اما داشتن سلسله مراتب مشخص باعث شانس بیشتر شما خواهد شد.

URL . ۲ های دوستانه

URL ها بنا به دلایلی یک منبع عالی برای SEO هستند. رویکرد ایجاد نشانی‌های اینترنتی دوستانه، موجب بهبود تجربه کاربر می شود. عوامل اصلی در نظر گرفتن نام دامنه، امنیت، طول، خوانایی و کلید واژه‌ها هستند.
نام دامنه و امنیت جزء جنبه های فنی هستند. برای ایجاد یک وب سایت، باید نام دامنه بزرگ انتخاب کنید.در حالی که این تاثیری بر رتبه‌بندی ندارد.
در رابطه با امنیت، توصیه می‌شود که از یک اتصال HTTPS استفاده کنید. به این دلیل که از رمزنگاری داده‌ها برای ایمن کردن visitors استفاده می‌کند.
HTTPS یک موضوع مهمی است که گوگل آن را به یک عامل رتبه‌بندی تبدیل کرده‌است.
داشتن کلید واژه در نشانی اینترنتی در ایجاد یک کلمه بسیار مفید است. سعی کنید با کاربر موتور جستجو ارتباط برقرار کنید.
کاربران هنگام جستجوی صفحات حاوی نشانی اینترنتی توجه خود را به نشانی اینترنتی معطوف می‌کنند. نشانی اینترنتی برای کاربر و موتورهای جستجو مهم است، این کار به بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو کمک می‌کند تا چیزی که صفحه در مورد آن است را درک کنند.
نشانی‌های اینترنتی که به طور طبیعی خوانده می‌شوند را امتحان کنید. تجربه نشن داده است که سایت‌هایی با نشانی‌های اینترنتی کوتاه‌تر رتبه ی بالاتری را دارند.

۳ . دسترسی به وب سایت

پوشش بسیار زیادی در مورد دسترسی به وبسایت وجود دارد، که شامل ایجاد یک وب سایت برای همه کاربران، از جمله کسانی که دارای معلولیت هستند.

با بهبود دسترسی به وب سایت شما می توانید با تعدادی از عناصر جستجوگر همپوشانی داشته باشید. خیلی از کارها توسط یک وب مستر انجام شود، اما سه مورد وجود دارد که میتوانید خودتان آن را مدیریت کنید.

  • متن لنگر
  • توضیح تصویر
  • نشانه گذاری معنایی

متن لنگر کلمات و عبارات لینک شده در صفحه است. ینی به کاربر اطلاع داده شود که دقیقا به کجا باید برود و چه کاریباید انجام دهد، بنابراین متون لینک مانند اینجا کلیک کنید و یا خواندن بیشتر مفید نیست. آنها باید برای توصیف افرادی که از دستگاههای خواندن صفحه استفاده می کنند، توصیف شوند.

ربات های موتور جستجو از متن لنگر استفاده می کنند تا به شناسایی زمینه پیوند کمک کنند. با استفاده از کلمات کلیدی و عبارات شما به شما رتبه ی بالاتری برای کیفیت لینک داده می شود.

اینکه تصاویر خود را با توضیحات و متن جایگزین همراه کنید از اهمیت زیادی برخوردار است. شما می توانید این ویژگی را با خاصیت attribute alt برای تصاویر خود پیاده سازی کنید. این کار به خوانندگان صفحه و متن به نرم افزار گفتار برای خواندن کلمات برای ایجاد یکپارچگی مناسب کمک می کند.

علاوه بر کاربران دارای معلولیت، با استفاده از برچسب alt به کاربران با مسائل مربوط به اتصال به اینترنت کمک خواهد شد. مشکل سرعت اینترنت، مرورگرهای وب ناسازگار، و یا هر وضعیتی که از بارگیری تصاویر جلوگیری می کند (برچسب ALT در مکان تصویر استفاده شود).

موتورهای جستجو از تگ alt برای شناسایی تصاویر استفاده می کنند. استفاده از alt رتبه بندی محتوا سایتتان را بهتر و موجب بالاتر رفتن افزایش شانس شما در نتایج جستجو می شود.

نشانه گذاری معنایی ساختار کد HTML شما راشاخص می کند. با استفاده از هدر ها، مقالات و پاورقی. موتورهای جستجو همچنین با نشانه گذاری مناسب به کمک بخش هایی از سایت به وضوح مشخص می شوند. این یک عمل عالی برای پیروی از استانداردهای W3C برای توسعه است.

۴ . طراحی وب سایت ها برای پلتفرم موبایل (Responsive)

یکی از مهمترین جنبه های سئو سازگاری آن با پلتفرم های مختلف مانند موبایل و تبلت است، که بهتر است زمانی که در حال طراحیست انجام شود. این به شما اجازه می دهد همه جنبه ها و ساختار کلی وب سایت را در نظر بگیرید.

با افزایش کاربران در دستگاه های قابل حمل، تقاضای زیادی در بازار برای طراحی وب موبایل وجود دارد. سایت شما باید ریسپاسیو باشد.

یکی از گزینه هایی که اجرا می شود ایجاد کردن وب سایت جداگانه برای کاربران تلفن همراه است، اما هم هزینه بالاتری دارد هم دوباره کاری بحساب می آید، البته می تواند اهداف خاص خود را داشته باشد اما اینکه سایتتان برای همه ی پلتفرم ها طراحی شده باشد حرفه ای تر است و در نتایج جستجو هم تاثیر بسزایی دارد.

در صورت ریسپاسیو بودن سایتتان گوگل با میزان جست وجوی بالا سایت شما را به عنوان بهترین انتخاب برای این عبارت جستجو نشان می دهد. این رتبه منفی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. از دیگر مزیت های که دارد این است که شما نگران داشتن محتوای تکراری نیستید محتوای شما در همه دستگاه ها مشابه است.

۵ . افزایش سرعت صفحه

سرعت صفحه اشاره به دو نکته دارد، یک اینکه چگونه محتوای صفحه به طور کامل بارگذاری می شود و دوم اینکه اشاره به زمان بارگذاری صفحه دارد. همچنین می تواند به زمان به بایت اول اشاره کند (TTFB). این زمانی است مرورگر شما برای دریافت اولین بایت اطلاعات از یک وب سرور صرف می کند. گوگل نشان داده است که سرعت صفحه عامل مهمی در رتبه بندی است به ویژه در زمان بایت اول.

می توان با استفاده از فایل های فشرده سرعت سایت را افزایش دهید. CSS، JavaScript و فایل های HTML باید با برنامه هایی مانند Gzip فشرده شوند. برای کم کردن کد خود از ابزار استفاده کنید این ابزارها کاراکترهای غیر ضروری، فضای سفید و نظرات را از کدتان حذف می کند.

کم کردن کدها، کد شما را غیرقابل خواندن می‌کند. هرگز از کد خام استفاده نکنید، فقط فایلتان را تغییر دهید.

تصاویر را با استفاده از برنامه های کاربردی که کیفیت آن ها را هم حفظ می کنند فشرده سازی کنید. بهینه سازی تصویر ساده ترین و موثر ترین راه برای سرعت بخشیدن به سایت شما است. برای افرادی که از فتوشاپ استفاده می کنند عکس ها را با عنوان گزینه وب ذخیره کنید.

شما همچنین می توانید با کاهش تعداد درخواست های HTTP سرعت را افزایش دهید. فقط پلاگین ها و اسکریپت های مورد نیاز برای سایت خود را اجرا کنید. در این صورت سایتتان به زمان کمتری برای بارگذاری دارد. همچنین می‌توانید از حافظه نهان مرورگر برای اجتناب از ورود بازدیدکنندگان به بارگذاری مجدد محتوای خود در هنگام بازگشت استفاده کنید.

در نهایت، از شبکه توزیع محتوا استفاده کنید. CDN ها با متصل شدن به نزدیکترین سرور از لحاظ جغرافیایی کمک زیادی در سرعت بارگذاری سایت ها دارند.

۱۰ فیلم رایگان برای یادگیری طراحی در فتوشاپ
طراحی سایت مقالات

۱۰ فیلم رایگان برای یادگیری طراحی در فتوشاپ

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.