نکات آزار دهنده ی وردپرس و راه های برطرف کردن آن ها

مانند بسیاری از موارد زندگی وردپرس نیز دارای سهم عادلانه ای از موارد آزار دهنده است. پرداختن به این موارد آزار دهنده با سیستم و فرآیندهای مناسب بسیار آسان است. در این مقاله، ۱۵ نکته آزار دهنده درباره وردپرس و نحوه برطرف کردن آن ها را به شما نشان خواهیم داد.

نویسنده سید علی اندرزگو

نکات آزار دهنده ی وردپرس و راه های برطرف کردن آن ها

مانند بسیاری از موارد زندگی وردپرس نیز دارای سهم عادلانه ای از موارد آزار دهنده است. پرداختن به این موارد آزار دهنده با سیستم و فرآیندهای مناسب بسیار آسان است. در این مقاله، ۱۵ نکته آزار دهنده درباره وردپرس و نحوه برطرف کردن آن ها را به شما نشان خواهیم داد.

۱ . تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس

وردپرس سیستم پشتیبان داخلی ندارد. شما باید بجای تکیه به شرکت میزبان وردپرس، خودتان از وردپرس پشتیبانی کنید. تهیه نسخه پشتیبان مرتب در هنگام اتفاق بد در وب سایت شما باعث ناامیدی می شود.

۲ . حذف دسته طبقه بندی نشده

وردپرس با دو taxonomies ساخته شده‌است، آن‌ها به عنوان دسته و برچسب‌ها نام گذاری می‌شوند. به طور پیش فرض هر پست جدیدی که ایجاد می کنید در یک دسته داخلی با عنوان طبقه بندی نشده قرار می گیرد. اگر فراموش کردید پست را به یک دسته اختصاص دهید، در زیر طبقه بندی نشده بایگانی خواهد شد. بنظر غیر حرفه ایی است، اما به راحتی می‌توانید آن را درست کنید.

۳ . تغییر نام کاربری

در طول نصب WordPress یا در زمان ایجاد کاربر، می‌توانید یک نام کاربری برای این حساب انتخاب کنید. با این حال مشکل این است که هیچ راه آسانی برای تغییر نام کاربری زمانی که ایجاد شده وجود ندارد. این می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد

برنامه های آموزشی وجود دارند که به شما روش ساده ایی برای تغییر نام کاربری WordPress نشان می‌دهد.

۴ . افزودن گزینه های قالب بندی بیشتر به ویرایشگر پست

به طور پیش فرض ، وردپرس با دو نوع زمینه نوشتن در ویرایشگر پست همراه است. ویرایشگر ویژوال (بصری)، ویرایشگر WYSIWYG، و ویرایشگر متن که ویرایشگر متن ساده است. تغییر از ویژوال به متن و سپس بازگشت به ویرایشگر ویژوال قالب بندی شما را خراب می کند. اما اگر می خواهید قالب و قالب HTML سفارشی را در وردپرس اضافه کنید باید به ویرایشگر متن بروید.

یک راه حل آسان، چسباندن با ویرایشگر متن و یادگیری برخی از قالب بندی های اساسی HTML است. اما اگر می خواهید از ویرایشگر ویژوال استفاده کنید، می توانید از افزونه پیشرفته TinyMCE کمک بگیرید. این ویرایشگر پیش فرض WordPress Visual را با گزینه های قالب بندی بیشتر گسترش می دهد.

ابزارهای مفید برنامه نویسی تحت وب

DevOps (دوآپس) چیست؟

۵ . فعال کردن کد کوتاه برای ابزارک های وردپرس

کد های کوتاه به شما اینامکان را می دهند بدون نوشتن کد، عملکردی را در مناطق متن وردپرس اضافه کنید. با این حال، کدهای کوتاه به طور پیش فرض در ابزارک های متن وردپرس کار نمی کنند.

خوشبختانه یک راه حل آسان برای آن وجود دارد. می توانید به سادگی این کد را به پرونده های function.php یا یک افزونه مخصوص سایت اضافه کنید.

add_filter('widget_text','do_shortcode');  

اگر نمی خواهید کد را به صورت دستی اضافه کنید، می توانید افزونه Widget Shortcode را نصب و فعال کنید. این افزونه ویجت کد کوتاه را در ویجت های وردپرس شما اضافه می کند که دقیقاً مانند ویجت متن است اما به شما امکان می دهد کد کوتاه را اضافه کنید.

۶ . قفل شدن از وردپرس

گاهی ممکن است شما از ناحیه مدیریت وردپرس قفل شده یا رمز عبور خود را فراموش کنید و نتوانید آن را بازیابی کنید، یا وقتی یک کد یا یک متصل شونده داشتید، به مشکل بخورید. روش هایی وجود دارد که میتوانید از آن ها برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنید

۷ . غیرفعال کردن همه افزونه های وردپرس

هنگام رفع مشکل در سایت وردپرس به شما توصیه می‌شود که تمام افزونه های WordPress را غیرفعال کنید. فقط کافیست به صفحه متصل شونده‌ها بروید و تمام افزونه ها را غیرفعال کنید.

اما اگر به حوزه مدیر وردپرس دسترسی ندارید، می توانید تمام افزونه های وردپرس را با استفاده از FTP غیرفعال کنید.

۸ . رفع خطاهای متداول وردپرس

WordPress یک منحنی یادگیری ضعیف دارد و شما می‌توانید چیزهایی را که همراه دارید یاد بگیرید. ناامید کننده ترین و آزار دهنده ترین چیز برای مبتدیان خطاهای متداول وردپرس است.

۹ . تنظیم به روز رسانی خودکار برای افزونه های وردپرس

همه افزونه های خوب وردپرس به طور مرتب به روز می شوند. اگر از بهترین افزونه های وردپرس در وب سایت خود استفاده می کنید، احتمال دارد که اغلب به روزرسانی ها را نصب کنید. نصب به روزرسانی ها فقط چند ثانیه طول می کشد ، اما ورود به سیستم و یافتن به روزرسانی های جدید می تواند دور از ذهن باشد. راهنمای ما در مورد نحوه نصب خودکار به روزرسانی برای افزونه های وردپرس را مشاهده کنید.

۱۰ . ایجاد گالری تصاویر بهتر

شما می توانید در نصب پیش فرض وردپرس گالری ایجاد کنید، اینکار را به شما پیشنهاد نمی کنیم زیرا کار مفیدی نیست، چون فاقد ویژگی هایی مانند آلبوم، برچسب زدن، جعبه های سبک و سایر موارد است. خوشبختانه افزونه ای مانند Envira Gallery در دسترس است که به شما امکان می دهد بدون ایجاد خطر سرعت، گالری تصاویر زیبا را در وردپرس ایجاد کنید.

شما می توانید آلبوم ها و علامت های سفید را اضافه کنید، یا عکس های خود را بفروشید و موارد دیگر.

۱۱ . پلاگین سلام دالی را حذف کنید (Hello Dolly)

هر سایت وردپرس دارای دو افزونه پیش فرض از پیش نصب شده است، سلام دالی یکی از آنهاست. این افزونه هیچ به روزرسانی دریافت نمی کند و عملا هیچ کاری را برای سایت شما انجام نمی دهد.

۱۲ . سفارشی سازی وردپرس (Customizing WordPress)

وردپرس به طور پیش‌فرض دارای پست‌های عالی در صفحات خانگی، آرشیوها و دسته‌بندی صفحات است. این نه تنها محتوای کپی را در سایت شما ایجاد می‌کند، بلکه باعث دلسردی کاربران از مشاهده پست کامل و ترک نظرات می‌شود.

با نمایش گزیده هایی در این صفحات، می توانید بازدیدهای صفحه و میزان جذب کاربر را افزایش دهید.

۱۳ . نشان دادن گزیده در RSS

وردپرس همچنین مقالات کامل شما را در فید RSS نشان می دهد. این بدان معناست که کاربرانی که پست های شما در فیدخوان مشاهده می کنند، دلیلی برای بازدید از وب سایت شما نخواهند داشت. به راحتی می توانید این مورد را از قسمت مدیریت وردپرس تغییر دهید. به تنظیمات صفحه خواندن بروید و به برای هر مقاله در فید، گزینهرا نشان داده و Summary را انتخاب کنی، سپس برای ذخیره تنظیمات روی دکمه save change کلیک کنید.

۱۴ . رسیدگی به Spam Comment

اظهارنظرهای اسپم یکی از آزار دهنده ترین موارد است. وردپرس با اعتدال نظرات داخلی برای مقابله با اسپم مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال هرزنامه کامنت می تواند به سرعت رشد کند، و قبل از آنکه بدانید زمان بیشتری را برای تعدیل نظرات صرف خواهید کرد.

اولین کاری که باید انجام دهید اینست که از Akismet استفاده کنید. بیشتر آن‌ها به اسپم نگاه می‌کنند و آن‌ها را از صف میانه‌روی شما دور نگه می‌دارند.

۱۵ . بهبود جستجوی وردپرس

وردپرس از ویژگی جستجوی داخلی برخوردار است، اما قابلیت خوبی نیست. اگر جستجو برای وب سایت شما مهم است، باید جستجوی پیش فرض را با چیزی بهتری جایگزین کنید. خوشبختانه گزینه های بسیار خوبی برای بهبود جستجوی وردپرس وجود دارد.

معرفی فریم ورک های ریسپانسیو CSS (سری اول)

۳ فریم ورک برتر Front-end در سال ۲۰۱۹

منبع

دانلود قالب شرکتی construction

دانلود قالب شرکتی construction

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی basic-opl

دانلود قالب شرکتی basic-opl

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.