راه های برطرف نمودن خطای ۴۰۱ در وردپرس

خطای ۴۰۱ یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است که می تواند سایت شما را از دسترس خارج کند. این خطا دارای چندین نام از جمله خطای ۴۰۱ و ۴۰۱ خطای غیرمجاز است. این خطاها گاهی با پیغام همراه هستند “دسترسی به دلیل اعتبار نامعتبر” یا “مجوز لازم” رد شده است. در این مقاله راه حلهای مختلفی را برای شما نشان خواهیم داد تا بتوانید به راحتی خطای ۴۰۱ را در وردپرس برطرف کنید. ما همچنین در مورد علل آن و چگونگی جلوگیری از بروز این خطا صحبت خواهیم کرد.

نویسنده سید علی اندرزگو

راه های برطرف نمودن خطای ۴۰۱ در وردپرس

خطای ۴۰۱ یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است که می تواند سایت شما را از دسترس خارج کند. این خطا دارای چندین نام از جمله خطای ۴۰۱ و ۴۰۱ خطای غیرمجاز است. این خطاها گاهی با پیغام همراه هستند “دسترسی به دلیل اعتبار نامعتبر” یا “مجوز لازم” رد شده است. در این مقاله راه حلهای مختلفی را برای شما نشان خواهیم داد تا بتوانید به راحتی خطای ۴۰۱ را در وردپرس برطرف کنید. ما همچنین در مورد علل آن و چگونگی جلوگیری از بروز این خطا صحبت خواهیم کرد.

چه عواملی باعث ایجاد خطای ۴۰۱ در وردپرس می شود؟

خطای ۴۰۱ در وردپرس ناشی از تأیید هویت نادرست هنگام برقراری ارتباط با سرور میزبان وردپرس است. به عنوان مثال، اگر پوشه مدیریت وردپرس خود را با رمز محافظت کرده اید ، پس از وارد کردن رمز عبور ، صفحه خطای ۴۰۱ در صفحات ورود به سیستم و مدیریت وردپرس را نشان نمی دهد.

۴۰۱ مجوز خطا انجام نشد

در برخی موارد ممکن است حتی بدون اضافه کردن محافظت مخصوص رمز عبور به وب سایت خود ، این خطا را ببینید.

به عنوان نمونه: افزونه های امنیتی وردپرس می توانند قسمت مدیریتتان را هنگام حمله قفل کنند.

از دیگر دلایل عمده ی این خطا اقدامات امنیتی است که توسط شرکت های میزبان برای محافظت از وب سایت وردپرس شما انجام می شود. این اقدامات امنیتی با نمایش بیش از حد به صفحات ورود به WordPress ، این خطا را نشان می دهند.

اغلب خطای ۴۰۱ در صفحات مدیریت و ورود به WordPress ظاهر می شود. با این وجود در برخی موارد می تواند در تمام صفحات وب سایتتان ظاهر شود.

۱ . حذف کردن موقتی پسورد عبور وردپرس

اگر پوشه مدیریت وردپرس خود را با رمز محافظت کرده اید، می تواند راه حلی باشد که کار شما را راه می اندازد. ممکن است رمزعبور دایرکتوری سرپرست خود را از یاد برده باشید باشید یا پیکربندی سرور شما ممکن است تغییر کرده باشد. به کنترل پنل میزبان وردپرس خود بروید و نماد حفظ حریم خصوصی یا گذرواژه محافظت از رمز عبور را پیدا کنید.

تصویر زیر حساب میزبان Bluehost را نشان می دهد، اما بیشتر پنل های میزبان این گزینه را دارند.

پس از باز کردن، تمام پرونده ها و پوشه ها را در حساب میزبانی خود مشاهده خواهید کرد. در فهرست wp-admin خود مرور کنید و با کلیک روی نام آن را انتخاب کنید.

اکنون کنترل پنل تنظیمات محافظت از رمز عبور خود را نشان می دهد. کافی است کادر کنار گزینه “محافظت از این فهرست” را انتخاب کنید و بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

پس از آن، بر روی دکمه Go Back کلیک کرده و به پایین صفحه بروید. از اینجا باید نام کاربری را که برای ورود به آن در فهرست پوشه محافظت شده از رمز عبور خود حذف کنید ، حذف کنید.

شما حفاظت از رمز عبور را با موفقیت غیرفعال کرده اید. اکنون می توانید وارد سایت وردپرس خود شوید.

اگر همه چیز به طور عادی کار می کند ، می توانید با ایجاد یک کاربر و رمز عبور جدید ، از رمز عبور برای قسمت مدیریت وردپرس خود محافظت کنید.

۲ . تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید

افزونه اشتباه و یا افزونه ایی که درست پیکربندی نشده باشد می تواند خطای ۴۰۱ ایجاد کند. برای فهمیدن اینکه آیا این خطا توسط کدام یکی از آنها ایجاد شده است، به طور موقت باید همه افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید. با مراجعه به صفحه افزونه ها افزونه های WordPress را غیرفعال کنید.

اگر نمی توانید به قسمت مدیدیت افزونه ای وردپرس دسترسی پیدا کنید، برای غیرفعال کردن همه افزونه باید از FTP استفاده کنید.

به سادگی می توان با استفاده از یک سرویس دهنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید. پس از اتصال به پوشه / wp-content / بروید و پوشه افزونه ها را به plugins.deactivated تغییر نام دهید.

تغییر نام پوشه افزونه ها همه افزونه های وردپرس را غیرفعال می کند.

اکنون می توانید به قسمت سرور وب سایت وردپرس خود مراجعه کرده و سعی کنید وارد شوید. اگر همه چیز خوب است ، این بدان معنی است که یکی از افزونه ها باعث این مسئله شده است. اکنون باید به سرویس دهنده FTP برگردید و یک بار دیگر پوشه افزونه را فقط پلاگین ها تغییر دهید. سپس به قسمت مدیریت وردپرس برگردید و به صفحه افزونه ها بروید. اکنون می توانید هر یک از افزونه ها را یک بار فعال کنید تا اینکه دوباره خطای ۴۰۱ را ببینید. این به شما کمک می کند افزونه ایجاد شده را پیدا کنید. می توانید پس از پیدا کردن افزونه با پشتیبانی افزونه تماس بگیرید یا افزونه دیگری پیدا کنید.

۱۳ قاعده ساده برای کدنویسی بهتر

فریم ورک های PHP

۳ . پاک کردن حافظه نهان

اگر از سرویس فایروال وردپرس مبتنی بر ابر مانند Sucuri یا Cloudflare استفاده می کنید ، ممکن است خطای ۴۰۱ هنگامی ایجاد شود که فایروال نتواند با وب سایت شما ارتباط برقرار کند.

Purge کش در فایروال Sucuri

اگر از Sucuri استفاده می کنید ، وارد داشبورد Sucuri شوید و به صفحه «عملکرد» بروید. از اینجا باید به برگه “پاک کردن حافظه نهان” بروید و سپس روی دکمه “پاک کردن حافظه پنهان” کلیک کنید.

Purge Cache در Cloudflare

اگر از Cloudflare استفاده می کنید ، باید به داشبورد Cloudflare وارد شوید و به بخش “ذخیره سازی” بروید. از اینجا باید برای پاک کردن حافظه پنهان ، روی دکمه “همه چیز پاکسازی” کلیک کنید.

بعد از پاک کردن حافظه نهان ، پیش بروید و حافظه نهان مرورگر یا حافظه نهان وردپرس را نیز پاک کنید. برای اطلاعات بیشتر راهنمای کامل ما در مورد نحوه پاک کردن حافظه نهان در وردپرس را مشاهده کنید.

۴ . بازنشانی گذرواژه وردپرس

اگر کسی مکرراً سعی در وارد کردن رمز عبور داشته باشد ، شرکت های میزبان وردپرس می توانند دسترسی به صفحات wp-admin و login را گاهاً مسدود کنند.

در این حالت دسترسی شما به طور موقت مسدود می شود و می توانید بعد از چند دقیقه امتحان کنید.

با این وجود ، به جای حدس زدن رمز عبور خود ، بهتر است پسورد فراموش شده WordPress را بازیابی کنید.

وردپرس برای تغییر رمز عبور خود یک ایمیل با پیوند برای شما ارسال می کند. مشکلی که در این روش وجود دارد این است که بعضی اوقات ممکن است وردپرس نتواند ایمیل بفرستد.

اگر نامه الکترونیکی دریافت نکردید ، دیگر نگران نباشید. همچنین می توانید رمز عبور WordPress را با استفاده از phpMyAdmin تنظیم مجدد کنید.

۵ . عوض کردن تم پیش فرض وردپرس

بعضی اوقات عملکردی در درون موضوع وردپرس شما ممکن است باعث ایجاد خطای ۴۰۱ در وب سایتتان شود. برای پیدا کردن آن باید موقتاً تم پیش فرض وردپرس بروید. مضامین پیش فرض توسط تیم وردپرس ساخته شده اند و با نصب کردن این پیش فرض ها ارسال می شوند. این مضامین شامل ۲۱۰۹، ۲۰۱۷و ۲۰۱۶ و موارد دیگر است.

ابتدا به صفحه ظاهر شدن »مضامین بروید. حال اگر یک تم پیش فرض وردپرس نصب شده است ، می توانید پیش بروید و آن را فعال کنید.

اگر یک موضوع پیش فرض در سایت شما نصب نشده است ، باید آن را نصب و فعال کنید. برای راهنمایی در مورد نحوه نصب یک موضوع وردپرس به راهنمای ما مراجعه کنید.

پس از تعویض موضوع ، می توانید به وب سایت خود بروید و تست کنید. اگر اکنون همه چیز خوب است ، پس این بدان معنی است که موضوع شما باعث ایجاد خطای ۴۰۱ شده است.

شما می توانید موضوع را به توسعه دهنده گزارش گزارش دهید ، آنها ممکن است در رفع آن به شما کمک کنند. اگر این کار نمی کند ، می توانید موضوع وردپرس خود را برای همیشه تغییر دهید.

۶ . با ارائه دهنده هاستینگ وردپرس تماس بگیرید

بسیاری از شرکتهای میزبان وردپرس به طور خودکار فعالیت مشکوک را در یک وب سایت وردپرس تشخیص داده و دسترسی را برای جلوگیری از حملات مسدود می کنند.

این اقدامات احتیاطی امنیتی گاهی اوقات فقط روی قسمت سرپرستی وردپرس تأثیر می گذارد و صفحه ورود به سیستم ممکن است برای مدتی غیرقابل دسترسی شود.

اما اگر به حالت عادی برنگردد ، یا در تمام صفحات سایت خود خطای ۴۰۱ را مشاهده کرده اید ، لازم است سریعاً با ارائه دهنده میزبان وردپرس خود تماس بگیرید.

کارمندان آنها می توانند گزارش های دسترسی و خطا را بررسی کنند تا مشکل برای شما برطرف شود.

برای جلوگیری از آینده ، می توانید راهنمای کامل وردپرس ما را دنبال کنید تا از قسمت مدیریت وردپرس خود در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت کنید.

امیدواریم یکی از این راه حل ها به شما در رفع خطای ۴۰۱ در وردپرس کمک کند. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای کامل عیب یابی وردپرس ما را با دستورالعمل های گام به گام برای رفع مشکلات معمول وردپرس توسط خودتان ببینید.

اگر این مقاله را دوست دارید ، لطفاً در کانال YouTube ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید.

۷ زبان برنامه‌نویسی پرطرفدار برای ورود به دنیای برنامه‌نویسی

عناصر مهم در ایجاد یک وبسایت فوق العاده

منبع

دانلود قالب شرکتی meteor

دانلود قالب شرکتی meteor

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی travelify

دانلود قالب شرکتی travelify

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.