نحوه راه اندازی یک وب سایت جدید (نکات، ترفندها و نگرش ها)

در این مقاله به نکات و ترفندهای راه اندازی یک وبسایت جدید می پردازیم. راه اندازی یک وب سایت گاهی اوقات می تواند مانند یک کار بسیار سخت باشد. عناصر مختلف زیادی وجود دارد که قصد دارید به سایتتان اضافه کنید، با لحاظ کردن مراحل اساسی زیر در طراحی سایت قادر خواهید بود وب سایتتان را براحتی راه اندازی کنید.

نویسنده سید علی اندرزگو

نحوه راه اندازی یک وب سایت جدید (نکات، ترفندها و نگرش ها)

در این مقاله به نکات و ترفندهای راه اندازی یک وبسایت جدید می پردازیم. راه اندازی یک وب سایت گاهی اوقات می تواند کار بسیار سختی باشد. عناصر مختلفی وجود دارد که قصد دارید به سایتتان اضافه کنید، با لحاظ کردن مراحل اساسی زیر در طراحی سایت قادر خواهید بود وب سایتتان را براحتی راه اندازی کنید.

از Google Analytics استفاده کنید

Google Analytics به شما کمک می کند تا ببینید بازدید کنندگان شما از کجا آمده اند، چگونگی به سایت شما دسترسی دارند و کدام پست ها را مشاهده کرده اند. اگر ازGoogle Analytics استفاده نمی کردید حتما استفاده از ان را در برنامه کاری خود قرار دهید. با این روش می توانید ترافیک سایت خود را به درستی کنترل کنید.

از ابزارهای Webmaster استفاده کنید

ابزارهای وب مستر نحوه بهینه سازی وب سایت ها را به شما نشان می دهند. موتورهای جستجو مانند Google ابزارهای بزرگی را ارائه می‌دهند که سایت شما را کاوش می‌کند و به شما بازخورد می‌دهد تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که سایت تان در بهترین حالت قرار دارد. با استفاده از این ابزارها می توانید نکاتی سرعت بارگیری سایت خود را افزایش دهید. همچنین می توانید نکاتی را برای افزایش رتبه سایتتان در موتورهای جستجو بدست آورید.

مسیر URL های قدیمی خود را تغییر دهید

اگر یک وب سایت جدید راه‌اندازی می‌کنید این امکان دارد که URL شما تغییر کند. با این حال، به دلیل اینکه سایت قدیمی شما به مدت زیادی آنلاین بوده‌است، اگر کسی سایت شما را سرچ کند گوگل (و دیگر موتورهای جستجو) هنوز نشانی اینترنتی قدیمی شما را نمایش خواهند داد. اگر Url شما فرق کرده، هرکسی که روی پیوندهای قدیمی شما کلیک کند، به نتایج مورد نظر نخواهد رسید. این امر می تواند برای کاربران شما ناامید کننده باشد.

به جای اینکه مشتریان خود را با یک صفحه خالی رها کنید، آنها را با استفاده از یک تغییر مسیر ۳۰ به صفحه دقیق هدایت کنید. اگر شما هنوز هم حق سایت قدیمی خود را داشته باشید و ترجیح دهید سایت جدیدتان را با بینندگان به اشتراک بگذارید این راه حل بسیار خوب است.

قبل از راه اندازی سایتتان آن در رسانه های اجتماعی ثبت نام کنید

اگر قصدد ارید یک وب سایت جدید ایجاد کنید و همچنین می‌خواهید در شبکه های اجتماعی حساب باز کنید. علتش این است که بینندگان شما نه تنها سایت شما را پیدا می‌کنند بلکه ممکن است بخواهند با شما از طریق توییتر، اینستاگرام یا حتی یک صفحه فیس بوک ارتباط برقرار کنند. با تنظیم حساب‌های شبکه اجتماعی، شما همچنین گزینه‌هایی را برای مشتریان خود فراهم خواهید کرد تا آخرین مطالب به روز رسانی های شما را بررسی کنند. منتظر ورود سایت جدید خود قبل از ایجاد اکانت های رسانه‌های اجتماعی خود باشید. هرچه زودتر ثبت‌نام کنید، احتمالا نام دامنه شما در رسانه‌های اجتماعی نیز در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، شما می‌توانید اطلاعات را با followers به اشتراک بگذارید و راه‌اندازی سایت جدید خود را اعلام کنید.

از یک ماه پیش مطالب خود را آماده کنید

زمانی که وب سایت خود را راه اندازی می کنید می خواهید محتوای خوبی برای اشتراک گذاری با بینندگان خود داشته باشید. با این وجود، راه اندازی سایت شما و همچنین دست زدن به نتایج نهایی می تواند زمان و توجه زیادی را از شما بگیرد. با آماده کردن مطالب عالی از قبل، اطلاعات ارزشمندی خواهید داشت که به بینندگان خود ارائه دهید. همچنین وقت دارید تا برنامه‌ریزی کنید که در کجا می‌خواهید بدون نیاز به ایجاد محتوای جدید به وب سایت خود مراجعه کنید.

به بینندگان خود اطلاع دهید که قصد دارید سایت جدید خود را راه اندازی کنید

اگر شما یک سایت قدیمی، وبلاگ یا حتی یک شبکه اجتماعی بزرگ دارید، اجازه دهید که بینندگان و یا هواداران شما بدانند که قصد دارید سایت جدید خود را راه‌اندازی کنید. این به ایجاد حس پیش‌بینی کمک می‌کند. شما می‌توانید به بینندگان خود اجازه دهید تا تاریخی که راه‌اندازی جدید شما انجام خواهد گرفت را بدانند، اگر قصد دارید با جزئیات سایتتان آن ها را شگفت‌زده کنید.

در اولین فرصت بنری را برای سایت خود ایجاد کنید

پس از به دست آوردن حق دامنه سایت خود، سایتتان را به حال رها نکنید. در عوض بنری را با آرم خود ایجاد کنید تا به مشتریان خود اطلاع دهید که سایت شما به زودی راه اندازی می شود. به همین ترتیب، به مشتریانتان در سایت قدیمی خود اطلاع دهید که به زودی وب سایت جدید شما راه اندازی می شود. به این ترتیب به مشتریان اطلاع خواهید داد که به زودی می توانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند. ممکن است هنوز کامل نشده باشد، اما به زودی آماده خواهد شد.

حداقل یک ماه پس از راه اندازی سایتتان اهدافتان را برنامه ریزی کنید

اگر سایت جدید خود را راه اندازی کرده اید و در حال برنامه ریزی برای ایجاد برخی از ویژگی ها به سایتتان هستید، آن هارا از قبل آماده کنید. با این حال، شما باید بر روی کاری که بعد از راه‌اندازی سایت خود باید انجام دهید کار کنید. این به شما کمک می‌کند سایت خود را برای بینندگان جدید جالب نگه دارید. سعی کنید تا حداقل یک ماه پس از راه اندازی، به روزرسانی ها، تصاویر، ارسال ها یا مطالبی را که در سایت خود قرار می دهید را برنامه ریزی کنید. این باعث می شود سایت شما برای بینندگان جدید جالب باشد.

جزئیات فنی خود را قبل از راه اندازی سایت خود بررسی کنید

شما می خواهید بینندگان اولیه شما هنگام مراجعه به سایت جدید خود تجربه خوبی داشته باشند. این بدان معناست که سایت شما به طور مداوم در سیستم عامل های مختلف و شبکه اجتماعی مختلف فعال است، و اقدامات شما مؤثر است و سایت شما به راحتی قابل دسترسی است.

تمام اجزای سایت خود را از دیدگاه بیننده خود بررسی کنید. زمان دانلود سایت خود و نیز پاسخگو بودن طراحی خود را در نظر بگیرید

زمانی که از زیبایی‌شناسی سایت خود راضی داشتید، همه پیوندهای خود را چک کنید، فرم تماس تان، اشتراک و فروم ها را بررسی کنید. کاربر شما باید بتواند آزادانه و به طور شهودی با سایت خود وارد عمل شود. در هر دقیقه آخرین تغییرات را که باید انجام دهید تنظیم کنید و به مدت چند دقیقه وقت خود را کنار بگذارید.

آیا تمام افزونه های مورد نیاز خود را دارید؟ اگر هم در سایتتان مشاوره دارید از یک فرم تماس معمولی برای آن استفاده نکنید. خود را با افزونه های قوی سازماندهی کنید.

سرعت وب خود را تست کنید

هنگامی که جزئیات فنی حساب خود را در نظر گرفتید، می توانید از گوگل بخواهید سرعت وب سایتتان را آزمایش کند و تغییرات یا توصیه هایی را برای افزایش سرعت ارائه دهد. شما به یک امتیاز عالی نیاز ندارید، اما زمان بارگیری می تواند برای بینندگان مهم باشد، که در صورت نیاز به بارگیری مجدد سایت گاهی اوقات سایت را رها می کنند. سایتی که به سرعت بارگیری شود از رتبه بندی موتورهای جستجو شما نیز سود خواهد برد.

فراموش نکنید که جنبه‌های دیگر طراحی خود را نیز امتحان کنید. اگر یک app موبایل را طراحی می‌کنید، به آزمایش برنامه وب نگاه کنید. چیزی را به بیرون هل ندهید که فقط بوسیله بازخورد له شود.

محتوای خود را با استفاده از سئو بهینه کنید

بعد از بالا رفتن سایت جدیدتان مرتباً محتوای خود را به روز کنید ، بینندگان شما منتظر به روزرسانی های منظم هستند. هنگام نوشتن مطالب خود، شخصیت کاربر خود را در خاطر داشته باشید. چه سؤالی از او می پرسید؟ کدام کلمات کلیدی مرتبط است؟ سعی کنید سئو را در هنگام نوشتن مطالب خود به خاطر داشته باشید و از کلمات کلیدی در کل متن خود با روشی طبیعی و آسان برای خواندن استفاده کنید.

به تاریخ شروع خود بچسبید

به برنامه راه اندازی خود متعهد باشید. این امر شما را به تولید سایتی عالی سوق می دهد، و به شما امکان می دهد تا سایت معتبری ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که در واقع سایت خود را راه اندازی می کنید. اگرچه ممکن است سایت شما کاملاً مناسب نباشد اما نگران نباشید، شما همیشه می توانید آن را ارتقاء یا بعداً تغییراتی در آن ایجاد کنید.

تعهد به راه اندازی سایت خود در یک تاریخ معین باعث می شود که بتوانید بینندگان خود را درگیر سایتتان کنید.

جزئیات مخاطب را به بینندگان خود ارائه دهید

زمانی که برای اولین بار سایت خود را راه‌اندازی می‌کنید، مشتاق دریافت بازخورد های کاربران خواهید بود. اینکه کاربران شما چطور واکنش نشان می‌دهند؟ آن‌ها از سایت شما چه می‌خواهند؟ چه چیزی ان ها را فریب می دهد؟ اگر بینندگان شما بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند، می‌توانند بازخورد شان را به اشتراک بگذارند، شما را در هر گونه پیشرفتی که ممکن است ایجاد کنید، و یا حتی به سادگی کاربران جدبد اضافه کنید.

به بازدید کنندگان خود نشان دهید که برای آینده چیزهای بیشتری دارید

زمانی که سایت جدید خود را راه‌اندازی کردید، از بازدید کننده‌های قبلی خود برای بازگشت به سایت استفاده کنید. بگذارید بینندگان شما بدانند که چیزهای بیشتری برای آمدن وجود دارد. همچنین می‌توانید به کاربران جدید خود اجازه دهید که بدانند شما پذیرای تغییرات، بازخورد و سوالات هستید. شما می‌توانید از تجربیات کاربر خود برای حرکت از یک محل عالی به یک مکان عالی استفاده کنید.

منبع

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.