توسعه وب طراحی سایت مقالات

معرفی بهترین ابزارهای سئو (SEO) سری دوم

در ادامه معرفی بهترین ابزارهای سئو (SEO) در این پست ۱۲ ابزار دیگر از بهترین ابزارهای سئو (SEO) سایت و نحوه کار با آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم. ۱- سایت SEOBOOK   سایت SEOBOOK یکی از کامل ترین سایت هایی است که ابزار تحلیل SEO را در اختیارتان قرار می دهد. با وارد کردن […]

نویسنده سید علی اندرزگو

معرفی بهترین ابزارهای سئو (SEO) سری دوم

در ادامه معرفی بهترین ابزارهای سئو (SEO) در این پست ۱۲ ابزار دیگر از بهترین ابزارهای سئو (SEO) سایت و نحوه کار با آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

۱- سایت SEOBOOK  

سایت SEOBOOK یکی از کامل ترین سایت هایی است که ابزار تحلیل SEO را در اختیارتان قرار می دهد. با وارد کردن URL سایتتان در این سایت می‌توانید متوجه آمار بازدید سایت، ترافیک سایت، نقشه سایت، خطاهای سایت و… شوید. شما با استفاده از این سایت می توانید با ساختن یک فایل ROBOTS.txt، دسترسی موتورهای جستجو به صفحات و منابع سایتتان را محدود کرده و بخاطر بخش‌های ضعیف سایتتان از گوگل رتبه نگیرید. از مهم‌ترین اقدامات سئو محدود کردن دسترسی‌ بات های جستجوگر به بخش‌هایی از سایت است که از نظر مدیر سایت موجب بهبود رتبه سئو نمی شود.

یکی از ترفندهای سئو، پنهان کردن نقایص و کمبودهای سایتتان از چشم گوگل است. کاری که این سایت انجام می دهد این است که به شما مهلت می‌دهد تا تمامی بخش‌های سایتتان را تقویت کنید.

۲- سایت Woorank

یکی از تخصصی ترین سایت های بررسی سئو سایت Woorank است که مشکلات فنی سایت شما را بررسی می‌کند و پیشنهادهایی برای بهبود آن در اختیارتان قرار می‌دهد. Woorank برای ۱۵ روز رایگان رایگان است اما به صورت محدود، در صورت استفاده بیشتر باید هزینه پرداخت کنید. در این ابزار صفحاتی که مشکلی نداشته باشند با عنوان passed، صفحاتی که در حال رفع مشکل باشند با عنوان Tolmprove و صفحاتی که دچار نقص و خطا باشند با عنوان Errors مشخص شده اند. بررسی صفحات سایت بر اساس معیارهایی همچون تعداد کاراکترها، Title tag ها، meta description، نحوه نمایش در موتورهای جستجو Google Preview، کلمات کلیدی، هدینگ ها، تگ عکس‌ها و… انجام می‌شود. این سایت گزارش کاملی از سئو خارجی سایت نیز در اختیارتان قرار می‌دهد.

۳- SEO Sitecheckup

این ابزار به شما کمک می کند تا میزان بازدید از سایت، ترافیک و … را به صورت گزارش کاملی مشاهده کنید. این ابزار رایگان است اما اگر اطلاعات دقیق‌تری می‌خواهید باید طرح‌های حرفه ایی و پولی را انتخاب کنید. سایت SEO Sitecheckup امتیاز ویژه ایی دارد و آن این که بک لینک‌ها و لینک‌های خارجی سایت شما را مورد سنجش قرار می‌دهد. این سایت سرور و امنیت، میزان کاربران موبایل و مسائل عمومی سئو را به صورت نموداری تحلیلی در اختیار شما قرار می دهد،این نمودار شامل ۴ دسته امتیاز سئو، مراحل با شکست مواجه شده، مراحل با موفقیت گذرانده شده و خطاها می‌شود.

۴- جت SEO


با استفاده از جت سئو می‌توانید از روند پیشرفت و جایگاه سایت خود در گوگل اطلاع پیدا کنید. این ابزار که رایگان می باشد این امکان را به شما می‌دهد که وبسایت خود را در زمان دلخواه در سریعترین زمان تجزیه و تحلیل کنید. جت سئو که یک اپلیکیشن اندرویدی می باشد رتبه سایتتان را بر اساس کلمات کلیدی درج شده نمایش می دهد. برتری این ابزار در این است که اپلیکیشن بوده و کار با اپلیکیشن‌ها ساده تر از کار با سایت هاست.

۵- سایت MOZ

MOZ یکی از قویترین ابزارهای سئو است. برای استفاده از این ابزار بایدافزونه MOZ را بر روی گوگل کروم خود نصب کنید. همانند سایر ابزارهای تحلیل سئو این ابزار هم از شما می‌خواهد تا کلمات کلیدی، آدرس سایت خود را وارد کنید. استفاده از این سایت به مدت ۳۰ روز رایگان است بعد از آن باید هزینه اش را پرداخت کنید.این سایت به شما گزارشی از روند پیشرفت سایتتان ارائه می‌دهد، کافیست حساب Google Analytics خود را به ابزار وصل کنید تا اطلاعات کاملی از سایت شما داشته باشد. گزارش اولیه MOZ بعد از ۳۰ دقیقه تهیه می‌شود، این گزارش ها معمولا هفتگی یا هر ده روز یک بار است، البته به صورت دستی هم میتوانید گزارش تهییه کنید. بهتر است کار کردن با این ابزار را از طریق ویدئوهای آموزشی یاد بگیرید.خیلی از سئوکاران حرفه‌ای گزارش‌های MOZ را کلید موفقیت در امر سئو و بهینه سازی می‌دانند.

۶- ابزار Pingdom

سرعت سایت از مهم‌ترین فاکتورهای جذب کاربر و رتبه دهی به سایت‌ها است. سئوکاران حرفه ایی می‌دانند که کاربران برای لود شدن سایت کم صبرند. با فراگیر شدن استفاده از تلفن های همراه و تبلت‌ها، سرعت لود شدن سایت‌ها باید بالا باشد. در اکثر مواقع علت کندی لود سایت ها دامین های نامعتبر است. گاهی علت ضعف در طراحی سایت است. هر حالتی که باشد ابزار Pingdom حرفه‌ای‌ترین ابزار تست سرعت سایت هاست. این ابزار نواقص سایتتان را به شما اطلاع می دهد.

شما می توانید با گزارش های این سایت متوجه شوید که چه تعداد کاربر را از دست داده‌ یا چه تعداد بازدید داشته‌اید. سایت Pingdom به تجربه کاربری (UX) بسیار اهمیت می‌دهد و این موضوع در تمامی Insight های این سایت مشهود است.

۷- سایت GTmetrix

نمایش داده شدن در صدر نتایج جستجوی گوگل از مهم ترین فاکتورهای جذب کاربر است. آنچه جذب کاربر را افزایش می دهد کیفیت سایت همچون سرعت بالا در لود شدن سایت است. ابزار GTmetrix مخصوص آنالیز سرعت صفحات سایت است. سرعت سایت تنها یک عامل است، ابزارهای کمکی دیگری نیز هستند که باید آن ها را هم به کار بگیرید . برای استفاده از این ابزار نیز بهتر است از ویدئوهای آموزشی بهره بگیرید

۸- سایت Slerpee 

انتخاب عناوین، تگ های متا، هدینگ‌ها در سئوی داخلی سایت از اهمیت زیادی برخوردار هستند. سایت slerpee مخصوص نمایش سایت در صفحه نتایج جستجو گوگل است. این سایت با تغییر عنوان صفحه و توضیحات صفحه به شما نشان می دهد که در جایگاه سایت شما چه تغییری به وجود می آید. Slerpee به شما پیشنهاداتی برای بهبود کلمات کلیدی نیز ارائه می کند.

۹- افزونه Google Lighthouse (فانوس دریایی گوگل)

خیلی از جستجوهای اینترنتی از طریق تلفن همراه انجام می‌شود و سرعت سایت ها در موبایل از عوامل رتبه‌دهی سئو سایت توسط گوگل است. افزونه Lighthouse مخصوص بررسی سرعت پلتفرم موبایلی سایت هاست. اپلیکیشن‌های تحت وب این روزها کاربردهای زیادی پیدا کرده اند.

از ابزارهایی که این سایت برای سنجش سایت شما در نظر می‌گیرد، این است که با کم سرعت فرض کردن سرعت اینترنت و با شبیه سازی دستگاهی با قدرت پایین‌تر از حد استاندارد عملکرد سایت شما را مورد سنجش قرار می دهد. این ابزار به PageSpeed Insights شباهت زیادی دارد و کار با آن ساده است. تنها تفاوت این سایت با دیگر سایت‌ها آن است که محور گزارش‌های خود را UX (تجربه کاربری) قرار می‌دهد.

افزایش سرعت سایت در موبایل ها به معنای این است که:

۱. سرعت سایت افزایش یابد

۲. حس سریع بودن سایت به مخاطب منتقل شود. در هر صورت سرعت لود شدن اطلاعات باید به گونه‌ای باشد که مخاطب را منتظر باقی نگذارد. برای استفاده از Googl Lighthouse می‌توانید از گوگل کروم استفاده کنید.

۱۰- سایت keywordtool.io

سایت keywordtool.io یکی از بهترین جایگزین‌ها برای Google Keyword Planner و دیگر ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی می باشد. این ابزار رایگان است و بدون ایجاد هیچ گونه اکانتی می‌توانید از تحلیل‌های آن استفاده کنید. اگر در انتخاب کلمات کلیدی به مشکل بر می خورید و نمی‌دانید چگونه از کلمات کلیدی بهترین نتیجه را بگیرید، به این سایت حتما سر بزنید.

۱۱- ابزار Screaming Frog


این ابزار نسخه رایگانی دارد، اما برای استفاده بیشتر از قابلیت های آن نیاز دارید که آن را خریداری کنید. این ابزار صفحات حذف شده (ارور ۴۰۴)، صفحاتی که محتوایی کمتر از ۳۰۰ کلمه دارند، صفحاتی که ریدایرکت می‌شوند، صفحاتی که دارای متادسکریپشن ضعیفی هستند و صفحاتی که اصول نوشتن تگ های هدینگ در آن رعایت نشده توسط این ابزار مشناسایی می شود. این ابزار اساسی‌ترین مشکلات فنی سایت را در اختیارتان قرار می‌دهد.

۱۲- ابزار SEOChat Schema Generators

در کنار بهینه سازی و اصلاح کردن توضیحات متا، فعال کردن (Rich snippet) مفید است، این ابزار به شما کمک می کند تا با درج تعدادی کد در سایتتان به لینک سایت خود در صفحه نتایج گوگل اطلاعاتی اضافه کنید. برای افرادی که دانشی از کد نویسی ندارند ابزار Schema Generation کدهای لازم برای ریچ اسنیپت را برای ان ها ایجاد می کند.

۵ روش سئوی آسان با نتایج موثر
مقالات

۵ روش سئوی آسان با نتایج موثر

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.

if($comments): ?>

ابزار های کامل و مفیدی بود هر سئوکار باید این ابزار ها رو داشته باشه

میزبانی وب گفت:

ببخشید منبع رو لطف می کنید ؟