توسعه وب طراحی سایت مقالات

معرفی ابزارهای جدید توسعه وب در سال ۲۰۱۹ (سری اول)

در این مقاله بهترین و جدیدترین ابزارهای توسعه وب را که تاکنون در سال ۲۰۱۹ منتشر شده را به شما معرفی می کنیم. این لیست می تواند نقطه شروع خوبی برای کمک به حل برخی از مشکلات خاصی باشد که شما با آن مواجه می شوید. در سری اول به بهترین ابزارهای ایجاد Framework ها، […]

نویسنده سید علی اندرزگو

معرفی ابزارهای جدید توسعه وب در سال ۲۰۱۹ (سری اول)

در این مقاله بهترین و جدیدترین ابزارهای توسعه وب را که تاکنون در سال ۲۰۱۹ منتشر شده را به شما معرفی می کنیم. این لیست می تواند نقطه شروع خوبی برای کمک به حل برخی از مشکلات خاصی باشد که شما با آن مواجه می شوید. در سری اول به بهترین ابزارهای ایجاد Framework ها، کتابخانه ها و ابزارهای HTML و CSS می پردازیم.

۱ . Parcel


اگر به دنبال کمترین پیکربندی هستید Parcel بهترین گزینه است.

Parcel یک بسته نرم افزاری بسیار جذاب و چند پنجره ای وب است که نیاز به حداقل پیکربندی دارد. در واقع این ابزار نیاز به پیکربندی کمی دارد، Parcel گزینه ی جذابی برای کسانی است به دنبال ابزار جدید هستند.

۲ . Critters

افزونه ی webpack این امکان را به شما می دهد تا CSS های مهم برنامه خود را درون خطی قرار دهید و کار خودتان را ساده کنید. این افزونه سریع و سبک است زیرا از مرورگر بی سر و صدا برای ارائه محتوای استفاده نمی کند.

۳ . Sucrase

Sucrase یک جایگزین مناسب برای ببل است (the + کامپایلر عمومی)، که روی پسوندهای language غیر استاندارد مانند typescript، JSX تمرکز می‌کند. این به این معنی است که ۲۰ برابر سریع‌تر از ببل است. شما می‌توانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید قبل از این که تصمیم بگیرید که آیا باید از آن در پروژه خود استفاده کنید یا نه.

۴ . Webpack config tool

یک ابزار وبی و CLI که می‌توانید از آن برای ایجاد یک فایل webpack.config.js شخصی و بهینه‌سازی کردن آن استفاده کنید. اگرچه هنوز از گزینه‌های پیشرفته مانند تفکیک کد پشتیبانی نمی‌کند، اما ویژگی‌های موجود در آن قطعا به کارتان می آید.

۵ . JSUI

این مجموعه ابزار UI برای کسانی است که مایل به سازماندهی، ایجاد و مدیریت پروژه های جاوااسکریپت هستند. این مجموعه شما را قادر به تولید برنامه های جدید، برنامه های جستجو و فایل های پروژه و اعمال پلاگین ها می کند. همچنین به شما یک داشبورد پروژه برای سازماندهی کردن می دهد.

۶ . PWA Universal Builder


PWA های خود را با بهترین شیوه های جهانی شروع کنید

یک چارچوب agnostic و یک ابزار خطی غنی برای راه‌اندازی برنامه‌های پیشرفته وبسایتتان. پروژه‌های جدیدتان را با کتابخانه و جعبه‌ابزار خود راه‌اندازی کنید.

۷ . VuePress

این ابزار توسعه دهنده از دو بخش ساخته شده‌است: یک ژنراتور سایت استاتیک minimalistic با یک سیستم theming با نیروی vue و plugin API؛ و تمی پیش‌فرض برای نوشتن اسناد فنی که بهینه‌سازی شده‌است. هر صفحه تولید شده توسط VuePress دارای HTML استاتیک است، که عملکرد بارگیری بسیار زیادی را ارائه می‌دهد. همچنین استاندارد های سئو را داراست.

Framework ها و کتابخانه ها

۸ . PWA Starter Kit

پلیمر، این سایت مجموعه‌ای از الگوهای اولیه برای تولید برنامه‌های پیشرفته وب با استفاده از اجزای وب می باشد. کاملا ریسپاسیو هستند، سرعت بارگذاریشان بالاست و برای سفارشی کردن ساده هستند.

۹ . PaperCSS


یک چارچوب منحصر به فرد CSS با اجزایی که جذاب هستند

PaperCSS خود را به عنوان چارچوب رسمی CSS معرفی می کند برای ارائه چیزی متفاوت با رویکردی مدرن که با سایر چارچوب های CSS ایجاد شده است. اجزای آن ظریف هستند. این چارچوب به هنگام اضافه کردن کلاسها حداقل ممکن است.

۱۰ . Boardgame.io

این موتور بازی برای بازی‌های مبتنی بر خروجی است که از جاوا اسکریپت استفاده می‌کند. شما حتی لازم نیست نگران کدی برای شبکه یا پایگاه‌های داده باشید، فقط کافیست با یک تابع شروع کنید. سپس این تابع به یک بازی کاری تبدیل می‌شود.

HTML and CSS tools

۱۱ . Keyframes.app


ایجاد و ویرایش انیمیشن‌های CSS در مرورگرتان

ابزار ساده‌ای است که برای خلق انیمیشن‌های CSS به کار می‌رود. این برنامه از تنظیمات جدول زمانی استفاده می‌کند که این امکان را به شما می دهد تا انیمیشن های خود را از یک مکان ایجاد و مشاهده کنید.

۱۲ . CSS Blocks


یک سیستم CSS جزء گرا است که با کارایی بالا کامپایل می شود

یک راه حل فوق العاده سریع CSS برای سیستم های طراحی یا اجزای برنامه. شما CSS را با استفاده از اجزای تشکیل می دهید که سبک های آن از بهترین ها الهام گرفته شده اند، از جمله ماژول های CSS، BEM و CSS اتمی.

۱۴ . Basin

Basin مدل ساده‌ای برای طراحان و توسعه دهندگان است. این سیستم در زمان توسعه دهنده وب صرفه جویی می کند ، بنابراین شما می توانید شروع به جمع آوری فرم ارسال و پیگیری آن ها کنید بدون اینکه گرفتار کدگذاری شوید .

۱۰ افزونهFree Slider & Carousel jQuery

۱۰ افزونهFree Slider & Carousel jQuery

نویسنده سید علی اندرزگو

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.