رایج ترین خطاهای مبتدیان در وردپرس

از آنجایی که خیلی از افرادی که از وردپرس استفاده می کنند اولین بار است که تاکنون وب سایت داشته اند، در نتیجه اشتباهات زیادی مرتکب می شوند که البته طبیعی است و ممکن است برای همه اتفاق بیفتد. در این مقاله در مورد رایج ترین خطاهایی که افراد مبتدی در استفاده از وردپرس مرتکب می شوند صحبت خواهیم کرد.

نویسنده سید علی اندرزگو

رایج ترین خطاهای مبتدیان در وردپرس

از آنجایی که خیلی از افرادی که از وردپرس استفاده می کنند اولین بار است که تاکنون وب سایت داشته اند، در نتیجه اشتباهات زیادی مرتکب می شوند که البته طبیعی است و ممکن است برای همه اتفاق بیفتد. در این مقاله در مورد رایج ترین خطاهایی که افراد مبتدی در استفاده از وردپرس مرتکب می شوند صحبت خواهیم کرد.

۱ . استفاده نکردن از پیوندها

در خارج از کادر، ساختار پیوند به طور پیش فرض برای وردپرس بدین صورت است /؟ p = 123. پست ها و صفحات شما www.yourwebsite.com/big-news/ در چیزی مانند www.yourwebsite.com/؟p=57 قرار می گیرند تا بیشتر در ذهن باشند.

بسیاری از مبتدیان این ساختار پیوند پیش فرض پیش فرض را به گزینه ای کاربر پسندتر که از کلمات کلیدی استفاده می کند تغییر نمی دهند. این کار گاهی به استفاده از URL های پاک یا Pretty Permalinks گفته می شود.

من در اکثر وب سایت های خود از نام ارسال (/٪ postname٪ /) استفاده می کنم زیرا لینک ها را کوتاه نگه می دارد و این امکان را به من می دهد که کلمات کلیدی را در URL وارد کنم (برای انجام این کار، به سادگی تغییر در خوردگی پست در ویرایشگر پست). وبلاگهای خبری که روزانه ده ها مقاله منتشر می کنند، تمایل دارند از نام روز و پست (/٪ سال٪ /٪ ماهانه٪ /٪ روز٪ /٪ postname٪ /) استفاده کنند تا از بروز هرگونه مشکلی در پست های تکراری خودداری کنند. دسته بندی و نام ارسال (/٪ دسته٪ /٪ postname٪ /) گزینه محبوب دیگر است.

برای تغییر پیوند مجدد از طریق قسمت سرور وردپرس، پرونده .htaccess شما باید قابل نوشتن باشد (و اکثریت قریب به اتفاق به صورت پیش فرض قابل نوشتن است ، بنابراین هیچ ترسی). اگر مورد شما نباشد ، وردپرس توصیه می کند که مجوزهای پرونده (درون پرونده php.ini) را برای پرونده .htaccess خود به ۶۴۴ تغییر دهید.

اگر شما مجوز به روزرسانی .htaccess را از طریق سرپرست ندارید ، وردپرس کدی را برای ساختار پیوندی انتخابی خود به شما می دهد تا فایل .htaccess را به صورت دستی به روز کنید. سپس می توانید به صورت دستی پرونده .htaccess را از طریق مدیر فایل حساب میزبانی خود یا با استفاده از یک سرویس گیرنده پروتکل انتقال فایل (FTP) به روز کنید.

۲ . نصب وردپرس در فرعی تحت عنوان WordPress

فایل zip وردپرس تمام پرونده های اصلی را در پوشه ای با عنوان WordPress قرار می دهد. مبتدیان معمولاً این اشتباه را دارند که به سادگی آپلود این پوشه را در وب خود با استفاده از FTP به جای بارگذاری پرونده ها و پوشه های موجود در پوشه ، اشتباه کنید. هنگامی که پوشه والدین را بارگذاری می کنید ، وب سایت شما به جای www.website.com به آدرس www.website.com/wordpress هدایت می شود.

WordPress به شما امکان می دهد WordPress را در هر دایرکتوری مورد نظر خود نصب کنید ، اما به طور کلی ساده تر فقط نصب وردپرس در محل پیش فرض است. که معمولاً ریشه دامنه شما ، تحت public_html یا زیر زیر فهرست مانند / وبلاگ است.

وردپرس دقیقا چیست؟

تهدیدات استفاده از VPN

۳ . منتشر کردن مطالب ناقص

هیچ چیز فریاد نمی زند: اینجا! من یک NEWBIE هستم »بیش از یک وب سایت که دارای صفحات ناقص است. مبتدیان اغلب قبل از آماده شدن وب سایت خود را راه اندازی می کنند. بنابراین وقتی بازدید کنندگان بر روی یک لینک ناوبری کلیک می کنند ، به جای دیدن سایت جدید براق شما ، فقط صفحه “به زودی” یا “به روز می شوند” را می بینند.

به عنوان یک قاعده شما هرگز نباید به هیچ صفحه ای که کامل نیست پیوند دهید. با این کار بازدیدکنندگان را بیگانه می کند و این تصور را می دهد که وب سایت خود را جدی نمی گیرید. ممکن است یک دلیل گاه برای انجام این کار وجود داشته باشد (شاید یک صفحه فرود برای یک پروژه جدید که از طریق ایمیل به کالج شما ایمیل می کنید) ، اما در بیشتر موارد ، این یک خیر است. توصیه من این است که صبر کنید تا وب سایت شما قبل از راه اندازی کامل شود. در حین ساخت وب سایت خود می توانید از افزونه حالت تعمیر و نگهداری چنین استفاده کنید تا طرفین علاقمند از تاریخ راه اندازی خود مطلع شوند.

۴ . نصب افزونه های غیر ضروری

پلاگین هایی که استفاده ایی ندارند باید غیرفعال و حذف شوند. همچنین باید فقط به خاطر سرعت سایت از کترین تعداد افزونه استفاده کنید.

کاربران مبتدی وردپرس این قائده را رعایت نمی کنند. آنها افزونه ها را نصب می کنند و آنها را غیرفعال نمی کنند. معمول نیست که یک کاربر جدید وردپرس بتواند ده ها افزونه را نصب کند، حتی اگر او فقط از چند مورد استفاده کند. به دام نصب ده ها ابزارک که از آنها استفاده نمی کنید و پلاگین های آماری که هر روز چک نمی کنید ، وارد دام نشوید. همه این کارها کندتر و ناسازگاری وب سایت شما بین نرم افزار است.

۵ . به روز نکردن وردپرس

این نکته خیلی مهم است که وردپرس و سایر مضامین و افزونه هایی که استفاده می کنید را به روز کنید. فقط یک بار دیگر به عکس بالا نگاه کنید. بنابراین بسیاری از افزونه ها به بروزرسانی نیاز دارند. هنوز نمی توان گفت چه مدت از زمان تازه شدن آنها می گذرد. نگه داشتن سایت شما پر از افزونه های به روز ، احتمال خرابی شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. یا شاید خراب نشود. شاید شما فقط هک شده یا به بدافزار آلوده شوید.

بسته به وضعیت شما ، حتی می توانید به روزرسانی های خودکار را فعال کرده یا آنها را پیکربندی کنید تا افزونه های بسیار قدیمی را در سایت خود نگه ندارید.

۶ . عدم پشتیبان گیری منظم

کاربران جدید WordPress (و تقریباً همه صاحبان وب سایت برای آن موضوع) نتوانسته اند اهمیت پشتیبان گیری از وب سایت خود را مرتباً تشخیص دهند. تا زمانی که وب سایت شما هک نشود و داده های زیادی را از دست ندهید ، نمی خواهید از پشتیبان گیری چشم پوشی کنید.

اینکه اکثر مردم برای یادگیری اهمیت تهیه نسخه پشتیبان از دست دادن داده هایشان را تجربه کنند درد آور است، زیرا تهیه نسخه پشتیبان تهیه کار بسیار آسانی است.


از اشتباهاتتان درس بگیرید

اگر قبلاً این موارد را انجام داده اید اشکالی ندارد. دلیلی وجود دارد که این موارد به عنوان اشتباهات رایج ذکر شده است. این مقاله ایجاد شده تا تعداد بیشماری از افراد دیگر نیز از نکته های آن استفاده کنند.

۶ ابزار و چند نکته ساده برای بهینه سازی و افزایش سرعت وردپرس

۱۰ افزونه WordPress جهت کمک به بهبود دسترسی‌ به وب سایت

منبع

دانلود قالب شرکتی travelify

دانلود قالب شرکتی travelify

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی flight

دانلود قالب شرکتی flight

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.